Stáhnout PDF Stáhnout PDF

So there you were at that party, snapping pictures of people you hardly knew, and you set your phone down on the table. The next morning—no phone!

The good news is, all is not lost! We'll show you some tips that will help you find your phone, recover your digital life, and find the person who stole your phone. Read on!

Postup

 1. 1
  Zavolejte sami sobě. Ano, jste si 100% jistí, že byl telefon odcizen. Ale jen pro případ, zavolejte své telefonní číslo. Možná, že váš kamarád viděl váš telefon jen tak položený a uschoval jej do tašky. Nebo jej možná najdete v zadní kapse vašich džín pípající a vibrující s vaší osobní znělkou.
 2. 2
  Nabídněte odměnu. Samozřejmě, že nechováte vřelé city k člověku, který jej odcizil, ale jedná se o něco víc, než jenom ztracený telefon nebo narušené city. Ztratili jste také váš seznam přátel, vaše připomínky, textové zprávy a přístup k účtu a ano—dokonce i ty obrázky, které jste vyfotili na party. Pamatujte si, že lidé, kteří kradou to dělají aby měli buď na jídlo, pro peníze nebo kvůli vzrušení. Protože víte, že zloděj vašeho telefonu jej nesní, je docela dobré se vsadit, že byl odcizen kvůli vtípku nebo způsobu, jak získat nějaké peníze na eBay. Zkuste tohle:
  • Vypůjčte si telefon od kamaráda a pošlete si textovou zprávu na váš telefon, nabízející peníze zloději, pokud vám zavolá nazpět a že mu odpustíte a nabídněte odměnu ve výši hodnoty telefonu.
  • Základní telefon "na jedno použití", který nyní používáte na pár hovorů asi nebude stát za to, ale dobrý telefon s funkcemi se všemi vašimi informacemi může stát za $50-$100. Je to váš hovor!
 3. 3
  Zjistěte, zda někdo jiný používá aplikaci sledování rodiny. Může se jednat o vaše rodiče nebo zvědavého partnera, který může používat program pro sledování kde se nachází váš telefon. Pokud tomu tak je, zadejte tuto lokalitu policii, která by měla být schopná najít váš telefon. AT&T a Sprint mají balíček "rodinný lokalizátor", který možná některý z rodinných členů používá.
  Reklama

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Telefon Windows

 1. 1
  Pokud máte telefon Windows, skvělé. Microsoft implementovat software na oficiální stránka telefonu, která vám umožní sledovat váš telefon, prozvonit jej nebo jej zamknout nebo smazat všechna vaše data z telefonu, abyste se ochránili a také ochránili vaše data.
 2. 2
  Klikněte na Zavolat, což zazvoní na vašem telefonu a bude zvonit dokud nestisknete tlačítko na uzamknutí obrazovky.
 3. 3
  Klikněte na Zamknout váš telefon. Zobrazí se zpráva, že telefon nemůže být zamknut dokud nezadáte heslo.
 4. 4
  Klikněte na smazat všechna vaše data. Nebudete moci použít sledování nebo něco jiného!
 5. 5
  Běžte na policejní stanici a nahlaste váš odcizený telefon a ukažte jim mapu. Nejsou zavázáni vám pomoci, ale mohou to zkusit. Nesnažte se být hrdinou a jít si pro telefon sami. Zloději nejsou vždycky milý k lidem, kteří se snaží získat svůj ukradnutý majetek zpět.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
iPhone

 1. 1
  Blahopřejte si. Se smartphonem jako je telefon Windows, iPhone nebo Android, získání ztraceného nebo odcizeného telefonu je mnohem jednodušší, takže jste se rozhodli rozumně. Někteří poskytovatelé služeb dokonce uzamknout sim kartu do telefonu, takže zloděj nemůže sim kartu vyměnit. Na základě těchto kroků níže se pokuste získat váš telefon zpět.
 2. 2
  Přihlaste se do iCloud účet.Udělejte to ihned, jakmile zjistíte, že váš telefon chybí (a potom, co jste provedli nezbytnou kontrolu popsanou výše).
  • Klikněte na Najděte m§j telefon. Služba nabídne seznam všech vašich zařízení Apple. Pokud jste povolili na vašem telefonu Najděte můj iPhone—udělali jste to, je tomu tak?—a pokud je váš telefon zapnutý, ukáže vám lokalitu vašeho telefonu.
  • Klikněte na ikonu Info v tlačítku lokalizátor a dostanete možnost zahrát znělku nebo poslat zprávu, zamkněte váš telefon nebo z něj vymažte všechna data.
 3. 3
  Zamkněte váš telefon! Pokud se váš telefon najde, a nerozpoznáte jeho lokalitu, je docela bezpečné říct, že byl "zachráněn" kamarádem. Takže uzamkněte váš telefon nyní, předtím, než má zloděj šanci se přihlásit do vašich účtů a zakázat Najděte můj iPhone (kromě jiných věcí).
  • Dejte informace o lokalitě policii, kteří by mohli získat váš telefon zpět. Nesnažte se být hrdinou a jít si pro telefon sami. Zloději nejsou vždycky milý k lidem, kteří se snaží získat svůj ukradnutý majetek zpět.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Android

 1. 1
  Stáhněte Plan B. Přesto, že existuje tisíce aplikací, které se zabývají sledováním ztraceného smartphonu, tato může být nainstalována potom, co váš telefon zmizel!
  • Běžte na trh Android, přihlaste se do vašeho účtu a nainstalujte si aplikaci do vašeho ztraceného telefonu. Pokud jste schopní nainstalovat aplikaci a pokud funguje, získáte emaily do vašeho registrovaného Gmailu, obsahující informace o lokalitě.
  • Stačí tyto informace předat policii, kteří by měli být schopni získat váš telefon zpět.

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Ještě nemůžete najít váš telefon?

 1. 1
  Získejte důkaz, že je váš. Kdokoliv může přijít a "Hej, to je můj telefon!" Ale potřebujete důkaz, že je opravdu váš. Zkuste najít účtenku a papíry o nákupu telefonu, nebo pokud je nemáte k dispozici, mělo by vám pomoct vyúčtování—vaše telefonní číslo je napsáno přímo nahoře, stejně jako vaše jméno a adresa.
  • O, a co když máte účtování online, a nemáte účtenku? Žádný problém—kontaktujte vašeho poskytovatele služeb; budou vám moci poskytnout novou dokumentaci, potvrzující vaše vlastnictví, pokud předložíte vaše informace o vaší identitě a vašem účtu.
 2. 2
  Nahlaste krádež na policii. Zabere to jenom pár minut a trochu papírování, abyste mohli zaslat policejní report. Nepředpokládejte, že místní komisaři se pohrnou a budou snímat otisky prstů nebo vyhlásí celostátní pátrání po vašem telefonu. Ale když jej lokalizujete, budete moci zavolat, v případě potřeby.
  • Ukládejte si kopie a papíry během tohoto procesu.
  • Nepoužívejte pohotovostní služby—nejen, že byste zatížili linku pohotovostních služeb, ale ještě si můžete zadělat na problém, v jehož srovnání ztracený telefon bude vypadat jako pěkný den na pláži.
 3. 3
  Informujte vašeho poskytovatele služeb. Dejte jim kopie účtenek vašeho telefonu a papíry z policejní stanice a potom vyžádejte, aby vás informovali, pokud je telefon aktivovaný někým jiným. .
  • Je to blbé, když je váš telefon odcizený. Ale je horší, kdyby jste měli být zodpovědní za tří hodinový telefon zloděje s matkou, která bydlí v druhé půlce světa a navíc jeho zprávy za $837.28.
 4. 4
  Získejte soudní obsílku. Váš poskytovatel služeb vám oficiálně nepovolí obdržet jakékoliv další informace o tom, kde je váš telefon, ale jakmile potvrdili, že jej má někdo jiný, můžete zkusit získat soudní obsílku policií, aby vám poskytli další informace.
 5. 5
  Pokud všechno ostatní nevyjde: přidejte číslo vašeho telefonu IMEI na stránku globální databáze zdarma. Poku se váš telefon najde, číslo IMEI potom může být použito pro kontakt s vámi.
  Reklama

Tipy

 • Nezkoušejte získat váš telefon zpět z domu zloděje, pokud jej lokalizujete s použitím GPS. Je lepší zavolat policii, abyste zamezili jakýmkoliv špatným konfrontacím nebo možným legálním problémům později.
 • Uchovávejte si všechny smlouvy, záruky a papíry ohledně vašeho telefonu na bezpečném místě, kde je můžete později najít.
 • Pokud nemůžete najít váš telefon, spolu s vaším poskytovatelem služeb zkuste pozastavit účet a transferovat vaše SIM telefonní číslo. Pozastavením vašeho účtu oddělíte vaše připojení (a vašeho poskytovatele služeb) k telefonu, takže to nedělejte, pokud máte citlivé informace, které chcete ochránit nebo dokud všechny ostatní možnosti pohořely.
 • Podle toho, ve které žijete zemi a podle toho, jakého máte poskytovatele, můžete mít možnost provést sabotáž používání vašeho telefonu zlodějem tak, že umístíte vaše číslo IMEI na černou listinu, což jej udělá nepoužitelným i když byla změněna SIM karta. Znovu, toto proveďte pouze v případě, pokud je to poslední možnost.
 • Uživatelé smartphonů by měli vždy provést všechna preventivní opatření tím, že si stáhnou aplikace pro lokalizaci nebo pro uzamknutí telefonu na dálku předtím. Než je odcizen. Existuje desítky možností (mnoho z nich zdarma), ze kterých si lze vybrat. Podívejte se, jak jinak můžete ochránit váš telefon před odcizením.
Reklama

Varování

 • Bylo dáno na vědomost, že Android OS 4 (Ice Cream Sandwich) a OS 3.2 (nejnovější Honeycomb)obsahují změny, jako je například skutečnost, že Plán B nebude fungovat na zařízeních na verzích těchto OS, buď při instalaci nebo tak, že pošlete SMS pro aktivaci po instalaci.
 • Pokud nenastavíte váš iPhone před tím, než je ztracený nebo odcizený, neexistuje možnost jak jej lokalizovat nebo smazat data.
 • Jakmile je SIM karta telefonu odstraněna, neexistuje skoro nic, co byste mohli udělat, abyste jej mohli sledovat nebo získat zpět. Většina zlodějů to ví, což znamená, že čas je zde klíčový.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 003 krát
Stránka byla zobrazena 2 003 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama