Jak namíchat grasshopper martini

V tomto článku:Mícháme GrasshopperDalší namíchaná "Martini"

Grasshopper martini je zelně zbarvený mátový koktejl, který se míchá z jednoho dílu zeleného likéru crème de menthe, jednoho dílu bílého likéru crème de cacao, a jednoho dílu smetany, nebo z dílů půl napůl. Crème de menthe může chutnat trochu nepříjemně, pokud byste ho chtěli pít samotný jen tak, ale když se smíchá s dalšími přísadami, dokáže vytvořit opravdu velmi přitažlivou kombinaci, protože máta nebude koktejlu dominovat a jen ho příjemně doplní. Grasshoper martini je vhodné čerstvou snítkou máty také ozdobit.

Přísady

 • 30 ml crème de menthe
 • 30 ml crème de cacao
 • 30 ml smetany nebo půl na půl
 • Snítka máty na ozdobu

1
Mícháme Grasshopper

 1. 1
  Nasypte do šejkru led.
 2. 2
  Přidejte do šejkru na koktejly stejný díl crème de menthe, crème de cocoa, a smetany, nebo půl na půl.
 3. 3
  Zakryjte šejkr víčkem.
 4. 4
  Rychle a silně všechno v šejkru asi pět minut protřepávejte.
 5. 5
  Přeceďte do koktejlové skleničky. Na povrchu drinku by se měla objevit hustá zelená pěna.
 6. 6
  Ozdobte koktejl snítkou máty. Můžete ji opřít o okraj skleničky a položit přes drink. Nevadí ani, pokud bude snítka namočená přímo v koktejlu.
 7. 7
  Podávejte. Na zdraví!

2
Další namíchaná "Martini"

 1. 1
  Namíchejte si s'more martini. V každém zůstal kousek dítěte, které miluje bonbóny marshmallows víc, než alkohol, a tenhle drink splňuje všechny požadavky. Sametově čokoládová, dekadentní chuť vás dostane.
 2. 2
  Zapojte do míchání modré martini. Jméno není úplně přesné, ale výsledek je skvělý – modré martini kombinuje gin a modré Curaçao místo tradičního vermutu. Pro všechny milovníky zábavy!
 3. 3
  Připravte si martini s jablečným ciderem. Není to ani pořádně "chlapský" pití, ani "pitíčko" pro holčičky – je to koktejl přesně v půli cesty, který zachutná každému. Zemitá, plná chuť, zkrátka hádanka ve sklenici.
 4. 4
  Vyzkoušejte martini s granátovým jablkem. Šťáva z granátového jablka je hlavní složkou grenadiny a přispívá k jedinečné chuti tohoto drinku. Ostře růžový, nakyslý a velmi osvěžující, přesně takový koktejl vás čeká.
 5. 5
  Zkuste tiramisu martini. Je to jako tornádo kávy, čokolády a smetany, zkrátka exploze chutí, která zažene i tu nejsilnější chuť na sladké. Pro všechny, kdo si kdy přáli, aby byl slavný italský dezert úplně – ne jen částečně – tekutý.

Tipy

 • Nikdy se nepokoušejte míchat Grasshopper bez likéru crème de cacao. Crème de cacao je likér s příchutí čokolády a dodává koktejlu specifickou příchuť, která je velmi důležitá.

Varování

 • Alkoholické nápoje pijte s rozumem.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Alkoholické nápoje

V jiných jazycích:

English: Make a Grasshopper Martini, Español: hacer un coctel Grasshopper, Nederlands: Een grasshopper Martini maken, Русский: приготовить коктейль «Кузнечик» в стиле Мартини, 中文: 调制绿色蚱蜢(鸡尾酒), Bahasa Indonesia: Membuat Grasshopper Martini, ไทย: ทำกราสช้อปเปอร์มาร์ตินี่, Tiếng Việt: Làm một ly Grasshopper Martini

Stránka byla zobrazena 1 032 krát.
Byl tento článek přesný?