Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Fanouškovská stránka na Facebooku je úžasný způsob k propagaci vaší firmy, šíření povědomí o nějakém problému či události, k získání dalších fanoušků vaší kapely nebo k mnoha dalším typům inzerce. Pokud si chcete vytvořit fanouškovskou stránku na Facebooku, postupujte podle tohoto návodu. Není to nic složitého.

Část 1 ze 2:
Nastavení stránky

 1. 1
  Přihlašte se ke svému Facebookovému účtu. Do příslušných polí napište své uživatelské jméno a heslo. Pokud na Facebooku ještě žádný účet nemáte, budete si muset nějaký založit, abyste si mohli vytvořit fanouškovskou stránku.
  • Pokud už máte účet na Facebooku, bude všechno jednodušší, protože už umíte Facebook používat a máte určitě hodně přátel, které můžete pozvat, aby se stali fanoušky vaší stránky.
 2. 2
  V pravém horním rohu stránky klikněte na ikonu ozubeného kolečka. Najdete ji na stránce úplně vpravo.
  • Klikněte na položku "Reklamy na Facebooku".
  • Na stránce, která se objeví, klikněte v její horní části na odkaz "Vytvořit stránku".
 3. 3
  Klikněte na typ stránky, kterou chcete vytvořit. Uvidíte zde šest kategorií:
  • Místní firma nebo místo: Pokud zvolíte tuto možnost, budete si muset vybrat kategorii podnikání nebo místa a zadat adresu sídla podnikání.
  • Společnost, organizace nebo instituce: Pokud zvolíte tuto možnost, budete si muset vybrat kategorii společnosti, organizace nebo instituce a zadat adresu sídla vaší firmy.
  • Značka nebo produkt: U této možnosti budete muset zvolit kategorii produktu a zadat jeho název.
  • Umělec, skupina nebo veřejně známá osobnost: U této možnosti musíte vybrat kategorii nebo typ umění, hudebníka nebo veřejně známé osoby, kterou propagujete, a zároveň i její jméno.
  • Zábava: U této kategorie musíte zadat typ zábavy a zároveň i název.
  • Účel nebo komunita: U této možnosti musíte zadat název účelu (problému, události...) nebo komunity.
   • U všech těchto kategorií musíte kliknout na tlačítko "Souhlasím se smluvními podmínkami Facebookových stránek".
 4. 4
  Klikněte na "Začít". Poté, co si vyberete vhodnou kategorii a poskytnete základní informace, budete moci vkládat první informace o vaší stránce.
 5. 5
  Nahrajte profilovou fotku. Nahrát můžete fotku z vašeho počítače nebo z webové stránky. Zvolte takovou fotku, která bude dobře reprezentovat či popisovat osobu nebo místo, které chcete propagovat.
  • Klikněte na "Uložit fotku".
 6. 6
  Doplňte i sekci "O stránce". V tomto kroku poskytnete základní informace o tom, proč jste stráknu založili. Vše byste měli stručně popsat a vhodné je také uvést své webové stránky, neboť založení fanouškovské stránky na Facebooku bude mít kladný vliv na jejich návštěvnost.
  • Můžete zde zadat i další odkaz, například na profil vaší organizace na Twitteru.
  • Popište, zda je vaše stránka oficiální prezentací skutečné celebrity či veřejně známé osoby.
  • Klikněte na "Uložit informace".
 7. 7
  Rozhodněte se, zda chcete povolit reklamy. V tomto kroku si určíte, zda chcete povolit reklamy. Propagace je skvělý způsob, aby se o vaší stránce dozvědělo více lidí, ale počítejte s tím, že pokud se pro tuto možnost rozhodnete, že za to budete muset platit a poskytnout informace o své kreditní kartě.
  • Klikněte buď na "Povolit reklamy" nebo na "Přeskočit".
  Reklama

Část 2 ze 2:
Vylepšujte stránku

 1. 1
  Přidejte další informace o vaší fanouškovské stránce. Když už máte fanouškovskou stránku vytvořenou, měli byste na ni vkládat co nejvíce informací. Tady je pár rad:
  • Zaprvé svou stránku olajkujte.
  • Napište nějaký status, aby se fanoušci dozvěděli aktuální informace. Napište svůj status do příslušného pole a klikněte na "Přidat".
  • Nahrávejte další fotky. Poskytnete tím fanouškům další užitečné informace o vaší organizaci. Klikněte na "Fotky". Na další stránce pak klikněte na "Přidat fotky" a v počítači vyberte fotky, které chcete na fanouškovskou stránku nahrát.
  • Nahrajte úvodní fotku. Na pravé straně oblasti, kde by měla být vaše úvodní fotka, klikněte na "Přidat úvodní fotku" a poté klikněte na "Nahrát fotku". Vyberte fotku, kterou chcete mít v záhlaví stránky.
 2. 2
  Na administrátorském panelu můžete stránku upravovat, rozšiřovat fanouškovskou základnu i vyhledat pomoc, když si s něčím nebudete vědět rady. K vylepšení stránky používejte tři podkategorie. Jsou to:
  • "Upravit stránku". Tato volba vám umožňuje aktualizovat stránku, spravovat oprávnění, přidávat administrátory, spravovat oznámení, sledovat vlastní aktivitu a zobrazit seznam blokovaných uživatelů.
  • "Rozšířit publikum". Po kliknutí na tuto volbu budete moci pozvat osoby z adresáře emailových kontaktů, své Facebookové přátele, sdílet stránku nebo vytvořit reklamu na vaši stránku.
  • "Pomoc". Pokud potřebujete ohledně vaší stránky s něčím poradit, vždy můžete navštívit tuto sekci, kde najdete spoustu tipů jak začít.
  • Možnost "Rozšířit publikum" byste měli použít pouze v případě, že máte vyplněny základní informace o stránce a víte, jak všechno funguje. Stránka by totiž na fanoušky měla zapůsobit hned na první pohled, takže předtím, než nějaké oslovíte, byste měli mít vychytané všechny mušky a mouchy jak stránku spravovat.
  Reklama

Tipy

 • Řekněte svým přátelům v reálném životě o existenci vaší nové fanouškovské stránky. Pokud to nebudete moc přehánět, můžete hledat fanoušky i mezi kolegy v rámci vaší firmy.
 • Přidejte si odkaz na fanouškovskou stránku na Facebooku na vaši vizitku.


Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hackovatJak hackovat
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 487 krát
Stránka byla zobrazena 2 487 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama