Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Siri je uměle vytvořený, inteligentní osobní asistent, který vám dokáže ulehčit život pouze použitím hlasu a vašeho iPhone nebo iPadu. Může vám plánovat schůzky, nastavit upomínku, textovat nebo volat lidem a mnoho dalšího během pár vteřin. Tento článek vám ukáže, jak Siri používat. Pokud potřebujete poradit s nastavením Siri, tak použijte návod z Wikihow.

Postup

 1. 1
  Stiskněte a přidržte Domovské (Home) tlačítko. Váš telefon musí být zapnutý pro aktivaci Siri, ale nemusí být odblokovaný.
 2. 2
  Vyčkejte na zaznění tónu a na fialové světlo. Měli byste slyšet dvakrát zaznít zvuk a na obrazovce se objeví fialový mikrofon. Poté vyskočí Siri a zeptá se: "S čím Vám mohu pomoci?"
 3. 3
  Zobrazí se vám seznam toho, pro co můžete Siri používat. Klikněte na jednu z nich pro výběr. Příště se místo toho můžete rovnou zeptat.
 4. 4
  Výběr nejužitečnějších triků pro Siri:
  Reklama

Část 1 ze 2:
Řekněte Siri, aby vás spojila s vašimi kontakty

 1. 1
  Řekněte Siri, ať zavolá nějakému kontaktu. Jednoduše řekněte, ať zavolá kontaktu z vašeho seznamu kontaktů. Řekněte např. "Zavolej Markétě." Pokud vám správně porozumí, tak vám odpoví "Volám Markétě" než hovor uskuteční. Počkejte na vyzvánění, které vyvolá hovor.
 2. 2
  Řekněte Siri, ať nějakému kontaktu napíše zprávu. Pokud si přejete, aby Siri zaslala zprávu nějakému vašemu kontaktu, tak jednoduše řekněte: "Řekni Jirkovi, že jsem na cestě". Poté budete Siri dotázáni k potvrzení zprávy, kterou vám ukáže a zeptá se, zda ji může odeslat.
 3. 3
  Řekněte Siri, ať zašle email. Řekněte "Pošli email Karlovi o našem výletě". Tímto vytvoříte email pro Karla s předmětem emailu Výlet. Poté budete Siri dotázáni: "Co chcete do emailu napsat?" Řekněte, co si přejete napsat do těla emailu. Nakonec vám ukáže konečný email a zeptá se, zda ho chcete odeslat.
 4. 4
  Řekněte Siri, ať vám zobrazí adresu nějakého vašeho kontaktu. Jednoduše řekněte: "Jaká je Pavlova adresa?" Pokud je adresa u vašeho kontaktu zadána, tak se zobrazí.
  Reklama

Část 2 ze 2:
Řekněte Siri, ať provede řadu dalších úkolů

 1. 1
  Řekněte Siri, ať vyhledá něco na internetu. Jednoduše řekněte: "Vyhledej mi tipy na vaření". Vyhledá dle úkolu příslušné webové adresy a ukáže vám jejich seznam.
 2. 2
  Řekněte Siri, ať vám zřídí schůzku. Jednoduše řekněte: "Zařiď mi schůzku zítra v poledne". Odpoví vám "Ok, zařídila jsem vám schůzku na zítra, jste připraven mi ji potvrdit?" Ukáže vám kalendář se dnem a hodinou. Pokud budete mít již naplánovanou jinou schůzku, tak vás na ni upozorní.
 3. 3
  Řekněte Siri, ať nastaví upozornění. Jednoduše řekněte: "Připomeň mi, abych zavolala Katce." Bude pokračovat v dotazování "Kdy si přejete, abych vám to připomenula?" Odpovězte časem připomenutí jako: "Zítra v deset hodin ráno".
 4. 4
  Řekněte Siri, ať zjistí, jaké je počasí. Zeptejte se: "Jaké je dnes počasí?" a Siri vám ukáže předpověď pro dnešní den.
 5. 5
  Řekněte Siri, aby vám nastavila budíka. Jednoduše řekněte: "Vzbuď mě zítra v 6 hodin ráno". Vytvoření budíku vám potvrdí.
 6. 6
  Řekněte Siri, ať vám zapíše poznámku. Řekněte: "Zapiš, že jsem dnes pracovala 6 hodin". Zobrazí se vám poznámka s vaší zprávou.
 7. 7
  Ptejte se Siri na různé informace. Zeptejte se např. "Kolik hrnečků se vejde do jednoho litru?" Siri vám vyhledá odpověď na internetu a odpověď vám zobrazí.
 8. 8
  Řekněte Siri, ať vám zahraje písničku. Jednoduše řekněte, aby zahrála píseň, kterou máte staženou ve vaší Knihovně iTunes hudby. Řekněte:" Zahraj mi Hello" a Siri začne písničku hrát.
  Reklama

Tipy

 • Nepouštějte Domovské tlačítko dříve, než se Siri objeví.
 • Pokud máte kontakt se stejným jménem, tak se Siri zeptá, o který kontakt se jedná. Můžete použít jméno i příjmení vašeho kontaktu.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • iPhone 4S nebo novější


O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 176 krát
Stránka byla zobrazena 2 176 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama