Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vodní dýmka, nazývaná též vodárna, či šíša, pochází z kultur Středního východu. Její obliba po celém světě neustále vzrůstá a je sociálně přijatelná při různých oslavách a party. Příležitostně si z vodárny potáhnout je jedna věc, ale co když si chcete vodárnu sami připravit? Pokud si nevíte moc rady, jste tu správně.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Připravte si vodárnu

 1. 1
  Ujistěte se, že všechny části jsou pečlivě umyté (vodou). Čistá dýmka vám poskytne čistý kouř. Špinavá dýmka vám poskytne - hádáte správně - méně příjemný prožitek.
 2. 2
  Do vázy napusťte studenou vodu v takovém množství, aby byla trubka těla vodárny ponořená asi 4cm.
  • Pokud chcete, můžete do vody dát i kostky ledu. Přestože vodní dýmka je sestrojená tak, aby byl kouř chladný a příjemný, velmi studená voda to ještě umocní.
 3. 3
  Připojte k váze tělo dýmky. Ujistěte se, že těsnění sedí na váze pevně a nepropouští vzduch. Pokud tělo nesedí těsně, nebudete mít správný tah a kouř bude slabý.
 4. 4
  Umístěte na tělo dýmky kovový tác. Ten je tam od toho, aby zachytil případné kousky žhavého uhlíku, nebo tabáku.
 5. 5
  Připojte šlauch do k tomu určeného otvoru a opět se ujistěte, že gumový konec doléhá těsně.
 6. 6
  Zkontrolujte průchod vzduchu tak, že na vršek vodní dýmky dáte ruku a nasajete šlauchem vzduch. Měli byste být schopni nasát dostatek vzduchu a během toho způsobit bublání ve vodě.
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Připravte korunku

 1. 1
  Dejte trochu tabáku do korunky. Ujistěte se, že tabák pěkně rozdrobíte, aby přes něj mohl procházet vzduch. Tabáku byste tam měli dát tolik, aby byla korunka plná a zarovnaná.
  • Můžete zkusit smíchat více příchutí tabáku. Zkuste třeba:
   • Pomeranč a ananas
   • Lékořice a máta
   • Granátové jablko a broskev
   • Malina a vanilka
   • Mango a třešeň
   • Jahoda a banán
 2. 2
  Vezměte dvojitou vrstvu alobalu a obalte jej kolem korunky tak, aby zakrýval tabák. Udělejte do něj několik dírek (třeba větším špendlíkem), aby tudy mohl procházet vzduch.
 3. 3
  Umístěte korunku na vršek těla vodárny.
 4. 4
  Rozžhavte jeden či dva uhlíky. Počkejte, až bude uhlík trošku žhavý (začne červenat). Pak pomocí kleští položte uhlík(y) na alobal.
 5. 5
  Vdechněte přes šlauch kouř. Potrvá to pár minut, než se vodárna pořádně rozjede. Užijte si to! Až se z vás stane profík, naučte se víc o tom, jak kouření vodní dýmky ještě vylepšit.

Varování

 • Žhavý uhlík může být velmi nebezpečný, proto s ním zacházejte s nejvyšší opatrností.
 • Kouření tabáku může být zdraví škodlivé a může způsobit různé potíže, například plicní onemocnění.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 16 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 839 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 5 839 krát.

Pomohl vám tento článek?