Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zní vám v uších celý den písnička, která vás přivádí k šílenství, ale nevíte, jak se jmenuje? Existují aplikace, které si můžete nainstalovat do telefonu nebo počítače a zjistit pomocí nich, o jakou písničku jde. Také můžete hledat na internetu a najít alespoň užší seznam písní, ve kterém tu svoji jistě najdete. Už vás nemusí přepadat panika – v tomto článku se dozvíte, jak rychle a jednoduše najít i písničku, o které vůbec nic nevíte.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Použijte telefon

  1. 1
    Použijte Shazam a MusicID. Tyto dvě aplikace analyzují zvuky a identifikují jejich interprety z databází nahrávek. Pokud máte v telefonu Shazam a zaslechnete někde písničku, která vás zajímá, zapněte si tuto aplikaci a přiložte ji k reproduktoru, ze kterého hudba hraje. Aplikace vám za chvíli najde název a interpreta písničky. [1]
    • Shazam najdete pro iPhone, Blackberry, Android a pro většinu mobilních zařízení. Můžete ho také použít na iPadu nebo iPodu Touch. MusicID stojí peníze, ale kromě telefonu ho také můžete použít na ostatních zařízeních.
    • Tyto aplikace většinou nefungují moc dobře s živými nahrávkami. Pokud sledujete nějakou cover verzi písničky, budete si muset najít jiný způsob, jak zjistit její název.
  2. 2
    Nahrajte si písničku do telefonu. Bude vám stačit, když si nahrajete jen malý kousek písničky. Potom tento kousek nahrajte na AudioTag a počkejte si na výsledky z databáze.
    • Minimálně budete mít nahrávku své písničky a budete ji moci přehrát kamarádům – třeba někdo z nich bude vědět, jak se jmenuje!
  3. 3
    Zabroukejte si písničku. Stáhněte si aplikaci SoundHound, která je zdarma. Tato aplikace analyzuje melodii, kterou do ní zabroukáte a poskytne vám seznam možných písniček. Na počítači vám ke stejnému účelu poslouží aplikace Midomi.
    • Obě tyto aplikace jsou nejlepší pro současné písničky. Když si budete chtít vyhledat písničku, kterou vám zpívala vaše babička jako ukolébavku, pravděpodobně s těmito aplikacemi nepochodíte.
    • NameMyTune a WatZatSong jsou služby, které fungují na stejném principu. Na těchto webových stránkách nahrajete část písničky, nebo ji zazpíváte a ostatní lidé vám na základě těchto informací navrhnou možnosti názvů a interpretů písničky.
  4. 4
    Zahrajte si písničku na virtuální klávesnici. Pokud máte dobrý hudební sluch a umíte hrát na klavír, můžete si melodii zahrát na stránkách Musipedia nebo MelodyCatcher a najít si výsledky. [2]
    • Tyto stránky fungují lépe s klasickou hudbou bez textu a různými druhy nepopulární hudby, protože mají jinou databázi písní.
    Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Jak snadno najít písničku

  1. 1
    Napište si do Googlu kousky textu, které si pamatujete. Napište jakákoli slova textu v uvozovkách. Tím omezíte vyhledávání pouze na výsledky, ve kterých se tato slova objevují ve stejném pořadí, takže pokud si pamatujete například jen „she said you would be mine“, budete mít velkou šanci najít svoji písničku.
  2. 2
    Najděte si kontext písně, abyste mohli zúžit své možnosti. Pokud jste slyšeli písničku například v nějaké televizní reklamě, napište si do Googlu přesný požadavek, například „píseň reklama na Toyotu“.
    • Pokud máte pocit, že už jste blízko, použijte iTunes. Pokud jste písničku slyšeli v televizi nebo ve filmu, najděte si na iTunes soundtrack. Až ho budete mít, přehrajte si kousky všech písniček a najděte si tu, kterou hledáte.
    • Až budete mít užší výběr písní, můžete hledat i na YouTube.
  3. 3
    Najděte si interpreta tak, že ho popíšete. Napište do vyhledávače, zda písničku zpívá muž, žena nebo skupina a dopište veškerý popis, který si pamatujete. Můžete se zeptat sami sebe, zda se tato píseň něčemu podobá, nebo zda vám není povědomý hlas interpreta. Možná ji zpívá někdo, koho už znáte. Pokud máte pocit, že se píseň podobá hudbě nějaké konkrétní kapely, zadejte do vyhledávače její název.
  4. 4
    Poslechněte si rádiového DJ. Pokud jste slyšeli písničku v rádiu, zkuste chvíli počkat, než skončí. Uvaděč možná nakonec zopakuje, co právě pustil. Můžete také zavolat do rádia a zeptat se, nebo se podívat na jejich web, zda nenajdete seznam odehraných písní.
    Reklama

Tipy

  • Snažte se napsat do vyhledávače co nejvíce textu a vyhýbejte se spojkám a předložkám.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 40 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 47 573 krát
Stránka byla zobrazena 47 573 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama