Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete se naučit perfektně líčit oční linky? Když to budete umět, vaše řasy budou působit větším dojmem. S touto barvou si velmi snadno vytvoříte nejtmavší a nejpřesnější linky.

Postup

 1. 1
  Vyberte si správnou linku. Rozhodli jste se naučit se s tekutými linkami? Nyní si musíte vybrat vhodný typ aplikace. Tekuté linky seženete ve dvou verzích:
  • Fixové linky, které vypadají jako opravdové fixy a také stejně tak fungují.
  • Linky se štětečkem se podobají lakům na nehty, protože musíte pro každou aplikaci namočit štěteček do nádobky s barvou. [1]
 2. 2
  Připravte si víčka. Oční linky nanášíme na oči po stínech, ale ještě před řasenkou. Dejte si na víčka bázi pod stíny, aby vám stíny i linky déle vydržely. Pokud chcete použít stíny, dejte si je na víčka ještě před nanášením linky.
 3. 3
  Správná poloha. Největším problémem při nanášení očních linek jsou nestabilní ruce, kvůli kterým se nám linky často nepovedou. Položte si loket na stůl a ruku si opřete o tvář.
  • Nejlepší bude, když si druhou rukou budete držet malé kosmetické zrcadlo, abyste na líčení dobře viděla.
 4. 4
  Nakreslete si podél víčka malé čárky nebo tečky. Při nanášení linky nekreslete najednou celou linku – riskujete, že by linka byla nerovnoměrná a na konci příliš silná. Začněte tedy kreslit malé čárky co nejtěsněji u řas.
 5. 5
  Spojte čárky. Jemnými krátkými tahy štětečkem nebo fixou spojte malé čárky do jedné souvislé linky. Díky tomu budete mít krásně tenké a rovnoměrné linky bez vlnek a rozšířených konců. Nespojujte všechny tečky jedním tahem, ale znovu dělejte malé krátké čárky.
 6. 6
  Vyhlaďte linku. Pokud jdou na lince vidět mezery mezi čárkami, jemně je dokreslete. Udělejte to i na spodní straně linky.
 7. 7
  Bez ohledu na to, jaké linky používáte, byste na konci měla udělat alespoň malý ocásek, který vytvoří dojem delších řas. Pomocí linky si u vnějšího koutku víčka linku trochu protáhněte nahoru. Na konci nakreslete malý trojúhelníček a vybarvěte ho.
  • Můžete si udělat jen malý ocásek, nebo ho protáhnout daleko a vytvořit si „kočičí oko“.
 8. 8
  Dokončete líčení. Po linkách si naneste řasenku, pudr atd. Velkým kulatým štětcem se zbavte stínů nebo linky, které vám spadly pod oči. Chybičky odstraňte pomocí vatové tyčinky namočené v odličovači.[2]
  Reklama
Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Alternativy tradičních očních linek

 1. 1
  Zkuste krémové linky. Krémové nebo gelové linky se nanášejí malým štětečkem a prodávají se ve formě tuhé pasty/gelu. S krémovými linkami budete mít linku jemnější a nanášení speciálním štětečkem je preciznější.
 2. 2
  Vyrobte si oční linky ze stínů. Věřte nebo ne, můžete si snadno vyrobit oční linky pomocí černých očních stínů a trochy vody. Vytvořte tuhou pastu a štětečkem ji nanášejte na oči.
 3. 3
  Zahřejte tužku na oči. Když se tužka zahřeje, většinou se začne rozpouštět na tekutinu. Zapalovačem tužku trochu nahřejte, aby změkla. Chvíli počkejte a potom si s ní nakreslete linky.
 4. 4
  <finished>
  Reklama

Tipy

 • Když se vám linky dostanou do očí, pořádně si je vymyjte a utřete. Když se zraníte oční fixou, lehce si na oko tlačte teplou žínkou, dokud bolest nepoleví.
 • Jedno oko mějte otevřené, samozřejmě to, které právě nelíčíte. Jinak byste neviděli, jak se líčíte.
 • Nespěchejte. Dejte si na čas a pusťte si na YouTube videa s návody.
 • Tekuté linky jsou skvělé a dodají vám dokonalý vzhled, ale když to s nimi neumíte, většinou to nedopadne dobře.
 • Používejte kvalitní linky s obsahem peptidů, které podporují růst řas. Kvalitní linky také chrání vaše řasy před vypadáváním při odličování řasenky.
Reklama

Varování

 • Ujistěte se, že nejste alergičtí na žádnou z přísad očních linek. Raději si je vždy vyzkoušejte na zápěstí.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 56 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 810 krát
Stránka byla zobrazena 5 810 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama