Jak namalovat obličej

V tomto článku:Ženský obličej, náčrtekŽenský obličejMaleReference

Tento tutoriál vám ukáže některé techniky kreslení mužského nebo ženského obličeje.

1
Ženský obličej, náčrtek

 1. 1
  Vytvořte světlý obrys obličeje. Hlava nikdy není kulatá, má oválný tvar jako vejce. Takže si načrtněte oválný obrys, který se dole zužuje.
 2. 2
  Přidejte dělící čáry. Nejsnazší způsob, jak začít, je použít dělící čáry ke zmapování proporcí obličeje. Nejprve nakreslete čáru dolů středem oválu. Potom ovál znovu rozpulte, tentokrát horizontálně.
 3. 3
  Přidejte nos. Rozdělte znovu dolní polovinu horizontální čárou. Bod, ve kterém křižuje vertikální čáru je místo, kde byste měli začít kreslit základnu nosu. Načrtněte základnu nosu a nosní dírku na každé straně.
 4. 4
  Přidejte ústa. Rozdělte dolní čtvrtinu znovu na půl. Dolní ret bude spočívat na dělící čáře, kterou jste právě nakreslili. Nakreslete čáru, kde se rty setkají a potom nakreslete horní ret. Nyní doplňte spodní část rtu.
 5. 5
  Přidejte oči.
  • Nakreslete přes horizontální středovou čáru dva velké kruhy pro vytvoření očí. Ty vytvoří oční důlky. Horní část tohoto kruhu je místo, kde bude obočí a dolní část je místo, kde je lícní kost.
  • Nakreslete oko plovoucí ve středu důlku.
  • Potom budete potřebovat pracovat na tvaru očí. Oči mají mandlový tvar, takže to mějte na paměti, když je budete načrtávat (oči bývají v mnoha velikostech a tvarech, takže to vyciťte). Pravidlem je, že vzdálenost mezi dvěma očima je šířka druhého.
  • Uvnitř duhovky, té barvy ve středu vašeho oka, nakreslete zornici, což je nejtmavší kousek oka. Vyplňte většinu černou a nechte kousek bílý. Použijte plochou tužku a trochu stínování pro základ. Vystínujte duhovku od střední až po světlou a použijte dobře umístěné krátké čáry od hrany zornice k bělmu oka. Na některých místech kreslete světleji, abyste dodali hezký efekt. Nahoru nakreslete obočí. Teď vygumujte vodící čáry pod okem.
  • Dále nakreslete horní víčko nad vrchem mandle. Základna očního víčka přechází přes hořejšek duhovky a trochu ho zakrývá.
 6. 6
  Stínování pod očima. Teď přidejte trochu stínování pod oko a v místě, kde se oči setkávají s nosem, abyste vymezili oční důlek. Pro unavený vzhled přidejte stínování a skleslejší linky v ostřejším úhlu k hornímu očnímu víčku.
 7. 7
  Přidejte uši. Základna uší by měla být nakreslena v linii s horní částí nosu a špička ucha v linii s obočí. Pamatujte, že uši by měli být u strany hlavy ploché.
 8. 8
  Přidejte vlasy. Ujistěte se, že kreslíte vlasy od pěšinky ven.
 9. 9
  Nakreslete krk. Krky jsou těžší než si představujete. Nakreslete dvě čary dolů zhruba od míst, kde se dolní horizontální čára setkává s hranami obličeje.
 10. 10
  Nakreslete detaily. Přidejte trochu stínování pod nos a zvýrazněte bradu. Vytvořte kolem úst expresivní linky a vystínujte koutky. Potom nastiňte kořen nosu. Čím nápadnější tyto rysy vytvoříte, tím "starší" bude obličej vypadat.
 11. 11
  Můžete chtít nakreslit oblečení použitím například šrafování.
 12. 12
  Vyčistěte. Použijte gumu k odstranění všech vodících čar.

2
Ženský obličej

 1. 1
  Nakreslete tvar hlavy, kterou máte na mysli.
 2. 2
  Vytvořte čáry k určení středu obličeje a pozice očí.
 3. 3
  Načrtněte čáry k určení šířky, výšky a umístění očí, nosu, úst a uší.
 4. 4
  Načrtněte tvar a vzhled očí, nosu, úst, uší a obočí.
 5. 5
  Načrtněte tvar vlasů a krku.
 6. 6
  Použijte kreslící potřeby s menší špičkou, abyste mohli vytvořit jemnější detaily obličeje.
 7. 7
  Použijte skicu jako návod a nakreslete obrys.
 8. 8
  Vygumujte a odstraňte značky, abyste vytvořili vyčištěný obrys kresby.
 9. 9
  Vybarvěte a vystínujte kresbu.

3
Male

 1. 1
  Lehce načrtněte kruh.
 2. 2
  Nakreslete čáru ve středu začínající od vrchu a končící tam, kde bude brada. (Tato linie určuje, že obličej směřuje na vás).
 3. 3
  Načrtněte čáry k určení tvaru tváří, čelisti a brady.
 4. 4
  Načrtněte čáry k určení šířky, výšky a umístění očí, nosu, úst a uší.
 5. 5
  Načrtněte tvar a vzhled očí, nosu, úst, uší a obočí.
 6. 6
  Načrtněte tvar vlasů a krku.
 7. 7
  Použijte kreslící potřeby s menší špičkou, abyste mohli vytvořit jemnější detaily obličeje.
 8. 8
  Použijte skicu jako návod a nakreslete obrys.
 9. 9
  Vygumujte a odstraňte značky, abyste vytvořili vyčištěný obrys kresby.
 10. 10
  Vybarvěte kresbu.
 11. 11
  Dobrovolné: dle potřeby kresbu vystínujte.

Tipy

 • Cvičení dělá mistra.
 • Nevzdávejte se.

Věci, které budete potřebovat

 • Tužku
 • Papír
 • Pravítko
 • Gumu

Reference

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 94 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Záliby a Řemesla

V jiných jazycích:

English: Draw a Face, Italiano: Disegnare un Volto, Español: dibujar caras, Deutsch: Ein Gesicht zeichnen, Português: Desenhar um Rosto, Nederlands: Een gezicht tekenen, Français: dessiner un visage, Русский: нарисовать лицо, 中文: 画脸, Bahasa Indonesia: Menggambar Wajah, العربية: رسم الوجه, ไทย: วาดหน้าคน, 日本語: 顔を描く, 한국어: 얼굴 그리는 법, Tiếng Việt: Vẽ gương mặt, Türkçe: Yüz Nasıl Çizilir, हिन्दी: चेहरे का आकार ड्रॉ करें (Draw a Face)

Stránka byla zobrazena 10 934 krát.
Byl tento článek přesný?