Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když si u někoho na Facebooku všimnete, že má tisíce přátel, možná získáte pocit, že vy jich máte málo. Jak to ti ostatní dělají?! Jednoduše - prostě rozhodí sítě a v první řadě se snaží najít co možná nejvíc přátel. Pokud se také chcete zařadit k těm nejoblíbenějším uživatelům Facebooku, začněte krokem číslo 1.

Část 1 ze 3:
Hledejte přátele

 1. 1
  Připojujte se k zájmovým stránkám. Přesně tak byste se totiž seznamovali s novými lidmi, kdyby byl svět menší. Určitě najdete přátele svých přátel, nebo i přátele přátel vašich přátel, se kterými budete mít nějakou společnou zálibu apod. Můžete také zabrousit do sekce "Lidé, které možná znáte" a poslat několika z nich žádost o přátelství.
  • Pokud se k nějaké síti připojíte, buďte aktivní! Pište příspěvky na zeď, ptejte se na všechno možné, lajkujte komentáře, komentujte i své příspěvky, ať si vás lidé všimnou. Spousta lidí chce mít také víc přátel na Facebooku; třeba vás díky vaší aktivitě požádají o přátelství oni.
 2. 2
  Připojujte se ke skupinám. Pokud bychom se všichni na Facebooku přátelili pouze s lidmi, které známe velmi dobře, byl by náš profil žalostně prázdný. Pokud některé lidi neznáte, ale chcete s nimi navázat přátelství, připojujte se ke skupinám! Samozřejmě k těm s podobnými zájmy.
  • Proveďte si malý průzkum a hledejte to, co vás baví, hledejte témata, které máte rádi. Díky tomu pak budete moci na stránce dané skupiny zahájit konverzaci s ostatními členy. To je totiž základem další fáze.
 3. 3
  Přidávejte si ostatní do přátel! Pokud stále sedíte doma a sníte o chlapci nebo dívce, kteří vás pozvou někam na rande, nikdy se to nesplní. To samé platí na Facebooku: lidé k vám nikdy sami nepřijdou, naopak musíte přijít vy k nim. Pokud najdete někoho, s kým byste se chtěli přátelit, požádejte ho o přátelství! Co nejhoršího by se mohlo stát? Že si vás nepřidají? No a?
  • Přátele si ale přidávejte v rozumném množství. Pokud pošlete žádost o přátelství všem lidem v okruhu 100 kilometrů, Facebook vás pravděpodobně zablokuje. Přidejte si nejprve přiměřený počet přátel a pak si postupně přidávejte další.
 4. 4
  Upozorňujte na blížící se události. Řekněme, že příští víkend pořádáte domácí párty. Vytvořte zvací stránku na Facebooku a nechte ji aktivní! Pobídněte své přátele, ať pozvou i jejich přátele. Jakmile někdo vaši stránku objeví a bude se chtít párty zúčastnit, pravděpodobně si vás mezi přátele přidá. Nebo alespoň zjistí, jak jste oblíbení, a určitě se bude chtít přesvědčit na vlastní oči, proč jste tak oblíbení!
  • To samé můžete dělat i s fanouškovskými stránkami nebo stránkami vaší firmy. Čím více jsou takové stránky populární a lidé si je s vámi snadno spojí, tím více takových lidí na vaše fejsbukové dveře zaťuká.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Snažte se, aby si vás ostatní také přidali do přátel

 1. 1
  Připojte k žádosti o přátelství nějakou zprávu. Když většina lidí vidí žádost o přátelství od někoho, koho nezná, většinou si pomyslí, že to je nějaký otrava, který chce akorát sehnat nějaké další přátele. Nebuďte dotěrní! Připojte raději k žádosti o přátelství nějaký vzkaz.
  • Řekněme, že požádáte o přátelství někoho, kdo je ve stejné skupině jako vy s názvem "Miluju Bubble Tea". Připojte ke své žádosti i pár slov ve stylu"Ahoj Kláro! Koukám, že jsi taky ve skupině "Miluju Bubble Tea"! Kde si je nejraději kupuješ?"
 2. 2
  Vyfoťte se s nějakou celebritou a fotku si nastavte jako profilovou. Všem je jasné, že to je zinscenované, ale lidé na to reagují. Pokud někoho žádáte o přátelství a dotyčný nebo dotyčná uvidí vaši fotku s Taťánou Kuchařovou, je pravděpodobnější, že si vás mezi přátele přidají. Třeba si řeknou, že jste taky slavní a neodmítnou vás!
  • Jsou určité typy lidí, na které tento způsob nefunguje. Jiní vám za to budou zobat z rukou. Zejména pokud máte fotky nastaveny jako veřejné a u nich popisky typu "Pohodička s Táňou, pochutnáváme si na hranolkách v Palladiu." Spousta lidí vám to zbaští přesně jak vy ty hranolky.
 3. 3
  Pozor na pravopis. Pokud u stejné fotky napíšete "Pohodčka s Tánou, baštíme hranolki v Paladyju", moc lidí tím neoslníte. Na Facebooku se snažte psát spisovně a bez chyb, hrubky nevypadají hezky. Dvojnásobně to platí ve zprávách, které připojujete k žádostem o přátelství!
  • Pokud máte veřejný profil, vyjadřujte se spisovně vždy. Než si vás lidé přidají do přátel, většina z nich si vás "prověří". Chcete přece, aby vaše stránka vypadala hezky a upraveně, a ne jako že ji narychlo vytvořili vaši mladší sourozenci.
 4. 4
  Postujte zajímavé fotky. Nebude na škodu, když kromě profilové fotky (která by taky měla být zajímavá) budete mít v horní části seznamu fotek spoustu hezkých a dobrých snímků. Když si budou chtít lidé zjistit, co jste zač, určitě si prohlédnou nějaké fotky. Pokud budou vtipné, poutavé nebo něčím zajímavé, budou mít větší motivaci s přátelstvím souhlasit.
  • Snažte se se příliš neopakovat; spousty lidí jsou ze své dovolené tak nadšení, že postují desítky fotografií stejné hory. Zveřejňujte odlišné fotky, různé pozoruhodné věci. To ale neznamená, že uveřejníte fotku svého prázdného talíře!
  Reklama

Část 3 ze 3:
Zdokonalujte svou prezentaci na Facebooku

 1. 1
  Zveřejňujte ty správné příspěvky. Lidé dělají spoustu věcí, které jejich přátelům velmi vadí. Naučte se, co to je "ten správný" příspěvek:
  • Pokládejte zajímavé otázky. Pokud si chcete zajistit pár lajků, zeptejte se na to, co si lidé myslí. "Ahoj lidi, jaký film byste mi doporučili, když jsem nemocný a není mi dobře?" nebo "Koťata nebo štěňata? Hlasujte."
  • Nepište urážlivé příspěvky. Pokud napíšete: "Bože, ty ženský jsou strašný. Proč proboha nezůstanou v kuchyni, kam patří?", asi na ostatní moc dobře nezapůsobíte.
  • Nepište pořád to samé. Pokud je celá vaše zeď plná příspěvků o pořadu ČeskoSlovensko hledá talent nebo na jiné téma (bez ohledu na to jak populární), asi vás moc lidí číst nebude. Nebudou vás ani komentovat a na vaší zdi bude spousta osamělých příspěvků, které pro potencionální nové přátele moc dobře nevypadají!
  • Příspěvky nesmí být trapné. Věta typu "Rozešel se se mnou kluk a já tu brečím už několik hodin...ZASE," nemá na Facebooku co dělat. Nepoužívejte svou zeď ani jako platformu na praní svého špinavého prádla. Zaprvé vám to osobně vůbec nepomůže a oblíbenější s takovými příspěvky určitě nebudete, spíš ještě nějaké přátele ztratíte.
 2. 2
  Zveřejňujte rozumné množství příspěvků. Pokud si někdo prohlíží váš profil, ať už to jsou vaši přátelé nebo ne, určitě chcete, aby vás viděl jako někoho, kdo vede i normální život. Pokud budete psát každých pět minut příspěvky typu "Právě jsem dopil Colu!" nebo "Právě sedím na záchodě!", spousta lidí si asi rozmyslí, zda vaši žádost o přátelství přijmou. Maximálně pište jen pár příspěvků denně.
  • Pokud svou zeď neustále plníte naprosto zbytečnými "novinkami" ze svého života, lidé velmi dobře vytuší, jaké příspěvky od vás mohou očekávat v budoucnu. Bude jim jasné, že je budete akorát neustále bombardovat pro ně naprosto nezajímavými informacemi. Takže klídek!
 3. 3
  Vkládejte příspěvky ve vhodnou dobu. Facebook je nejrušnější večer a přes víkend. Pokud chcete být oblíbenější, vkládejte příspěvky v tuto dobu. Mezi šestou a devátou večer jsou už lidé doma a po náročném dnu se touží podívat na nějakou zajímavou fotku roztomilé kočky. O víkendech (hlavně ráno) lidé lenoší a zabíjejí čas brouzdáním po internetu.[1]
  • Čím víc rozruchu je kolem vašich příspěvků, tím víc na ně Facebook vaše přátele upozorňuje prostřednictvím tzv. feedu, což je informační panel vpravo nahoře. A pokud spousta lidí vaše příspěvky komentuje, zobrazuje se to i ve feedech jejich přátel. Příspěvky tedy správně načasujte a budete ještě populárnější.
 4. 4
  Zveřejňujte fotky. Mimořádná zpráva: lidé nečtou. Dokonce se tomu snaží spíše vyhýbat. Pokud chcete, aby si lidé vaši Facebook stránku oblíbili, myslete v obrazech. Díky krátkým, trefným popiskům a zajímavým fotkám bude vaše stránka doslova sršet návštěvností.
  • Stejné obecné zásady však platí i pro fotky. Nezveřejňujte příliš mnoho fotek, zveřejňujte jich méně a jen "ty správné" (rozuměj: zajímavé), a hlavně ve správný čas. Příliš mnoho fotek totiž může být stejně nudné jako příliš mnoho příspěvků.
 5. 5
  Buďte pozitivní. Když se někdo podívá na vaši stránku a zjistí, že se v příspěvcích pouze chvástáte a vytahujete, nikdy si vás do přátel nepřidají, a pokud už vás mezi přáteli mají, velmi rychle vás mohou ze svých přátel odstranit. Nikdo nechce, aby ho někdo jiný spamoval! Postujte to, co je vtipné či zajímavé. Uvidíte, že to bude fungovat.
  • Pokud už potřebujete něco negativního napsat a dát o tom ostatním vědět, použijte vhodnou formu. Nepište "Nikdo už nikdy nechoďte do hospody Na růžku! Jsou to šmejdi, který vás akorát okradou!" Raději zvolte mírnější tón "Číšník v restauraci Na růžku mi chtěl naúčtovat třikrát víc. Díky, ale mě už tam neuvidíte!"
  Reklama

Tipy

 • Buďte sebevědomí a smělí. Je to jen Facebook!
Reklama

Varování

 • Buďte opatrní, když si budete do přátel na Facebooku přidávat lidi, které neznáte. Nezapomeňte, že uvidí všechny informace o vás.
 • Pozor na kybernetickou šikanu. Na Facebooku je velmi rozšířená.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak skrýt přátele na FacebookuJak skrýt přátele na Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na FacebookuJak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
Jak používat FacebookJak používat Facebook
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak si změnit heslo na FacebookuJak si změnit heslo na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 116 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 2 116 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama