Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Začnete koktat a zapomínáte své vlastní jméno pokaždé, když se máte bavit s nějakou dívkou? Pokud ano, je na čase naučit se několik triků, díky kterým se budete moci bavit s dívkou a dokonce i zaujmout její pozornost. Stačí jí jen dát najevo, že máte skutečně zájem o to, co říká a říct jí něco, co ještě neslyšela. Pokud chcete vědět, jak na to, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak se dát do řeči

 1. 1
  Zaujměte ji. Nemusíte dělat nic speciálního (a raději byste ani neměli). Jednoduše se na ni usmějte, otřete se o ni a omluvte se, když procházíte nebo se jí jen na chvíli zadívejte do očí. Nemusíte ji zdravit hned jak ji potkáte, raději se o ni chvíli jen zajímejte. Pokud tu dívku již znáte, neměli byste se ale chovat divně – běžte k ní a pozdravte ji.
  • Měli byste působit sebevědomě. Držte hlavu rovně, dívejte se před sebe a udržujte si správné držení těla.
  • Když budete čekat příliš dlouho, dívka by si mohla myslet, že ji ignorujete.
 2. 2
  Představte se. Stačí, když řeknete. „Ahoj, já jsem Pavel, jak se jmenuješ?“ nebo „Ahoj, já jsem Pavel. Rád tě poznávám.“ Když vám odpoví a řekne, jak se jmenuje, podejte jí ruku. Nedělejte z toho žádnou vědu. Může se to sice zdát trochu staromódní, ale takto se dospělí lidé seznamují. Pokud tu dívku již znáte, pozdravte ji jménem.
  • Jakmile zjistíte, jak se dívka jmenuje, několikrát ji oslovte jménem, aby věděla, že vám na ní záleží a chcete slyšet, co říká. Jednou nebo dvakrát bohatě stačí.
 3. 3
  Buďte sami sebou. Uvolněte se a ukažte této dívce, jaký skutečně jste. Pokud jste zábavný a hravý muž, rozesmějte ji. Pokud jste spíše vážnější, mluvte s ní o zajímavých a významných tématech, místo abyste se snažili o krkolomné vtipy. Také se snažte zjistit toho o ní co nejvíce. Něco jí o sobě řekněte, aby mohla také ona říct něco vám. To vše je součástí toho, být sám sebou.
  • Nezapomeňte, že je sice důležité být sám sebou, ale měli byste se držet zpět ohledně svých výstředností.
 4. 4
  Usmívejte se. Může vám to velmi pomoci. Ukážete tím, že si užíváte rozhovor a cítíte se dobře, takže díky tomu bude dívka s vámi chtít mluvit dál. Snažte se působit přirozeně a usmívat se a když to bude vhodné, mějte v záloze i
  • Úsměv klidní vás i dívku a bude mít zájem si vás poslechnout.
  • Neusmívejte se ale pořád, jinak budete vypadat nervózně nebo křečovitě.
 5. 5
  Vyhněte se osobním věcem. Pokud se vám ta dívka líbí, vaším cílem je jistě poznat ji časem ještě lépe. To ale neznamená, že byste s ní měli hned mluvit o tom, že vám zemřela babička nebo jí popisovat, jaká vyrážka se vám objevila na zádech. Místo toho mluvte o neosobních tématech, například o zvířatech, oblíbených kapelách nebo koníčcích, aby se s vámi dívka cítila dobře ještě než se úplně poznáte.
  • Vybírat si lehká témata ale neznamená vybírat nudná témata! Nemusíte se bavit o počasí jen proto, že nechcete říct nic osobního.
  • Pokračujte přirozeně v rozhovoru. Někdy to dvěma lidem jednoduše funguje od začátku a padnou si do noty rychleji, než by očekávali. Pokud se vám dívka dokáže otevřít a důvěřujte vám, nemusíte se držet příliš zpátky.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Zajistěte, aby se cítila skvěle

 1. 1
  Najděte si něco, co máte společného. Naveďte rozhovor k něčemu, na čem vám oběma záleží, například k oblíbenému seriálu nebo sportu. Nemusíte se jí vyptávat na to, co ráda poslouchá, co dělá, co jí nebo jak cvičí – prostě poslouchejte, co říká a pokračujte v rozhovoru. Jistě najdete něco, co máte oba rádi. Například můžete zmínit, že jste šel na koncert nějaké kapely a ona řekne, že tam byla taky a můžete se o tom začít bavit.
  • Když spolu mluvíte, ptejte se jí na otevřené otázky, ne na otázky, na které může odpovědět pouze „ano“ nebo „ne“. Tím prodloužíte váš rozhovor.
  • Nezoufejte pokud máte pocit, že nemáte nic společného. Když se spolu dáte do řeči na dost dlouho, jistě najdete něco, o čem se můžete bavit.
  • Pokud se ukáže, že nemáte nic moc společného, ale je vám spolu dobře, protože máte podobné osobnosti, také to vůbec nevadí, je to naopak skvělé!
  • Když zmíníte nějakou kapelu, kterou posloucháte, zeptejte se jí, jestli ji zná. Tím jí dáte najevo, že vám záleží také na jejích zájmech a ne pouze na těch vašich.
 2. 2
  Udržujte při rozhovoru oční kontakt. Tak zajistíte, že se s vámi dívka bude cítit dobře. Nemusíte jí zírat do očí, jako byste se tam snažili něco najít. Nechovejte se divně. Věnujte jí ale veškerou svoji pozornost a nedívejte se na telefon ani nezírejte do místnosti, jestli neuvidíte někoho zajímavějšího. Můžete jednou za čas přerušit oční kontakt, ale jen abyste udrželi rozhovor zajímavý – ne proto, že byste se nudili.
  • Udržovat oční kontakt vyžaduje sebevědomí. Když se zvládnete nějaké dívce dívat do očí, uvidí tak, že jste sebevědomí a skutečně ji chcete poznat.
 3. 3
  Vyjádřete svůj zájem o její myšlenky a názory. Naslouchejte jí, když mluví. Dívky mají rády muže, kteří jim naslouchají a líbí se jim, co říkají. Nepřerušujte ji, abyste řekli svůj názor. Nechejte ji mluvit a sdílejte s ní její myšlenky. Ukažte jí ale, že ji posloucháte, říkejte někdy „ano“ a „ne“ a odpovídejte jí na všechny otázky.
  • Zeptejte se jí, co si myslí o něčem, na čem vám záleží – vaší oblíbené hudbě, nových trendech v módě nebo o důležitosti přátelství.
  • Je samozřejmě důležité zeptat se jí na její názory, ale nemluvte o politice nebo náboženství příliš rychle, jinak riskujete hádku, kterou byste nečekali.
  • Když dívka něco řekne, odpovězte jí a dejte jí najevo, že jste poslouchali tím, že čas od času zopakujete to, co řekla. Můžete říct: „Naprosto souhlasím, že je těžké udržovat styky s přáteli, kteří se odstěhovali...“ Ukážete jí, že posloucháte každé její slovo.
 4. 4
  Jemně jí zalichoťte. Měli byste jí lichotit ohledně osobnosti a vyhnout se ze začátku vzhledu. Ukážete jí tak, že vám jde o její nitro. Pokud se vám líbí, co poslouchá, jaký má vkus nebo do čte, řekněte jí to. Vždy je dobré pochválit jí oblečení, vlasy nebo šperky. Vyhrajete to ale když se zaměříte spíše na její vnitřní krásu, než jen na vzhled.
  • Pokud chcete pochválit její vzhled, neříkejte víc než že má hezké vlasy, oblečení nebo oči. Není čas na to ji strašit komplikovanými lichotkami, když ani nezná vaše příjmení.
  • Pokud se například krásně směje, klidně jí to řekněte.
 5. 5
  Zeptejte se jí na její studium. Nemusíte ji nudit tím, že jí budete vyprávět své oblíbené kapitoly z algebry. Můžete jí ale ukázat, že máte zájem a zeptat se jí na to, co ji ve škole baví, zda má oblíbené učitele nebo se jí zeptat i na to, čím by chtěla v budoucnu být. Neměli byste jen přikyvovat a říkat „zajímavé...“. Ptejte se jí, proč ji určité předměty baví, nebo proč se chce stát zdravotní sestrou nebo právničkou.
  • Některé dívky moc nebaví bavit se o škole. Pokud máte pocit, že ji to nezajímá, přejděte k jinému tématu.
  • Neměla by se s vámi cítit jako u výslechu. Dopřejte jí prostor se vyjádřit, ale mluvte také vy.
 6. 6
  Neškádlete dívku, dokud nebudete vědět, jaký má smysl pro humor. Je lepší neškádlit dívky ohledně věcí, které by mohly vzít vážně, hlavně váha, vzhled nebo inteligence. Je důležité nekomentovat dívku nehezky když ji teprve poznáváte. Pokud se vám podaří ji urazit hned ze začátku, bude pro vás velmi těžké se s ní ještě kdykoli vidět.
  • Raději buďte extrémně opatrní. Neškádlete ji, dokud si nebudete stoprocentně jistí, že to vezme s humorem.
  • Dělejte to, co dělá ona. Pokud vás již nějakou dobu škádlí dívka sama, je v pořádku jí to oplatit. Hlavně to ale nepřehánějte a vtipkujte podobně jako ona.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak udržet její zájem

 1. 1
  Rozesmějte ji. Dívky milují muže, kteří je dokážou rozesmát. Nebojte se tedy ukázat svůj smysl pro humor – hlavně ale ze začátku nedělejte nepřístojné vtipy a zapomeňte na černý humor. Nemusíte si její pozornost získávat mnoha vtipy. Stačí, když budete schopen vtipně okomentovat situaci, oplatit jí její vtipy a sledovat okolní dění. Nemusíte z toho dělat žádnou vědu. Pokud máte zvláštní a ostrý smysl pro humor, klidně jí ho ukažte.
  • Pokud jí řeknete vtip a ona se nesměje, dejte jí najevo, že se neberete příliš vážně. Řekněte: „To nic, rozesměju tě příště...“. Jistě se tomu oba zasmějete.
  • Když řekne něco vtipného, dejte jí najevo, že máte smysl pro humor a vtipnou poznámku jí oplaťte.
 2. 2
  Nesnažte se příliš. Dívky poznají na sto honů daleko, že o ně máte zájem. Pokud chcete, abyste se jí stále líbil, neměli byste ji neustále pronásledovat (pokud to sama nechce), lichotit jí, když jí to je nepříjemné nebo se předvádět tím, jak těžké činky uzvednete v posilovně. Uvolněte se a nemyslete jen na to, že na ni chcete udělat dojem. Tím na ni uděláte ještě lepší dojem.
  • Když dívka uvidí, že se necítíte tak dobře, abyste ji nemohl nechat chvílí na pokoji, nebude se s vámi chtít vůbec bavit.
  • Když budete ukazovat svaly, mluvit o tom jak často chodíte do posilovny nebo se budete ukazovat bez trička, rozhodně ji tím odradíte.
 3. 3
  Udržte si sebevědomí. Buďte sebevědomí a nebojte se někdy říct něco hloupého. Když se nebudete bát, pravděpodobně se vám to ani nestane. Zapojte se s ní do rozhovoru a nedělejte si starosti s občasným trapným tichem, ani s tím, že se vám nepovede říct nějakou historku. Buďte pozitivní, uvolnění a šťastní a dívku bude jistě bavit si s vámi povídat. Nikdy se před dívkou neponižujte, ani z legrace. Bude si myslet, že máte nízké sebevědomí.
  • Nemusíte se vychloubat, abyste byli sebevědomí. Můžete přece mluvit o baseballu aniž byste jí musel říkat, že jste vrcholový sportovec!
  • Známkou sebevědomí je být schopný zasmát se sám sobě. Dáte tím najevo, že neberete sami sebe příliš vážně.
 4. 4
  Buďte uvolnění. Pokud jste nervózní, potíte se nebo se bojíte, dívka to pozná. Když budete nervózní, mluvte trochu pomaleji a zaměřte se na rozhovor místo na to, abyste přemýšleli o každém slově, které řeknete. Nevrťte se a nehrajte si s rukama, ani se nedívejte po místnosti. Když nebudete uvolnění, dívka na sebe převezme vaši nejistotu a také se nebude cítit dobře. Dýchejte zhluboka, zpomalte svoji řeč a pohyby a myslete na něco příjemného. Nikdy dopředu neočekávejte, že se stane to nejhorší.
  • Pokud jste skutečně nervózní a je vám to nepříjemné, zkuste trochu zavtipkovat, třeba tím zlepšíte náladu.
  • Pokud jste skutečně nervózní, vezměte si s sebou nějakou lahev s vodou nebo limonádou a při rozhovoru se z ní čas od času napijte. Budete se tak moci uvolnit a dělat si malé přestávky.
 5. 5
  Nelžete jen abyste na ni udělal dojem. Buďte k dívce upřímný a nepřekrucujte pravdu. Je přirozené snažit se věci trochu změnit, ale nakonec vám to nebude k ničemu dobré. Když se nakonec skutečně poznáte a dívka zjistí, že jste jí lhal, bude to pro vás velmi nepříjemné a zničíte tím její důvěru (a také celý vztah). Neměli byste před ní vůbec nic hrát.
  • I když si vás dívka chvíli nevšímá, ostatní lidé a také ostatní dívky si všimnou, že se v její přítomnosti chováte mileji.
  • Pokud ji chcete ještě někdy vidět, vaše lži vás nakonec doženou a provalí se. Jestli se dívce chcete líbit, musí vás poznávat od začátku takového, jaký jste.
 6. 6
  Buďte pozitivní. Lidé mají rádi lidi, kteří je dokážou rozesmát, cítí se dobře a mají pozitivní přístup k životu. Pokud se cítíte nerudně nebo máte pocit, že je celý svět proti vám, není to zrovna dobrý předpoklad k rozhovoru s dívkou. Mluvte o věcech a lidech, které máte rádi a zaměřte se na pozitivní zkušenosti. Když se poznáte lépe, budete si moci povídat také o těch negativnějších věcech. Nejprve byste ale měli mluvit hlavně pozitivně, pokud tedy chcete udržet její zájem.
  • Můžete také sami sebe přistihnout v negativní chvilce. Když se vás dívka například zeptá, jaká byla vaše dnešní cesta do práce a vy odpovíte, že příšerná, zastavte se a bojujte se svojí negativitou a řekněte „cesta byla hrozná, ale moc mě bavilo poslouchat jedno nové CD, které jsem si koupil,“ nebo „byla sice zácpa, ale u lesa jsem zahlédl rodinku jelenů.“
  • Pokud se vás dívka zeptá například na kapelu, kterou doslova nesnášíte, řekněte třeba „moc jsem toho od nich neslyšel“ nebo „není to zrovna můj šálek čaje, ale nejsou špatní.“ Neříkejte jí, že něco nenávidíte hned při prvním rozhovoru.
 7. 7
  Vezměte si její kontaktní informace. Pokud vám to s nějakou dívkou opravdu jde, můžete ji požádat o email, telefonní číslo nebo si ji najít na Facebooku. Když ji budete chtít pozvat na rande, můžete tak být upřímnější. Když si ale budete chtít jen povídat, můžete třeba říct: „musím jít, ale později si můžeme třeba napsat“. Jistě bez váhání odpoví ano.
  • Pokud jste nesmělí, najděte si ji na Facebooku nebo si vezměte její emailovou adresu a čas od času jí pošlete něco zajímavého nebo vtipného. Jistě nebudete tak nervózní, jako kdybyste jí měli volat.
  • O kontakt jí řekněte v dobré chvíli, kdy je váš rozhovor zábavný a máte se o čem bavit. Nečekejte na to, až se konverzace dostane do mrtvého bodu, jinak je možné, že o vás dívka ztratí zájem.
  Reklama

Tipy

 • Některé dívky raději naslouchají a pozorují, než mluví. Pokud moc nemluví, nemusí to tedy znamenat, že nemá zájem vás poslouchat.
 • Snažte se neustále udržovat oční kontakt. Neměl by ale trvat déle než 20-30 vteřin, jinak byste mohl působit divně. Když se ale budete dívat pořád někam pryč a neudržíte oční kontakt déle než několik vteřin, dívka bude mít pocit, že se nudíte a chcete odejít.
 • Pečujte o sebe. Dívky si všimnou, když se nebudete pravidelně koupat, česat si vlasy nebo si čistit zuby.
 • Nechovejte se divně. Nemluvte s ní o příliš osobních tématech a snažte se nepůsobit zoufale.
 • Snažte se vycházet s jejími kamarádkami, ale neflirtujte s nimi. Dívky to nemají rády a když to uděláte, už si u své dívky ani neškrtnete.
 • Pokud máte ostatní kamarádky ženského pohlaví, mluvte s touto dívkou stejně jako s nimi. Může vám to velmi pomoct pokud se cítíte nervózně.
 • Nikdy nezmiňujte nic o její postavě. Většina dívek si myslí, že jsou tlusté. Neměli byste mluvit o ničem takovém, jinak ji naštvete.
 • Říkejte dívce často, že je krásná, ale nepřehánějte to.
 • Usmívejte se, mějte dlaně otevřené směrem k ní a rozepněte si kabát. Bude se s vámi hned cítit lépe a i vy se budete cítit lépe.
 • Když se vám dívka líbí, neříkejte jí to, dokud s ní nebudete pravidelně ve styku alespoň dva týdny. Také to udělejte až si budete jistí, že jsou vaše pocity vzájemné, jinak byste se mohli spálit, nebo dívku vystrašit.
 • Dávejte si pozor, když budete chtít prolomit dotekovou bariéru objetím zezadu, od některých dívek můžete dostat pořádnou facku. Nedotýkejte se dívek nečekaně!
 • Většinu dívek potěší, když je pozvete na rande. Ty, které to nepotěší jsou většinou nafoukané a bez ohledu na to, jak krásné jsou, měli byste se na ně vykašlat.
 • Každá dívka vyžaduje jinou míru pozornost. Některé dívky jsou spokojené, když se s vámi vidí jen jednou za týden, jiné s vámi zase potřebují trávit veškerý svůj čas a existují i takové, které vás nemusejí vidět dlouhou dobu a stále o vás mají zájem.
 • Neoslovujte dívku, když víte, že má přítele. Je to marná snaha (alespoň prozatím) a nechtěli byste přece urazit jejího partnera.
 • Když sedíte, srovnejte si kolena do linie s rameny. Dívky si všímají řeči těla a jistě byste nechtěli, aby vás viděla, jak sedíte s roztaženýma nohama.
 • Pokud si chcete vyčistit obličej, nekupujte si krém na akné. Raději si vezměte kuchyňský saponát na nádobí a umyjte si s ním obličej. Odmastíte ho tak a ušetříte spoustu peněz za drahé mastičky. Také si na zubná kartáček dejte trochu jedlé sody, vaše zuby budou bělejší. Těmito triky si můžete zvednout sebevědomí.
 • Nikdy nepřistupujte k dívce zezadu. Její první reakce bude většinou strach a obrana. Pokud ji nechcete zastrašit (a to jistě nechcete), přistupte k ní z boku nebo zepředu. Každý expert na řeč těla vám to potvrdí.
 • Pokud máte problémy s akné, dejte si na obličej zubní pastu a ráno si ji smyjte.
 • Nechovejte se povýšeně.
 • Pokud nejste zrovna přímý a nemáte problém oslovovat dívky, nejprve ji jen pozdravte. Nakonec si vás také začne všímat. Bude pro vás mnohem jednodušší dát se s ní potom do řeči, zeptat se na jméno atd.
Reklama

Varování

 • Vyhněte se otřepaným frázím!
 • Nemluvte před ní s ostatními dívkami a nikdy ji nesrovnávejte s ostatními dívkami!
 • Nikdy nekomentujte její postavu.
 • Nemluvte o věcech, které ji nezajímají. Například pokud milujete fotbal, ale pro ni je to nudné téma, vyhněte se mu.
 • Nemluvte o své bývalé, mohla by si myslet, že ji stále milujete.
 • Pokud je na vás dívka naštvaná nebo o něčem nechce mluvit, chvíli jí dejte pokoj. Až bude připravena s vámi mluvit, poznáte to.
 • Až bude připravena s vámi znovu mluvit, chovejte se k ní s úctou a pochopením.
 • Buďte sami sebou. Jediný způsob, jak mít zdravá vztah a užívat si ho je být sám sebou. Je normální se nejprve snažit trochu přikrášlit, protože se partnerovi chcete líbit. Odložte ale všechny nejistoty. Když dívka řekne, že jste hezký, berte to jako kompliment.
 • Nikdy s dívkou nemluvte neslušně nebo zle. Každou dívku to odradí a je téměř jisté, že se s vámi rozejde.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 130 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 24 175 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 24 175 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama