Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje jen málo věcí, které dnes člověka naštvou více než ztracený mobil. Telefony totiž nepoužíváme jen na telefonování, takže myšlenka na to, že má někdo cizí přístup ke všem datům, které v mobilu máme, v nás vyvolává paniku. V tomto článku se naučíte jak najít svůj ztracený telefon. Čím dříve ho totiž najdete, tím dříve budou vaše důležité informace v bezpečí a vy budete opět v klidu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Jak najít jakýkoliv typ mobilního telefonu

 1. 1
  Zavolejte na svůj telefon. Nejjednodušší způsob jak najít mobilní telefon je zavolat na své číslo z jiného telefonu. Takhle můžete najít jakýkoliv mobilní telefon, bez ohledu na to, zda jde o smartphone nebo ne. Požádejte někoho známého, aby na vaše číslo zavolal, nebo použijte bezplatnou webovou službu, např. wheresmycellphone.com nebo freecall.com, díky kterým můžete vytočit své číslo pomocí počítače.[1]
 2. 2
  Řekněte někomu, ať na váš telefon pošle textovou zprávu. Kromě zavolání na vaše číslo můžete někoho požádat, aby na váš telefon poslal textovou zprávu. Pokud je váš telefon opravdu ztracený (máme na mysli, že jste ho skutečně ztratili někde ve městě, ne že jen nevíte, kam jste ho doma položili), můžete na svůj telefon poslat sms s kontaktními informacemi, aby se vám dotyčná osoba, která telefon najde, mohla ozvat.[2]
  • Pokud nemůžete najít nikoho, kdo by vám sms poslal, můžete použít bezplatnou webovou službu na posílání sms, např. www.poslatsms.cz nebo www.esemes.cz.
  • Na svůj telefon také můžete poslat zprávu o odměně. Možná tím případného nálezce přesvědčíte, aby se vám ozval a telefon vrátil.[3]
 3. 3
  Podívejte se tam, kde jste byli. Pokud se vrátíte na místa, která jste ten den navštívili, můžete najít i jiné ztracené věci, nejen mobilní telefon. Pokud se vrátíte na místo, o kterém víte, že tam jste ještě mobilní telefon měli u sebe, vydejte se tou cestou, kam jste pokračovali. Třeba telefon najdete (pokud si ho samozřejmě už někdo nepřivlastnil).[4]
  • Hlavně žádnou paniku. Panika celou situaci jen zhorší a vy se pak špatně soustředíte na to důležité.[5]
  • Na chvilku si sedněte a přemýšlejte, kde jste byli a co jste dělali. Vzpomeňte si, kdy a kde jste svůj telefon naposledy viděli a co jste dělali potom.
  • Pokud jste ten den navštívili nějakou restauraci nebo byli v nějakém obchodě, zeptejte se prodavače nebo číšníka, zda tam někdo váš telefon nenašel. Pokud nějaký zaměstnanec váš telefon našel, měli byste být schopni ho popsat, nebo říct takovému člověku své telefonní číslo, aby na telefon zavolal a ověřil si, že je skutečně váš.
 4. 4
  Kontaktujte svého operátora. Někteří operátoři mají k dispozici GPS lokalizátory, díky kterým mohou mobilní telefon svých zákazníků najít. Pokud operátor takovou službu nenabízí, může váš telefon alespoň zablokovat, aby ho případný zloděj nemohl používat.[6]
  • Telefonní číslo na zákaznickou linku vašeho operátora najdete na internetu, nebo v telefonním seznamu.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Jak najít chytrý telefon

 1. 1
  Najděte Android telefon. Pokud jste ztratili Android telefon, existují dva způsoby jak ho najít. Pokud je telefon stále zapnutý a v dosahu signálu, můžete ho dohledat pomocí Správce zařízení na svém počítači. Pokud je telefon vypnutý nebo mimo signál, můžete na počítači najít pouze jeho poslední zaznamenanou polohu.[7]
  • Chcete-li použít Správce zařízení, přihlaste se na počítači nebo na jiném zařízení ke svému Google účtu. Správce zařízení od Googlu by vám měl okamžitě zobrazit polohu vašeho telefonu na Google maps. Správce zařízení (Device Manager) obsahuje další možnosti, jako například zablokovat telefon, prozvonit, nebo vzdáleně vymazat informace a data.
  • Prověřte poslední zaznamenanou lokaci na stránce google.com/settings/accounthistory. Pak klikněte na "Places You Go (Místa, kam chodíte)" a "Manage History (Správa historie)". Tato možnost spoléhá na dostupnost wi-fi nebo mobilní sítě, nikoliv na GPS, takže určení lokace nebude tak přesné jako v případě Správce zařízení od Googlu.
 2. 2
  Najděte telefon BlackBerry. Zařízení BlackBerry obvykle neobsahují vlastní vestavěné aplikace či služby na určení polohy. Můžete se ale zaregistrovat u externích služeb třetích stran, například Berry Locator. Tato služba nestojí mnoho a dokáže poslat na vaše ztracené zařízení zprávu a zároveň i zobrazit místo na mapě, kde se vaše zařízení nachází.[8]
 3. 3
  Najděte iPhone. Primární způsob jak najít iPhone je pomocí aplikace Find My iPhone. Pokud tuto aplikaci na svém telefonu nemáte, budete si ji muset stáhnout z App Store. Find My iPhone je docela přesná aplikace, pro správné fungování ale vyžaduje, aby byl telefon zapnutý a připojený k internetu.[9]
  • Pomocí počítače nebo jiného zařízení se přihlašte do svého iCloud a spusťte Find My iPhone. Poloha vašeho telefonu by se měla zobrazit na mapě, kde můžete sledovat jeho další pohyb.
  • Find My iPhone nabízí možnost vzdáleně spustit alarm (abyste si vy nebo lidé v okolí všimli, kde se váš iPhone nachází a že je vedený jako ztracený nebo kradený), poslat zprávu s kontaktními informacemi na váš iPhone nebo z telefonu vymazat informace a data.
 4. 4
  Najděte Windows phone. Uživatelé Windows Phone mohou použít vestavěnou funkci pro ztracené telefony, která je k dispozici ve všech zařízeních s Windows 8.1 a novějších. Stačí na počítači nebo na jiném zařízení navštívit stránku s Microsoft zařízeními, kde si můžete zobrazit všechna vaše Microsoft telefony i tablety. Pak můžete použít službu pro vyhledání polohy vašeho telefonu.[10]
  • Až se k Microsoft službě pro ztracené telefony přihlásíte, můžete vzdáleně svůj telefon zamknout nebo vymazat obsah i veškerá data.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Začněte to řešit

 1. 1
  Buďte chytří a myslete na svou bezpečnost. Pokud si myslíte, že vám telefon někdo ukradl, rozhodně se ho nesnažte získat sami. Nahlašte to na policii, která by měla tento problém vyřešit místo vás. Pokud se budete snažit získat telefon zpátky na vlastní pěst, můžete se dostat do vážných problémů, nebo vás to také může stát život.
 2. 2
  Zrušte všechna hesla a přihlašovací údaje. To, jak rychle to dokážete udělat, bude záviset na tom, jak moc používáte svůj telefon pro online komunikace. Pro některé lidi to může být otázka několika vteřin, jiným to zabere více času. Také byste měli vymazat veškeré debetní a kreditní karty zaregistrované v různých e-shopech (například v App Store).
  • Pokud máte strach, že vám telefon někdo ukradl, je lepší to udělat co nejdříve, abyste měli jistotu, že krádež nenabyde větších rozměrů.
  • Je dobré si udělat čas na smazání všech hesel a přihlašovacích údajů ještě předtím, než začnete telefon hledat mimo svůj domov. Minimalizujete tím riziko, že vám někdo mezitím najde cestu do všech vašich účtů a profilů a změní vám hesla.
  • Začněte u těch nejdůležitějších hesel. Většinou jde o email, bankovní služby, Facebook a online úložiště. Nejprve se vypořádejte s osobními informacemi a financemi. Po změně hlavních hesel si můžete změnit hesla i k méně důležitým službám.
 3. 3
  Kontaktujte svého operátora. Připravte si informace ke svému účtu (budete potřebovat heslo nebo přístupový kód) a požádejte operátora, aby vám telefon zablokoval. Předejdete tím tomu, že někdo cizí bude nedovoleně telefonovat s vaší SIM kartou.
  • Pokud nemáte placený telefon, ale dobíjíte si kredit a nemůžete svůj telefon najít během dvou hodin, nejlepší bude zavolat si na operátora a nechat si telefon okamžitě deaktivovat.
 4. 4
  Nahlaste to. Zajděte si na policejní stanici. Některé pojišťovny v případě, že chcete nahlásit pojistnou událost a uplatnit škodu, vyžadují hlášení od policie. Některé telefonní společnosti dokonce vyžadují policejní protokol k zablokování telefonu.
  • Ztracené telefony se často dostávají na policii a nikdo si je nevyzvedne, protože si lidé myslí, že není možné, aby někdo takovou věc vrátil zpět majiteli.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Jak zabránit budoucím ztrátám

 1. 1
  Měli byste znát sériové číslo svého telefonu. Každý mobilní telefon má své vlastní sériové číslo. V závislosti na typu a modelu mobilního telefonu se toto unikátní číslo může nazývat IMEI (international mobile equipment identity), MEID (mobile equipment identifier), nebo ESN (electronic serial number). Obvykle ho najdete na nálepce pod baterií, nebo i jinde, opět ale záleží na modelu vašeho telefonu.[11]
  • Najděte sériové/identifikační číslo vašeho mobilního telefonu hned, jak si ho koupíte. Toto číslo si někam zapište a uchovávejte ho doma na bezpečném místě.
  • Pokud někdy telefon ztratíte, budete schopni policii i telefonnímu operátorovi sériové/identifikační číslo snadno nahlásit.
 2. 2
  Zaregistrujte si telefon na internetu. Některé webové služby, jako například registrelektroniky.cz, nabízejí možnost telefon na svém webu zaregistrovat. To vám může pomoci v budoucnu, pokud dojde ke ztrátě nebo krádeži.[12]
  • Aby však bylo možné telefon zaregistrovat, musíte znát sériové číslo telefonu.
 3. 3
  Všechno by mělo mít své místo. Pokud o sobě víte, že často ztrácíte věci, měli byste se snažit četnost těchto ztrát snižovat, ať už se jedná o cokoliv. Zkuste se naučit odkládat konkrétní věci na konkrétní místa, abyste příště věděli, kde příslušnou věc budete hledat.[13]
  • Pokud se vám stává, že nemůžete svůj telefon najít doma, zkuste ho nechávat na nočním nebo konferenčním stolku.
  • Pokud ho máte u sebe, dávejte si ho vždy do stejné kapsy, a když odcházíte, vždy si tuto kapsu zkontrolujte. Stačí jen na kapsu sáhnout a víte, zda tam telefon je nebo není. Stejně tak to můžete dělat s klíči či peněženkou.
 4. 4
  Předcházejte budoucím ztrátám. Existují určitá opatření, pomocí kterých do budoucna zabráníte ztrátě telefonu nebo situaci, kdy ho nemůžete najít. Telefon můžete například zaregistrovat ve službách určených na GPS vyhledávání, nebo u svého operátora, nebo u jiných nezávislých služeb, například AccuTracking nebo Belon.gs. Také si nezapomeňte poznačit sériové/identifikační číslo a mějte ho doma nebo v peněžence.[14]
  Reklama

Tipy

 • Telefon mějte vždy zabezpečen přístupovým heslem. Většina telefonů už je dnes vybavena i funkcí zamknutí displeje heslem nebo gestem.
 • Kontaktní informace si nechávejte na domovské obrazovce svého telefonu. Když někdo váš telefon najde, bude vám ho moci snadno vrátit. Nezapomínejte ale na to, že takto přístupné osobní informace může potencionální zloděj zneužít, protože ihned zjistí, kdo jste a kde bydlíte.
 • Pro případ ztráty či krádeže si nezapomeňte veškerá data i obsah telefonu zálohovat.
 • Naučte se svůj kód IMEI, i když vám telefon nikdo neukradl. Zjistíte ho tak, že vytočíte *#06#. Uchovávejte toto číslo na bezpečném místě, abyste ho mohli v případě ztráty či krádeže hned nahlásit.
Reklama

Varování

 • Ztratit telefon je frustrující záležitost. Uvědomte si ale, že jde pouze o telefon, bez kterého můžete snadno žít. Důležitější je zachovat chladnou hlavu a dát si pozor na to, aby vaše osobní informace a finance zůstaly v bezpečí.


Reklama

O tomto wikiHow

Bryzz Tortello
Spoluautorem článku je :
Specialista na opravy telefonů
Tento článek spoluautorem článku je Bryzz Tortello. Bryzz Tortello je specialista na opravy telefonů a vlastník a generální ředitel společnosti Tortello Repair Services. S více než desetiletými zkušenostmi se specializuje na iPhone a iPad, od výměn obrazovky a baterie až po mikropájení a obnovu dat. Bryzz navštěvoval The College of the Canyons. Tento článek byl zobrazen 27 046 krát
Kategorie: Mobilní telefony
Stránka byla zobrazena 27 046 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama