Jak na Instagramu vytvořit fotografickou koláž

Pokud chcete se svými přáteli sdílet fotky z oslavy narozenin, prázdnin nebo rodinné dovolené a přitom pomocí těchto fotek vyprávět jakýsi minipříběh, skvělým způsobem pro tento účel jsou koláže, díky kterým si můžete vzpomínky prohlížet donekonečna. V tomto článku se naučíte jak vytvářet koláže na telefonu a sdílet je na Instagramu, aby je viděli všichni vaši přátelé. Pojďme na to.

Postup

 1. 1
  Pokud ještě Instagram nemáte, stáhněte si ho. Instagram je bezplatná aplikace určená ke sdílení fotografií, která umožňuje editovat a sdílet fotky s přáteli pouhým dotekem na displeji mobilního zařízení. Stáhnout si ho můžete z AppStore nebo z Obchodu Play, kde do vyhledávacího políčka napíšete "Instagram".
 2. 2
  Stáhněte si aplikaci na úpravu fotek, která umožňuje vytvářet koláže. Přímo na Instagramu totiž koláže vytvářet nelze, proto budete potřebovat ještě nějakou další aplikaci, kde koláž vytvoříte, uložíte do telefonu a poté ji nahrajete na Instagram. Než si nějakou aplikaci stáhnete, přesvědčte se, že umí vytvářet koláže, protože jsou i aplikace, které to nedokážou. Vyzkoušejte například Instapic Frames, Pic Collage, Collage Shaper, Photo Shaper, nebo Collage Maker.
  • Instapic Frames je bezplatná aplikace, která nabízí spoustu různých motivů, možnost editace jednotlivých fotek a zveřejnění výsledné koláže přímo na Instagramu. Tato aplikace je pro uživatele Instagramu dokonce doporučována, protože používá stejný formát fotek.
  • Pic Collage je bezplatná aplikace, která umožňuje vytvářet koláže 15 různých druhů rámců, do kterých můžete nacpat až 9 fotek najednou.
  • Collage Shaper je další bezplatná aplikace, která umožňuje vytvářet koláže různých tvarů, např. srdce, hvězdy, motýlci, palmy apod.
 3. 3
  Vytvořte koláž. Vyberte si fotky, které chcete použít, a nahrajte je do aplikace, kterou jste si zvolili. Budete také muset vybrat rámec, do kterého chcete fotky umístit. V závislosti na používané aplikaci vyberte vzor a upravte šířku ohraničení.
 4. 4
  Uložte vytvořenou koláž do Galerie. Některé aplikace, například Instapic Frames, umožňují přímé nahrání na Instagram. V takovém případě koláž vůbec nemusíte do telefonu ukládat.
 5. 5
  Nahrajte koláž na Instagram. Pokud chcete výslednou koláž nahrát na Instagram, klikněte na tlačítko fotoaparátu v dolní části displeje a vyberte tlačítko, které se objeví vedle něj a které je označeno ikonkou Polaroidu.
 6. 6
  Upravte koláž a sdílejte ji. Vyberte si jakýkoliv filtr (samozřejmě ale nemusíte) a pak už jen sdílejte.
 7. 7
  Užívejte si prohlížení fotek!

Tipy

 • Pokud chcete upravovat fotky v koláži pomocí Instagramových filtrů každou zvlášť, pak musíte uložit upravenou verzi jednotlivých fotek do Galerie a teprve z nich pak tvořte koláž.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Make a Collage on Instagram, Español: hacer un collage en Instagram, Português: Fazer uma Colagem no Instagram, Italiano: Fare un Collage su Instagram, Français: faire un collage sur Instagram, Deutsch: Auf Instagram eine Collage machen, Русский: сделать коллаж в Instagram, 中文: 在 Instagram 上制作拼贴画, Nederlands: Een collage maken met Instragram, Bahasa Indonesia: Membuat Kolase di Instagram, العربية: إنشاء صورة مجمعة على إنستجرام, ไทย: ทำภาพตัดแปะ (Collage) ใน Instagram, 日本語: Instagramでコラージュを作成する, हिन्दी: इंस्टाग्राम पर कोलाज बनाएँ

Stránka byla zobrazena 3 802 krát.
Byl tento článek přesný?