Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Viděli jste ve filmech a možná i na veřejnosti, jak se lidé líbají a projevují si tak lásku. Ať už žijete v Paříži nebo kdekoli jinde, můžete se také naučit francouzské líbání a vyhnout se nepříjemným trapasům. Pokud nevíte, jak na to, v tomto článku se to dozvíte.

Část 1
Část 1 ze 3:
Jak začít

 1. 1
  Mějte jemné rty. Měkké, jemné a lehce vlhké rty jsou pro líbání ideální. Než se do toho pustíte, měli byste se ujistit, že máte jemné a nepopraskané rty, abyste partnera neškrábali nebo ho dokonce neodradili. Pokud chcete mít jemnější rty, zkuste tyto tipy:
  • Použijte balzám. Přejeďte si s ním po rtech a stiskněte je (pokud jste dívka, použijte balzám s příchutí). Jediným pravidlem je to, že byste neměli balzámy a lesky na rty nanášet asi hodinu před líbáním, abyste měli rty jemné, ale ne lepivé a plné balzámu.
  • Pijte vodu. Suché rty jsou známkou dehydratace, takže se před líbáním pořádně napijte. Během 20-30 minut byste měli mít rty jemné.
  • Olízněte si rty. Pokud spěcháte a nemáte čas nazbyt, v rychlosti si olízněte rty a stiskněte je. Díky tomu budete mít rty vlhčí, ale nebudou vám lepit. Můžete si také olíznout rty a přitom se partnerovi zadívat do očí.
 2. 2
  Mějte svěží dech. Před každým líbáním byste měli dát pozor na to, abyste měli svěží dech, ať už jde o francouzský polibek, nebo o běžné líbání. Protože u francouzského líbání budete mít otevřená ústa, je nezbytně nutné mít svěží dech. Dodržujte zásady ústní hygieny. Pokud víte, že se s někým budete líbat, vyčistěte si předtím zuby, nebo alespoň použijte ústní vodu.
  • Mějte po ruce vždy mentolové bonbony nebo žvýkačky, abyste byli připraveni. Pokud chcete být nenápadní, můžete si bonbon vycucat v koupelně, aby nebylo naprosto zřejmé, že se chystáte partnera políbit.
  • Vyhýbejte se potravinám, které způsobují zápach z úst, nebo mají nepříjemnou chuť – česnek, káva, cibule, mléko a kukuřice. Pokud jdete s partnerem na večeři a potom se chcete líbat, vyberte si nějaké „nezávadné“ jídlo.
 3. 3
  Vyberte si správnou chvíli. Dobrý polibek – zejména první francouzský polibek, je vyvrcholením napětí a rostoucí intimity. Vyberte si chvíli, kdy se oba budete cítit dobře a budete na líbání připraveni. Měli byste mít soukromí a cítit se dobře. Rozhodně se nelíbejte, když budete ve stresu, nebo budete na nějakém nevhodném místě. Vždy to záleží na vaší aktuální situaci, ale několik věcí byste si měli pamatovat:
  • Musíte mít soukromí. Můžete být sami na vašem balkoně, nebo například na odlehlé lavičce v parku. Jednoduše se nesmíte bát, že by vás mohl někdo vyrušit.
  • Pokud se vám partner dívá do očí nebo na rty, nebo stojí velmi blízko u vás, zeptejte se ho, zda vás chce políbit. Pokud si nejste jistí, zda se partner chce líbat, klidně se ho na to zeptejte. Nejlepší je říct si o „dovolení“ a postupovat sebejistě, než riskovat, že přijdete o šanci svého milovaného políbit, nebo ho políbíte, i když sám nebude chtít.
  • Blížíte se ke konci velmi příjemného rande. Sedíte v autě nebo se loučíte u domu a máte dostatek soukromí na dlouhý polibek na dobrou noc.
  • Máte pocit, že je to správné. Pokud cítíte silnou touhu partnera políbit, nebojte se toho! (Připravte se ale na to, že kdyby partner neměl stejné pocity, mohli byste se nakonec cítit trapně.)
  • Zeptejte se. Pokud si nejste jistí, zda to partner také chce, zeptejte se ho. Je lepší si trochu nesměle říct o dovolení a mít jistotu, že vás partner také chce políbit, než se drze pouštět do něčeho, na co partner není připravený.
 4. 4
  Udržujte oční kontakt. Zadívejte se partnerovi do očí. Pokud chcete dát jasně najevo, že ho chcete políbit, zadívejte se mu také na rty. Můžete oční kontakt na chvíli přerušit a potom se na partnera znovu podívat. Tím mu dáte najevo, že ho chcete políbit a že vás přitahuje.
  • Dívky se mohou podívat na partnera, potom se na chvíli podívat do země a nakonec zvednout zrak a podívat se partnerovi znovu do očí skrz řasy.
 5. 5
  Usmějte se. Pokud máte radost z toho, že svého partnera políbíte, dejte to najevo! Úsměvem situaci trochu zlehčíte a oba se budete cítit příjemněji. Musíte se ale usmívat upřímně a ne strojeně, ani příliš široce. Pomalu a jemně roztáhněte rty do přitažlivého úsměvu. Ukažte svému partnerovi, že si jeho společnost užíváte. Přitom se mu stále dívejte do očí.
  • Raději se usmějte jemně se zavřenými ústy a neukazuje zuby. Když se usmějete příliš široce, bude to vypadat více přátelsky, než romanticky.
 6. 6
  Prolomte dotekovou bariéru. Až budete s partnerem o samotě a usmějete se na něho, můžete přejít k polibku bez doteků, nebo můžete nejprve prolomit ledy a dotknout se ho. Můžete se chytnout za ruce, položit mu ruku na koleno, hladit ho po zádech nebo po paži, nebo mu projevit náklonnost jinak. Pokud jste se již dříve líbali, bude to pro vás přirozenější. Před francouzským polibkem byste se partnera měli dotknout, abyste se oba více uvolnili.
  • Můžete se také dotknout při líbání. Pokud stojíte, můžete se dotknout partnerových paží, krku nebo ramen. Pokud sedíte, můžete partnera obejmout nebo si položit ruku na jeho nohu.
 7. 7
  Polibte se. Až budete připraveni, nakloňte se k partnerovi. Obecně byste měli postupovat tak pomalu, aby měl partner čas vycouvat, ale ne tak pomalu, aby se z polibku vytratila vášeň. Až budete mít pocit, že je partner připraven na další krok, neměli byste to odkládat. Nakloňte se k němu tak, abyste měli hlavy blízko u sebe. Potom natočte hlavu tak, abyste se mohli pohodlně políbit.
  • Nespěchejte. Když budete postupovat pomalu, napětí a očekávání bude narůstat. Postupujte tak pomalu, aby měl ten druhý čas zareagovat. Když partner uvidí, že se ho snažíte políbit, může se k vám naklonit také blíž, nebo se odtáhnout (když se nebude chtít líbat).
 8. 8
  Nakloňte hlavu na stranu. Když půjdete rovně proti sobě, srazíte se nosy. Proto byste měli naklonit hlavu na jednu stranu. Pokud se partner naklání doleva, vy byste se měli naklonit doprava. Netlačte na sebe, nemusí to být dokonalé. Když se nakonec políbíte a srazíte se hlavami, automaticky se přesunete do pohodlné polohy, ve které se budete moci líbat dál.
  • Na rozdíl od filmů se nemusíte líbat extrémně pomalu. Můžete naklánět hlavu tak rychle, abyste nemuseli mít strach, že budete mít příliš mnoho času na to, abyste něco pokazili.
 9. 9
  Zavřete oči. Těsně před tím, než se vaše rty dotknou, zavřete oči. Když se budete líbat s otevřenýma očima, budete působit neupřímně. Když oči zavřete, dáte tím najevo, že si líbání s partnerem užíváte. I když budete mít chuť otevřít oči a podívat se na partnera, nedělejte to – mohlo by vám to zkazit náladu. Když budete mít zavřené oči, budete se soustředit pouze na svá ústa a nebudete muset sledovat to, co se děje okolo vás.
  • Po polibku můžete oči zase pomalu otevřít.
 10. 10
  Udržujte ústa ve správné poloze. Nemějte stažené rty ani je nešpulte tak, jako kdybyste chtěli líbat babičku – tím rozhodně neprojevíte lásku a navíc bude pro partnera fyzicky nemožné vám dát francouzský polibek. Také byste ale neměli mít rty úplně uvolněné. Jak tedy dosáhnout zlatého středu?
  • Velmi mírně našpulte rty. Trochu je předsuňte, abyste velmi jemně zapojili svaly okolo rtů.
  • Mírně otevřete ústa. Místo abyste se k partnerovi nakláněli s široce otevřenou pusou, ji otevřete jen tak, aby se do ní vešel jazyk.

Část 2
Část 2 ze 3:
Líbejte se jako profesionál

 1. 1
  Jemně otřete své rty o partnerovy. Ze začátku vůbec netlačte. Díky tomu vygradujete napětí, které mezi vámi je a francouzský polibek bude ještě lepší. Také tím partnerovi můžete dát najevo, že chcete více, aniž byste museli tlačit na pilu.
  • Pohybujte se pomalu. Spousta rychlých a jemných polibků je sexy a také buduje napětí. Chovejte se, jako kdybyste na to měli všechen čas na světě a nebojte se, polibky se brzy zrychlí.
 2. 2
  Otestujte si to. Až budete mít dobrý základ pro francouzské líbání, můžete partnerovi dát jemně najevo, že byste chtěli více. Pokud se líbáte poprvé, měli byste být trochu opatrní, abyste nepůsobili příliš uspěchaně. Také můžete zkusit další věci, které vám pomohou zjistit, zda se partner chce líbat s jazykem.
  • Otevřete ústa trochu více. Když partnerovi umožníte přístup do svých úst, navnadíte ho na francouzské líbání.
  • Spojte se s partnerem rty tak, abyste ho svírali mezi svými rty. Potom mu jemně přejeďte jazykem po spodním rtu. Udělejte to velmi rychle. Když vám to partner oplatí, budete mít jistotu, že je připraven na francouzské líbání.
  • Kdy byste se měli odtáhnout? Pokud jste zkusili obě tyto techniky a partner na ně vůbec nereaguje, měli byste francouzské líbání odložit a líbat se zatím jen normálně. Nedělejte z toho žádnou vědu.
 3. 3
  Líbejte se s jazykem. Pokud má partner zájem o francouzské líbání, na nic nečekejte a pusťte se do toho. Měli byste s jazykem stále pohybovat. Nejprve ho pomalu zasuňte partnerovi do úst. Můžete si začít hrát s jeho jazykem. Vždy si ale dávejte pozor na to, aby vám partner líbání opětoval, abyste se nelíbali s nehybným jazykem. V takovém případě by se romantika rychle vytratila. Při líbání myslete i na následující věci:
  • Hrajte si. Jemně si s partnerem hrajte jazykem, abyste ho navnadili a povzbudili k vášnivějšímu líbání.
  • V jazyku je spousta nervových zakončení, takže je francouzské líbání velmi příjemné.
  • Nestrkejte partnerovi jazyk hluboko do krku, tím byste ho naprosto odradili. Ze začátku postupuje velmi opatrně. Zjistěte, kam až chce partner zajít a netlačte na něho.
 4. 4
  Dýchejte. Když se lidé dlouho líbají, snadno zapomenou dýchat. Věřte nebo ne, rozhodně není romantické se bez dechu složit k zemi. Vášnivé líbání neznamená dlouhé minuty nepřetržitého líbání bez dechu. Pokud chcete udržet romantiku a vášeň, musíte správně dýchat. Až se dostanete do rytmu, poznáte, jak byste měli správně dýchat a budete schopni to dělat tak, abyste tím nenarušili líbání.
  • Při líbání dýchejte pomalu nosem.
  • Nebojte se udělat si pauzu. Když to uděláte dobře, prohloubíte tím vášeň a napětí. Mírně se odtáhněte, ale stále se dotýkejte čelem, zadívejte se partnerovi do očí a usmějte se.
  • Až se s partnerem budete líbat uvolněně, můžete začít dýchat i ústy – sdílení dechu je také romantické (ale ne každému to vyhovuje).

Část 3
Část 3 ze 3:
Pokročilé techniky

 1. 1
  Ozvláštněte si líbání. Polibky jsou jako sněhové vločky – žádné dva nejsou úplně stejné. Až se naučíte správně francouzské líbání, budete to chtít dělat neustále, ale pokud chcete ve vašem vztahu udržet vášeň, zkuste něco jiného. Neměli byste zapadnout do pohodlného rytmu, ale měli byste čas od času zkusit něco nového, aby vaše líbání bylo stále zajímavé a zábavné. Můžete zkusit například toto:
  • Rychlost: Měňte rychlost líbání a zkoušejte různé věci. Dejte si pozor, abyste partnera nezastrašili. Až se naučíte pomalé líbání, zkuste trochu zrychlit – jistě tím partnerovi vyrazíte dech.
  • Hloubka: Až budete s partnerem sehraní a budete se spolu cítit pohodlně, můžete se zkusit líbat hlouběji. Klíčem je nelíbat se příliš rychle. Pokud chcete zkusit flirtovný a hravý polibek, vraťte se zase k mělkému líbání.
  • Tlak: Nejen jemné líbání, ale také trochu tvrdší líbání je skvělé. Hodí se pro chvíle, kdy se již oba dobře znáte cítíte se spolu dobře. Můžete tlačit i jazykem, ale stále s ním musíte pohybovat.
  • Zuby: Můžete zkusit partnerovi přejet po zubech jazykem. Tím ho trochu polechtáte a polibek bude zajímavější. Můžete také jemně chytit do zubů partnerův jazyk nebo mu jemně okusovat rty. Dejte si ale pozor, abyste to nepřehnali. Rozhodně partnera nekousejte a postupujte velmi opatrně.
 2. 2
  Použijte ruce. Při prvním polibku byste měli nechat ruce na vhodném místě, ale rozhodně byste s nimi neměli jen tak mávat okolo těla. Rukama partnera hlaďte (ale velmi jemně) a snažte se díky nim polibek ozvláštnit a dodat mu jiskru. Až se partnera dotknete, pohybujte čas od času lehce rukama a hlaďte ho po zádech, po ramenou, po rukou atd.
  • Obecně byste měli partnerovi ruce položit na boky a potom je pomalu zvedat k hlavě a k vlasům.
  • Můžete partnera také hladit po ramenou. Tím mu dáte najevo, že se s ním cítíte dobře.
  • Chytněte partnera oběma rukama jemně za obličej.
  • Můžete partnera také jednoduše obejmout.
 3. 3
  Sledujte partnerovu řeč těla. Každý líbá trochu jinak a každý si užívá jiné věci – neexistuje žádný „správný“ způsob líbání. Dobrá technika vyžaduje otevřenou mysl a také to, abyste uměli číst partnerovi řeč těla a všímali si, jak reaguje na to, co děláte. Nejdůležitější je postupovat správnou rychlostí a dávat partnerovi najevo lásku.
  • Každý má rád jiné líbání, takže byste neměli předpokládat, že se vašemu současnému partnerovi bude líbit to, co se líbilo vašemu bývalému partnerovi. Musíte se naučit vnímat jeho signály a přizpůsobit se jeho stylu.
  • Pokud se partner odtáhne, protože se mu něco nelíbí, měli byste zpomalit.
  • Pokud se vám líbí, jak vás partner líbá, nechejte ho, aby v tom pokračoval.
  • Vnímejte signály, které vám ukážou, jak moc si partner užívá vaše líbání. Když uvidíte, že se mu to opravdu líbí, budete na správné cestě.
 4. 4
  Trénujte. Kvalitní francouzské líbání vyžaduje trochu praxe. Čím častěji se budete líbat, tím lépe vám to půjde. Když budete trénovat s jedním partnerem, velmi brzy se sladíte a naučíte se líbat se tak, aby se vám to oběma co nejvíce líbilo. Nemusíte mít obavy z toho, že se vám první polibek nepovedl. Neznamená to, že k sobě nepatříte – mějte trpělivost a pracujte na tom, abyste si našli společný rytmus, který bude vyhovovat vám oběma.
  • Neberte se příliš vážně. Pokud jste něco zkusili a nevyšlo to, klidně se tomu zasmějte, omluvte se a zkuste to jinak. Když budete po prvním polibku vypadat zklamaně, i váš partner se bude cítit špatně.
  • Většina prvních polibků nedopadne tak dobře, jak byste si představovali. Musíte na tom společně pracovat a určitě se to brzy zlepší.
 5. 5
  Komunikujte. Pokud se vám líbí, jak vás partner líbá, řekněte mu to. Pokud se vám něco naopak nelíbí, také mu to dejte jemně najevo a zároveň mu zalichoťte. Pokud máte upřímného a otevřeného partnera, jednejte s ním jemně, ale narovinu, aby neměl pocit, že s ním nechcete komunikovat.
  • I když se vám polibek nepovede, stále to může být příjemná chvíle, které se můžete společně zasmát. Nejlepší bude, když k sobě budete upřímní a oba na tom budete chtít pracovat.
  • Měli byste partnerovi také říkat, že se vám líbí a že vás přitahuje. Ujistěte se, že dobře ví, jak skvěle se s ním cítíte a že vás líbání s ním baví.

Tipy

 • Neexistují žádná pravidla ohledně délky polibku. Pokud se vám to přestane líbit, zastavte se. Jinak můžete s líbáním skončit až ve chvíli, kdy na to budete oba připravení. Někteří lidé mají rádi, když jim partner při líbání jemně saje rty. Můžete si dát malou pauzu a potom se k líbání zase vrátit.
 • Buďte aktivním partnerem. Pokud se vám líbí líbání s partnerem, neseďte a na nic nečekejte. Opětujte mu jeho líbání a střídejte se v tom, kdo převezme iniciativu. Pokud se vám polibek nelíbí, nebojte se to partnerovi říct.
 • Při líbání se vám v ústech vytvoří hodně slin, což by mohlo narušit romantickou chvíli. Pravidelně polykejte, aniž byste přerušovali líbání. Pokud vám to nejde, na chvíli se odtáhněte. Usmějte se, aby partner viděl, že si jen dáváte pauzu a neodmítáte jeho polibky.

Varování

 • Pokud se s partnerem necítíte dobře a nechcete se líbat, odtáhněte se a dejte mu to najevo. Buďte tvrdí, máte právo říct ne.
 • Při líbání se mohou přenášet různé infekční choroby, jako například opary nebo mononukleóza.
 • Pokud máte rovnátka, můžete se líbat i s nimi, ale měli byste si dát pozor na to, aby se vám rovnátka nezasekla. Neměli byste se jich dotýkat ani jazykem, abyste se nepořezali.


O tomto wikiHow

Eddy Baller
Spoluautorem článku je :
Kouč v oblasti seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Eddy Baller. Eddy Baller je seznamovací trenér žijící ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. Od roku 2011 se Eddy specializuje na budování důvěry, pokročilé sociální dovednosti a vztahy. Provozuje vlastní seznamovací poradenskou a koučovací službu s názvem Conquer and Win, což je jediný BBB akreditovaný seznamovací koučink ve Vancouveru. Conquer and Win pomáhá lidem po celém světě mít láskou naplněné životy, které si zaslouží. Jeho práce byla mimo jiné uvedena v The Art of Manliness, LifeHack a POF. Tento článek byl zobrazen 141 354 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 141 354 krát.

Pomohl vám tento článek?