Jak na Siri

V tomto článku:Řekněte Siri, aby vás spojila s vašimi kontaktyŘekněte Siri, ať provede řadu dalších úkolů

Siri je uměle vytvořený, inteligentní osobní asistent, který vám dokáže ulehčit život pouze použitím hlasu a vašeho iPhone nebo iPadu. Může vám plánovat schůzky, nastavit upomínku, textovat nebo volat lidem a mnoho dalšího během pár vteřin. Tento článek vám ukáže, jak Siri používat. Pokud potřebujete poradit s nastavením Siri, tak použijte návod z Wikihow.

Postup

 1. 1
  Stiskněte a přidržte Domovské (Home) tlačítko. Váš telefon musí být zapnutý pro aktivaci Siri, ale nemusí být odblokovaný.
 2. 2
  Vyčkejte na zaznění tónu a na fialové světlo. Měli byste slyšet dvakrát zaznít zvuk a na obrazovce se objeví fialový mikrofon. Poté vyskočí Siri a zeptá se: "S čím Vám mohu pomoci?"
  • Klikněte na ikonu "i" napravo od otázky "S čím Vám mohu pomoci?" pro zobrazení seznamu toho, co Siri umí.
  • Pokud se však nic nestane, tak Siri možná není povolena ve vašem telefonu. Použijte tedy návod z Wikihow pro její povolení.

 3. 3
  Zobrazí se vám seznam toho, pro co můžete Siri používat. Klikněte na jednu z nich pro výběr. Příště se místo toho můžete rovnou zeptat.
 4. 4
  Výběr nejužitečnějších triků pro Siri:
  • Navažte osobní propojení. Pokud řeknete <Jméno z vašich kontaktů> je <Vztah, jako např. Moje matka nebo Moje žena>, tak si to Siri zapamatuje. Příště, až řeknete "Zavolej mé ženě" nebo "Napiš mému nejlepšímu kamarádovi", tak už bude Siri vědět, kdo z vašich kontaktů to je. To samé můžete udělat s institucemi ("<Jméno> je moje oblíbená restaurace") a organizacemi, pokud jejich číslo nebo jiné informace máte uložené v Kontaktech.
  • Jak se vypořádat s těžko vyslovitelnými jmény. Pokud máte v kontaktech někoho, čí jméno je těžké pro Siri rozeznat, napište správnou výslovnost jako jejich přezdívku. Najděte si kontakt, klikněte na Upravit, klikněte na Přidat pole, poté vyberte Přezdívka. Pole pro přezdívku se objeví pod jejich jménem, takže můžete zapsat fonetické hláskování jména, abyste Siri pomohli porozumět (např. Iana pro Jana).
  • Opravování chyb Siri: Pokud Siri něco řeknete a ona vám neporozumí, tak můžete kliknout na textové pole s chybou a pomocí klávesnice ji opravit. Zabere to pár kliků klávesnice, ale Siri se učí z chyb a příště vám porozumí lépe -- A to se vyplatí!
  • Změna standartního vyhledávače Siri: Siri je propojena se Safari při hledání odpovědí, od otázek po cokoliv na světě až po řešení různých matematických vzorečků, když se snažíte rozdělit účet v restauraci. Pro změnu vyhledavače jděte do Nastavení >> Safari >> Vyhledávač pro přepnutí z Google na jinou možnost.
  • Zrušení požadavku: Pokud si přejete požadavek zrušit, tak jednoduše Siri řekněte: "Zrušit" nebo "Na shledanou" a Siri se vypne. Pro restartování Siri stačí stisknout a podržet Domovské tlačítko.
  • Užít si trochu legrace: Pro zasmání se Siri zeptejte více, aby vám zazpívala písničku, řekněte ťuk ťuk nebo řekněte, že je sexy. Můžete Siri také říci, ať vás oslovuje jakýmkoliv jménem, jako třeba: "Vaše veličenstvo" nebo se jí zeptejte na více informací. Pro více otázek vyhledejte návod na Wikihow!

Část 1
Řekněte Siri, aby vás spojila s vašimi kontakty

 1. 1
  Řekněte Siri, ať zavolá nějakému kontaktu. Jednoduše řekněte, ať zavolá kontaktu z vašeho seznamu kontaktů. Řekněte např. "Zavolej Markétě." Pokud vám správně porozumí, tak vám odpoví "Volám Markétě" než hovor uskuteční. Počkejte na vyzvánění, které vyvolá hovor.
 2. 2
  Řekněte Siri, ať nějakému kontaktu napíše zprávu. Pokud si přejete, aby Siri zaslala zprávu nějakému vašemu kontaktu, tak jednoduše řekněte: "Řekni Jirkovi, že jsem na cestě". Poté budete Siri dotázáni k potvrzení zprávy, kterou vám ukáže a zeptá se, zda ji může odeslat.
 3. 3
  Řekněte Siri, ať zašle email. Řekněte "Pošli email Karlovi o našem výletě". Tímto vytvoříte email pro Karla s předmětem emailu Výlet. Poté budete Siri dotázáni: "Co chcete do emailu napsat?" Řekněte, co si přejete napsat do těla emailu. Nakonec vám ukáže konečný email a zeptá se, zda ho chcete odeslat.
 4. 4
  Řekněte Siri, ať vám zobrazí adresu nějakého vašeho kontaktu. Jednoduše řekněte: "Jaká je Pavlova adresa?" Pokud je adresa u vašeho kontaktu zadána, tak se zobrazí.

Část 2
Řekněte Siri, ať provede řadu dalších úkolů

 1. 1
  Řekněte Siri, ať vyhledá něco na internetu. Jednoduše řekněte: "Vyhledej mi tipy na vaření". Vyhledá dle úkolu příslušné webové adresy a ukáže vám jejich seznam.
 2. 2
  Řekněte Siri, ať vám zřídí schůzku. Jednoduše řekněte: "Zařiď mi schůzku zítra v poledne". Odpoví vám "Ok, zařídila jsem vám schůzku na zítra, jste připraven mi ji potvrdit?" Ukáže vám kalendář se dnem a hodinou. Pokud budete mít již naplánovanou jinou schůzku, tak vás na ni upozorní.
 3. 3
  Řekněte Siri, ať nastaví upozornění. Jednoduše řekněte: "Připomeň mi, abych zavolala Katce." Bude pokračovat v dotazování "Kdy si přejete, abych vám to připomenula?" Odpovězte časem připomenutí jako: "Zítra v deset hodin ráno".
 4. 4
  Řekněte Siri, ať zjistí, jaké je počasí. Zeptejte se: "Jaké je dnes počasí?" a Siri vám ukáže předpověď pro dnešní den.
 5. 5
  Řekněte Siri, aby vám nastavila budíka. Jednoduše řekněte: "Vzbuď mě zítra v 6 hodin ráno". Vytvoření budíku vám potvrdí.
 6. 6
  Řekněte Siri, ať vám zapíše poznámku. Řekněte: "Zapiš, že jsem dnes pracovala 6 hodin". Zobrazí se vám poznámka s vaší zprávou.
 7. 7
  Ptejte se Siri na různé informace. Zeptejte se např. "Kolik hrnečků se vejde do jednoho litru?" Siri vám vyhledá odpověď na internetu a odpověď vám zobrazí.
 8. 8
  Řekněte Siri, ať vám zahraje písničku. Jednoduše řekněte, aby zahrála píseň, kterou máte staženou ve vaší Knihovně iTunes hudby. Řekněte:" Zahraj mi Hello" a Siri začne písničku hrát.

Tipy

 • Nepouštějte Domovské tlačítko dříve, než se Siri objeví.
 • Pokud máte kontakt se stejným jménem, tak se Siri zeptá, o který kontakt se jedná. Můžete použít jméno i příjmení vašeho kontaktu.

Věci, které budete potřebovat

 • iPhone 4S nebo novější


Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Smartphony s iOS Apple

V jiných jazycích:

English: Use Siri on an iPhone, Italiano: Usare Siri, Deutsch: Siri verwenden, Português: Usar a Siri, Français: utiliser Siri, Русский: пользоваться Siri, 中文: 使用手机应用Siri, Español: usar Siri en iPhone, Bahasa Indonesia: Menggunakan Siri, 日本語: Siri(シリ)を使いこなす, Nederlands: Siri gebruiken, العربية: استخدام تطبيق Siri, हिन्दी: सिरी का उपयोग करें, ไทย: ใช้ Siri, Tiếng Việt: Sử dụng Siri

Stránka byla zobrazena 1 656 krát.
Byl tento článek přesný?