Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ztratili jste iPhone? Ztratit telefon je stresující záležitost, hlavně když jde o tak drahý telefon, jako je iPhone. Také riskujete to, že se vaše osobní informace a fotografie dostanou do rukou cizím lidem. Naštěstí existuje několik způsobů, jak telefon vypátrat. Můžete použít i aplikaci, kterou najdete v každém iPhonu.

Metoda 1 ze 3:
Použijte aplikaci Find my iPhone

 1. 1
  Otevřete si Find my iPhone. Když si stáhnete tuto aplikaci do jakéhokoli zařízení Apple, budete moci svůj telefon vypátrat. Můžete se také přihlásit k iCloud (www.icloud.com) na jakémkoli počítači a vybrat si z hlavního menu Find My iPhone.
  • Bez ohledu na to, kterou metodu si vyberete, budete potřebovat své Apple ID.
  • Find My iPhone musíte mít na telefonu zapnutou, jinak ji nebudete moci používat. Když se poprvé přihlásíte k iCloud na svém telefonu, tato aplikace se automaticky zapne, ale někdy je možné ji omylem vypnout. Nastavte si ji tak, že si otevřete Nastavení, sjedete dolů a kliknete na iCloud. Přihlaste se pomocí svého Apple ID. Potom klikněte na Find My iPhone.
 2. 2
  Vyberte si svůj telefon. Klikněte na menu Zařízení v horní části obrazovky na webu iCloud, nebo klikněte na Moje Zařízení v levém horním rohu okna iPadu nebo iPhonu. Vyberte si ze seznamu svůj telefon (pokud máte i jiná zařízení od Applu, najdete je tam také).
  • Pokud není možné váš telefon najít, protože je vypnutý nebo nemá přístup k síti, zaškrtněte možnost „Upozornit při nalazení“. Jakmile bude telefon znovu zapnut a připojen k wi-fi, přijde vám upozornění na email. Můžete také svůj telefon z účtu vymazat a smazat z něho své Apple ID.
 3. 3
  Zjistěte umístění telefonu. Pokud je váš iPhone online a aplikace ho najde, na mapě se vám zobrazí jeho poslední umístění. Můžete pomocí této mapy zjistit, kde jste ho zapomněli.
 4. 4
  Vyberte si, co chcete udělat. Až si vyberete své zařízení, budete moci nastavit tři akce: Play Sound, Lost Mode a Erase iPhone. Vyberte si možnost, která se vám nejvíce hodí.
  • Play Sound – pokud jste ztratili iPhone někde poblíž, můžete si vybrat tuto možnost, aby iPhone přehrál zvuk pro upozornění. Zvuk se přehraje na maximální hlasitost, takže díky tomu telefon snad najdete. Klikněte OK, aby zvuk přestal hrát.
  • Lost Mode – když kliknete na tuto možnost, můžete si nastavit nové heslo pro svůj iPhone. Můžete také nastavit zprávu, která se objeví na displeji telefonu v případě, že ho někdo najde.
  • Erase iPhone – pokud jste o svůj telefon přišli a nemyslíte si, že ho ještě najdete, můžete ho touto možností kompletně vymazat. Jde o poslední alternativu, kterou byste měli využít pouze pokud máte strach, že by se vaše osobní informace dostaly do nepovolaných rukou. Pokud máte iPhone zabezpečený pomocí hesla, nebude možné data později získat zpět.
   • Pokud si smažete telefon a nakonec ho najdete, můžete si v něm data obnovit pomocí poslední zálohy.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Jiné způsoby

 1. 1
  Zavolejte na svůj telefon. Použijte cizí telefon nebo pevnou linku a zkuste na svůj iPhone zavolat. Pokud je někde poblíž, možná ho uslyšíte zvonit. Jestli vám jen zapadl někam mezi polštáře, jistě ho takto najdete. Pokud jste ho opravdu ztratili a našel ho někdo hodný, jistě vám ho vrátí.
  • Při volání na svůj telefon přecházejte z místnosti do místnosti. Pokud jste ho zapomněli někde pod věcmi, nebude zvonění pravděpodobně tak silné.
  • Pokud nemáte k dispozici jiný telefon, ale máte po ruce počítač, můžete použít stránku ICantFindMyPhone.com. Tato stránka vám umožní zadat své telefonní číslo a zavolá na váš iPhone.
 2. 2
  Zkontrolujte si těžko dostupná místa. iPhone je tenký a často vyklouzává z kapes, takže se podívejte mezi polštáře na sedačce, do postele a pod sedadla v autě.
 3. 3
  Vzpomeňte si, kde jste byli. Tento krok se hodí pro všechny ztracené věci – vybavte si, kde jste se celý den pohybovali a projděte si tuto trasu znovu. Vzpomeňte si, kde jste telefon naposledy použili a začněte na tomto místě. Zeptejte se zaměstnanců na všech místech, kde jste s telefonem ten den byli.
  • Mohli jste ho zapomenout například v posilovně, v restauraci, v bance nebo kdekoli jinde, kde jste si vytahovali věci z kapes.
 4. 4
  Zeptejte se na Ztrátách a nálezech. Je možné, že váš telefon skončil ve Ztrátách a nálezech. Dopravní podniky a jiné podniky mají často své Ztráty a nálezy. U větších podniků má toto oddělení dokonce vlastní telefonní číslo.
 5. 5
  Použijte sociální sítě. Když dáte svým přátelům pomocí Facebooku nebo Twitteru vědět, že jste přišli o svůj telefon, možná vám pomohou ho najít. Je to sice slabá naděje, ale pořád je to lepší, než si kupovat nový telefon.
 6. 6
  Zeptejte se na policii. Policejní stanice mají také ztráty a nálezy a je možné, že tam někdo váš telefon odnesl. Možná budete příjemně překvapeni. I když na policii svůj telefon nenajdete, budete jim moci nechat svoji adresu, aby vám ho v případě nalezení mohli vrátit. Pokud si myslíte, že vám telefon někdo ukradl, můžete také vyplnit protokol a podat trestní oznámení.
  • Pokud znáte své číslo IMEI, poskytněte ho policii, aby pomocí něj mohli telefon vypátrat. Kdyby ho zloděj prodal, bude stále možné ho najít.
 7. 7
  Podívejte se na webovou stránku pro hledání ztracených telefonů. Tato stránka vám umožní zadat své číslo IMEI. Stránka ho porovná s databází a zjistí, zda někdo telefon našel a zaregistroval ho. Navštivte www.MissingPhones.org.
 8. 8
  Pokud jste o telefon přišli, zkontaktujte svého operátora. Pokud jste si jistí, že vám telefon někdo ukradl, nebo máte pocit, že ho už nenajdete, zavolejte svému operátorovi. Ten vám sice iPhone nenajde, ale může ho zablokovat a pokud máte pojištění, možná vám i pošle nový. [1]
  • Někteří operátoři vám umožní zablokovat si telefon dočasně. Pokud máte pocit, že ho zase najdete, bude se vám to hodit.
  • Odvolejte se proti všem službám, které byly na telefonu využívány v době, kdy jste ho neměli u sebe.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Jak předejít dalším ztrátám

 1. 1
  Nainstalujte si do telefonu aplikaci If Found. Tato aplikace vám umožní nastavit si upozornění, které se objeví na telefonu v případě, že ho někdo najde (můžete tam uvést například své jméno a adresu). [2]
  • Tato aplikace stojí peníze, ale rozhodně vyplatí si ji koupit.
 2. 2
  Použijte iHound. iHound je free program, který vám pošle upozornění, jakmile bude váš telefon připojen k počítači. Když tedy váš telefon někdo bude chtít smazat a resetovat, přijde vám na email upozornění o jeho umístění.
  • Tato aplikace se hodí také v případě, že iPhone někdo vypne, ale později ho připojí k počítači. [3]
  • iHound vám také spustí zvukové upozornění v případě, že vám telefon zapadl mezi polštáře nebo vyklouzl z kapsy pod sedadlo v autě.
  • S touto aplikací můžete použít i upozornění o umístění telefonu. Jde o upozornění, které funguje dohromady s Facebookem, Foursquare a Twitterem a zapne se, když s telefonem přijdete na nějaké místo.
 3. 3
  Použijte iLocalis. Díky této aplikaci můžete svůj telefon najít pomocí webové stránky. Můžete na něho i sami poslat SMS. Pokud byla vyměněna SIM karta, můžete také získat nové telefonní číslo zloděje.
  • Poznámka: pro tento software musíte mít telefon jailbreaknutý.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete, aby vám fungovala aplikace Find My iPhone, musíte ji mít nastavenou. Otevřete si záložku iCloud v nastavení a zapněte Find My iPhone.
 • Pokud máte telefon v leteckém módu, Find My iPhone nebude fungovat.
Reklama

Varování

 • Pokud máte pocit, že vám telefon někdo ukradl a sledujete ho přes webovou aplikaci, nesnažte se ho získat zpět sami. Nahlaste krádež na policii. Kdybyste se pokoušeli telefon získat zpět na vlastní pěst, mohli byste se vystavit nebezpečí.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak vypnout Google bezpečné vyhledáváníJak vypnout Google bezpečné vyhledávání
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 633 krát
Stránka byla zobrazena 7 633 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama