Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud dojde u zařízení se systémem Android k poškození samotného operačního systému, nebo pokud jedna nebo více aplikací třetích stran způsobí poruchu takového zařízení, přejde do tzv. nouzového režimu. Existuje několik způsobů jak tento nouzový režim na Android zařízení vypnout.

Část 1
Část 1 ze 3:
Restartem zařízení

 1. 1
  Pokuste se zjistit, proč byl nouzový režim aktivován. K jeho aktivaci dochází obvykle tehdy, pokud se jedná o závažnou chybu nějaké aplikace, nebo když selže nějaká systémová funkce. V nouzovém režimu lze spouštět pouze předinstalované aplikace. Pokud je vaše zaříení v nouzovém režimu, obvykle to rychle vyřeší obyčejný restart.
 2. 2
  Zkontrolujte Notifikační lištu. Některé verze Androidu zobrazí oznámení o přechodu do nouzového režimu, které obsahuje tlačítko pro automatický restart zařízení, jehož zmáčknutím se z nouzového režimu dostanete. Pokud touto funkcí váš telefon nebo tablet disponuje, je to nejrychlejší způsob jak se z nouzového režimu dostat ven.
 3. 3
  Podržte trochu déle tlačítko pro vypnutí. Až se zobrazí nabídka, zvolte Restartovat nebo Vypnout. Restartujte telefon, nebo ho vypněte a po chvíli zase zapněte. Systém zařízení by měl normálně naběhnout. Pokud ne, čtěte dál.
 4. 4
  Zapněte zařízení pomocí zmáčknutí tlačítka Power a současně s ním i tlačítka pro snižování hlasitosti. Pokud se zařízení stále spouští v nouzovém režimu, může tato klávesová zkratka pomoci. Zařízení opět vypněte a poté souběžně zmáčkněte tlačítko Power a tlačítko pro snižování hlasitosti. Spousta uživatelů potvrdila, že tato kombinace je pro ukončení nouzového režimu velmi užitečná.
  • Pozor: Pokud máte poškozené tlačítko pro hlasitost, může to být důvodem, proč se zařízení při každém zapnutí stále spouští v nouzovém režimu. V takovém případě pošlete telefon nebo tablet do záručního servisu nebo zařízení otevřete a pokuste se to opravit sami.
 5. 5
  Vyndejte ze zařízení baterii (pokud je to možné). Pokud je možné ze zařízení vyjmout baterii, určitě to stojí za vyzkoušení. Vypněte zařízení a vyjměte baterii. Počkejte alespoň deset minut, než se kondenzátory v telefonu úplně vybijí, poté baterii znovu vložte a zkuste zařízení znovu zapnout.[1]
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Odinstalováním aplikací

 1. 1
  Někdy je třeba aplikace odinstalovat. Špatná aplikace může být také důvodem, proč telefon stále padá do nouzového režimu. Zkuste odinstalovat nedávno nainstalované aplikace, které by mohly problém způsobovat. Mohlo by vám to také pomoci.[2]
 2. 2
  Spusťte aplikaci Nastavení. Najdete ji na domovské obrazovce, v AppDraweru nebo v notifikační liště.
 3. 3
  Klepněte na "Apps" nebo "Aplikace". Zobrazí se seznam nainstalovaných aplikací. Přejděte na kartu "Stažené" (pokud už na ní náhodou nejste).
 4. 4
  Odinstalujte nedávno nainstalované aplikace. Přestože v nouzovém režimu nelze spouštět stažené aplikace, jejich odinstalace možná je. Odstraňte každou nedávno staženou aplikaci a poté zařízení restartuje podle pokynů zmíněných výše.
  • Spusťte aplikaci Nastavení.
  • Zvolte "Apps" nebo "Aplikace" a poté vyberte kartu "Stažené".
  • Klepněte na aplikaci, kterou chcete odstranit, a poté na tlačítko "Odinstalovat". Tento krok opakujte u každé nedávno nainstalované aplikace.
  • Restartujte zařízení. Pokud stále nabíhá do nouzového režimu, odstraňte i další nainstalované aplikace. Pokud odinstalace aplikací váš problém nevyřeší, pokračujte k další části.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Vyčištěním zařízení a obnovením jeho továrního nastavení

 1. 1
  V nouzovém režimu si zazálohujte data. Pokud restart ani odinstalování aplikací problém zařízení padajícího do nouzového režimu neřeší, možná bude třeba telefon úplně vyčistit a obnovit tovární nastavení. Tímto krokem vymažete všechna data v zařízení a vrátíte ho do továrního nastavení. Poté se telefon bude chovat tak, jako by byl právě čerstvě vybalen z krabice. Z toho důvodu je potřeba, abyste všechna data, o která nechcete přijít, v nouzovém režimu zazálohovali.
  • Připojte Android zařízení k počítači a důležitá data si zkopírujte jako zálohu. Další možností je nahrát data do cloudového úložiště, jakým je například Disk Google.
  • Vaše nakoupené aplikace se také uloží, takže je po obnovení telefonu budete moci všechny opětovně stáhnout a používat.
  • Vaše kontakty v telefonu zůstanou, takže o ně během obnovení nepřijdete. Nikdy však není na škodu si je taky zazálohovat.
 2. 2
  Obnovu zařízení lze provést v Nastavení. Pokud se v nouzovém režimu dostanete do nabídky Nastavení, můžete tovární nastavení obnovit odtud. Pokud tento způsob použít nelze, nebo nefunguje, přejděte na další krok. Následující postup se v závislosti na verzi Androidu a použitém zařízení může lišit.
  • Otevřete aplikaci Nastavení a zvolte "Záloha a obnova".
  • Zvolte "Obnovit tovární data" a potvrďte, že chcete zařízení obnovit.
  • Počkejte, až obnova proběhne. Může to trvat dvacet i více minut. Pokud jste tovární nastavení úspěšně obnovili, přeskočte na Krok 4.
 3. 3
  Restartujte zařízení v Režimu obnovení. Pokud se vám nedaří vyřešit problém v Nouzovém režimu, zkuste provést obnovu z Režimu obnovení.
  • Podržte tlačítko Power a zařízení úplně vypněte.
  • Podržte tlačítka pro aktivaci Režimu obnovení. Kombinace se liší v závislosti na modelu používaného zařízení. Běžné kombinace jsou Tlačítko Power (vypnutí/zapnutí)+Volume Down (snížení hlasitosti) (LG, HTC, Motorola) a Power(vypnutí/zapnutí)+Volume Up(zvýšení hlasitosti)+Home(Domů) (Samsung). Kombinaci pro vaše zařízení najdete na internetu zadáním klíčového slova "recovery mode (režim obnovení)". Držte kombinaci kláves tak dlouho, dokud se na displeji nezobrazí menu Režimu obnovení.[3]
  • Tlačítko hlasitosti požijte pro posun v menu, aby se zvýraznilo "wipe data(vyčistit data)/factory reset(tovární obnovení)" a potvrďte volbu zmáčknutím tlačítka Power.
  • Rolujte dolů a zvolte "Yes(Ano)", čímž potvrdíte, že chcete zařízení resetovat. Volbu "Yes(Ano)" potvrdíte zmáčknutím tlačítka Power.
  • Počkejte, až proběhne celé obnovení. Může to trvat několik minut.
 4. 4
  Nastavte čerstvě resetované zařízení. Jakmile obnovíte tovární nastavení, můžete zařízení dle potřeby nastavit. Můžete se přihlásit pod stejným Google účtem, jaký jste používali předtím, nebo pod úplně novým. Pokud se přihlásíte pod starým účtem, budete mít přístup ke všem nakoupeným aplikacím z Obchodu Play, a stejně tak dojde i k přiřazení Gmailu, kontaktů a dalších synchronizovaných dat. Návod jak nastavit Android zařízení najdete určitě někde na internetu.
  Reklama

Související články

Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonuJak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Jak obnovit smazané textové zprávyJak obnovit smazané textové zprávy
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPSJak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPS
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 70 556 krát
Stránka byla zobrazena 70 556 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama