Ať už máte velmi světlou pokožku, takže se nemůžete opalovat, nebo nechcete svou pleť vystavovat UV záření, řešením pro vás může být konturování tváře pomocí bronzeru. Když to neuděláte správně, můžete mít oranžový obličej nebo vypadat špinavě. Přečtěte si tedy raději náš návod a naučte se, jak bronzer nanášet jako zkušená kosmetička.

Postup

 1. 1
  Vyberte si bronzer. Protože jeho účelem je lehké ztmavení pleti, výběr bude záviset na jejím přirozeném odstínu a na tom, jak dramatickou proměnu chcete. Všeobecně platí, že by měl být jen asi o dva odstíny tmavší, než vaše pokožka. Vyzkoušejte trochu na tváři a podívejte se, zda vám obličej "prohřeje", aniž by vypadal příliš uměle.
  • Máte-li světlou pleť, kupte si bronzer v medové barvě, střední pleti sluší bronzer s růžovými nebo nazlátlými podtóny a tmavá pleť si nejlépe rozumí s bronzerem jantarové barvy.
  • Kupte si dva bronzery, pokud jste v zimě nejsvětlejší a v létě naopak přirozeně opálení. Budete si z nich schopni namíchat správný odstín na každý den v roce.[1]
 2. 2
  Pořiďte si štětec na bronzer. Vyberte si široký, nadýchaný štětec s kulatou špičkou. Pokud bude štětec příliš úzký a tuhý, výsledek bude flekatý. Na trhu existují speciální štětce na bronzer, i když jakýkoliv široký, velký štětec může také dobře posloužit.
 3. 3
  naneste make-up jako obvykle. Bronzer přijde na obličej až po make-upu a korektoru. Make-up vyhladí pleť a zakryje nedostatky. Vznikne tak čisté malířské plátno pro vaše konturování pomocí bronzeru. Aby líčení vypadalo přirozeně, rozetřete ho do ztracena i pod bradu a na krk.
 4. 4
  Rovnoměrně štětcem zakružte v bronzeru. Nanášejte ho nejlépe lehkými, rovnoměrnými tahy a raději postupně stínujte, místo nanášení jedné silné vrstvy. Pokryjte tedy špičku štětce jen lehce a přebytek oklepejte o stranu nádobky.
 5. 5
  Naneste bronzer. Aplikujte bronzer na místa, která přirozeně na sluníčku ztmavnou. Tahy by měly být velmi lehké. nejprve začněte na vrcholu čela, pokračujte na lícní kosti a pak dolů po linii čelisti. Pokud to uděláte správně, nanesený bronzer bude mít na každé polovině obličeje tvar číslice 3.[2]
 6. 6
  Zkontrolujte, jak bronzer vypadá na denním světle. Nános by neměl být příliš silný a měl by působit přirozeně. Pokud jste ho nanesli příliš, lehce ho rozetřete do ztracena vatovým tamponkem a naneste trochu běžného pudru.
  Reklama

Tipy

 • Pozor, ať na štětec nenanesete příliš mnoho bronzeru. Nespěchejte, bronzer můžete přidávat a vrstvit, pokud to bude potřeba!
 • Dejte si záležet, aby obě strany tváře byly nalíčené stejně.
 • Pravidelně své kosmetické štětce myjte a udržujte v dobrém stavu. Kosmetičky si myjí štětce ve vodě a ošetřují je kondicionérem.
 • levné bronzery jsou hrudkovité a na tváři mohou vypadat nerovnoměrně. nelitujte těch pár korun navíc a pořiďte si kvalitní bronzer a správný štětec.

Reklama

Varování

 • Nefoukejte na štětec, abyste odstranili přebytečný bronzer. I malá kapička vody může způsobit na obličeji šmouhy.
 • Nejběžnější chyby při nanášení bronzeru je jeho špatný výběr - často je příliš oranžový a obličej pak vypadá nepřirozeně.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 577 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 3 577 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama