Jak na Facebooku zveřejnit YouTube video

V tomto článku:Použijte vestavěnou funkci sdílení na YouTubeRučně vložit URL

Každý z nás se občas podívá na nějaké to YouTube video. Můžeme sledovat záběry NASA z vesmíru, odvážné parašutisty na obloze, počítačové instrukce a simulace, nejnovější hvězdy popmusic, klipy slavných lidí, kteří už nejsou mezi námi, bláznivá videa s kočkami a koťaty a spoustu dalších! YouTube je zdroj nekonečných možností. Pokud se vám nějaké YouTube video líbí, můžete ho sdílet se svými přáteli na Facebooku. Podle našich instrukcí se krok po kroku naučíte, jak se to dělá. Směle do toho!

1
Použijte vestavěnou funkci sdílení na YouTube

 1. 1
  Navštivte stránky YouTube. Najděte YouTube video, které chcete sdílet na Facebooku. Do vyhledávacího pole zadejte klíčová slova. Následně se vám zobrazí seznam výsledků.
 2. 2
  Klikněte na nějaké video z nabízených výsledků.
 3. 3
  Sdílejte ho. U každého videa je několik možností pro sdílení, např. Facebook, Twitter, Google+, nebo dokonce i možnost sdílet video na vašem webu. Pokud chcete video sdílet na Facebooku, udělejte tohle:
  • Klikněte na tlačítko Sdílet umístěné pod videem.
  • Rozbalí se další nabídka s několika možnostmi sdílení. Klikněte na ikonku Facebooku.
  • V dalším podokně, které se objeví, vyberte službu Facebook kliknutím na ikonku písmene “f”.
  • Pokud ještě nejste přihlášeni ke svému Facebook čtu, udělejte to teď zadáním své emailové adresy a hesla.
  • V rozbalovacím menu vyberte možnost sdílení videa. Můžete zvolit možnost sdílet video na zdi konkrétního přítele, na vaší zdi, v nějaké skupině nebo jako soukromou zprávu.
  • Pokud zvolíte jinou možnost než sdílet na vaší zdi, budete vyzváni k zadání jména přítele nebo názvu skupiny, se kterou chcete video sdílet.
  • Zadejte zprávu, kterou chcete k videu přidat. (volitelná možnost)
  • Kliknutím na tlačítko Sdílet odkaz automaticky video zveřejníte a máte hotovo.
 4. 4
  Ověřte, zda vše proběhlo v pořádku. Otevřete Facebook a zkontrolujte, zda vidíte video, které jste právě sdíleli.

2
Ručně vložit URL

 1. 1
  Navštivte YouTube. Vyhledejte video, které chcete sdílet.
 2. 2
  Klikněte na video ze seznamu výsledků hledání.
 3. 3
  Pravý klik kamkoliv do videa. Objeví se nabídka. Kliknutím na položku “Kopírovat URL videa” zkopírujete webovou adresu videa do schránky.
 4. 4
  Jděte na Facebook a vložte odkaz na video do políčka, kam píšete své statusy. To můžete udělat buď tak, že kliknete pravým myšítkem a z nabídky vyberete položku "Vložit". Nebo zmáčknete klávesovou zkratku Ctrl-V (PC), případně Command-V (Mac).
 5. 5
  Po vložení odkazu se automaticky načte video i s popisem. Jakmile se video takhle načte, můžete už odkaz v políčku, kam píšete statusy, vymazat a napsat tam nějakou normální vlastní zprávu pro ostatní.
 6. 6
  Kliknutím na tlačítko Přidat zveřejníte video na vaší zdi. Blahopřejeme, právě jste se naučili sdílet YouTube video na Facebooku!
  • Pokud chcete video umístit na zeď nějakého svého přítele, přejděte na jeho Facebookový profil a dále už postupujte podle těchto instrukcí.

Tipy

 • Pokud uvnitř panelu pro sdílení kliknete na tlačítko “Embed”, získáte zdrojový HTML kód videa, který můžete použít na svém webu nebo ve své aplikaci.

Varování

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Sítě

V jiných jazycích:

English: Post a YouTube Video on Facebook, Français: publier une vidéo de YouTube sur Facebook, Italiano: Postare un Video YouTube su Facebook, Español: poner un video de YouTube en Facebook, Deutsch: Ein YouTube Video auf Facebook posten, Português: Postar um Vídeo do YouTube no Facebook, Nederlands: Een YouTube video op Facebook plaatsen, Русский: на Facebook опубликовать видео из YouTube, Bahasa Indonesia: Mengirim Video YouTube ke Facebook, 中文: 在Facebook上发布YouTube视频, العربية: نشر مقطع يوتيوب على موقع فيسبوك, Tiếng Việt: Đăng video YouTube lên Facebook, ไทย: โพสต์คลิปจาก YouTube ลง Facebook, 한국어: 유튜브 동영상을 페이스북에 올리는 방법, हिन्दी: यूटयूब (Youtube) विडियो फेसबुक (Facebook) पर पोस्ट करें, 日本語: YouTube動画をFacebookに投稿する

Stránka byla zobrazena 5 678 krát.
Byl tento článek přesný?