Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Najít na pohledu správné místo na adresu může být někdy trochu oříšek. Ačkoli se to může zdát být jedním z nejsnadnějších úkolů při posílání pohledu, je důležité si to dobře rozvrhnout, ještě než začnete na pohled psát samotnou zprávu. Ale i v případě, že si na adresu vzpomenete až poté, co pohled popíšete sáhodlouhým vzkazem, existují způsoby, jak adresu na pohled napsat dodatečně.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Správné umístění adresy

Stáhnout PDF
 1. 1
  Podívejte se na značky, které ukazují, kam adresu napsat. Adresa se obvykle píše na pravou dolní polovinu pohledu. Uprostřed pohledu zpravidla bývá natištěná linka, která odděluje pravou a levou stranu. Pokud ne, představte si, že pohled dělí uprostřed pomyslná čára na levou a pravou část. A právě pravá strana je ta, kam napíšete adresu.
  • Řada pohledů má předtištěné vodorovné řádky, na které se píše adresa. Ovšem ne všechny. Za nejlepší umístění pak tedy považujte prostředek pravé části.
 2. 2
  Rozvrhněte správně umístění adresy. Pokud vyrábíte vlastní pohled z obrázku nebo fotky, nebo pokud jste si koupili pohled bez označeného místa na adresu, budete si ho muset rozvrhnout sami. Na místní poště vám poradí ohledně konkrétních poštovních pravidel; obecně ale mezi ně patří následovné body:[1]
  • Strana, na kterou se píše adresa musí být rozdělena na levou a pravou část, ať už je oddělena linkou nebo ne. Levá část slouží k napsání zprávy.
  • Poštovní adresa adresáta, známka a jakékoli další informace a označení, týkající se pošty, musí být umístěny na pravé straně. Pravá strana musí být široká alespoň 5,5 centimetrů (měřeno od pravého okraje, shora i odspoda).
 3. 3
  Nakreslete okolo pěkný rámeček, ať adresa vynikne. Pomůžete tím pošťákům najít adresu a zabráníte tím možným nedorozuměním.
  • Můžete pak také psát až k samotné adrese, aniž by vaše zpráva zasahovala do adresy a vytvářela zmatek.
 4. 4
  Do pravého horního rohu nalepte známku. Toto je standardní místo pro poštovní známky. Možná ale budete muset nalepit dokonce víc známek; záleží, kam pohled posíláte.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Oprava chyb

Stáhnout PDF
 1. 1
  Pokuste se napsat adresu na pohled jako první. Ve většině případů jsou na pohledu předtištěné linky na adresu, ale občas bývá pohled úplně prázdný. Pokud si navyknete psát adresu jako první, vyhnete se situaci, kdy celý pohled popíšete a marně budete hledat místo, kam ji vtěsnat.
 2. 2
  Nalepte adresu na pohled. Může se stát, že adresu napíšete propiskou špatně, nebo ji naopak úplně zapomenete napsat. Vezměte papír a načrtněte si velikost pohledu. Potom nakreslený rámeček upravte, jako by to byl nový pohled. Vpište do něj adresu, vystřihněte a nalepte ji na původní pohled, který chcete poslat.
  • Pošta sice nebude vaší zmatečnou adresou nadšená, ale rozhodně se pokusí pohled doručit.
  Reklama

Tipy

 • „Stručně a jasně“ je základní pravidlo pro psaní pohledů. Pokud se jím budete řídit, s nalezením místa pro adresu nebudete mít žádný problém.
 • Pokud jste na prázdninách, nebudete asi chtít na pohled psát i zpáteční adresu, ale pokud ho posíláte z domova, můžete zpáteční adresu napsat do levého horního rohu.
 • Piště úhledně a čitelně. Pokud se spletete, nebo pokud pošťák nedokáže přečíst váš rukopis, pohled vám zpátky nedoručí, ledaže byste na něj napsali čitelně i zpáteční adresu.
Reklama

Varování

 • Zprávu na pohledu si může přečíst jakýkoli zaměstnanec pošty. Nepiště na něj tedy žádné citlivé informace, které by mohly ohrozit vás nebo vašeho adresáta.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 598 krát
Stránka byla zobrazena 8 598 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama