Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ariel je oblíbená postavička od Disneyho a vy si ji můžete kdykoliv oživit - stačí jen, když se ji naučíte nakreslit! Ať už se vám líbí v lidské podobě nebo jako mořská víla, v našem článku najdete podrobný návod, jak na to. A nebudete potřebovat ani žádnou šablonu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Ariel jako mořská víla

 1. 1
  Načrtněte si Arielin tvar těla. Tři body jsou pro ni charakteristické: hlava, trup a pas. Má poměrně oválnou tvář s výraznými tvářemi, kulatým čelem a jemnou, ale špičatou bradou.
  • Všechny tři tvary by měly mít správné proporce a být propojeny ve správných úhlech. Co dělá mořská víla? Má přece ploutve, takže pravděpodobně plave!
 2. 2
  Načrtněte si další části těla, paže a ocas. Hlavu si vodicími linkami rozdělte tak, abyste na ni snáze umístili oči a nos. Nezapomeňte na podprsenku z lastur, lokty, ramena a ploutev.
 3. 3
  Naskicujte si Arielinu postavu přidejte její typické propriety. Nejdůležitější je charakteristický účes! pamatujte: je ve vodě, takže vlasy jí nemusí splývat po zádech. I její ploutve ve vodě jemně vlají.
  • Ariel má široké, velké oči jako všechny Disneyho princezny (jsou si vlastně jedna druhé velmi podobné). Jsou většinou otevřené a její pohled je zvědavý.
  • Její nos je malý a nevýrazný, rty se lehce usmívají.
  • Vlasy překvapivě nemají pěšinku a jsou neuvěřitelně objemné.
  • Paže a ruce Ariel jsou silné ale přesto ženské, jako třeba ruce baletky. Rozhodně má sílu (obzvlášť v poměru k tomu, jak je mladá).
 4. 4
  Obtáhněte skicu tužkou s úzkým hrotem. Vašim cílem jsou jemné, pevné linie, které jsou sebejisté a výrazné. Pokud začnou být příliš měkké, tužku ořežte.
 5. 5
  Nakreslete si obrys podle zvýrazněné skicy. Pokud chcete ještě něco přidat, udělejte to teď. Obrys je poslední kolo, při kterém můžete kresbu ještě upravit. Nezapomeňte na linie ploutví, tělo a ploutvičkovitý lem kolo Arielina pasu.
 6. 6
  Vygumujte náčrt a vodicí linky. A je to! Tak co, pustíte se ještě do kamarádů Floundera a Sebastiana, nebo zůstanete pouze u Ariel?
 7. 7
  Přidejte kresbě barvu. V tradičním pojetí by její podprsenka z lastur měla být růžová, ocas středně zelený a ploutev světle zelená. Je to ovšem vaše kresba -- klidně může mít ocas posetý zebřími pruhy!
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Ariel v lidské podobě

 1. 1
  Naskicujte si tvar Arielina těla stejnou technikou jako v předchozím případě. Jen pamatujte na to, že v lidské podobě neplave, ale podléhá gravitaci! Úhel jejího těla by proto měl být realistický a uvěřitelný.
 2. 2
  Nakreslete další tvary, kterými dáte tvar tělu, pažím a nohám. Pokud sedí, pak na čem? Kterým směrem se dívá? Snažte se vždy zvýraznit křivku jejího těla a pasu.
  • Nezapomeňte na rysy tváře a na klouby. Její velké oči by měly ladit s drobným nosem a rty. I prsty a ruce Ariel by měly působit jemně a v dobrých proporcích.
 3. 3
  Načrtněte si Arielino tělo a přidejte její charakteristické rysy. Možná budete potřebovat předlohu, protože Ariel ve své lidské podobě je mnohem méně známá, než jako mořská víla. Její šaty jsou poměrně jednoduché - dlouhé, rovné a doplněné obrovskou mašlí.
  • Už jste se naučili nakreslit její účes s typickou vlnou nad čelem? Skvělou věcí je, že její účes nemusí vypadat ani trochu přirozeně (Ariel je vůbec až moc dokonalá na to, aby byla člověk). Musí vypadat hlavně jako typická Ariel.
 4. 4
  Tužkou s ostrým hrotem zvýrazněte nakreslené obrysy. Je to šance, jak linie umístit tam, kde je chcete mít. Čím přesnější nástroj, tím přesnější práce.
 5. 5
  Obtaženou skicu teď zvýrazněte. Finální kresba bude jednodušší, pokud jste předtím skicu dokončili. Někdy může být velké množství linií poněkud matoucí. Zvýrazněte všechny linie, které mají být na hotovém obrázku.
  • Nezapomněli jste na sklady a záhyby víliných šatů? Linie, naznačující vlasy? Řasy? Ano, nezapomeňte také na řasy!
 6. 6
  Vygumujte vodicí linky náčrtku. Buďte opatrní: Záleží na druhu tužky nebo pastelky a také na papíru, občas můžou být linie vidět (stejně jako místa, kde jste gumovali).
 7. 7
  Přidejte barvu. Živůtek šatů by měl být tmavě modrý, sukně a mašle středně modrá a rukávy světle modré. I její oči jsou modré a vlasy mají tradiční červenou barvu.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak naskicovat Ariel

 1. 1
  Nakreslete kruh. Pod ním udělejte prohnutou linii, která bude tvořit základní tvar brady. Dohromady tak máte hlavu. Přidejte vodicí linky pro rysy obličeje (abyste věděli, kde budou oči, nos a rty).
  • Ariel má velmi kulaté čelo, výrazné tváře a malou bradu. I když to takhle působí směšně, jsou to správné proporce pro tuto postavičku.
 2. 2
  Přidejte detaily tváře. Nakreslete dva obloučky jako obočí, vyklenuté, zvídavé a veselé. Přidejte velké oči se silnými, hustými řasami. nakreslete malý nosík a plné, usměvavé rty. Obě uši naznačte půlkruhem (pokud je kreslíte obě).
  • Většinu očí Ariel zabírají duhovky a zornice. Představujte si její oči jako zakulacené trojúhelníky.
 3. 3
  Naskicujte její vlasy a účes. Pamatujte, vlnité, bohaté, červené vlasy jsou poznávacím znamením Ariel, dejte si na nich tedy co nejvíc záležet. Měly by být dlouhé alespoň do pasu a končit měkkou vlnou.
  • Neptejte se, jak je možná ta vlna vepředu - prostě je to tak. A vypadá, jako kdyby jí chtěla odplavat z čela. Nedělejte si starosti s fyzikálními zákony, když kreslíte komixovou postavičku! Nakreslete pár drobných linií, abyste vlasům dodali strukturu a všechno bude v pořádku.
 4. 4
  Naskicujte tvar těla. Nakreslete malý obdélník jako krk a čtverec pro trup. Přidejte kroužky jako budoucí lastury na prsou a další kruh pod ně, kde bude mít Ariel pas. Pak ještě jeden, větší, tam, kde začíná ocas.
  • Ariel (alespoň ve své rybí podobě) má vždy tělo lehce prohnuté. Mělo by připomínat tak trochu písmeno S. Myslete na to, a snažte se to napodobit.
 5. 5
  Přidejte její paže. Nakreslete dva ovály, spojené kroužkem. Malé oválky naznačí ruce a protáhlý tenký tvar prstů. Arieliny ruce a prsty jsou jemné a křehké, kreslete tedy pečlivě a s lehkostí.
  • Pamatujte, že Ariel má držení těla jako tanečnice. Její paže jsou silné, ale pohybují se volně a její ruce se ohýbají s grácií.
 6. 6
  Na každé straně trupu nakreslete prohnutou linii. Snažte se, aby byly hladké a konci se postupně sbíhaly. Délku i tvar musí mít přirozenou lidskému tělu. To bude ocas.
 7. 7
  Přidejte ploutve jako na obrázku. Měly by elegantně splývat od konce ocasu a tvořit tvar obráceného písmene V. Nakreslete několik linií uvnitř ploutve, abyste jí dodali realističtější vzhled.
 8. 8
  Načrtněte podprsenku z lastur a lem ploutve okolo pasu. Ten se skládá ze dvou půlkruhových tvarů, které Ariel lemují boky. V tomto místě začíná ocas, nekreslete ho tedy příliš vysoko.
 9. 9
  Přidejte detaily a celou kresbu zvýrazněte. Vygumujte nepotřebné vodicí linky. Lastury vybarvěte fialově, ocas zeleně a vlasy obvykle zářivou červenou.
  Reklama

Tipy

 • Arielin ocas, ploutev a lem ploutve okolo pasu by měly mít různé odstíny zelené barvy. Nejlépe světlou, zářivou limetkově zelenou.
 • Kreslete tužkou zlehka, abyste mohli snadno vygumovat chyby.
 • Dokonalost je výsadou fotek, nikoliv kreseb.
 • Pokud chcete použít fixy nebo vodovky, použijte raději silnější papír a linie tužky udělejte tmavší a výraznější, než budete kresbu vybarvovat.
 • Ariel je mladá dívka se silnou touhou po svobodě a nezávislosti, takže i když navenek vypadá bezstarostná, pamatujte na její těžkou situaci. Její otec nechápe Arielinu fascinaci světem lidí a ona sama je trochu zmatená tím, co cítí k Ericovi. Ariel prožívá velmi silné emoce.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Papír nebo jinou plochu na kreslení
 • Tužku
 • pero s malým, ostrým hrotem (nepovinné)
 • barvy (pastelky, fixy, vodovky atd.)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 862 krát
Kategorie: Malba a kresba
Stránka byla zobrazena 2 862 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama