Stáhnout PDF Stáhnout PDF

S programem Záznam zvuku od Microsoftu, zdarma dostupným v každé verzi Windows, můžete jednoduše nahrávat, upravovat i přehrávat svůj hlas. Umožní vám i spojovat jednotlivé fráze, přidat hudbu, nebo přidávat své komentáře k dokumentům a videu. Ukážeme vám, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
S použitím Záznamu zvuku

 1. 1
  Otevřete Záznam zvuku. Klikněte na tlačítko Star a do vyhledávacího pole napište Záznam zvuku. Ve výpisu výsledků klikněte na Záznam zvuku.
  • Ve Windows 8 zadejte “ Záznam zvuku” na obrazovce Start, a poté vyberte Záznam zvuku z výsledků vyhledávání.
  • Záznam zvuku se nespustí, pokud nemáte k počítači připojený mikrofon.
  • Pro přehrávání zvuku musíte mít k počítači připojené reproduktory, nebo sluchátka.
 2. 2
  Začněte nahrávat. V okně programu Záznam zvuku klikněte na Spustit nahrávání, tlačítko s červeným puntíkem.
 3. 3
  Zpívejte, mluvte, nebo vydávejte jakýkoliv zvuk, který chcete nahrát. Zelený panel se bude pohybovat tam a zpět, což značí zaznamenávání nahrávky.
  • S programem Záznam zvuku můžete nahrát až 60 sekund zvuku. Pokud chcete nahrát delší úsek, podívejte se do další sekce, nebo na Tipy na konci článku.
 4. 4
  Ukončete nahrávání. Klikněte na Zastavit nahrávání, tlačítko s černým čtvercem, čímž nahrávku ukončíte. Automaticky se otevře možnost uložení nahrávky.
 5. 5
  Nahrávku uložte. Uložte si ji tam, kde ji později snadno najdete. [1]
  • Pokud ji ukládat nechcete, klikněte na Zrušit, čímž zavřete okno Uložit jako. Klikněte na tlačítko Zpět k nahrávce, abyste k ní mohli přidat ještě něco. Po skončení klikněte na Zastavit nahrávání a soubor uložte.
  • Soubory programu Záznam zvuku můžete přehrávat ve většině přehrávačů včetně programů Windows Media Player, iTunes a podobných.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
S použitím programu třetí strany

 1. 1
  Najděte si kvalitní program. Programů pro nahrávání, placených i zdarma, najdete na internetu spoustu. Řada z nich pak pochází od osvědčených vývojářů. Vždy stahujte pouze ze stránek, které znáte, a přečtěte si co nejvíce hodnocení.
  • Takřka všechny programy pro záznam zvuku umožňují nahrávat déle než 60 sekund, což je limit programu Záznam zvuku.
 2. 2
  Pohrajte si s tónem a rychlostí. Spousta programů třetích stran umožňuje upravovat způsob nahrávání zvuku. Můžete si nahrávání zpomalit, čímž svá slova protáhnete, nebo zvýšit tón, abyste mluvili jako šmoula.
 3. 3
  Nahrávejte zvuky kvalitněji. Špičkové nahrávací programy umí výrazně vylepšit kvalitu vašich nahrávek. Budou se hodit, pokud máte k dispozici kvalitní mikrofon a nahráváte či upravujete spoustu mluvených projevů.
 4. 4
  Pozvedněte svůj zpěv na novou úroveň. Nahrání vlastního zpěvu je prvním krokem k tomu, abyste své jméno a hudbu vypustili do světa. Můžete použít zdarma dostupné nahrávací programy a začít nahrávat doma na skoro profesionální úrovni!
  Reklama

Tipy

 • Pro nahrávání skladeb z přehrávače CD do počítače nastavte v počítači nahrávání z linkového vstupu, nikoliv z mikrofonu. Uděláte to následovně:
  • Otevřete panel Nastavení zvuku. Klikněte na tlačítko Start, a poté na Ovládací panely. Do vyhledávacího pole napište zvuk a klikněte na Zvuk.
  • Klikněte na záložku Záznam.
  • Klikněte na Mikrofon, a poté na Nastavit výchozí
  • Klikněte na Vlastnosti, poté na záložku Úrovně, a tam přesuňte posuvník hlasitosti doprava, aby se zvýšila hlasitost nahrávky. Nakonec klikněte na OK.
  • V dialogovém okně Zvuk také klikněte na OK.
  • Hotovo, můžete nahrávat!
 • Pokud nemůžete program Záznam zvuku v počítači najít, možná jste jej vymazali (pravděpodobně kdysi dávno, když jste se snažili uvolnit místo na disku). V tom případě si jednoduše z ověřené stránky stáhněte jiný nahrávací program.
 • K nahrávání kytary budete potřebovat zvukovou kartu s linkovým vstupem. Při pohledu na zadní, přední nebo boční stranu počítače byste měli vidět panel se třemi dírami: růžovou, modrou a zelenou. Do růžové se připojuje mikrofon. Do modré patří linkové vstupy z CD přehrávačů, a konečně zelená slouží jako stereo výstup pro připojení reproduktorů a sluchátek. Pro připojení kytary udělejte následující:
  • Jeden konec kabelu z kytary zapojte do ní, druhý do adaptéru ze 7 mm na 3,5 mm. Adaptér poté zapojte do vstupu pro mikrofon. To bude stačit.
  • Pokud však chcete opravdu dobrý zvuk, zvažte připojení USB rozhraní, nebo jiného druhu aktivního (napájeného) rozhraní mezi kytaru a počítač.
 • USB mikrofony a zvuková rozhraní jsou skvělým a cenově výhodným způsobem, jak zvuky přenášet do počítače a z něj. Najdete dokonce i perfektně znějící USB mikrofony.
 • Pokud chcete prodloužit limit nahrávání v programu Záznam zvuku nad původních 60 sekund, lze to udělat několika způsoby. První možností je hrubá síla – vyjmutí a vložení.
  • Nahrajte si maximálních 60 sekund ticha. Z nabídky Upravit zvolte Kopírovat, a poté vyberte Vložit. Tím prodloužíte délku nahrávky na 120 sekund. Takto můžete vkládat po 60 sekundách dále, nebo přírůstek zdvojnásobovat: po každém vložení znovu vyberte Kopírovat, a poté opět vložte. Rychle tak prodloužíte délku nahrávky: 60+60=120 + 120 = 240 + 240 = 480 + 480 = 960 atd. Pouhými čtyřmi operacemi zkopírovat-vložit jste na 16 minutách délky záznamu!
  • Další možnost prodloužení nahrávky je méně násilná a mnohem více „geekovská“.
  • Otevřete okno Příkazového řádku kliknutím na tlačítko Start. Napište příkazový řádek a na seznamu výsledku klikněte na Příkazový řádek.
  • Do Příkazového řádku napište následující příkaz, přičemž jmenosouboru označuje jméno souboru, který chcete nahrát, a typsouboru udává jeho příponu:

   SoundRecorder/FILE jmenosouboru.typsouboru /DURATION hhh:mm:ss

   Pokud například chcete vytvořit nahrávku ve formátu wma nazvanou "FunkyBunky", která je dlouhá 3 minuty a 20 sekund, zadáte

   SoundRecorder/FILE Funky Bunky.wma/DURATION 0000:03:20
  • Stiskněte klávesu Enter. Program Záznam zvuku se spustí jako ikonu v panelu upozornění.
  • Nahrajte svou věc. Po skončení zadané doby uloží Záznam zvuku váš opus pod jménem "FunkyBunky" do C:\Users\Bunky
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vstupní zařízení – mikrofon, hudební nástroj, nebo jiné přehrávací zařízení. Většina moderních počítačů má vestavěný mikrofon, u některých jej však nenajdete.
 • Výstupní zařízení – reproduktory, nebo sluchátka.

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak změnit adresář v Příkazovém řádkuJak změnit adresář v Příkazovém řádku
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak převést obrázek do formátu JPEGJak převést obrázek do formátu JPEG
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak zjistit zapomenuté heslo na WiFiJak zjistit zapomenuté heslo na WiFi
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak otvírat portyJak otvírat porty
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama