Pokud chcete se svými přáteli sdílet fotky z oslavy narozenin, prázdnin nebo rodinné dovolené a přitom pomocí těchto fotek vyprávět jakýsi minipříběh, skvělým způsobem pro tento účel jsou koláže, díky kterým si můžete vzpomínky prohlížet donekonečna. V tomto článku se naučíte jak vytvářet koláže na telefonu a sdílet je na Instagramu, aby je viděli všichni vaši přátelé. Pojďme na to.

Postup

 1. 1
  Pokud ještě Instagram nemáte, stáhněte si ho. Instagram je bezplatná aplikace určená ke sdílení fotografií, která umožňuje editovat a sdílet fotky s přáteli pouhým dotekem na displeji mobilního zařízení. Stáhnout si ho můžete z AppStore nebo z Obchodu Play, kde do vyhledávacího políčka napíšete "Instagram".
 2. 2
  Stáhněte si aplikaci na úpravu fotek, která umožňuje vytvářet koláže. Přímo na Instagramu totiž koláže vytvářet nelze, proto budete potřebovat ještě nějakou další aplikaci, kde koláž vytvoříte, uložíte do telefonu a poté ji nahrajete na Instagram. Než si nějakou aplikaci stáhnete, přesvědčte se, že umí vytvářet koláže, protože jsou i aplikace, které to nedokážou. Vyzkoušejte například Instapic Frames, Pic Collage, Collage Shaper, Photo Shaper, nebo Collage Maker.
 3. 3
  Vytvořte koláž. Vyberte si fotky, které chcete použít, a nahrajte je do aplikace, kterou jste si zvolili. Budete také muset vybrat rámec, do kterého chcete fotky umístit. V závislosti na používané aplikaci vyberte vzor a upravte šířku ohraničení.
 4. 4
  Uložte vytvořenou koláž do Galerie. Některé aplikace, například Instapic Frames, umožňují přímé nahrání na Instagram. V takovém případě koláž vůbec nemusíte do telefonu ukládat.
 5. 5
  Nahrajte koláž na Instagram. Pokud chcete výslednou koláž nahrát na Instagram, klikněte na tlačítko fotoaparátu v dolní části displeje a vyberte tlačítko, které se objeví vedle něj a které je označeno ikonkou Polaroidu.
 6. 6
  Upravte koláž a sdílejte ji. Vyberte si jakýkoliv filtr (samozřejmě ale nemusíte) a pak už jen sdílejte.
 7. 7
  Užívejte si prohlížení fotek!
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete upravovat fotky v koláži pomocí Instagramových filtrů každou zvlášť, pak musíte uložit upravenou verzi jednotlivých fotek do Galerie a teprve z nich pak tvořte koláž.

Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak smazat účet na Spotify
Jak získat něčí heslo k Facebooku
Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat Instagram
Jak smazat cookies z vašeho prohlížeče
Jak nastavit dva monitory
Jak hackovat
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak na Facebooku nastavit, aby vás ostatní viděli offline
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 802 krát
Stránka byla zobrazena 4 802 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama