Jak nainstalovat Windows 8

V tomto článku:Zakoupení Windows 8Instalace Windows 8Nastavení Windows 8Reference

Windows 8 je verze systému, která obsahuje spoustu nových inovativních funkcí, včetně rozhraní, které lze použít i na dotykové zařízení. Po zakoupení Windows 8 si jej budete moct stáhnout do svého počítače a nainstalovat. Postupujte podle pokynů uvedených v tomto článku a dozvíte se, jak koupit, nainstalovat a nastavit systém Windows 8.

Část 1
Zakoupení Windows 8

 1. 1
  Jděte do sekce "Zdroje", kterou najdete níže v tomto článku a klikněte na odkaz Microsoft Windows, který obsahuje slovo "nákup".
 2. 2
  Jděte do části s názvem "Koupit Windows 8" a klikněte na odkaz "Koupit Windows".
 3. 3
  Klikněte na "Začínáme" pro vstup na úvodní stránku. Počítač začne instalovat Windows 8 upgrade pomocníka, který vás provede celým systémem Windows 8.
 4. 4
  Postupujte podle pokynů a podle pomocníka upgradu Windows 8. Pomocník po vás bude vyžadovat zadání informací ohledně vašeho jména a kreditní karty, poté vám poskytne stvrzenku a licenční klíč Windows 8.
  • Opište si licenční klíč, který budete potřebovat později při instalaci.
 5. 5
  Jakmile obdržíte licenční klíč, klikněte na tlačítko "Další". Zobrazí se vám Průvodce instalací Windows 8, systém se tedy začne stahovat do vašeho počítače.

Část 2
Instalace Windows 8

 1. 1
  Poté, co se objeví Průvodce instalací, klikněte na tlačítko "Instalovat nyní".
 2. 2
  Zadejte licenční klíč, který vám byl poskytnut při zakoupení Windows 8.
 3. 3
  Klikněte na "Další".
 4. 4
  Projděte si licenční podmínky a stvrďte zaškrtnutím políčka.
 5. 5
  Klikněte na "Další".
 6. 6
  Vyberte si "Upgrade" nebo "Vlastní" instalaci. První možnost vám udrží všechny aktuální soubory, nastavení a aplikace, zatímco možnost "Vlastní" nainstaluje Windows 8 bez uložení dat.
 7. 7
  Klikněte na "Instalovat". Během instalace se počítač několikrát restartuje. Jakmile bude instalace u konce, Průvodce instalací vás bude informovat.

Část 3
Nastavení Windows 8

 1. 1
  Vyberte libovolnou barvu z okna "Přizpůsobit". Vybraná barva bude určovat schéma Windows 8 a můžete ji kdykoliv změnit.
 2. 2
  Do pole s názvem "Název počítače" zadejte jméno vašeho PC.
 3. 3
  Klikněte na "Další".
 4. 4
  V "Nastavení" si vyberte síťové připojení a klikněte na "Další". Objeví se dialogové okno, které se bude ptát, zda používáte Domácí, Pracovní či Veřejnou síť.
 5. 5
  Přihlaste se k počítači pomocí účtu Microsoft nebo místního účtu. Microsoft účet si budete muset vytvořit, pokud jej již máte, stačí se přihlásit pomocí uživatelského jména a hesla. Pro místní účet si budete muset také vytvořit uživatelské jméno a heslo, ale tento účet je určen pouze pro použití vašeho počítače.
 6. 6
  Počkejte na načtení Windows 8. Na obrazovce se zobrazí nová řada ikon. Na pracovní plochu se dostanete kliknutím na ikonu "Plocha".

Tipy

 • Pro nejlepší osobní využití Windows 8 se přihlaste k počítači pomocí Microsoft účtu, který si můžete vytvořit během instalace. Pokud si vytvoříte Microsoft účet pomocí vaší e-mailové adresy, Windows 8 bude synchronizovat e-mailový účet s nastavením počítače a poskytne vám možnost využití sociálních sítí, tedy sdílení fotografií, kontakty, dokumenty a mnoho další.


Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Install Windows 8, Español: instalar Windows 8, Português: Instalar o Windows 8, Français: installer Windows 8, 中文: 安装Windows 8, Русский: установить Windows 8, Deutsch: Windows 8 installieren, Bahasa Indonesia: Memasang Windows 8, Nederlands: Windows 8 installeren, العربية: تثبيت ويندوز 8

Stránka byla zobrazena 1 112 krát.
Byl tento článek přesný?