Stáhnout PDF Stáhnout PDF

My všichni máme čas od času problém s našimi nabíječkami. Možná, že jste vaši nabíječku zrovna nechali doma a teď jste na druhém konci světa. Možná, že si s ní hráli vaši mladší sourozenci a skákali přes ni jako přes švihadlo a přitom ji rozbili na milion kousků. Naštěstí existují alternativní způsoby jak nabít váš iPhone.

Postup

Časté omyly

 • Pro nabití vašeho telefonu iPhone budete potřebovat buď kabel od společnosti Apple pro iPhone nebo kabel od třetích stran, který je kompatibilní s iPhonem. Můžete jej pak zapojit do počítače nebo do USD nabíječky ke zdi.
 • Existuje spousta klamavých videí, která tvrdí, že vám umožní nabíjení použitím zbytkové energie z jiných věcí, nebo že můžete nabít vaše zařízení v ovoci. Tohle jsou nesmysly a dokonce můžete způsobit škodu vašemu iPhonu.
Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Opravení vašeho nabíjecího kabelu

 1. 1
  Uřízněte obal z dlouhého konce nabíječky. Opatrně uřízněte plastový obal, který chrání delší konec kabelu.
 2. 2
  Uřízněte kabel tam, kde je rozbitý. Ujistěte se, že neuřežete samotnou zástrčku.
 3. 3
  Strhněte ochrannou gumu. U řezu, ze strany kabelu, strhněte pár centimetrů ochranného gumového obalu. Uvidíte tři dráty, které tvoří kabel.
  • Tyto stejné tři dráty by jste měli vidět také na zástrčce.
  • Případně budete muset také strhnout fóliovou vrstvu, aby jste tyto tři dráty uviděli.
 4. 4
  Strhněte ochranný obal každého drátu. Ukáží se vám kovová vlákna, která tvoří drát. Dávejte si pozor, abyste tato kovová vlákna nerozdvojili, když budete strhávat ochranný obal.
  • Strhněte konce jak ze strany kabelu tak ze strany zástrčky.
 5. 5
  Odpovídající dráty kabelu a zástrčky k sobě propleťte. Ujistěte se, že sedí stejné barvy a odpovídající dráty mezi s sebou propleťte.
 6. 6
  Každé samostatné připojení obalte elektrickou páskou. Pokryjte všechen odkrytý metal každého připojení. Takto zamezíte tomu, aby se odkryté dráty mezi s sebou nesetkaly a nedošlo tak ke zkratu připojení.
 7. 7
  Obalte všechny tři dráty najednou elektrickou páskou. Takto zajistíte, aby byly všechny dráty na svém místě a aby byly zabezpečeny.
 8. 8
  Pro nové připojení použijte hadičku proti unikání tepla. Tuto hadičku můžete sehnat v obchodech s elektronikou nebo také můžete použít gumovou náhradu jako například modelovací hmotu. Tato možnost pomůže ochránit připojení, ale není to nutné.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Použití alternativních nabíječek

 1. 1
  Kupte si větrnou turbínu. Malá větrná turbína může být skvělý způsob, jak nabít váš telefon. Existuje mnoho nových možností, které jsou dispozici v online obchodech.
  • Připevněte větrnou turbínu k vašemu telefonu. Podle instrukcí výrobce, připojte větrnou turbínu k vašemu telefonu.
  • Nabijte si váš telefon. Jakmile je vaše větrná turbína připojena k vašemu telefonu, můžete ji s sebou nosit při chůzi, běhání, nebo na kole; případně pokud fouká vítr, stačí si vzít váš telefon ven. Vítr nabije telefon, většinou během pěti až šesti hodin.
 2. 2
  Kupte si nabíječku na solární pohon. Solární pohon může být skvělý způsob, jak si nabít telefon a je také příznivý k životnímu prostředí! Existuje několik možností, které jsou k dispozici v online obchodech.
  • Nechte vaši nabíječku na slunci. Nastavte vaši nabíječku na solární pohon na místo, kam svítí slunce. Uloží energii na pozdější použití.
  • Nabijte si váš telefon. Podle instrukcí výrobce, připojte telefon k nabíječce. Teď máte energii- a pokud potřebujete více, stačí pouze najít slunce!
 3. 3
  Kupte si přístroj na ruční pohon. Pokud vám nevadí malá rozcvička, můžete použít vaši vlastní energii ze svalů a nabít si telefon! Existuje několik možností v online obchodech.
  • Pohánějte nebo rozfoukejte vaše zařízení. Podle instrukcí výrobce, můžete pohánět nebo rozfoukávat přístroj tak dlouho, dokud nemáte dostatek energie pro váš iPhone.
  • Zapojte váš iPhone. Zapojte váš iPhone do nástroje pro ruční pohon a pohánějte. Většinou to trvá dvě až tři hodiny než se telefon nabije tímto způsobem.
 4. 4
  Kupte si táborákovou nabíječku. Existuje několik nabíječek, které lze přidat k hrncům a pánvím na kempování, které absorbují teplo z táboráku a přemění jej v energii. Hrnec můžete dát na táborák a zapojit kabel do Vašeho iPhonu, přičemž si můžete vařit večeři.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Vyrobení ovocné baterky

 1. 1
  Shromážděte své materiály. Abyste si mohli udělat ovocnou baterku, u které je šance, že by nabila vaše zařízení, budete potřebovat několik komponentů. Poznámka: existuje možnost, že by mohla zničit vaše zařízení, takže se do toho pusťte pouze s vědomím, že existují možná rizika. Budete potřebovat:
  • Zhruba dvanáct kyselých ovocí, jako citrusy, jablka nebo hrušky.
  • Měděný šroub nebo mince pro každý kousek ovoce. Pokud používáte mince, které nemají měděný povrch, budou se muset zbrousit, aby se odkryla měď.
  • Zinkový hřebík (galvanický) pro každé ovoce.
  • Izolovaný měděný drát.
  • Gumové rukavice. Ujistěte se, že je pořád nosíte, abyste nedostali elektrický šok.
 2. 2
  Vložte zinkový hřebík zinku do prvního ovoce. Ujistěte se, že jste nechali vyčnívat malou část hřebíku, abyste k němu pak mohli připojit drát.
 3. 3
  Vložte měděný předmět do ovoce. Vložte měděný předmět blízko zinkového hřebíku a to tak, aby se nedotkli, jinak by došlo ke zkratu baterky. Pokud používáte citrusové ovoce, pokuste se dostat oba objekty do stejného druhu ovoce.
 4. 4
  Tento proces zopakujte pro všechna ovoce. Vložte objekty do zbytku ovoce. Dávejte si pozor na to, aby se žádné kovové předměty nedotýkaly, když je vkládáte do ovoce.
 5. 5
  Spojte ovoce měděným drátem. Použijte měděný drát pro připojení každého ovoce do oběhu. Připojte drát z měděného kousku jednoho ovoce k zinku jiného ovoce. Spojte měděný předmět na druhém ovoci k zinku na třetím ovoci a tak dále.
 6. 6
  Rozřízněte váš USB nabíjecí kabel. Uřízněte dlouhý konec nabíjecího kabelu a zobrazí se vám tak dráty umístěné vevnitř kabelu. Spojte napájecí kabely s koncem ovocného řetězu, který jste vytvořili.
 7. 7
  Zapojte nabíječku do vašeho iPhonu. Každý kousek ovoce by měl vyrábět okolo půlky voltu, což by dohromady mělo být pět voltů, které potřebujete k nabití vašeho zařízení. S touto metodou vám pravděpodobně bude trvat hodně dlouho, než zařízení nabijete.[1]
  • Když se zinek rozpouští v ovoci, uvolňuje zinkové ionty, které uvolňují energii. Zinkové ionty také snižují měděné ionty, které uvolňují více energie. Když se zkombinují v ovoci, uvolňují přesně tolik energie, kolik je potřeba k nabití zařízení.
  Reklama

Tipy

 • Tyto alternativní metody pro nabíjení iPhonu se hodí při urgentních případech – především techniku pro ruční pohon, protože nezávisí na přítomnosti slunce nebo větru.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 12 408 krát
Kategorie: Smartphony
Stránka byla zobrazena 12 408 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama