Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Volba správného hypnoterapeuta může být obtížná. Existuje spousta neakreditovaných programů, které lidé absolvovali, aniž by získali potřebné školení. Nicméně existuje také mnoho užitečných dobře vyškolených profesionálů. Před výběrem správného hypnoterapeuta je potřeba udělat nějaký solidní průzkum.

Část 1 ze 3:
Hledání hypnoterapeuta

 1. 1
  Získejte osobní doporučení. Zeptejte se někoho, komu důvěřujete, tedy kamaráda nebo člena rodiny, v případě že někdo z nich má s hypnoterapií zkušenosti.
 2. 2
  Zeptejte se na profesionální doporučení v podobné branži. Váš lékař, chiropraktik, psycholog, dentista nebo jiný zdravotník vám může doporučit kvalifikovaného hypnoterapeuta. Tito odborníci mohou také něco udělat s vaší anamnézou, která jim pomůže doporučit hypnoterapeuta, který se specializuje právě na váš problém.
 3. 3
  Vyhledejte hypnoterapeuta online. Na internetu jistě naleznete nějaký registr hypnoterapeutů, což je dobrým začátkem vašeho hledání.
  • Navštivte konkrétní stránky. Hypnoterapeutovi osobní stránky vám můžou poskytnout mnoho informací o tom, co je to vlastně zač a jaká je jeho konkrétní specializace. Na konkrétních stránkách můžete také zjistit různé metody a pozadí hypnoterapie.[1]
  • Podívejte se, zda web obsahuje nějaké recenze od předchozích pacientů.
  • Ujistěte se, že se jedná o seznam ověřených hypnoterapeutů.
 4. 4
  Poraďte se se svou pojišťovnou. Pokud máte pojištění, které pokrývá duševní zdraví, můžete jim zavolat a požádat je o doporučení na lékaře nebo jiného specialisty, který praktikuje hypnózu.
  • Tyto informace může nalézt také na webových stránkách pojišťovny.
  • Zavolejte na psychologickou asociaci ČR nebo státní poradenské sdružení a požádejte je o jména licencovaných psychologů nebo profesionálních poradců, kteří mají hypnózu jako jednu ze svých specializací.[2]
 5. 5
  Naplánujte si schůzku. Když přijde na draví, kvalita vždy vítězí nad pohodlím. Pokud máte potíže najít kvalifikovaného hypnoterapeuta ve svém okolí, rozšiřte okruh hledání o jiné čtvrtě nebo obce.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Kontrola osvědčení

 1. 1
  Zeptejte se na akreditaci. Na významných univerzitách neexistují žádné akreditované programy, které se specializují na hypnoterapii. Mnoho hypnoterapeutů má tituly z jiných oblastí, jako je lékařství, stomatologie nebo poradenské služby a udělali si školení hypnoterapie.[3]
  • Zkontrolujte, zda má daná osoba dosažené vzdělání v jiném oboru, jako je medicína, psychologie nebo sociální práce.
  • Dávejte si pozor na tzv. doktory hypnoterapie. Pokud daná osoba nemá titul z jiného oboru medicíny, obdržela doktorát z neakreditované univerzity.
  • Spolehlivý profesionální hypnoterapeut bude mít svou kancelář, hluboké zkušenosti v oboru a úspěšnost u předchozích klientů.
 2. 2
  Zkontrolujte, zda je daný hypnoterapeut členem nějaké profesionální organizace. Spolehlivý hypnoterapeut by měl patřit do adresáře hypnoterapeutů České republiky, kam patří hypnoterapeuté s odpovídajícím vzděláním.
 3. 3
  Podívejte se na hodnocení a recenze. Na různých hodnotících stránkách můžete nalézt ohodnocení terapeutů hvězdičkami, které volí pacienti. Pomůže vám to vytvořit představu o tom, jak spokojení byli předchozí zákazníci s daným hypnoterapeutem.
 4. 4
  Najděte specializaci, vyhovující vašim potřebám. Hypnoterapie je efektivní léčba stresu a úzkosti. Můžete však také zmírnit chronickou bolest, návaly horka a časté bolesti hlavy. Většina hypnoterapeutů má vypsané své specializace na svých internetových stránkách, nicméně měli byste tam zavolat a zeptat se, zda má také zkušenost s ošetřením vašich konkrétních příznaků.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Běžte na konzultaci

 1. 1
  Zeptejte se na veškeré otázky. Dáte tím hypnoterapeutovi možnost dozvědět se o vác více informací. Vy navíc získáte představu o tom, jak dobře vám terapeut naslouchá.
  • Jak dlouho bude terapie trvat?
  • Jak dlouho již terapii provádíte?
  • Terapeut by vám měl být schopen vysvětlit rozdíl mezi věcmi formálními a neformální a sdělit vám, jaké existují úrovně vědomí.[5]
 2. 2
  Sdělte terapeutovi své cíle. Terapeut by vám měl již na začátku na základě příznaků určit léčebný plán.
  • Mějte jasno v tom, čeho chcete dosáhnout. "Chtěl bych přestat kouřit" nebo "Chtěl bych se zbavit chronické bolesti kloubů".
  • Terapeut by se vás měl také zeptat na vaši anamnézu a předchozí zkušenosti s hypnoterapií.
 3. 3
  Vnímejte okolí. Když jdete na konzultaci, mějte na paměti, že jdete na pohovor za cílem zjistit, zda je daný terapeut vhodný právě pro vás.
  • Ujistěte se, že máte pocit přívalu hypnoterapie.
  • Byla kancelář čistá a přátelský personál?
  • Jděte na několik konzultací s cílem najít toho nejlepšího hypnoterapeuta.
 4. 4
  Důvěřujte svému instinktu. Pokud máte u daného terapeuta dobrý pocit, sjednejte si s ním schůzku.
  • Ujistěte se, že se s ním budete cítit pohodlně a že má přátelský přístup. Zeptejte se na více informací ohledně terapie, ceny a kolik návštěv obvykle trvá vyřešit daný problém.
 5. 5
  Zvažte cenu. Hypnoterapie je v některých případech hrazená pojišťovnou, ale není to pravidlem. Před sjednáním schůzky byste měli zvážit veškeré pro a proti.
  • Pokud vám vaše pojišťovna terapii uhradí, budete platit 200 - 400 korun za návštěvu.
  • Bez pojištění vás může hypnoterapie vyjít na 400 - 2000 Kč.[6]
  Reklama

O tomto wikiHow

Julia Lyubchenko, MS, MA
Spoluautor od:
Poradkyně pro dospělé & Hypnoterapeutka
Tento článek spoluautor od Julia Lyubchenko, MS, MA. Julia Lyubchenko je poradkyně pro dospělé a hypnoterapeutka se sídlem v Los Angeles v Kalifornii. Julia provozuje praxi zvanou Therapy Under Hypnosis a má více než osm let zkušeností s poradenstvím a terapií se specializací na řešení emočních a behaviorálních problémů. Je držitelkou certifikátu klinické hypnózy ze školy Bosurgi Method School a je držitelem certifikátu Psychodynamická psychoterapie a hypnoterapie. Získala magisterský titul z poradenské psychologie a manželské a rodinné terapie na Alliant International University a MSc v oboru vývojová a dětská psychologie na Moskevské státní univerzitě. Tento článek byl zobrazen 1 210 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 1 210 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama