Hledáte rychlé a nenáročné antivirové řešení pro počítač se systémem Windows? Společnost Microsoft poskytuje antivirový program, který je k dispozici zdarma pro všechny uživatele Windows. Tento program můžete mít stažen a nainstalován během několika minut. Přejděte ke kroku 1 a dozvíte se, jak na to.

Postup

 1. 1
  Jděte na stránky Security Essentials. Ve výsledcích vyhledávání by to měla být hned první položka (microsoft security essentials). Security Essentials je bezplatný program pro Windows, který chrání váš počítač před malwarem a viry.
  • Na vašem systému byste měli mít nainstalovaný pouze jeden antivirový program.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Stáhnout nyní". Instalační soubor se začne stahovat automaticky. Možná budete muset soubor nejdřív přijmout, než jej začnete stahovat. To záleží na nastavení prohlížeče.
  • Windows 8 je dodáván s předinstalovaným Security Essentials a tlačítko Stáhnout tedy nebude mít k dispozici, pokud používáte tento systém.
 3. 3
  Spusťte instalační soubor. Jakmile je soubor stažen, otevřete jej a začněte s instalací programu Microsoft Security Essentials. Většina uživatelů může nechat veškeré nastavení jako výchozí.
  • Před instalací programu přijměte licenční podmínky.
 4. 4
  Ujistěte se, že je aktivován firewall. Před zahájením instalace, budete mít možnost zapnutou bránu firewall systému Windows, pokud není přítomen žádný jiný firewall. Ujistěte se, že je toto políčko zaškrtnuto, pro ochranu vašeho systému.
 5. 5
  Dokončete instalaci. Jakmile je instalace dokončena, můžete zaškrtnout políčko a okamžitě spustit první skenování. Pokud jej plánujete na vypnutí počítače, můžete tuto možnost odškrtnout a spustit skenování později.
 6. 6
  Nastavte skenovací plán. Klepněte na kartu Nastavení v Security Essentials a potom klepněte na možnost "Plánované kontroly". Můžete nastavit, kdy bude váš počítač automaticky skenovat soubory na přítomnost virů a malwaru.
  • Je-li možno, naplánujte skenování na dobu, kdy nebudete počítač používat. Tím se minimalizujete dopad skenu na vaši práci.
 7. 7
  Upravte nastavení. Použijte kartu Nastavení pro různé úpravy programu. Můžete zapnout nebo vypnout skenování stažených souborů, vyloučit určité soubory a další.
 8. 8
  Udržujte program aktuální. Použijte kartu Aktualizace pro zjištění, zda jsou vaše verze aktuální. Microsoft Security Essentials by měl zůstat až do dnešního dne stejný, avšak možná jej budete čas od času chtít zkontrolovat, zejména pokud váš počítač není po celou dobu připojen k internetu.
  Reklama

Varování

 • Microsoft Security Essentials se trvale drží v dolní části žebříčku antivirové ochrany.[1] Doporučuje se tedy nainstalovat antivirový program jiného výrobce a nespoléhat se na Microsoft Security Essentials.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak smazat účet na Spotify
Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak nastavit dva monitory
Jak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hackovat
Jak hledat na hlubokém webu
Jak nastavit webkameru
Jak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak kontaktovat Instagram
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama