Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už trpíte suchou kůží, rozsáhlým akné nebo zjizvením po prodělaném aknózním onemocnění, určitě toužíte po krásně hladkém obličeji. Dosáhnout toho je mnohem snažší, než se zdá! Náš postup je navíc vhodný pro muže i ženy. Přejděte ke kroku 1 a získejte vytouženou hladkou pokožku.

Část 1
Část 1 ze 4:

Čištění

  1. 1
    Myjte si obličej každý den. Klíčem k získání perfektně hladkého obličeje je neustálá a pravidelná údržba. Pokud jen jednou vynecháte, může to mít velké následky na zlepšování vaší pokožky a vrátíte se tak o několik kroků zpátky. Starejte se o svůj obličej každý den, jedině tak můžete čekat maximální výsledky.
  2. 2
    Používejte vhodné mýdlo správným způsobem. Používejte mýdlo speciálně určené pro mytí obličeje. Obyčejné mýdlo odvádí většinu mazu a obličej vysouší. Mýdlo aplikujte na vlhkou pokožku a jemnými krouživými pohyby obličej vydrhněte prsty.
  3. 3
    Důkladně omyjte. Zachyťte do rukou vodu a smyjte s ní veškeré nanesené mýdlo. Nepoužívejte ručníky, můžou se v nich držet bakterie a špína, a obličej by vám zanesly nečistotami.
  4. 4
    Správně obličej osušte. Nejlépe ho nechte samovolně oschnout na vzduchu. Můžete také použít čistý ručník, ale nedrhněte, pouze jemně přikládejte k obličeji. Snažte se držet obličej dál od kontaktu se všemi ostatními objekty.
    Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Peeling

  1. 1
    Vyčistěte obličej abrazivním přípravkem. Takový peeling vytvoříte smícháním 3 částí jedlé sody a jedné části vody.[1] Jedlá soda vám z obličeje vytáhne veškeré nečistoty a smyje mrtvé kožní buňky.
    • Také si můžete připravit peeling z cukru a medu.
    • Nikdy nepoužívejte peeling na bázi soli. Vysouší kůži a vytahuje z ní potřebné oleje a minerály.
  2. 2
    Navlhčete kůži. Před použitím peelingu si omyjte obličej teplou vodou. Nejlepším řešením je nanášet peeling během sprchování.
  3. 3
    Aplikujte na obličej peelingový přípravek. Jemně ho vetřete do kůže a ujistěte se, že jste nevynechali žádné problémové partie, jako jsou např. tváře nebo čelo.
  4. 4
    Vmasírujte přípravek do kůže. Pokračujte v peelingu po celém povrchu obličeje krouživými pohyby prstů.
  5. 5
    Obličej omyjte a osušte. Smyjte použitý přípravek a jemně obličej vysušte výše popsaným postupem. Po dokončení peelingu nezapomeňte obličej hydratovat.
    Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Hydratace

  1. 1
    Po umytí obličeje ho hydratujte. Měli byste to dělat velmi často, nejlépe po každém umytí obličeje. Takové mytí totiž může pokožku také vysoušet a vytvářet tak vhodné prostředí pro šíření infekcí (pupínků apod.).
    • Pokud máte mastnou pleť, používejte hydratační krém bez přidaných olejů.
  2. 2
    Použijte základní hydratační přípravek. Základní hydratační krémy jsou nejvhodnější volbou, pokud hydratujete často (a to vy budete).
  3. 3
    Použijte silný hydratační přípravek. Příležitostně můžete použít změkčovací produkt. Vhodný je jakýkoli přípravek obsahující lanolin, který vaší pokožce dodá na síle po delší dobu. Aplikujte vždy jen velmi malé množství (kuličku menší než hrášek) a rozetřete ho po celém obličeji, který je ještě vlhký po předchozím mytí-to pomůže krém rozprostřít rovnoměrně.
  4. 4
    Hydratační přípravky užívejte s rozvahou. Nikdy neaplikujte velká množství, akorát byste tím svůj stav zhoršili.
    Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Ošetření

  1. 1
    Vyčistěte svou pleť kurkumou. Kurkuma je běžně dostupné a levné koření, které se po celém světě používá v přírodním léčení. Smíchejte trochu bílého jogurtu se stejným množstvím kurkumy a vytvořte tak pastovitou hmotu. Tu pak rozetřete po umytém obličeji a nechte 20 minut působit. Potom obličej důkladně omyjte.
    • Vyhněte se kontaktu jogurtu s očima.
    • Pokud máte jemnou a tenkou kůži, neaplikujte tuto masku příliš často. Kurkuma může pleť dočasně zbarvit, takže časté nanášení takového přípravku není moc vhodné.
    • Omývejte pouze čistou vodou bez mýdla. Přirozené bakterie obsažené v jogurtu vám pomůžou udržet pleť čistou.
    • Kurkuma zanechá skvrny také na ručníku nebo povlečení.
  2. 2
    Použijte na obličej jablečný ocet. Kupte láhev jablečného octa a trochu jím polijte toaletní papír nebo jiný kousek jednorázového hadříku na obličej. Vetřete ocet do obličeje a nechte ho 2 minuty působit. Potom obličej omyjte.
    • Vždy omývejte pouze čistou vodou bez mýdla. Přirozené bakterie obsažené v octu vám pomůžou udržet obličej čistý.
    • Ocet sice zapáchá, ale jeho nepříjemné aroma postupně s vysycháním vyprchá.
  3. 3
    Zkuste svou pleť vyčistit medem. Zkombinujte trochu medu se stejným množstvím bílého jogurtu a důkladně promíchejte. Vzniklou směs rozetřete po obličeji (který jste předtím umyli) a nechte 20 minut působit. Potom obličej důkladně omyjte.
  4. 4
    Odstraňte veškeré zdroje možného znečištění vašeho obličeje. Bakterie, špína, oleje a další nečistoty, které přijdou do kontaktu s vaším obličejem, na něm způsobují usazování nečistot, vytváření pupínků, uhrů a černých teček. To platí i pro lidi, kteří si obličej myjí skutečně často a důkladně. Snažte se pravidelně měnit povlečení, nedotýkejte se zbytečně svého obličeje a občas vyčistěte a vydezinfikujte své brýle
    Reklama

Tipy

  • Provádějte tuto proceduru těsně před spaním. Pak si můžete být jisti tím, že po probuzení budete mít hladkou kůži.
  • Relaxujte! Udělejte si z čištění obličeje příjemný a odpočinkový zvyk.
  • Jakmile smyjete masku nebo jiný přípravek, osušte obličej jemným přikládáním ručníku, namísto prudkého drhnutí.
Reklama

Varování

  • Snažte se veškeré popsané přípravky držet dál od svých očí. Způsobily by vám nepříjemnou pálivou a bodavou bolest.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 227 krát
Stránka byla zobrazena 6 227 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama