Jak nainstalovat GIMP

V tomto článku:WindowsOS XLinux

GIMP (Gnu Image Manipulation Program) je volně dostupnou alternativou Photoshopu pro všechny operační programy. Stáhnout si ho můžete přímo z webové stránky jeho vývojářů. Instalační proces je velmi podobný jako u většiny jiných programů.

1
Windows

 1. 1
  Stáhněte instalační balíček GIMP. Stáhnout ho můžete zdarma z gimp.org/downloads
  • Klikněte na nápis "this link" a stáhněte složku. Kliknutím na odkaz "Download GIMP" dojde ke stažení programu prostřednictvím BitTorrentu.
 2. 2
  Spusťte instalační program GIMP. Najdete ho ve složce, do které jste stáhli instalační balíček, což obvykle bývá složka Downloads (Stažené).
 3. 3
  Držte se instrukcí k instalaci programu GIMP. Většina uživatelů se spokojí s výchozím nastavením.
 4. 4
  Zvolte formáty složek, které chcete s programem GIMP propojit. Opět platí, že většině uživatelů bude plně dostačovat výchozí nastavení od výrobce.
 5. 5
  Dokončete instalaci. Po zvolení formátů se GIMP nainstaluje. Celý proces může zabrat několik minut.
 6. 6
  Začněte používat GIMP. Jakmile dokončíte instalaci programu, můžete ho začít používat. Dobré tipy do začátku dostanete například v uživatelském manuálu.

2
OS X

 1. 1
  Stáhněte instalační balíček GIMP. Stáhnout ho můžete zdarma z gimp.org/downloads.
  • Ujistěte se, že stahujete nejnovější dostupnou "native build" verzi programu.
 2. 2
  Otevřete složku DMG. Naleznete ji ve složce Stahování. Po otevření složky DMG se vám zobrazí ikona programu GIMP.
 3. 3
  Ikonu programu GIMP přetáhněte do složky Aplikace. Kopírování souboru může chvíli trvat.
 4. 4
  Ve složce Aplikace nyní otevřete program GIMP. Pokud se vám zobrazí zpráva o tom, že GIMP nelze otevřít z důvodu jeho stažení z internetu, pokračujte ve čtení.
 5. 5
  Klikněte na Apple menu a zvolte Předvolby systému.
 6. 6
  Otevřete sekci "Zabezpečení a soukromí." Ve spodní části okna byste měli spatřit zprávu, uvádějící, že je GIMP zablokovaný.
 7. 7
  Klikněte na .Přesto otevřít.
 8. 8
  Začněte používat GIMP. Jakmile dokončíte instalaci programu, můžete ho začít používat. Dobré tipy do začátku dostanete například v uživatelském manuálu.

3
Linux

 1. 1
  Otevřete package manager. Program GIMP můžete stáhnout prostřednictvím svého package managera, který je v Linuxu obsažen. Tato služba vám v uvedeném operačním systému umožňuje hledat, stahovat a instalovat programy.
 2. 2
  Zadejte heslo "gimp". Program by se vám měl ve výsledcích zobrazit hned na prvním místě.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko "Instalovat." GIMP se pak stáhne a automaticky rovnou nainstaluje.
 4. 4
  Spusťte GIMP. Program naleznete ve složce Aplikace a spustíte ho klasickým dvojklikem. Dobré tipy do začátku dostanete například v uživatelském manuálu.

Informace o článku

V jiných jazycích:

English: Install GIMP, Deutsch: GIMP installieren, Português: Instalar o GIMP, Español: instalar GIMP, Русский: установить GIMP, Français: installer GIMP, Nederlands: GIMP installeren, Italiano: Installare GIMP, 中文: 安装GIMP, Bahasa Indonesia: Menginstal GIMP, العربية: تثبيت GIMP, हिन्दी: GIMP इनस्टॉल करें, Tiếng Việt: Cài đặt Chương trình Chỉnh sửa ảnh GIMP, ไทย: ติดตั้งโปรแกรม GIMP, 한국어: 김프 설치하는 법

Stránka byla zobrazena 1 055 krát.
Byl tento článek přesný?