Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Instagram je jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí na světě určených ke sdílení fotografií. K pořizování fotek můžete využít vestavěný fotoaparát v telefonu a ihned je na Instagram nahrát, nebo můžete nahrávat i starší fotky, které jste pořídili dříve a nyní je chcete sdílet se svými followery na Instagramu. Když nahráváte fotku na Instagram, máte k dispozici celou řadu editačních možností a filtrů, které vám umožňují fotku upravit ještě před jejím zveřejněním.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Nahrávání fotek

 1. 1
  Stáhněte si aplikaci Instagram a nainstalujte ji. Stažení aplikace Instagram je jediný možný způsob jak fotky na Instagram nahrávat. Přes webovou stránku Instagram.com fotky nahrávat nelze.
 2. 2
  Vytvořte si účet nebo se přihlašte pomocí svého Facebook účtu. Pokud máte na telefonu nainstalovanou aplikaci Facebook, můžete se do Instagramu snadno přihlásit pomocí svého Facebook účtu. Pokud aplikaci Facebook nemáte nebo ho nechcete k přihlášení použít, můžete si vytvořit účet pomocí emailové adresy.
  • Pokud nevíte, jak si vytvořit účet na Instagramu, podívejte se na návod na internetu.
 3. 3
  Klepněte na tlačítko Fotoaparátu v dolní části aplikace Instagram. Najdete ho uprostřed dolní řady mezi ostatními tlačítky.
 4. 4
  Pořiďte fotku nebo vyberte nějakou starší v Galerii telefonu. Všechny příspěvky na Instagramu jsou fotky. Pro pořízení fotky klepněte na velké modré tlačítko, nebo na tlačítko Galerie, odkud vyberete fotky, které jste pořídili dříve. Můžete také klepnout na tlačítko videokamery, protože je také možné nahrávat 15-sekundová videa.
  • Klepnutím na tlačítko hned nad tlačítkem fotoaparátu přepínáte mezi předním a zadním fotoaparátem.
 5. 5
  Upravte fotku. Po pořízení fotky nebo když vyberete nějakou starší z úložiště telefonu, budete ji moci před zveřejněním ještě upravit. Až budete mít úpravy hotové, klepněte na symbol "→". Existuje několik typů úprav, které můžete použít:[1]
  • Vyberte si filtr ze seznamu. Jednou z hlavních funkcí na Instagramu je řada filtrů, které můžete na fotku použít. Díky těmto filtrům bude vaše fotka vypadat mnohem lépe. Přejížděním prstem doleva či doprava můžete vybírat různé filtry. Může se stát, že některé zařízení nebude mít přístup ke všem filtrům.
  • Klepnutím na tlačítko "slunce" upravujete úroveň "světlosti". Touto funkcí můžete zjemnit a zesvětlit fotku. Používá se zejména při fotografování krajiny. Nastavení světlosti nemusí být u starších verzích Instagramu dostupná.[2]
  • Klepnutím na tlačítko "hasáku" zobrazíte další editační možnosti. Zde můžete provádět základní úpravy, jako třeba měnit jas nebo kontrast, nebo i pokročilejší úpravy, například náklon nebo orámování.
 6. 6
  Přidávejte popisky. Popisky nejsou nutné, ale vězte, že dobrý popisek přitáhne k vaší fotce více diváků. Dobrý popisek je krátký a trefný. Měl by mít souvislost s obsahem fotky, nebo ji nějakým způsobem doplňovat.
 7. 7
  Přidávejte hashtagy. Hashtagy (neboli označení) jsou další funkcí Instagramu. Těmito hashtagy fotky v podstatě zařazujete do různých kategorií a pokud ostatní lidé hledají fotku na nějaké konkrétní téma, mohou tu vaši lépe najít. Hashtagy jsou slova nebo výrazy (napsané dohromady jako jedno slovo).
  • Hashtagy se přidávají do popisku pod fotkou a začínají symbolem #. Například k fotkám, které mají souvislost s wikiHow, přidávejte do popisku hashtag #wikihow.
 8. 8
  Sdílejte příspěvek i na jiných sociálních sítích. Například na Facebooku, Twitteru, Tumblru a dalších. Až napíšete popisek, vyberte si další sítě, kde ho chcete zveřejnit. Budete vyzváni, abyste se k příslušné síti přihlásili (pokud ještě přihlášeni nejste).
 9. 9
  Označujte lidi na fotce. Pokud chcete, můžete osoby, které znáte, na fotkách označovat jejich uživatelským jménem. Klepněte na fotce na osobu, kterou chcete označit, a vyhledejte její uživatelské jméno. Ještě bude potřeba, aby dotyčná osoba své označení na fotce schválila.
 10. 10
  Můžete posílat i přímé zprávy. Primárně budou všechny vaše fotky veřejné a přístupné všem vašim followerům. Ovšem kliknutím na kartu "Direct" v horní části obrazovky "Sdílet na" můžete komukoliv poslat přímou zprávu. Zde můžete také vybrat konkrétní uživatelské jméno uživatele, kterému chcete příspěvek poslat.
 11. 11
  Až budete s příspěvkem spokojení, klepněte na tlačítko "✓". Příspěvek bude automaticky nahrán a vaši followeři uvidí váš příspěvek ve svém feedu.
  • Popisek můžete později kdykoliv upravit.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Nahrávání starších fotek

 1. 1
  Fotky, které chcete nahrát na Instagram, zkopírujte do telefonu nebo tabletu. Instagram je vytvořený na používání v mobilním zařízení, proto bude potřeba všechny fotky, které chcete na Instagram nahrát, zkopírovat do svého zařízení. Nahrát totiž můžete pouze fotky, které jsou uloženy v paměti zařízení.
  • Fotky můžete nahrávat pouze jednotlivě.
 2. 2
  Stáhněte si do telefonu nebo tabletu aplikaci Instagram a nainstalujte ji. Aplikaci stáhnete zdarma z iTunes App Store, Obchodu Google Play nebo z Windows Phone Store.
 3. 3
  Spusťte na mobilním zařízení aplikaci Instagram. Přesvědčte se, že jste přihlášeni k účtu, na který chcete fotky nahrávat.
  • Můžete si na Instagramu vytvořit účet, nebo se přihlásit pod svým Facebook účtem.
 4. 4
  Klepněte na tlačítko fotoaparátu. Najdete ho uprostřed řady tlačítek v dolní části displeje. Spustí se Instagram fotoaparát.
 5. 5
  Klepněte na tlačítko Náhled. Je umístěn nalevo od tlačítka fotoaparátu a po klepnutí na něj uvidíte poslední pořízenou fotku.[3]
 6. 6
  Vyberte si fotku, kterou chcete nahrát. Ve spodní části obrazovky uvidíte galerii posledních pořízených fotek. Jakmile najdete fotku, kterou chcete vložit na Instagram, klepněte na ni, aby se otevřela v hlavním okně.
  • Můžete klepnout na menu "Galerie" na horní části obrazovky a vybrat jiné umístění, kde chcete hledat fotky.
 7. 7
  Upravte fotku. Když si nějakou fotku vyberete, budete ji moci podle svých představ oříznout. Pokud fotku ořezávat nechcete, nic nedělejte a klepněte na tlačítko Další v horní části displeje.
  • Instagram nahrává fotky ve čtvercovém formátu, proto je lepší se přesvědčit, že máte fotku dobře vycentrovanou, aby na ni bylo vidět vše, co chcete, aby vidět bylo.
  • Jakmile fotku oříznete nebo posunete, budete moci na fotku použít efekty. Klepnutím na Další přejdete k dalšímu kroku.
 8. 8
  Přidejte informace o fotce. Až budete s přidáváním efektů hotovi, můžete ještě před sdílením fotky přidat nějaké informace. Můžete přidávat popisky, označovat na fotkách ostatní uživatele Instagramu a sdílet je na sociálních sítích, například na Facebooku, Twitteru či Tumblru.
 9. 9
  Sdílejte fotku. Až budete se vším hotovi, klepněte na tlačítko Sdílet. Klepnutím na kartu Direct můžete poslat fotku přímo konkrétnímu uživateli. V opačném případě ji uvidí všichni vaši followeři.
 10. 10
  Další fotky přidáte stejným způsobem. Pokud chcete nahrát další fotky, opakujte stejný postup popsaný výše.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 27 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 48 577 krát
Kategorie: Instagram
Stránka byla zobrazena 48 577 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama