Windows 8 je verze systému, která obsahuje spoustu nových inovativních funkcí, včetně rozhraní, které lze použít i na dotykové zařízení. Po zakoupení Windows 8 si jej budete moct stáhnout do svého počítače a nainstalovat. Postupujte podle pokynů uvedených v tomto článku a dozvíte se, jak koupit, nainstalovat a nastavit systém Windows 8.

Část 1 ze 3:
Zakoupení Windows 8

 1. 1
  Jděte do sekce "Zdroje", kterou najdete níže v tomto článku a klikněte na odkaz Microsoft Windows, který obsahuje slovo "nákup".
 2. 2
  Jděte do části s názvem "Koupit Windows 8" a klikněte na odkaz "Koupit Windows".
 3. 3
  Klikněte na "Začínáme" pro vstup na úvodní stránku. Počítač začne instalovat Windows 8 upgrade pomocníka, který vás provede celým systémem Windows 8.
 4. 4
  Postupujte podle pokynů a podle pomocníka upgradu Windows 8. Pomocník po vás bude vyžadovat zadání informací ohledně vašeho jména a kreditní karty, poté vám poskytne stvrzenku a licenční klíč Windows 8.
  • Opište si licenční klíč, který budete potřebovat později při instalaci.
 5. 5
  Jakmile obdržíte licenční klíč, klikněte na tlačítko "Další". Zobrazí se vám Průvodce instalací Windows 8, systém se tedy začne stahovat do vašeho počítače.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Instalace Windows 8

 1. 1
  Poté, co se objeví Průvodce instalací, klikněte na tlačítko "Instalovat nyní".
 2. 2
  Zadejte licenční klíč, který vám byl poskytnut při zakoupení Windows 8.
 3. 3
  Klikněte na "Další".
 4. 4
  Projděte si licenční podmínky a stvrďte zaškrtnutím políčka.
 5. 5
  Klikněte na "Další".
 6. 6
  Vyberte si "Upgrade" nebo "Vlastní" instalaci. První možnost vám udrží všechny aktuální soubory, nastavení a aplikace, zatímco možnost "Vlastní" nainstaluje Windows 8 bez uložení dat.
 7. 7
  Klikněte na "Instalovat". Během instalace se počítač několikrát restartuje. Jakmile bude instalace u konce, Průvodce instalací vás bude informovat.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Nastavení Windows 8

 1. 1
  Vyberte libovolnou barvu z okna "Přizpůsobit". Vybraná barva bude určovat schéma Windows 8 a můžete ji kdykoliv změnit.
 2. 2
  Do pole s názvem "Název počítače" zadejte jméno vašeho PC.
 3. 3
  Klikněte na "Další".
 4. 4
  V "Nastavení" si vyberte síťové připojení a klikněte na "Další". Objeví se dialogové okno, které se bude ptát, zda používáte Domácí, Pracovní či Veřejnou síť.
 5. 5
  Přihlaste se k počítači pomocí účtu Microsoft nebo místního účtu. Microsoft účet si budete muset vytvořit, pokud jej již máte, stačí se přihlásit pomocí uživatelského jména a hesla. Pro místní účet si budete muset také vytvořit uživatelské jméno a heslo, ale tento účet je určen pouze pro použití vašeho počítače.
 6. 6
  Počkejte na načtení Windows 8. Na obrazovce se zobrazí nová řada ikon. Na pracovní plochu se dostanete kliknutím na ikonu "Plocha".
  Reklama

Tipy

 • Pro nejlepší osobní využití Windows 8 se přihlaste k počítači pomocí Microsoft účtu, který si můžete vytvořit během instalace. Pokud si vytvoříte Microsoft účet pomocí vaší e-mailové adresy, Windows 8 bude synchronizovat e-mailový účet s nastavením počítače a poskytne vám možnost využití sociálních sítí, tedy sdílení fotografií, kontakty, dokumenty a mnoho další.Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak smazat účet na Spotify
Jak získat něčí heslo k Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat Instagram
Jak nastavit dva monitory
Jak smazat cookies z vašeho prohlížeče
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak hackovat
Jak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak na Facebooku nastavit, aby vás ostatní viděli offline
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 276 krát
Stránka byla zobrazena 1 276 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama