Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud operační systém Windows instalujete často, možná si budete chtít ulehčit život a instalovat Windows 8 pomocí bootovacího USB disku. Díky tomu odpadnou obavy, že by se vám poškrábalo instalační DVD, nebo nutnost pokaždé stahovat instalační soubory. Pomocí tohoto návodu vytvoříte ze svého flash disku instalační médium Windows 8!

Část 1
Část 1 ze 4:

Vytvoření Windows 8 ISO souboru

 1. 1
  Nainstalujte si bezplatný vypalovací program. Na internetu existuje spousta vypalovacích programů, které jsou zdarma. Vy potřebujete takový, který umí vytvářet ISO soubory.
  • Pokud jste od Microsoftu získali Windows 8 v podobě stahovatelného ISO souboru, můžete tuto část článku přeskočit.
 2. 2
  Vložte DVD s Windows 8. Spusťte nově nainstalovaný vypalovací program. Hledejte možnost “Copy to Image (kopírovat do obrazu)” nebo “Create Image (vytvořit obraz).” Pokud budete vyzváni k zadání zdroje, zvolte jednotku DVD.
 3. 3
  Uložte ISO soubor. Souboru dejte zapamatovatelný název a uložte ho do lehce dohledatelné složky. ISO soubor bude mít shodnou velikost s diskem, který kopírujete. To znamená, že vám na pevném disku počítače zabere několik gigabytů. Ujistěte se tedy, že na něm máte dostatek volného místa.
  • Vytvoření ISO souboru může trvat velmi dlouho, záleží na rychlosti vašeho počítače a DVD jednotky.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Vytvoření bootovacího disku

 1. 1
  Stáhněte si nástroj Windows 7 USB/DVD. Microsoft ho nabízí zdarma. Navzdory svému názvu funguje i pro Windows 8 ISO. Spustit tento nástroj lze v podstatě na jakékoliv verzi Windows.
 2. 2
  Zvolte zdrojový soubor. To je onen ISO soubor, který jste vytvořili nebo stáhli v první části článku. Klikněte na Procházet a vyhledejte příslušný soubor. Poté ho označte a klikněte na Další.
 3. 3
  Zvolte zařízení USB. Stahovací nástroj (download tool) vám umožňuje vytvořit instalační DVD i USB. Klikněte na USB zařízení.
 4. 4
  Ze seznamu zařízení vyberte váš USB disk. Přesvědčte se, že je váš flash disk správně připojen. Na flash disku budete pro zkopírování instalačního souboru Windows potřebovat minimálně 4GB prostoru. Klikněte na Spustit kopírování.
 5. 5
  Vyčkejte, než bude vše hotovo. Program USB disk zformátuje a poté na něj zkopíruje ISO soubor. Kopírování může trvat i 15 minut, záleží na rychlosti počítače.[1]
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Nastavení počítače pro bootování z USB

 1. 1
  Otevřete BIOS. Aby bylo možno bootovat počítač z USB disku, musíte v BIOSu nastavit, aby upřednostnil bootování z USB před bootováním z pevného disku. BIOS otevřete tak, že při startování počítače zmáčknete jednu z nabízených kláves na displeji. U každého výrobce je to jiná klávesa, obvykle to ale je F2, F10, F12, nebo Del.
 2. 2
  V BIOSu přejděte do nabídky Boot. Na první místo seznamu bootovacích zařízení nastavte jednotku USB. Ujistěte se, že je USB připojeno k počítači, jinak tuto možnost vůbec neuvidíte a nebudete ji moct vybrat. V závislosti na výrobci se zde zobrazí buď Removable Device (Vyjímatelné zařízení) nebo název modelu vašeho flash disku.
 3. 3
  Uložte změny a proveďte restart. Pokud jste vše nastavili správně, instalace Windows 8 se spustí hned poté, co z displeje zmizí logo výrobce.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Instalace Windows 8

 1. 1
  Zvolte jazyk. Jakmile instalace Windows 8 začne, budete vyzváni k výběru jazyka, formátu času a měny a nastavení klávesnice. Až vše nastavíte, klikněte na Next (Další).
 2. 2
  Klikněte na Install Now (Instalovat hned). Tím spustíte samotnou instalaci. Tu další volbu byste využili v případě obnovy či opravy aktuální instalace Windows.
 3. 3
  Vložte "Product key (kód produktu). To je 25-místný řetězec znaků, který jste obdrželi při koupi Windows 8. Najdete ho na štítku přilepeném na počítači nebo na spodní straně notebooku.
 4. 4
  Odsouhlaste licenční podmínky. Až si přečtete licenční podmínky, zaškrtěte, že s nimi souhlasíte a klikněte na Next (Další).
 5. 5
  Klikněte na Custom Install (Vlastní instalace). Budete mít dvě možnosti jak instalovat Windows. Možnost Custom (Vlastní) vám umožní provést kompletní instalaci Windows 8. Pokud byste vybrali upgrade, mohlo by to v dlouhodobém horizontu způsobovat potíže s výkonem. Důrazně doporučujeme provést čistou Vlastní instalaci.
 6. 6
  Odstraňte "partition (diskové oddíly)". Zobrazí se okno, které se vás zeptá, kam chcete Windows 8 instalovat. Aby bylo možné provést čistou instalaci, musíte smazat starou partition (staré diskové oddíly) a začít úplně načisto. Klikněte na “Drive options (možnosti jednotky).” Zde budete moci mazat a vytvářet partitions (diskové oddíly).
 7. 7
  Vyberte nealokovaný prostor a klikněte na Next (Další). Před instalací Windows 8 není třeba vytvářet žádné diskové oddíly. Vytvářejí se automaticky.
 8. 8
 9. 9
  Vyčkejte, až Windows shromáždí veškeré informace. Po restartu počítače uvidíte logo Windows 8. Pod ním bude nápis “Getting devices ready (Připravuji zařízení)” společně s procenty, do jaké míry už je zařízení připraveno. Windows v této fázi shromažďují informace o hardwaru vašeho počítače.
  • Až bude toto hotovo, text se změní na “Getting ready (Připravuji)”.
  • Počítač se restartuje znovu.
 10. 10
  Přizpůsobte si Windows 8. Jakmile se počítač restartuje, budete vyzváni k výběru barevného schématu Windows 8.
  • Barvu si můžete změnit i kdykoliv později v nastavení Windows 8.
 11. 11
  Zadejte název počítače. To je název, pod nímž bude počítač zobrazený v síti. Jakékoliv jiné zařízení v síti uvidí váš počítač právě pod tímto názvem.
 12. 12
  Vyberte bezdrátovou síť. Pokud máte možnost připojit se počítačem nebo jiným zařízením k bezdrátové síti, uvidíte seznam dostupných bezdrátových sítí, ze kterých si budete moci vybrat. Pokud jste si ještě nenainstalovali ovladač pro bezdrátovou kartu, tento krok bude automaticky přeskočen.
 13. 13
 14. 14
  Vytvořte si účet. K přihlášení do Windows budete potřebovat účet. Microsoft doporučuje zřídit si účet u Microsoftu, abyste mohli nakupovat ve Windows store. Pokud nemáte u Microsoftu založený účet, zadáním platné emailové adresy si ho zdarma vytvoříte.
 15. 15
  Během načítání Windows sledujte průvodce. Až budete mít vše nastaveno, Windows provedou ještě jedno závěrečné nastavení. Zobrazí se několik obrazovek popisujících jak používat Windows. Potom se konečně objeví úvodní Start obrazovka a vy můžete začít používat Windows 8.
  Reklama

Varování

 • Tento proces vymaže z vašeho USB disku všechna data. Pokud na něm nějaké soubory máte, nezapomeňte je zálohovat.
 • Instalace nových Windows může odstranit vaše soukromá data, například fotky, hudbu, uložené hry, atd. Nezapomeňte je před instalací nové verze Windows také zálohovat.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • USB disk - alespoň 4 GB
 • Windows 8 ISO nebo DVD

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hackovatJak hackovat
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Reklama

O tomto wikiHow

Luigi Oppido
Spoluautorem článku je :
Počítačový technik opravář & majitel Pleasure Point Computers
Tento článek spoluautorem článku je Luigi Oppido. Luigi Oppido je vlastníkem a provozovatelem firmy Pleasure Point Computers v Santa Cruz v Kalifornii. Má více než 16 let zkušeností v oblasti oprav počítačů, obnovy dat, odstraňování virů a upgradů. Je hrdý na svůj zákaznický servis a transparentní tvorbu cen. Tento článek byl zobrazen 4 270 krát
Stránka byla zobrazena 4 270 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama