Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je vaším duševním zvířetem vlk, sova, medvěd, vrána, žirafa, ještěr nebo motýl? Duševní zvířata nám pomáhají najít spojení se zemí a činit správná rozhodnutí. Své zvíře si ale nemůžete jen tak vybrat – podle starých pověstí si zvíře vybírá vás. Čtěte dál a zjistíte, jak najít své duševní zvíře a spojit se s tím, což lidé dělají už tisíce let.

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak nalézt porozumění

 1. 1
  Travte více času v přírodě. Země je plná různých druhů zvířat, která nás toho mohou hodně naučit. Pokud máte domácí zvíře, možná už se zvířaty umíte jednat, ale mnoho lidí tráví většinu svého života pouze mezi ostatními lidmi. Když rozšíříte své obzory a zaměříte se i na zvířata, budete snáze schopni najít své duševní zvíře.
  • Nehledejte své zvíře, takto to nefunguje. Musíte být otevření všemu novému a stále se o zvířatech učit.
  • Snažte se trávit co nejvíce času v přírodě. Pokud nežijete nikde na venkově, jezděte na výlety do hor a lesů a navštěvujte národní parky.
  • Když jste venku, neposlouchejte žádnou hudbu ve sluchátkách a snažte se zbavit se všech zdrojů rozptýlení. Začněte si uvědomovat své okolí a všímejte si věcí, které byste jinak přehlédli – ptáček za stromem nebo housenka na listu na zemi atd.
  • Pokud nemáte možnost trávit čas v přírodě, snažte se udělat si to doma trochu přírodnější. Vypněte klimatizaci a otevřete okna, a poslouchejte místo hudby vítr a cvrčky.
 2. 2
  Poznejte moudrost a inteligenci zvířat. Když budete trávit více času v přírodě a se zvířaty, začnete je brát trochu jinak. Uvidíte jejich zvyky a způsoby komunikace a překvapí vás, jak systematicky se chovají. Zvířata jsou inteligentní, ale jinak než lidé. Pokud to nevidíte, budete mít problém najít své duševní zvíře.
  • Inteligence představuje více než jen schopnost řešit matematické úlohy. Zamyslete se nad inteligencí zvířat. Například stěhovaví ptáci dokážou létat tisíce mil na přesně naplánovaná místa bez použití map.
  • Neantropomorfizujte zvířata. Nejsou to lidé, takže neočekávejte, že se budou vyjadřovat jako lidé. Je nezbytné respektovat zvířata taková, jaká jsou a nepředpokládat, že s vámi budou komunikovat po vašem.
 3. 3
  Meditujte a modlete se. Najít své duševní zvíře je cvičení pro duši a vnímání nadpřirozena. Pravidelně meditujte nebo se modlete a u toho se soustřeďte na to, abyste byli otevření komunikaci se svým zvířetem. Meditujte na klidném místě, například na louce nebo na pláži. Důvěřujte svým instinktům.
  • Pokud hledáte konkrétní odpověď „ano“ nebo „ne“ na nějakou otázku, pravděpodobně ji u svého zvířete nenajdete. Nejde o to, abyste dostali to, co chcete – jde o to, abyste nalezli hlubší spojení s přírodou, které vám nakonec ukáže tu správnou cestu.
  • Pokud jste otevření moudrosti a inteligenci jiných říší, začněte hledat své duševní zvíře. Musíte se umět hlouběji spojit s přírodou a nezapomínat na to, že jde o oboustranně prospěšné spojení. Nemůžete si své zvíře „přičarovat“, kdykoli se vám zachce. Nejvíce toho získáte, když budete otevření všem možnostem.
  • Pokud vaše meditace nebo modlitby nepřináší ovoce, netlačte na pilu. Zkuste to později, nebo v jiném rozpoložení a mezitím pracujte na tom, abyste byli otevřenější a uvědomovali si své souznění s přírodou.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak poznat své zvíře

 1. 1
  Všímejte si, zda se nějaké zvíře ve vašem životě často objevuje. Už se vám někdy stalo, že jste během krátké doby několikrát na razili na stejný symbol, například vlka? Na ulici jste viděli nasprejovanou velkou hlavu vlka, později jste potkali ženu s tetováním vlčí hlavy na ruce a když jste večer přišli domů a zapnuli televizi, zrovna běžel dokument o životě vlků! Pokud se vám takové věci stávají, může to znamenat, že se s vámi vaše duševní zvíře chce spojit.
 2. 2
  Všímejte si, o jakých zvířatech se vám zdá. Vaše duševní zvíře se často objevuje právě ve snech, kdy mysl odpočívá a pracuje naše podvědomí. Pokud na své sny zapomínáte, nebo jim nevěnujete pozornost, snažte se si jich všímat více a sledujte zvířata, která se v nich objevují.
  • Někdy se zvíře neobjevuje tak okatě – například sníte o malíři, který namaloval obraz tohoto zvířete, nebo se o něm ve snu pouze někdo zmíní v rozhovoru. Všímejte si tedy všech odkazů na zvířata.
  • Zapisujte si své sny a po čase se v nich snažte najít nějaký vzorec. Co se vám zvířata ve snech snaží sdělit? Mějte oči stále otevřené a snažte se jejich zprávy správně interpretovat.
 3. 3
  Buďte pozorní se zvířaty, která se chovají neobvykle. Mnoho lidí své duševní zvíře našlo ve fyzické podobě. Dávejte pozor, když k vám nějaké zvíře přijde blíž, dívá se vám dlouho do očí, utíká před vámi nebo se potuluje kolem vašeho domu a snaží se s vámi komunikovat.
 4. 4
  Zapisujte si své meditace. Některá zvířata přijdou a zase odejdou, jiná zůstanou. Zapisujte si své zážitky s těmito zvířaty a snažte se přiučit se něco i o sobě.
 5. 5
  Zeptejte se šamana. Tato spirituální média mají metody, pomocí nichž vám mohou najít vaše duševní zvíře. Najít ovšem dobrého šamana není tak jednoduché, jako vyhledat si pár čísel v Googlu. Zjistěte si co nejvíce informací a poptejte se lidí v okolí.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak se spojit se svým duševním zvířetem

 1. 1
  Poznejte své zvíře. [1] Až najdete své zvíře, naučte se o něm úplně všechno. Co jí, kde žije atd. Přečtěte si něco o jeho historii, chování, zobrazení v literatuře a médiích a symbolice.
  • Konkrétní moudro každého zvířete se nazývá jeho „lékem“, neboli silou. Tento lék můžete použít v případě potřeby. Například lékem jestřába je jeho schopnost vidět naprosto jasně i ve chvílích, kdy jsou ostatní slepí.
  • Pokud je to možné, stravte nějaký čas v přirozeném prostředí svého zvířete. Nerušte ho, ale snažte se pochopit, jak se zvíře chová v divočině.
 2. 2
  Přeneste moudrost svého zvířete na svůj vlastní život. Vezměte si to, co jste se naučili od svého zvířete a snažte se to využít ve svém životě až budete činit velká rozhodnutí, budete muset čelit nepříjemným situacím a budete se snažit dosáhnout svých cílů. Můžete také moudrost svého zvířete používat dennodenně při jednání s ostatními lidmi.
 3. 3
  Buďte otevření zprávám od svého zvířete. Všímejte si všech podob svého duševního zvířete a snažte se co nejlépe interpretovat jeho zprávy. Nezapomínejte na to, že tyto zprávy nemusejí být vždy jednoznačné, protože zvířata nekomunikují tak jako lidé. Zde je několik otázek, které si můžete položit:
  • Jak se cítím, když ke mně přijde mé zvíře?
  • Je toto zvíře symbolem štěstí, nebo nesnází?
  • Vede mě toto zvíře určitým směrem?
 4. 4
  Uctívejte své zvíře. Šamani věří, že když budete své zvíře uctívat, lépe se s ním propojíte a dáte mu najevo, že si ceníte jeho pomoci. Můžete to dělat tak, že budete bojovat za práva zvířat a pečovat o své duševní zvíře. Nezapomeňte na to, že kdykoli nějaký druh vyhyne, lidstvo ztratí moudrost tohoto zvířete.
  Reklama

Tipy

 • Duševní zvíře si vybírá vás. Možná zjistíte, že vaše zvíře není zrovna to, co jste očekávali.
 • Dejte si domů hodně předmětů s vyobrazením vašeho zvířete. Dáte mu tím najevo, že ho u sebe vítáte.
 • Nakonec zjistíte, že jste byli ve spojení se svým zvířetem celou dobu a ani jste si to neuvědomovali.
 • Neměli byste očekávat, že vaším zvířetem bude něco roztomilého jako kočka nebo pes – někteří lidé mají za svá duševní zvířata i jedovaté hady.
 • Pokud své zvíře neznáte, řekněte uprostřed noci: „Vítám tě ve svém snu.“ Zvíře vám vstoupí do snu a vy zjistíte, které to je.
Reklama

Varování

 • Vaše duševní zvíře vám dodá porozumění, ale to neznamená, že k němu můžete v přírodě jen tak přijít. Pokud je vaším zvířetem například medvěd, nebuďte hloupí a zachovejte si přirozený pud sebezáchovy.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 66 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 722 krát
Stránka byla zobrazena 9 722 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama