Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Halloween se blíží, a pokud existuje nějaký pták, který vystihuje jeho strašidelnou atmosféru, je to stará, dobrá, moudrá sova, která sedí na hřbitovní zdi nebo na rameni čarodějnice. Nezapomínejme také, že sova je důležitou postavou řecké mytologie, kde provází bohyni moudrosti Athénu. Naučte se nakreslit sovu, je to jednoduché a zábavné!

Metoda 1 ze 2:
Jak nakreslit karikaturu sovy

 1. 1
  Nakreslete velký ovál. Měl by zabrat asi 2/3 vašeho papíru. nemusí být dokonalý, ale snažte se, aby byl 2x delší, než širší, jako na obrázku níže:
 2. 2
  Nakreslete oči. Nahoře, asi v 1/5 od vrcholku oválu, nakreslete dva kruhy. V každém pak udělejte menší kroužek, který vyplňte černou barvou - to budou zorničky sovích očí. S očima si pohrajte, můžete nakreslit vážnou sovu, která hledí kupředu, zvědavou sovu, která se dívá někam na stranu, nebo směšnou sovu, s šilhavýma očima.
 3. 3
  Nakreslete obočí. Udělejte velmi široké "v", které bude přesahovat okraje oválu na obou stranách a jeho špička bude vertikálně mezi kruhy sovích očí. Obočí může vaší kresbě dodat osobitý charakter. Čím méně ostrý bude hrot uprostřed, tím "milejší" bude vaše sova. Hlubší a ostřejší hrot jí dodá zamračený, vzteklý výraz (na ukázce níže ukazuje červená linie všeobecnou polohu obočí, černá pak hotovou kresbu.) #Přidejte křídla. Nalevo a napravo nakreslete odshora oblouk křídel směrem dovnitř, do asi 1/4 oválu, a pak zpátky ven.
 4. 4
  Nakreslete pařáty. Na spodní straně oválu, který tvoří tělo, přidejte malé oválky, vždy tři na každou stranu. Pak nakreslete bidélko, tedy dvě rovné čáry. Pokud čáry nebudou rovné, mohou být také hezké a vypadat jako větvička. Totéž platí o pařátech - klidně je udělejte zakroucené a špičaté, obzvlášť pokud kreslíte zlou sovu.
 5. 5
  Přidejte sově trochu peří. Na těle, mezi křídly udělejte několik tahů ve tvaru malého písmene U, které budou vypada jako peří.
 6. 6
  Nezapomeňte na zobák. Trochu níže, než jsou oči, udělejte ostrý tah ve tvaru V, který bude tvořit zobák.
 7. 7
  Přidejte barvu. Pokud chcete, udělejte křídla hnědá a hlavu a zbytek těla béžový.
 8. 8
  Buďte kreativní. Přidejte sovičce další detaily. Můžete si přečíst nápady ohledně světla a stínování, nebo si vymyslet vlastní. Teď když už víte, jak nakreslit základní sovu, si můžete vytvořit celé hejno na výzdobu na Halloween!
 9. 9
  Hotovo.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Jiný typ sovy

 1. 1
  Nakreslete horizontální ovál, který bude tvořit hlavu. Teď přidejte větší, vertikální ovál, který bude překrývat asi 1/4 horizontálního oválu.
 2. 2
  Nakreslete linii, která uprostřed přetíná oba ovály. Přidejte dva kruhy, které vytvoří oči sovy.
 3. 3
  Přidejte detaily soví hlavy. Nakreslete zobák a peříčka.
 4. 4
  Nakreslete uzavřenou parabolu, zahnutou směrem dolů, ve spodní polovině vertikálního oválu. Dole nakreslete dva malé kroužky.
 5. 5
  Udělejte křivky, které budou znázorňovat křídla.
 6. 6
  Obkreslete linie perem nebo fixem a vygumujte nepotřebné čáry tužkou. Přidejte pírka a další malé detaily, pokud chcete.
 7. 7
  Vybarvěte podle své fantazie!
  Reklama

Tipy

 • Barevnými pastelkami přidejte podrobnosti.
 • Menší kresby vyžadují méně detailů, zatímco velké sovy potřebují hodně peří.
 • Aby sova vypadala ještě moudřejší, klidně jí nakreslete brýle.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tužka
 • Papír
 • Šablony, pokud je potřebujete
 • Barevné pastelky, fixy atd.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 49 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 557 krát
Kategorie: Malba a kresba
Stránka byla zobrazena 12 557 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama