Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho lidí si myslí, že pro ně na světě existuje jediný člověk, který jejich život dokáže obohatit tak, jako nikdo jiný. Jak tedy v dnešním rychlém a zaneprázdněném světě zvýšit své šance na to, že svoji spřízněnou duši skutečně potkáte? A když ji potkáte, jak zjistíte, že je to skutečně ona? V tomto článku najdete tipy a rady, které vám pomohou tento oříšek rozlousknout.

Postup

 1. 1
  Lásku nesmíte hledat, láska si vás najde sama. Pokud chcete najít pravou lásku, zapomeňte na seznamky a večírky a buďte trpěliví. Víme, že je to těžké, ale skutečně mějte trpělivost a počkejte si na svoji pravou lásku. Snad jste si nemysleli, že to bude jednoduché!
 2. 2
  Jděte ven! Pokud očekáváte, že jednou najdete svoji spřízněnou duši, pravděpodobně počítáte s tím, že budete muset randit. Nejste v tom sami! Víme, že to není vždy příjemné a někdy budete zklamaní. Randění ale existuje ve spoustě formách a když budete sebejistí a kreativní, může vám pomoci najít svoji pravou lásku.
 3. 3
  Nadělejte stále stejné chyby. Randit není žádný med. Najít svoji spřízněnou duši, která vám bude rozumět a bude splňovat vaše předpoklady, může trvat celé roky. Proto je důležité stále na sobě pracovat a učit se ze svých chyb.
  • Nezaplétejte se do násilnických vztahů. Tyto vztahy vám způsobí, že přestanete důvěřovat ostatním lidem, budete se obviňovat z jejich problémů a budete stále zoufalí. Respektujte svoji důstojnost a nepokračujte ve vztazích, ve kterých vám partner vyhrožuje, uráží vás, je závislý na drogách, nebo s vámi manipuluje. Pokud máte pocit, že v takovém vztahu jste, najděte si nějakého terapeuta a požádejte ho o pomoc.
  • Nezačínejte znovu chodit s někým, s kým už jste chodili a rozešli jste se. Psychologové říkají, že obnovujeme vztahy s lidmi, se kterými jsme se dříve rozešli, jen z pohodlnosti a familiárnosti – nemusíme začínat úplně od začátku a svého „nového“ partnera už dobře známe. Musíte si ale uvědomit, že jste pro rozchod měli nějaký důvod a pravděpodobně ne jen jeden. Váš vztah se pravděpodobně nezmění. Zbavte se okovů a jděte hledat nové dobrodružství!
  • Akceptujte lidi takové, jací jsou a nesnažte se je změnit. Pokud máte hlavu plnou představ o tom, jak skvělá vaše spřízněná duše bude, je snadné tyto představy přenášet na každého, s kým se zapletete. Nerealistická očekávání mohou vztah zničit a odehnat partnera. Bez ohledu na to, jaký váš partner je, se snažte oceňovat jeho jedinečnost a důvěřovat tomu, že jde skutečně o vašeho vysněného partnera. Nesnažte se měnit ho k obrazu svému a uvědomte si, že vy byste také nechtěli, aby vás partner měnil.
  Reklama

Část 1 ze 2:
Pracujte na sobě

 1. 1
  Soustřeďte se. Není tajemstvím, že nás přitahují lidé, kteří nás dokážou rozesmát, přimějí nás přemýšlet a mají rádi život. Tyto lidi milujeme, protože jsou zajímaví, chytří a vášniví. Pokud chcete svoji spřízněnou duši přitahovat, můžete zapracovat na svém intelektu.
 2. 2
  Vylepšete své tělo. Není žádným tajemstvím, že fyzická přitažlivost je pro lidi také důležitá. Pro potenciální spřízněnou duši to sice není to nejdůležitější, ale když budete ve formě a budete o sebe pečovat, rozhodně zvýšíte své šance na to, že potkáte někoho, kdo vás bude milovat.
 3. 3
  Vyjadřujte svoji jedinečnost. Zaměřte se na to, co vás dělá jedinečnými. Znamená to najít svůj vnitřní hlas a svědomí. Dělejte to, co chcete dělat (s rozumem) a neomlouvejte se za to, kým jste. Vaše spřízněná duše vás tak bude moci poznat takové, jací jste uvnitř.
  • Zjistěte, kdo jste. Někteří lidé se už narodí s tím, že vědí, kým jsou, ale jiní musejí absolvovat dlouhou cestu sebepoznání. Je dobré znát sám sebe dříve, než se pustíte do vztahu s někým jiným. Zjistěte, co je pro vás důležité, čemu věříte, co se vám líbí a co nemáte rádi. Když tyto věci budete vědět, budete mít rázem spoustu způsobů, jak najít svoji spřízněnou duši.
  • Odměňujte se tím, že budete dělat věci, které vás baví. Pokud milujete cyklistiku, udělejte si po práci čas a zajeďte si někam na kole. Existuje velká šance, že vaši spřízněnou duši budou bavit stejné věci jako vás. Možná ji dokonce potkáte po cestě!
  • Tvořte umění. Nemusíte být umělci, abyste mohli tvořit umění. Umění je sebe-vyjádření. Můžete si psát deník nebo blog, vyrábět věci z keramické hlíny, nebo například stavět modely lodí. Ať už si zvolíte cokoli, dejte do toho kus své duše a nebojte se ukázat to ostatním lidem.
  Reklama

Část 2 ze 2:
Přístup

 1. 1
  Očekávejte neočekávané. Když si budete myslet, že vaše spřízněná duše bude láska na první pohled, nikdy nenajdete to, co hledáte. Naučte se tedy improvizovat a užívejte si neočekávané události.
  • Mějte otevřenou mysl. Lidé mají úžasnou schopnost vás překvapit, když jim dáte šanci. Vzpomeňte si na staré pořekadlo: „Věci nejsou vždy takové, jaké se zdají být.“ Buďte otevření novým příležitostem, místům, a lidem. Součástí nalezení své spřízněné duše je být příjemně překvapený. Kdo ví, možná se dokonce něco naučíte!
  • Když potkáte někoho, kdo by mohl být vaší spřízněnou duší, nenechejte se unést. Je snadné zapadnout do fantazií a myslet si, že je váš vztah dokonalý, protože fantazie znamenají očekávání a ta jsou někdy nerealistická. Připomínejte si, že jste oba jen lidé a nejste dokonalí. Váš partner bude chybovat a vy musíte být připraveni mu to odpustit. Neměli byste se divit tomu, že si partner dovolí nebýt vždy dokonalý!
  • Snažte se přečkat všechny bouře. Bez ohledu na to, co vám tvrdí média, není nalezení své spřízněné duše recept na doživotní štěstí. Není jisté, že pro vás bude vše najednou jednodušší. Je možné, že to naopak bude mnohem složitější. Vaše spřízněná duše je někdo, s kým můžete růst a s kým jste ochotní čelit všem těžkostem. Vložte do vztahu tedy srdce o duši a neopouštějte partnera při prvním problému, i když si někdy nebudete jistí, zda by to nebylo lepší. Až budete starší a spokojení, uvědomíte si, že pro vás váš partner byl skutečně spřízněnou duší už od začátku.
 2. 2
  Mějte trpělivost. Osud nedodržuje žádný rozvrh. Vaše spřízněná duše vás může potkat v 8 letech, ale i v 80. Možná společně strávíte většinu života – koupíte si dům, vezmete se, založíte rodinu – ale možná to bude celé jinak. Život nás učí, že nikdy nic nevíme dopředu.
  • Pokud je na světe jen jedna spřízněná duše pro každého člověka, jaká je šance, že se kdy vůbec potkáte? Pravděpodobně nulová. Zkuste se na to dívat jinak – existuje spousta lidí a míst, které můžete objevovat.
  • Spřízněná duše nemusí být vždy partnerem pro život. Přesto ji ale dříve či později potkáte, takže nespěchejte. Nechejte věci plynout přirozeným tempem a nebuďte příliš horliví. Neměli byste si myslet, že jste našli svoji spřízněnou duši v každém, kdo se vám bude líbit. Láska, kterou dostanete od své skutečné spřízněné duše bude silná a nadčasová.
  Reklama

Tipy

 • Buďte sami sebou. Když budete předstírat, že jste někdo jiný, vaše spřízněná duše o vás pravděpodobně ztratí zájem, protože uvidí, že si na něco hrajete. Buďte tím, kým chcete být. Jednoduše buďte sami sebou a než se stihnete zamyslet, potkáte toho, na koho jste celý život čekali.
 • Když budete čekat na svoji spřízněnou duši, lidé se vás možná budou ptát, proč jste stále single. Možná si dokonce budou myslet, že s vámi něco není v pořádku. * Obrňte se a ignorujte tyto hloupé poznámky. Jen si uvědomte, že kdybyste se měli bránit, neměli byste to dělat tak, že budete zpochybňovat cizí vztahy.
 • Stalo se vám někdy, že jste něco hledali, ale našli jste to až když jste to přestali hledat? Na stejném principu funguje i hledání lásky. Měli byste být zaneprázdnění svým životem natolik, abyste zapomněli na to, že někoho hledáte. Když se vám to podaří, vaše spřízněná duše vám pravděpodobně sama vejde do cesty.
 • Nebuďte příliš vybíraví. Když budete čekat na dokonalého člověka, přijdete o svoji šanci. Když budete v místnosti plné lidí se stejnými zájmy, měli byste být schopni si vybrat alespoň jednoho nebo dva, se kterými byste mohli chodit – ne 10, ale ani ne 0. Snažte se neodejít z takové akce dříve, než se s několika lidmi seznámíte a projevíte svůj zájem.
Reklama

Varování

 • Nebuďte příliš posedlí nalezením své spřízněné duše. Když budete působit zoufale, nebudete přitažliví pro nikoho!
 • Nepleťte si chemii s osudem. Když potkáte někoho, kdo vás silně přitahuje, vaše tělo se vám možná bude snažit sdělit, že jde o vaši spřízněnou duši, ale ve skutečnosti to možná budou jen hormony. Uvědomte si, že vaší spřízněnou duší může být někdo, koho už znáte, ale ani vás nenapadlo na něho takto pohlížet.
 • Když budete příliš idealističtí, budete riskovat, že přehlédnete různá varování. Uvědomte si, že existuje spousta lidí, kteří vás budou chtít pouze využít. Pokud si například všichni vaši přátelé i členové rodiny myslí, že se k vám váš partner nehodí, neměli byste to přehlížet. Je možné, že mají pravdu.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 81 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 733 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 6 733 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama