Mnoho mužů není schopno se uvolněně bavit s krásnou ženou. Pokud se chcete spřátelit nebo pozvat ženu na rande, může to pro vás být stresující. Když ale budete vědět, jak upoutat její pozornost a zajistit, aby se cítila skvěle, budete mít rande domluvené dřív, než byste řekli švec. V tomto článku najdete všechno, co potřebujete vědět.

Část 1 ze 3:
Jak se začít bavit

 1. 1
  Vzbuďte její zájem očním kontaktem. Rychle se na ni podívejte, počkejte, až si toho všimne, usmějte se očima a potom se pomalu podívejte jinam. Když se za chvíli otočíte a uvidíte, že se na vás stále dívá, jistě má zájem se s vámi bavit. Pokud se očnímu kontaktu úplně vyhýbá, buď nemá zájem, nebo je zrovna zaneprázdněná.
  • Pokud žena zrovna mluví s jiným mužem, do ničeho se nepouštějte.
  • Pokud je ve skupince dívek, budete mít větší šanci, když k nim přijdete s více kamarády.
 2. 2
  Dostaňte se k ní blíž. Pokud si například něco prohlíží v obchodě, jděte k ní blíž a najděte si nějakou výmluvu, abyste se mohli dostat na vzdálenost, kdy si budete moci povídat. V některých situacích to nebude lehké (například když je zadívaná do laptopu nebo si povídá s kamarádkou). V takových případech je lepší počkat a nepřerušovat ji. Pokud se na vás ale stále dívá a usmívá, klidně ji oslovte.
  • Nečekejte příliš dlouho. Když žena uvidí, že se na ni díváte, převezměte iniciativu, usmějte se a přistupte k ní.
 3. 3
  Začněte si povídat. Veďte obyčejný zdvořilostní rozhovor a snažte se dívku nezastrašit. Můžete klidně říct jen „tady je ale narváno, že?“ nebo „dneska je hezky!“ Nemusíte ani požadovat odpověď na otázku, jednoduše tím dáte najevo, že si chcete povídat. Když bude mít zájem, povídejte si dál. Když neodpoví nebo se bude chovat podrážděně, pravděpodobně o vás nemá zájem. Raději si najděte někoho jiného.
  • Nemusíte se bát, že řeknete něco špatně. Jen se s ní začněte bavit a jistě vám to půjde samo. Rozhodně neříkejte žádnou „osvědčenou“ balící hlášku!
 4. 4
  Povídejte si originálně. Nemluvte o nezáživných tématech nebo příliš složitých věcech. Nejlepší je mluvit od srdce a užívat si to. Není ani tak důležité co řeknete, jako jak to řeknete. Seznamování je o výměně energií. Když si nebudete vědět rady, řekněte prostě jen „ahoj“. [1]
  • Když se budete moc snažit být zajímaví, budete znít strojeně. Dívku oslovíte mnohem více tím, že budete mluvit od srdce a řeknete něco neočekávaného. Nemělo by to vypadat tak, že jste si celý rozhovor naplánovali.
 5. 5
  Zalichoťte jí. Protože jste se zrovna poznali, neměli byste jí říkat, že má nejkrásnější nohy na světě nebo že má uhrančivé oči. Tím byste ji jistě vyděsili. Pochvalte jí raději oblečení, šperky nebo například smích. Můžete jí říct, že má hezké vlasy, ale dál nezacházejte, jinak jí bude naprosto jasné, že se vám líbí. Řekněte něco, co budete myslet upřímně a co jistě ocení.
  • Jeden kompliment během prvního rozhovoru bohatě stačí. Jistě nechcete, aby si myslela, že jste nějaký zoufalec.
 6. 6
  Využijte prostředí. Když se spolu nebudete cítit dobře, rozhlédněte se kolem sebe a něco si najděte. Pokud jste v kavárně nebo v baru, řekněte třeba „chodíš sem často?“ nebo „už jsi někdy měla mangové mojito? je skvělé!“ Pokud jste venku, všimněte si například plakátu na blížící se koncert nějaké skupiny a zeptejte se jí, jestli ji poslouchá a šla by tam s vámi.
  • Neměli byste se rozhlížet moc, aby si dívka nemyslela, že ji ignorujete. Pokud nevíte, co říct, v rychlosti si něco najděte.
 7. 7
  Naučte se plkat. Nezávazné tlachání je důležité a neměli byste ho přeskakovat. Díky němu se můžete dostat i k vážnějším tématům. Není možné se od „jak se máš“ dostat k „jaký je smysl života“ během chvíle. Nejprve tedy mluvte o tom, co jste dělali o víkendu, jaké je počasí, jak je v práci a snažte se dívku zabavit. Zkuste ji rozesmát a nebuďte nervózní z toho, že ji budete nudit. Stačí se jen stále o něčem bavit.
  • Když se budete chvíli bavit o nedůležitých tématech, začnete si více důvěřovat a brzy budete řešit i zajímavější věci.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Jak si udržet její zájem

 1. 1
  Řekněte jí o sobě více. Když vám tlachání půjde dobře, řekněte jí něco o sobě, například čím se živíte nebo kde jste právě byli. Za chvíli byste se měli také představit a zeptat se jí na jméno. Jde o to, abyste se oba postupně otevírali. Střídejte se v tom, kdo mluví a kdykoli vám o sobě něco řekne, řekněte jí něco podobného vy o sobě.
  • Když vám dívka řekne, že chodí do letní školy, můžete jí říct, že také chodíte do letní školy a říct jí, které předměty vás nejvíc baví. Ona vám potom o sobě také řekne více a tímto způsobem se budete sbližovat.
  • Neměli byste jí zatím říkat nic příliš osobního a také byste se neměli snažit dostat nic osobního z ní.
 2. 2
  Věnujte jí veškerou pozornost. Smějte se jejím vtipům, poslouchejte její historky a nenechejte se rozrušit ničím, co se kolem vás děje. Je důležitější ukázat, že vás zajímá, než být sám extra zajímavý. Když budete dobrým posluchačem, dosáhnete většího úspěchu, než když budete vtipný.
  • Nehrajte si s telefonem (pokud ji tedy nežádáte o číslo). Při rozhovoru s dívkou byste neměli mít telefon v ruce, jinak si bude myslet, že o ni nemáte zájem.
 3. 3
  Ptejte se jí. Pokud chcete, aby se s vámi žena bavila, budete jí muset dát najevo, že o ni máte skutečně zájem a nechcete ji jen sbalit. Nebuďte moc osobní, ale ptejte se jí na otázky o jejím životě, o jejích názorech nebo jednoduše o obecných věcech. Můžete se ptát na tyto věci:
  • Rodina
  • Zvířata
  • Oblíbená hudba, filmy, knihy
  • Přátelé
  • Koníčky
  • Práce
 4. 4
  Zeptejte se jí na její názor. Ukažte jí, že vám na ní záleží a chcete vědět, co si myslí. Můžete zavtipkovat a zeptat se jí, co si myslí o vašem novém účesu nebo oblečení, ale můžete být i vážní a zeptat se jí, co si myslí o nějakém novém filmu nebo o nějaké místní akci.
  • Nebavte se moc o politice ani o kontroverzních tématech. Jistě se nechcete ocitnout uprostřed politické nebo náboženské války, když jste místo toho chtěli flirtovat! Raději si všechno dobře promyslete a neříkejte nic, co by mohlo ženu naštvat.
 5. 5
  Najděte si něco, co máte společného. Přestože se protiklady přitahují, je nutné si pro úspěšný rozhovor najít něco, co máte oba společného. Neměli byste ji zaplavit otázkami o tom, co má ráda, ale snažte se opatrně zjistit, co byste mohli mít společného a v pravou chvíli o tom začněte mluvit. Můžete probírat své oblíbené sportovní týmy, vaši práci, cestování nebo cokoli jiného. Musíte jen přijít na to, co to je.
  • Až se jí budete ptát, ptejte se na otevřené otázky. Neříkejte „máš ráda sport?“ ale raději řekněte „jaké sportovní týmy máš ráda?“ Tak budete mít šanci se o ní dozvědět více.
  • Dávejte pozor. Je dobré si pamatovat, o čem jste se dříve bavili a zmínit se o tom později znovu. Pokud například řekne, že studovala ve Španělsku, později se jí zeptejte, kde přesně byla.
 6. 6
  Ohromte jí svojí vyspělostí. Mluvíte přece se ženou, ne? Musíte jí tedy ukázat, že jste nezávislý, inteligentní a máte rád sám sebe. Nestěžujte si na práci, neopíjejte se a nepomlouvejte ostatní lidi. Jednoduše se neprojevujte jako náctiletý. Můžete být vtipný a zábavný a zároveň jí ukázat, že jste dospělý muž, který ví, co chce.
 7. 7
  Nechejte ji mluvit. Neměli byste se snažit dívku ohromit tak moc, že jí nedáte ani šanci se projevit. Snažte se mluvit 50/50 nebo 60/40, pokud je jeden z vás hovornější. Když budete mluvit většinu času, dívka se nebude dobře bavit (pokud tedy nevyprávíte naprosto skvělé historky). Dávejte si tedy pozor a všímejte si, jak moc mluvíte. Nepřerušujte ji a nebojte se být chvíli také zticha. Je možné, že se právě snaží vymyslet, co řekne.
  • Pokud se chcete skutečně sblížit, musíte jí dovolit, aby s vámi také sdílela své myšlenky.
 8. 8
  Flirtujte. Flirtování je důležité a je to skvělý způsob, jak si udržet pozornost ženy. Neměli byste to přehánět, jen se mile usmívejte, lehce ji škádlete (když si budete jistí, že to vezme dobře) a ukažte jí, že se neberete moc vážně a že umíte vtipkovat. Buďte hraví, trochu se k ní nakloňte a lehce s jí dotkněte. Sledujte, zda s vámi také flirtuje, jistě poznáte, když se jí to nebude líbit.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Udělejte první krok

 1. 1
  Ujistěte se, že má dívka zájem. Je jasné, že není možné to zjistit jinak, než že se zeptáte, ale než se k tomu odhodláte, sledujte, zda s vámi dívka flirtuje a naznačuje vám, že se jí líbíte. Pokud se vám dívá do očí, hodně se směje a jde vidět, že si s vámi užívá každou chvíli, je možné, že o vás má skutečně zájem. Pokud vám odpovídá jedním slovem a zdá se, že se cítí trochu nepříjemně, je pravděpodobné, že o vás zájem nemá, ale neví, jak vám to má říct.
  • Sledujte její řeč těla. Naklání se k vám, nebo pryč od vás? Pokud se tělem otáčí stále k vám, může to znamenat, že se jí líbíte.
  • Nezapomínejte na to, že každá žena je jiná. Možná se jí líbíte, ale je velmi nesmělá, takže vám to nedokáže dát najevo.
 2. 2
  Prolomte dotekovou bariéru. Tím jí dáte jemně najevo, že máte milostné úmysly. Když jí to nedáte najevo dost brzo, riskujete, že zapadnete do „zóny přátelství“, odkud většinou není úniku. Není tak těžké se někoho dotknout a zároveň si zachovat důstojnost. Pokud spolu někam jdete, nabídněte jí rámě, pohlaďte ji po zádech nebo jí podržte dveře a rukou ji pobídněte.
  • Můžete si také položit ruce na její. Pokud o vás má zájem, bude trochu překvapená, ale zareaguje dobře. Pokud zájem nemá, nebude se jí to líbit a odtáhne se.
 3. 3
  Jděte do toho. Pro většinu lidí je tohle nejtěžší. V tuto chvíli musíte dát najevo své záměry a vlastně tím riskovat odmítnutí. Buďte odvážní, řekněte jí, že byste ji chtěli vidět znovu a požádejte ji o telefonní číslo. Když se to bude hodit, rovnou si domluvte příští schůzku. Když o vás nebude mít zájem, nedělejte si s tím hlavu. Venku je spousta dalších žen, které se s vámi budou chtít bavit.
  • Snažte se na ni příliš netlačit. Řekněte například jen „moc jsem si to s tebou užil, nechtěla bys někdy zajít na večeři?“ Nemusíte říkat, že se vám líbí ani že ji zvete na „rande“.
  Reklama

Tipy

 • Při rozhovoru si všímejte její řeči těla. Pokud se k vám naklání blíž, znamená to, že se jí líbíte. Pokud je potichu a vrtí se, možná nemá zájem, nebo se jen stydí.
 • Zkoušejte si aktivní naslouchání. Součástí naslouchání je dát tomu druhému vědět, že ho posloucháte. Udržujte oční kontakt, kývejte hlavou, říkejte „ano“, „aha“ atd. a všeobecně dávejte ženě najevo, že jí věnujete pozornost a že vás zajímá, co říká.
 • Zjistěte si něco o ženách. Máte pocit, že ženám rozumíte, nebo jsou pro vás jako jiný živočišný druh? Snažte se s nimi trávit více času. Čtěte knihy, které vám pomohou pochopit rozdíly mezi ženami a muži. Snažte se zjistit si něco o problémech, které ženy řeší. Čím více budete ženám rozumět, tím snáze se s nim budete bavit.
 • Ptejte se na otázky! Lidé milují, když mohou mluvit o sobě, dopřejte jim to tedy! Otevřené otázky jsou nejlepší (jaké předměty tento rok máš? jak se ti líbil ten včerejší film?).

Reklama

Varování

 • Nedovolte, aby rozhovor upadl. Mluvte spolu krátce, ale zajímavě. I když vám to půjde dobře, měli byste včas odejít a zajistit tak, že se dívka bude těšit, až vás příště potká. Je jednodušší si říct o číslo, když se dívka dobře baví. Když se bude nudit, budete to mít o mnoho těžší.
 • Nechovejte se zoufale. Zoufalost je předpokladem pro posedlost a posedlost se nelíbí nikomu. Zoufalí lidé jsou nestabilní a nevyrovnaní, protože jejich štěstí závisí na ostatních lidech. Když ukážete, že budete naprosto zdevastovaní v případě odmítnutí, dívka s vámi nebude chtít vůbec nic mít.
 • Neplýtvejte časem s ženami, které se chovají nehezky a nejeví zájem. Ženy nejsou jediné, kdo může mít standardy. Mluvte pouze se ženami, které se chovají slušně a mile. I když o vás žena nebude mít zájem, stále by se měla umět chovat příjemně. Jinými slovy, ženy by se k vám neměly chovat škaredě. Pokud dívka protáčí oči, nebaví se s vámi a chová se jednoduše drze, nečekejte na nic a odejděte. Řekněte třeba „vypadá to, že si se mnou nechceš povídat“ a jděte pryč. Nemá smysl ztrácet čas s někým, kdo o vás nemá zájem. Budete se cítit lépe už jen díky tomu, že jste se pokusili navázat rozhovor s někým úplně cizím.
 • Dlouhý oční kontakt je běžný hlavně mezi milenci. Můžete to zkusit pokud víte, že o vás má dívka opravdu zájem, ale i tak je to riskantní, protože některým lidem to může připadat jednoduše úchylné. Dívejte se lidem do očí když mluví, ale čas od času se podívejte jinam. Dávejte si také pozor na to, abyste na někoho omylem nezírali.
 • Obecně není dobré, když lidé mají pocit, že je sledujete.
 • Ze začátku se nebavte o žádných osobních věcech. Diskutujte o prostředí, o zájmech a koníčcích atd., ale nemluvte zatím moc o sobě a neptejte se dívky na žádné osobní věci.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 28 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 169 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 10 169 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama