Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jak řekla vizážistka Nam Vo: „Pokud vám někdo pochválí podkladový make-up, je jasné, že děláte něco špatně.“ Pokud neumíte nanášet podkladový make-up tak, aby působil přirozeně, nic si z toho nedělejte – s tímto problémem bojuje spousta žen. Najděte si správný odstín, nespěchejte při aplikaci a používejte pudr. Brzy se naučíte podklad aplikovat tak, že vám lidé nebudou chválit make-up, ale kvalitu pleti.

Metoda 1 ze 2:
Začínáme

 1. 1
  Vyberte si správnou barvu. Jak název napovídá, podkladový make-up je základem celého líčení. Pokud chcete mít jistotu, že vám sjednotí barvu pleti, vyberte si poklad v barvě vaší pleti. Zkuste si několik odstínů přímo na obličeji (ne na ruce ani na krku) a vyberte si barvu, která naprosto odpovídá vašemu tónu pleti.
 2. 2
  Vyberte si typ podkladu. Podkladový make-up seženete v několika formách – volný pudr, kompaktní pudr, krém, tekutý podklad, nebo třeba sprej. Možná máte pocit, že se v nich nikdy nezorientujete, ale nemusíte mít strach. Zajděte si do parfumerie a vyzkoušejte si různé typy podkladů. Potom si kupte ten, který je pro vás nepříjemnější a vypadá na vaší pleti realisticky. [1]
 3. 3
  Sežeňte si vše, co budete potřebovat. Podkladový make-up můžete nanášet prsty, houbičkou, nebo štětcem. Vizážisté se neshodují na tom, který z těchto způsobů je nejlepší, ale všechny mají své výhody. Když budete make-up nanášet prsty, budete ho moci dobře rozetřít, ale když ho budete nanášet štětcem, předejdete přenosu bakterií (a omezíte akné).
 4. 4
  Připravte si pleť. Podklad byste měli nanášet na čistou pleť natřenou hydratačním krémem. Nejprve si obličej důkladně umyjte a použijte krém. Potom několik minut počkejte, aby se krém trochu vsákl.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Nanášení podkladového make-upu

 1. 1
  Použijte bázi. Make-up není to první, co byste si měla na pleť nanášet. Nejprve použijte bázi, což je čirý gel, který pleť vyhladí a zbaví ji nedostatků. Některé ženy používají před nanášením podkladu také korektor, ale ten můžete použít až potom. [2]
 2. 2
  Naneste si na obličej podkladový make-up. Bez ohledu na to, zda máte tekutý, krémový, nebo pudrový make-up, byste ho nejprve měla nanášet do středu obličeje. Naneste si trochu make-upu na tvář vedle nosu, na bradu a na čelo.
 3. 3
  Rozetřete make-up. Vezměte si houbičku nebo štětec a rozetřete make-up po celém obličeji. Neměly by být vidět žádné přechody, make-up by se měl přirozeně spojit s okrajem obličeje a krkem. Roztírejte make-up důkladně, abyste na obličeji neměla příliš silnou vrstvu.
 4. 4
  Upravte si make-up na místech s nedokonalostmi pleti. Pokud máte problémy s pletí, jako jsou pupínky, černé tečky, nebo kruhy pod očima, přidejte na tato místa trochu více make-upu. Použijte štětec na korektor nebo houbičku a důkladně make-up rozetřete, abyste na obličeji neměla světlejší nebo tmavší místa.
 5. 5
  Dokončete práci na podkladu. Pokud jste nepoužila korektor, naneste ho na problémová místa a nakonec celý obličej zapudrujte. Použijte průhledný matující pudr, který zajistí, že vám make-up nebude během dne z obličeje stékat. [3]
 6. 6
  Hotovo. .
 7. 7
  <finished>
  Reklama

Tipy

 • Pravidelně perte houbičky a štětce, aby se na nich neusazovaly bakterie.
 • Pokud nechcete dávat spoustu peněz za drahý make-up, zajděte si do parfumerie pro vzorky dražších make-upů a potom si v drogerii vyberte levnější verzi toho, který vám nejlépe sedí.
 • Použijte štětec s rovným koncem, který vám umožní make-up rozetřít do ztracena.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 1 743 krát
Stránka byla zobrazena 1 743 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama