Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Facebook vám po zaregistrování nabídne různé možnosti jak najít své přátele. Pokud máte přátele, kteří na Facebooku nejsou, můžete jim poslat osobní pozvánku, aby se na Facebook také připojili a stali se vašimi FB přáteli. Poté, co si přátele na Facebook přidáte, můžete s nimi komunikovat skrze svůj profil. Nezapomeňte, že někteří uživatelé se před vyhledáváním na Facebooku úmyslně skryjí, takže je nenajdete. Pokud chcete vědět jak navázat spojení s přáteli na Facebooku, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Použijte vyhledávací pole

 1. 1
  Najděte vyhledávací pole. Nachází se v levém horním rohu domovské stránky. Vyhledávací pole slouží k nalezení konkrétní osoby na Facebooku i v případě, že neznáte její příjmení.
  • Výsledky vyhledávání záleží na informacích uvedených v profilu.
 2. 2
  Napište do vyhledávacího pole jméno nějakého přítele. Jakmile začnete psát, Facebook vám začne našeptávat nejpravděpodobnější výsledky v závislosti na informacích uvedených ve vašem profilu. Facebook vám pravděpodobně navrhne přátele z vašeho města či země, nebo spolužáky či kolegy z práce.
  • Čím více detailů o vás Facebook má, tím přesnější bude vyhledávání.
 3. 3
  Zadejte relevantní podrobnosti. Pokud nemůžete najít přítele podle jeho jména, přidejte název města, školy nebo firmy, ve které pracuje atd. Tím se výsledky vyhledávání zúží.
 4. 4
  Zadejte do vyhledávacího pole emailovou adresu přítele. Pokud emailovou adresu vašeho přítele znáte, můžete ji do vyhledávacího pole napsat.
  • Jeho profil se zobrazí pouze v případě, že zadaná emailová adresa koresponduje s jeho Facebookovým účtem.
 5. 5
  Přidejte si ho. Jakmile najdete ten správný profil, klikněte na něj, najděte na jeho profilové stránce tlačítko “Přidat do přátel” a pošlete mu žádost o přátelství.
  • Pokud se jedná o osobu, kterou znáte krátce nebo kterou jste naopak dlouho neviděli, je slušností poslat se žádostí i krátkou zprávu, ve které se představíte.
  • Pomožte dotyčnému, aby si vybavil, kdo jste, a omylem vaši žádost nezamítl.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Naimportujte na Facebook emailové kontakty

 1. 1
  Vpravo nahoře na jakékoliv Facebookové stránce klikněte na "Najít přátele". Stránka se zaktualizuje a Facebook vám v závislosti na informacích ve vašem profilu nabídne seznam “Lidí, které možná znáte”.
  • Možná si budete chtít přidat někoho, na koho jste si v původním hledání nevzpomněli.
  • Tento seznam můžete využít i v případě, že si nemůžete na něčí jméno vzpomenout.
 2. 2
  Vyhledejte pole “Přidat osobní kontakty”. Najdete ho v pravé části obrazovky. V tomto poli se zobrazí emailová adresa, která je aktuálně přiřazena k vašemu účtu.
 3. 3
  Naimportujte emailové kontakty. Postupujte podle pokynů Facebooku a naimportujte si emailové kontakty z vámi zvolené emailové adresy. Tyto pokyny se mohou lišit v závislosti na poskytovateli emailových služeb.
  • Pokud například používáte Gmail, budete vyzváni k přihlášení do Gmail účtu, v Gmailu poté kliknete na "Export" a zvolíte kontakty, které chcete nahrát na Facebook.
 4. 4
  Prohlédněte si návrhy přátelství, které vám Facebook nabízí. Facebook vyhledá přátele na základě emailových adres a jmen, které jste naimportovali z vašeho emailového účtu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Pozvěte přátele na Facebook

 1. 1
  Klikněte na odkaz "Najít přátele". Toto tlačítko se nachází v pravém horním rohu obrazovky. Pokud nemůžete osobu, kterou hledáte, pomocí některé z výše uvedených metod najít, možná ještě nemá vytvořen Facebookový účet.
  • Můžete využít příležitosti a na Facebook ji pozvat.
 2. 2
  Vyhledejte pole "Pozvat přátele". Najdete ho v pravém dolním rohu stránky pod políčkem “Přidat osobní kontakty”. Zde můžete do vyhledávacího pole zadat telefonní čísla nebo emailové adresy lidí, které znáte a které byste rádi na Facebook pozvali.
  • Zadejte do vyhledávacího pole číslo nebo email vašeho kamaráda a Facebook jim pošle oznámení, že si žádáte jejich přítomnost na Facebooku.
  • Pokud chcete pozvat více přátel najednou, pište mezi emailovými adresami či telefonními čísly čárku.
 3. 3
  Řekněte jim to osobně. Pokud na Facebooku nemůžete někoho najít a nemáte ani jeho telefonní číslo či email, požádejte je osobně. Je to skvělý způsob jak s nimi navázat kontakt. Řekněte mu, že budete rádi, když budete ve spojení díky Facebooku.
  Reklama

Tipy

 • Někteří uživatelé si na svém Facebookovém profilu nastaví neviditelnost, takže se může stát, že je vůbec nenajdete.
 • Někteří uživatelé Facebooku mají nastavené soukromí tak, aby je nemohl nikdo standardním způsobem na Facebooku najít. Přátelé přátel mohou například najít pouze některé uživatele.
 • Pokud svého kamaráda na Facebooku najdete, ale nevidíte tlačítko "Přidat do přátel", má nastavené soukromí tak, aby mu nikdo nemohl zasílat žádosti o přátelství. Abyste si ho mohli přidat do přátel, je nutné přátelit se s jedním z jeho již přidaných přátel. Pokud k tomu dojde, zkuste mu poslat zprávu.
 • Když si do přátel přidáváte někoho, koho jste dlouho neviděli, ještě před odesláním žádosti se představte pomocí příspěvku na Zdi nebo zprávy. Váš přítel si vás nemusí pamatovat a z toho důvodu si vás ani do přátel nepřidá.
 • Když se přihlašujete, abyste ověřili svůj IM účet nebo emailový účet, Facebook vaše heslo neukládá.
Reklama

Varování

 • Chraňte své soukromí a nepřidávejte si do přátel na Facebooku někoho, koho neznáte.
 • Nikdy nikomu nesdělujte přihlašovací údaje k vašemu Facebookovému účtu.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
si přidat přátele na Facebookusi přidat přátele na Facebooku
Jak deaktivovat účet na FacebookuJak deaktivovat účet na Facebooku
Jak si změnit heslo na FacebookuJak si změnit heslo na Facebooku
Jak trvale smazat účet na FacebookuJak trvale smazat účet na Facebooku
Jak vytvořit srdíčko na FacebookuJak vytvořit srdíčko na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 003 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 9 003 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama