Jak najít skryté soubory a složky ve Windows

Co dělat, když máte podezření, že někdo schovává složky na počítači? Lidé často nastavují jejich složky a soubory do módu "Skrýt", aby nemohly být zobrazeny. Toto nastavení však lze jednoduše změnit a zviditelnit tak soubory. Postupujte podle tohoto návodu a dozvíte se, jak na to.

Metoda 1 ze 4:
Odkrytí skrytých souborů a složek

 1. 1
  Otevřete okno Možnosti složky. Klikněte na nabídku Start a do vyhledávacího pole zadejte "Možnosti složky". Z výsledků vyhledávání vyberte tuto možnost.
  • U systému Windows 8 zadejte "Možnosti složky" přímo na obrazovce Start.
 2. 2
  Klikněte na kartu Zobrazení. Toto menu umožňuje konfigurovat to, co je zobrazeno ve složkách. V seznamu zaškrtávacích políček najděte podsekci "Skryté soubory a složky".
 3. 3
  Nastavte skryté složky k zobrazení. Klikněte na možnost "Zobrazovat skryté soubory a složky". Jakmile kliknete na tlačítko Použít, skryté soubory a složky se objeví ve svých umístěních jako šedé ikony.[1]
  • Skrýt soubory a složky můžete naopak kliknutím na možnost "Nezobrazovat skryté soubory a složky".
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Vyhledávání skrytých souborů a složek

 1. 1
  Spusťte vyhledávání. Pro odhalení touto metodou musíte znát název souboru či složky, nebo alespoň její příponu. Klikněte na nabídku Start a zadejte hledaný výraz do vyhledávacího pole, poté klikněte na tlačítko Hledat. U systému Windows 8 stiskněte klávesu Windows + E pro otevření Průzkumníka, a poté klikněte na kartu Hledat.[2]
  • Pokud hledáte podle názvu souboru a složky, jednoduše zadejte tento název do vyhledávacího pole.
  • Pokud se snažíte najít skryté soubory určitého typu, například obrázky, použijte hvězdičku (*) namísto názvu souboru a zadejte příponu. Například:
   • *.jpg
   • *.doc
   • *.avi
 2. 2
  Nastavte vyhledávání pro zobrazení skrytých souborů. Při výchozím nastavení nebudou vámi zadané soubory k dispozici. Po spuštění vyhledávání klikněte na tlačítko "Pokročilé vyhledávání". Zaškrtněte políčko "Zahrnout neindexované, skryté a systémové soubory (může trvat déle)".
 3. 3
  Klikněte na tlačítko Hledat. Poté, co jste zaškrtli políčko, klikněte na tlačítko Hledat pro pokračování ve vyhledávání, tentokrát již včetně skrytých souborů a složek.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Natavení souborů a složek na "Skrytý"

 1. 1
  Najděte soubor nebo složku, kterou chcete skrýt. Pravým tlačítkem myši na něj klikněte a zvolte Vlastnosti.
 2. 2
  Vyberte kartu Obecné. Najděte sekci Atributy.
 3. 3
  Zaškrtněte políčko "Skrytý". Pokud se ve složce skrývají další složky, můžete i tyto složky skrýt stejným způsobem.
 4. 4
  Klikněte na tlačítko Použít. Složka bude skryta a nebude zobrazena, dokud nebudete postupovat dle kroků v první části.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Pomocí CMD na flash disku

 1. 1
  Připojte flash disk do USB portu.
 2. 2
  Krátce poté, co počítač rozpozná flash disk, otevřete okno Tento počítač (nebo pomocí stisku kláves Windows + E) a identifikujte písmeno jednotky flash disku. V našem případě je písmeno jednotky flash disku "E". Měli byste vidět nějaké či všechny transparentní soubory / složky (ve skutečnosti skryté soubory / složky). V případě, že nevidíte žádné soubory, není třeba se obávat, jelikož je to způsobené nastavením průzkumníka, který omezuje uživateli zobrazit skryté soubory. Měli byste je však mít viditelné později po dokončení procesu.
 3. 3
  Klikněte na Start a vyberte "Spustit". Spustí se vám okno, které můžete vidět v ukázce. Do textového pole zadejte "cmd" a stiskněte tlačítko "OK".
 4. 4
  V novém okně (MS-DOC) zadejte písmeno jednotky flash disku s touto dvojtečkou ‘:’. V našem případě jsme si zvolili písmeno "E". Zadáme tedy ‘e:’ a stiskneme Enter. Poté zadejte "attrib –s –h *.* /S /D". Počkejte, až opět uvidíte výzvu ‘E:\>’ stejně jako při zadání předchozího příkazu. (Buďte prosím trpělivý, protože proces obnovení skrytých souborů může trvat delší dobu. Závisí na počtu souborů / složek na flash disku.)
 5. 5
  Jakmile je proces dokončen, otevřete složku "Tento počítač" znovu a skryté soubory se nyní objeví na vašem flash disku.
  Reklama

Varování

 • Neodstraňujte skryté nebo systémové soubory, pokud nevíte, k čemu slouží. Mnohé z těchto souborů jsou skryté z určitého důvodu. Před tím, než soubor odstraníte, podívejte se na internet, nebo se obraťte na svého přítele, který problému rozumí. Pokud odstraníte nějaký důležitý soubor, může to vážně poškodit váš počítač, takže už jej třeba ani nespustíte.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama