Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud se snažíte získat více místa pro nové věci, nebo chcete vaše zařízení aktualizovat na nejnovější verzi systému iOS a potřebujete místo pro aktualizační soubory, smazáním fotografií si můžete velmi pomoct. Mac nebo PC vám umožní snadno spravovat a mazat vaše nepotřebné fotky, které můžete odstranit přímo ve vašem iPhonu, za pomoci jen několika kliknutí.

Metoda 1 ze 4:
Hromadné mazání iPhone fotografií pomocí počítače Mac

 1. 1
  Připojte váš iPhone k počítači Mac. Nejjednodušší způsob, jak zálohovat a odstranit vaše fotky je jejich importem k počítači a smazat tak všechny najedou. Pokud nemáte žádné obavy z prvního zálohování fotografií, přeskočte k části 3.
 2. 2
  Otevřete iPhoto. iPhoto by se mělo otevřít automaticky, jakmile připojíte váš iPhone. Pokud se tak nestalo, iPhoto otevřete ze složky Dock nebo Aplikace.
 3. 3
  Z nabídky zařízení vyberte váš iPhone.
 4. 4
  Vyberte fotografie, které chcete zkopírovat. Po výběru snímků klikněte na tlačítko Importovat zvolené. Chcete-li importovat všechny obrázky, klikněte na Importovat vše....
 5. 5
  Po importu fotografie smažte. Klikněte na Odstranit originály, čímž vymažete fotografie, importované z vašeho iPhonu. Pokud je chcete nechat uložené na iPhone, klikněte na Zachovat všechny originály.
 6. 6
  Vyčkejte na dokončení importu. Proces může nějakou dobu trvat, pokud importujete větší počet fotek.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Hromadné mazání iPhone fotografií pomocí PC

 1. 1
  Připojte iPhone k počítači. Počítač můžete použít jako záložní úložiště vašich fotografií. Při importu fotografií do počítače budete mít možnost je odstranit všechny najednou. Pokud nemáte žádné obavy z prvního zálohování fotografií, přeskočte k další části.
 2. 2
  V okně "Přehrát automaticky" klikněte na "Import obrázků a videí. Neobjeví-li se toto okno, otevřete okno Počítač / Můj počítač / Tento počítač stisknutím kláves Win + E. Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu iPhone a vyberte "Import obrázků a videí".
 3. 3
  Klikněte na odkaz "Další možnosti". To vám umožní vybrat si své nastavení importu.
 4. 4
  Vyberte umístění pro import obrázků. Klikněte na tlačítko Procházet... a vyberte složku počítače.
 5. 5
  Zaškrtněte políčko "Po importu odstranit soubory ze zařízení". Tím dojde k vymazání fotografií z vašeho iPhonu po překopírování do počítače.
 6. 6
  Dokončete nastavení možnosti importu. Jakmile jste hotovi, klikněte na OK.
 7. 7
  Označte a uspořádejte vaše fotografie. Pokud chcete, můžete přidat označení a uspořádat vaše importované obrázky do složek, před jejich překopírováním do počítače.
 8. 8
  Spusťte import. Klikněte na tlačítko Import pro zahájení kopírování snímků do počítače. Jakmile jsou obrázky zkopírovány, budou vymazány z vašeho iPhonu.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Mazání fotografií na vašem iPhonu

 1. 1
  Otevřete aplikaci Fotky.
 2. 2
  Vyhledejte fotografie, které chcete smazat. Můžete projít vaše alba nebo kliknout na záložku "Fotografie" v levém dolním rohu, čímž zobrazíte všechny fotografie uložené na vašem zařízení.
  • Pomocí náhledu Moments můžete rychle odstranit velký výběr obrázků.
 3. 3
  V pravém horním rohu klikněte na "Vybrat".
 4. 4
  Klepněte na všechny fotografie, které chcete odstranit.
  • Pokud jste v zobrazení Moments, můžete si vybrat více skupin obrázků klepnutím na tlačítko "Vybrat" vedle každé z nich.
 5. 5
  V pravém dolním rohu klepněte na ikonu popelnice.
 6. 6
  Potvrďte, že skutečně chcete smazat vybrané fotografie. Tyto obrázky budou následně odebrány z vašeho Photo Stream.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Uvolnění více místa

 1. 1
  Aktualizujte iOS pomocí iTunes. Pokud se snažíte získat více místa pro aktualizaci na nejnovější verzi systému iOS, můžete použít iTunes, které se postará o stažení i aktualizaci. Při tomto způsobu si nemusíte dělat starosti s odstraněním věcí na vašem iPhonu, abyste získali místo pro soubor aktualizace.
 2. 2
  Odstraňte některé aplikace. Aplikace můžou uvolnit velkou část místa disku, zejména pokud ukládají data. V menu "Usage" v Nastavení můžete zjistit, kolik dat každá aplikace využívá a následně je odstranit.
 3. 3
  Odstraňte vaši hudbu. Jednotlivé hudební soubory sice nezabírají mnoho místa, avšak velká knihovna písniček může rychle zahltit vaše iPhone úložiště. Odstraněním několika, popřípadě všech hudebních souborů, můžete získat spoustu volného prostoru.
  Reklama

Varování

 • Odstraněním fotografií z vašeho Photo Stream dojde k jejich odstranění z Photo Stream i na ostatních zařízení, zahrnující například iPhone nebo Mac.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 001 krát
Stránka byla zobrazena 2 001 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama