Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jako boneless nazýváme skateboardový trik, při kterém uchopíte střed skateboardu, jedno chodidlo umístíte na zem, abyste prkno mohli vyhodit do vzduchu, a pak přistanete zpátky na zemi s oběma nohami na prkně. Abyste zvládli udělat boneless, musíte být v pohybu a znát několik triků tohoto druhu. Pokud se chcete naučit, jak boneless provést, začněte čtením prvního kroku.

Postup

 1. 1
  Postavte se oběma chodidly na prkno. Umístěte svou přední nohu před přední kolečka a svou zadní nohu trochu dále, než obvykle, blíže k šroubům. Ideálně byste měli být v pohybu předtím, než vyzkoušíte boneless, takže pro vás bude jednodušší prkno zvednout do vzduchu a znovu na něm přistát. Bylo by mnohem obtížnější skateboard vyhodit, pokud se vůbec nepohnete z místa.
 2. 2
  Uchopte skateboard hned za předním podvozkem. Trochu se zohněte a použijte svou zadní ruku, což je ruka na stejné straně jako noha, která spočívá na patce skateboardu, abyste uchopili skateboard hned za předním podvozkem a mírně za vaším předním chodidlem. Ujistěte se, že skateboard pevně držíte, což bude potřeba, až se pokusíte prkno zvednout do vzduchu.
 3. 3
  Sklouzněte zadním chodidlem pryč. Položte chodidlo na zem a použijte jej a vaši ruku k nadzvednutí patky skateboardu tak, jako byste to udělali při triku Ollie s tím, že prkno nezapomeňte chytit do ruky. Prkno by mělo dosáhnout středu vašeho těla předtím, než zvednete svou přední nohu ze země. Bude na tom muset trochu zapracovat a to tak, že využijete sílu ve své přední noze, abyste aktivně nadzvednuli prkno rukou a dostali ho tak do vzduchu. K tomu, abyste se naučili, jak rychle sjet přední nohou, budete potřebovat trénink.
 4. 4
  Vyskočte se skateboardem. Zvedněte své tělo nahoru společně s boardem, použijte k tomu volnou ruku, abyste dosáhli dobré výšky. Svou druhou ruku udržujte pevným úchopem ve středu prkna a jak letíte vzduchem, tak držte své zadní chodidlo pevně položené na zadní části skateboardu. Pokud s trikem teprve začínáte, bude popravdě docela obtížně udržet celé zadní chodidlo na skateboardu, ale jestli se vám to podaří, tak se na něm pokuste udržet alespoň prsty a bříška nohy.
 5. 5
  Použijte svou zadní ruku k vyrovnání skateboardu. Držte ruku stále na skateboardu a použijte ji k narovnání boardu, pokud se začne vychylovat ze směru vašeho předního chodidla. Budete ho muset hezky srovnat, abyste mohli jednoduše umístit přední chodidlo na jeho zadní část.
 6. 6
  Jakmile je skateboard vyrovnaný, postavte se na něj zpátky svou zadní nohou. Když se vám povede skateboard vyrovnat a je stále několik stop nad zemí, umístěte přední chodidlo na zadní část skateboardu okamžitě potom, co odděláte svou zadní ruku, takže se vám povede přistát na zemi čistě. Když to chodidlo položíte na board, budete stále v přikrčené poloze, s ohnutými koleny, což vám pomůže zvládnout náraz boardu na zem.
 7. 7
  Rozjeďte se čistě. Jakmile dopadnete na zem, narovnejte se tak, že se dostanete z pokrčené pozice a rozpohybujete svá ramena, která by měla být dál od vašich boků, tím, že je k nim dostanete blíž, zatímco zůstanete stále vyrovnaní. Až se cítíte na prkně bezpečně, můžete zkusit udělat hned další boneless!
 8. 8
  Vyzkoušejte další boneless triky. Jakmile si osvojíte boneless, můžete vyzkoušet několik dalších triků, které s ním souvisí. Můžete ho vyzkoušet z rampy nebo přidat další variace k obyčejnému boneless. Tady jsou další pohyby, které můžete vyzkoušet:
  • Boneless 180
  • Boneless 360
  • Boneless Flip
  • Boneless 180 Fingerflip
  Reklama

Tipy

 • Pokrčením kolem docílíte vyššího boneless.
 • Dopadněte na podvozky, jinak se board zlomí.
 • Netahejte pouze vaší rukou. Zvedněte také své zadní chodidlo, což vám pomůže získat více vzduchu.
 • Pokuste se položit své přední chodidlo na zem a rychle skočit. Vypadá to víc vychytaně a přirozeně.
 • Vyzkoušejte si to nejprve bez pohybu. Nejlépe na trávě nebo štěrku.
Reklama

Varování

 • Pokaždé noste ochrannou výstroj.
 • Pokud špatně dopadnete, tak spadnete a rozbijete skateboard.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 25 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 094 krát
Stránka byla zobrazena 2 094 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama