Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete se bavit s více dívkami? Nemusíte mít strach – mluvit s dívkami nemusí být těžké! Buďte klidní, naučte se dát se s dívkou do řeči a udržte si její pozornost tím, že budete okouzlující a projevíte zájem. Pokud chcete vědět, jak mluvit s dívkami, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak začít rozhovor

 1. 1
  Přistupte k dívce klidně a sebejistě. Pokud si chcete s dívkou příjemně popovídat, musíte začít správným způsobem. Když uvidíte dívku, se kterou si chcete promluvit, ať už jde o dívku, která se vám už dlouho líbí, nebo o dívku, které jste si právě všimli na nějakém večírku, měli byste ji nechat, aby si vás všimla. Bavte se s přáteli a ze začátku jí nevěnujte moc pozornosti. Až se vám později zadívá do očí, přistupte k ní sebejistě. Mějte vzpřímenou hlavu a dívejte se přímo před sebe.
  • Pokud dívku neznáte, představte se jí. Řekněte například: „Ahoj, já jsem Petr. Jak se jmenuješ?“ Je to jednoduché, ale velmi efektivní.
  • Pokud dívku znáte, můžete se jí zeptat, jak se má, nebo co má v plánu. Nemusíte říkat nic složitého ani propracovaného – jednoduše dívku oslovte, jako kdyby o nic nešlo.
  • Pokud vám to nejde, předstírejte to – pokud se bojíte mluvit s dívkami, zkuste alespoň předstírat, že to pro vás není nic složitého.
 2. 2
  Začněte nějakým jednoduchým a tématem. Nemusíte si připravovat žádnou speciální balící frázi, ani nemusíte ukazovat přemet vzad, abyste si získali pozornost dívky. Řekněte jí něco, díky čemu si s vámi bude chtít povídat dál a lépe vás poznat. Neměli byste mluvit po pohřbu své babičky, nebo o svých životních cílech. Povídejte si o tom, co dávali v televizi, co jste dělali o víkendu, nebo co jste naučili svého psa. Neměli byste na sebe zbytečně tlačit. Vyberte si pro začátek nějaké nezávazné téma. Zkuste například:
  • „Páni, měl jsem šílený víkend. Musel jsem pomáhat tátovi s prací na zahradě a skoro nemůžu pohnout rukama. Co jsi dělala o víkendu ty? Byla jsi na nějakém zajímavém místě?“
  • „Podívej, jaký škrábanec mám na ruce. Moje kočka se někdy chová pěkně šíleně. Co ty? Máš nějaké domácí zvíře?“
  • „Ten test z matematiky byl těžký! Jsem si jistý, že jsem neodpověděl na nic správně. Jak jsi to zvládla ty?“
 3. 3
  Zjistěte si, jakou osobnost vaše dívka má. Až začnete mluvit s dívkou, měli byste se snažit zjistit, co od vás chce. Každá dívka je trochu jiná. Pokud je tato dívka stydlivá, budete ji muset trochu uvolnit, ptát se jí na různé otázky a mluvit ze začátku více, než ona. Pokud je ovšem dívka upovídaná a otevřená, měli byste ji nechat mluvit a nedělat si příliš starosti s tím, abyste na ni udělali dojem. Také si dejte pozor, abyste ji nepřerušovali. Jakmile budete vědět, jaká dívka je, budete tomu moci přizpůsobit styl rozhovoru.
  • Pokud je dívka stydlivá, nic si z toho nedělejte. Možná bude stydlivá jen ze začátku a až se s vámi bude cítit lépe, otevře se vám.
  • Je sice důležité být sám sebou, ale měli byste si vybírat témata, kterými dívku neurazíte, ani neuvedete do rozpaků. Neříkejte žádné nejapné vtipy, pokud si nejste jistí tím, že má dívka stejně zvrácený smysl pro humor, jako vy. Čím déle s ní budete mluvit, tím lépe ji budete znát a budete vědět, co v její přítomnosti smíte říkat.
  • I v případě, že jde o velmi společenskou dívku, byste ji neměli nechat mluvit celou dobu. Dejte jí najevo, že vás baví s ní trávit čas.
 4. 4
  Povídejte si o malých věcech. Na nezávazném tlachání není nic nezávazného. Pokud se bavíte s dívkou, nemůžete začít hlubokými tématy, rozhovory o vesmíru, nebo sdílením svých nejhlubších tužeb. Nezávazné rozhovory jsou uměním, které se musíte naučit. Uvědomte si, že i ta nejnudnější a nejobyčejnější témata mohou vést k zajímavým a osobním rozhovorům. Musíte začít zvolna, abyste se někam dostali, takže se nebojte mluvit i o tak nedůležitých věcech, jako je nadcházející test z chemie. Zde jsou příklady nezávazných témat, která mohou vyústit v hluboké rozhovory:
  • „Věřila bys tomu, jak moc o víkendu pršelo? Měli jsme jet s tátou na výlet na kole, ale nakonec jsme museli zůstat celý víkend doma. Dělalas o víkendu něco zábavného, nebo ses taky schovávala před deštěm?“
  • „Chtěl jsem se včera učit na zítřejší test z chemie, ale moje malá sestra onemocněla a musel jsem mámě pomoct se o ni starat. Máš taky nějaké sourozence?“
  • „Včera jsem byl v kině na Avengers. Nebylo to špatné, ale rozhodně to nebude můj nejoblíbenější film? Jaké filmy máš ráda ty?“
 5. 5
  Zkuste dívce jemně zalichotit. Až si spolu budete nějakou dobu povídat, můžete jí dát najevo, že o ni máte zájem, aniž byste ji zastrašil nebo odradil. Můžete zkusit trochu vtipkovat a zalichotit dívce například tím, že ji budete škádlit. Jedna lichotka pro začátek bude stačit – jistě nechcete, aby si dívka myslela, že jste jí posedlý. Zde je několik tipů, jak dívkám lichotit:
  • „Líbí se mi barva tvého trička, hezky ti ladí s očima. Vybrala sis ho schválně?“
  • „Moc se mi líbí, jak se směješ. Měla bys to dělat častěji.“
  • „Jsi jediná dívka, kterou znám, která toho o baseballu ví více, než já! Jak je to možné?“
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Udržte si její pozornost

 1. 1
  Ptejte se dívky na jednoduché otázky. Až si spolu budete chvíli povídat o nezávazných tématech, můžete se dívky ptát na její zájmy a názory, abyste jí dali najevo, že vám na nich záleží. Dívka by ovšem neměla mít pocit, že ji vyslýcháte, takže si dejte pozor, abyste projevili upřímný zájem a nesnažili se ji ohromit, aniž byste ji vůbec znali. Zde je několik otázek, které dívce můžete položit. Zároveň byste jí měli říct také něco o sobě, aby se s vámi cítila příjemněji.
  • „Když přijdu domů ze školy, vždycky hned vytáhnu kytaru a začnu hrát. Co děláš ty, když přijdeš ze školy?“
  • „Baví tě hrát tenis? Mě fotbal moc baví, ale jenom když nás trenér nemučí těžkými tréninky.“
  • „Všiml jsem si, že trávíš hodně času s Katkou. Je to tvoje nejlepší kamarádka, nebo jsi jedna z těch dívek, které mají hodně kamarádek?“
 2. 2
  Zkuste dívku rozesmát. Pokud chcete, aby se s vámi dívka dobře bavila, měli byste ji rozesmát. Díky tomu se ve vaší společnosti bude cítit dobře a bude si s vámi chtít povídat dál. Pokud chcete dívku rozesmát, můžete si udělat legraci sami ze sebe, trochu ji poškádlit, nebo jí vyprávět něco vtipného, co se vám přihodilo. Neměli byste se ale snažit příliš usilovně a neměli byste se dívku snažit rozesmát tím, že budete pomlouvat ostatní lidi. Zde je několik tipů, které můžete vyzkoušet:
  • „Hraju na kytaru tak často, že jsem tím už asi posedlý. Minulou noc se mi zdálo, že jsem Jimi Hendrix – když jsem se probudil, byl jsem pěkně naštvaný!“
  • „Je všechno tvoje oblečení růžové, nebo máš na sobě dnes všechny růžové věci, které vlastníš?“
  • „Včera jsem řekl trenérovi, že jsem se nachladil, abych nemusel na trénink. Večer jsem ho ale potkal v baru, nevěřila bys, jak jsem se styděl!“
 3. 3
  Nechejte dívku mluvit. I v případě, že je dívka spíše stydlivá, byste ji měli nechat mluvit, abyste mohli zjistit, co si o vás myslí, nebo zda jí na vás záleží. Možná jste tak nervózní, že až vám dojdou témata k hovoru, budete raději plácat páté přes deváté, abyste nemuseli být potichu – uvědomujte si to a dělejte si pauzy. Dávejte dívce šanci, aby také promluvila a když bude mluvit, nepřerušujte ji.
  • Pokud vám dívka něco zrovna vypráví, neměli byste jen čekat na to, až domluví, abyste jí mohli říct něco podobného, ale lepšího – když to budete dělat, bude mít pocit, že ji neposloucháte.
  • Reagujte na to, co vám dívka říká. Nemusíte neustále pokyvovat hlavou, nebo vydávat souhlasné zvuky, ale měli byste dívce dát najevo, že jí věnujete pozornost. Dívejte se jí do očí, čas od času kývněte a komentujte to, co vám říká, například: „To je šílené!“ nebo „Nevěděl jsem, že...“
 4. 4
  Nevychloubejte se a nepředvádějte se. Když se před dívkou budete předvádět, bude od vás chtít utéct rychleji, než jí stihnete povyprávět všechny vaše sportovní nebo studijní úspěchy. Když budete dívce říkat, že jste skvělým sportovcem, nebo studentem, neuděláte na ni dobrý dojem. Bude si myslet, že jste povrchní narcista.
  • Můžete mluvit o sportu, o škole i o svých koníčcích, aniž byste poukazovali na to, jak dobře vám tyto věci jdou.
  • Můžete zmínit svůj oblíbený školní předmět, aniž byste dívce museli říkat, že jste z posledního testu měli jedničku.
  • Nemyslete si, že dívka sama nepozná, že jste skvělí. Když se nebudete vytahovat, bude si myslet, že jste úžasní, protože jste skromní.
 5. 5
  Ukažte dívce to, co vás dělá jedinečnými. Nepleťte si to ovšem s vychloubáním. Můžete dívce ukázat, čím se lišíte od ostatních chlapců, aniž byste se vytahovali. Řekněte jí něco o svých zájmech a koníčcích, aniž byste na ni působili divným dojmem. Pravděpodobně není dobré jí vyprávět o vaší sbírce pavouků, ale můžete jí říct, že chodíte rádi pomáhat do charitativní organizace, že milujete dlouhé procházky se psem, nebo že píšete vlastní hudbu.
  • Najděte si způsob, jak dívce říct o něčem, co vás charakterizuje a co vás skutečně baví a počkejte si, až se vás začne vyptávat na detaily.
  • Až dívce řeknete něco o sobě, měli byste se jí zeptat také na její zájmy, aby neměla pocit, že jste v rozhovoru dominantní.
 6. 6
  Chovejte se klidně. Pokud si chcete udržet zájem dívky, musíte se chovat klidně a najít rovnováhu mezi příjemným rozhovorem a okatými projevy náklonnosti. Neměli byste ji zahrnovat příliš mnoha informacemi o sebe, neměli byste jí stále dokola lichotit, ani byste jí neměli říkat, jak krásná a úžasná je.
  • Měli byste dát najevo, že vás baví si s dívkou povídat, ale že jste zkušení a když o vás nebude mít zájem, přežijete to.
  • Než něco řeknete, dobře si to rozmyslete. Pokud chcete dívce zalichotit, vymyslete lichotku, která nebude příliš intenzivní. Pokud například chcete říct: „Máš nejkrásnější vlasy na světě,“ řekněte raději „Líbí se mi, jak se ti od vlasů odráží světlo. Ještě nikdy jsem nic takového neviděl.“
 7. 7
  Měli byste vědět, kdy je čas odejít. Existují dva případy, kdy je dobré přestat si s dívkou povídat a odejít. Jedním z nich je situace, kdy o vás dívka nemá zájem a dívá se do země, hraje si s telefonem, nebo se rozhlíží okolo a hledá kamarádky, které by ji přišly zachránit. Druhým případem je situace, kdy vás oba baví si spolu povídat a užíváte si to – zní to možná trochu divně, ale měli byste se snažit odejít v době, kdy rozhovor plyne přirozeně a příjemně. Udělejte to tak, aby si dívka nemyslela, že jste drzí a aby se těšila, až s vámi bude moci mluvit znovu.
  • Pokud dívku nebaví si s vámi povídat, mile se s ní rozlučte a odejděte. Nemusíte to zhoršovat tím, že jí budete říkat: „Nebudu tě dál otravovat,“ atd.
  • Pokud vidíte, že dívku baví si s vámi povídat a užívá si to, začněte se pomalu připravovat na odchod.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak rozhovor vhodně ukončit

 1. 1
  Odejděte v době, kdy si s vámi dívka ještě bude chtít povídat. Neměli byste využít všechny triky, které máte v rukávě a říkat dívce všechno zajímavé, co vás napadne. Neměli byste dívce ani klást příliš mnoho otázek a zahltit ji informacemi. Když to uděláte, nebudete mít příště o čem mluvit. Raději si najděte nějaký způsob, jak rozhovor opatrně ukončit, aby si s vámi dívka chtěla příště zase povídat. Zkuste například tyto tipy:
  • „Už jsem ti vyprávěl, jak jsem potkal Dava Matthewse v Burger Kingu? Někdy příště ti o tom povyprávím!
  • „Herectví zní jako skvělá zábava. Příště mi musíš povyprávět, jak ses dostala k roli Lady Macbeth. Macbeth je moje oblíbená Shakespearova hra.“
  • „Jdeme s kamarádem zítra poprvé surfovat. Má prý foukat silný vítr, tak ti potom dám vědět, jestli jsme to přežili.“
 2. 2
  Dejte dívce najevo, že vás baví si s ní povídat. Nemusíte jí říkat, že jste nikdy nezažili nic lepšího (i když to bude pravda). Jen jí v jedné větě dejte najevo, že jste si rozhovor s ní užili a že s ní chcete mluvit znovu. Zde je několik tipů:
  • „Moc mě bavilo si s tebou povídat. Nemůžu uvěřit tomu, cos mi řekla o své sestře!“
  • „Baví mě si s tebou povídat o hudbě. Moc rád si zase někdy nechám doporučit nějaké kapely.“
  • „Úplně jsem ztratil pojem o čase, moc mě bavilo si s tebou povídat o filmech.“
 3. 3
  Pobavte se spolu o tom, kdy se zase uvidíte. Tento rozhovor nemusí skončit tím, že odejdete. Než se s dívkou rozloučíte, řekněte jí něco, čím jí dáte najevo, že se těšíte, až ji znovu uvidíte. Ukážete jí, že je pro vás jedinečná, aniž byste na ni příliš tlačil. Zde je několik věcí, které jí můžete říct:
  • „Hodně štěstí s tím zítřejším závodem. Brzo mi o tom musíš povyprávět.“
  • „Uvidíme se zítra v matematice. Připrav si pro mě prosím nějaký vtip, až dostaneme výsledky testů, budu potřebovat trochu rozveselit.“
  • „Tvoje rodinné historky jsou tak zábavné! Možná mi budeš moct o víkendu na večírku u Jany vyprávět nějaké další!“
 4. 4
  Odejděte elegantně. Jakmile skončíte rozhovor, dejte dívce najevo, že jste si s ní rádi povídali a řekněte jí, kdy se můžete vidět znovu. Potom už se jen usmějte, rozlučte se a odejděte. Měli byste odejít sebejistě a rychle – neloudejte se a nečekejte na to, až si už nebudete mít co říct.
  • Nemusíte vymýšlet žádné speciální loučení. Stačí říct: „Měj se hezky“ a jednoduše odejít.
  • Pokud někam míříte, například do školy, nebo na trénink, řekněte jí, kam jdete, aby viděla, že máte stále co dělat a že vedete zábavný život.
  • Než odejdete, usmějte se na dívku, aby z rozhovoru měla dobrý pocit. Nemusíte se usmívat nijak přehnaně – stačí jí dát najevo, že vás to s ní bavilo.
  Reklama

Tipy

 • Dívejte se dívce do očí, ale nezírejte na ni příliš, aby jí to nebylo nepříjemné.
 • Zjistěte, zda dívka raději mluví, nebo naslouchá. Pokud daná dívka raději mluví, měli byste ji nechat mluvit. Pokud ovšem ráda poslouchá ostatní, mluvte více, protože pokud se jí líbíte, pravděpodobně se jí líbí i zvuk vašeho hlasu.
 • Nevychloubejte se, některé dívky (i chlapci) to považují za neslušné chování.
 • Noste hezké oblečení. Nemusíte nosit značkové a drahé oblečení, ale měli byste si na svém vzhledu dát záležet. Zaměřte se na detaily – neposouvejte si níž a zastrkujte si košili za pásek. Noste oblečení, které vám padne. Snažte se vypadat dobře, ale dejte si pozor na to, aby to nevypadalo, že každý den trávíte dlouhé hodiny před zrcadlem.
 • Najděte si nějaká zajímavá témata k hovoru díky sledování televize (například na kanálech History nebo Discovery najdete spoustu programů, o kterých si s dívkou můžete povídat). Pokud chcete zajímavější a hlubší témata, můžete sledovat zpravodajské kanály, abyste měli přehled o světovém dění (ale vyhněte se kontroverzním tématům), hledat si informace na internetu, číst knihy, časopisy a noviny a zajímat se o věci, které danou dívku baví.
 • Pracujte na svém sebevědomí a kuráži.
 • Buďte vždy sebejistí.
 • Nechejte dívku, aby mluvila o sobě a pozorně jí naslouchejte.

Nebuďte nervózní z toho, o čem si s dívkou povídáte. Studie prokázaly, že dívky zajímá spíše to jak mluvíte, než co říkáte.

 • Vyhněte se trapnému tichu, které může být nejhorší součástí rozhovoru. Rychle dívku přerušte, omluvte se jí a řekněte, že musíte odejít a že budete v rozhovoru pokračovat později. Nezapomeňte se jí omluvit. Pokud dojde na trapné ticho, zkuste říct něco vtipného, nebo se dívky na něco zeptejte.
 • Pokud vám dojdou témata k hovoru, nebo se spolu začnete cítit nepříjemně, požádejte dívku o její telefonní číslo. Pokud si ho nepamatuje, dejte jí svoje a řekněte jí, aby se vám ozvala. Pokud se jí budete líbit, napíše vám a počká si, co jí odepíšete.
 • Ptejte se dívky na otázky, ale nepřehánějte to.
 • Buďte stále čistí a mějte doma uklizeno. Nikdy nevíte, kdy vám dívka zavolá a bude se chtít zastavit na návštěvu.
 • Řekněte dívce, že je krásná. Když se začervená, je to dobré znamení. Nepanikařte a řekněte jí, že je krásná hlavně když se směje. Tím na ni uděláte dobrý dojem.
 • Povídejte si o televizních seriálech, o filmech, o celebritách, sportech, a dalších věcech, které spolu můžete sdílet.
 • Buďte sami sebou. Není nutné si hrát na někoho jiného. Pokud ovšem máte nějaké zlozvyky, kterých se potřebujete zbavit, udělejte to!
 • Vyhněte se trapným balícím hláškám!
 • Najděte si dívku opět později a znovu se jí omluvte za to, že jste tak rychle odešli. Uvidíte, že vám ráda odpustí. Řekněte jí, že jste zapomněli, o čem jste se před tím bavili, ale že jste si to opravdu užili. V tuto chvíli byste ji měli požádat o telefonní číslo. Řekněte třeba: „Kdybych musel znovu náhle odejít, mohla bys mi potom připomenout, o čem jsme si povídali. (úsměv)“ Dívka vám jistě dá své číslo a budete spolu moci dále komunikovat.
 • Nebojte se dívat s dívkám do očí. Nic dívku nevzruší tak, jako když se jí budete při rozhovoru dívat přímo do očí. Pokud s ní mluvíte, neměli byste na ni dlouze zírat – pokud vám nejde dívat se jí přímo do očí, dívejte se jí mezi oči. Z jejího pohledu to bude vypadat, že se jí díváte přímo do očí.
 • Pokud vás nakonec dívka osloví sama, snažte se nedávat najevo, že jste si jí všimli dříve.
 • Pokud se vám nějaká dívka líbí, neměli byste s ní trávit veškerý volný čas.
 • Neříkejte nic, čím byste dívce mohli ublížit.
 • Nesnažte se být „cool.“ Dívky mají rády normální vyrovnané chlapce.
Reklama

Varování

 • Neměli byste být příliš upovídaní – některé dívky to nemají rády.
 • Nepomlouvejte ostatní lidi, na dívku byste tím neudělali dobrý dojem.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Oblečení
 • Produkty pro osobní hygienu

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak být hezkáJak být hezká
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 360 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 9 360 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama