Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V dnešní době všichni posílají jen SMS zprávy a emaily, takže staromódní zvyk psaní milostných dopisů má něco do sebe – zejména když ho napíšete ručně. Milostné dopisy jsou poklady, které si většina lidí schovává po zbytek života a moc si jich váží. Jde o skvělý dárek pro někoho, koho skutečně milujete. Napsat milostný dopis není těžké, ale vyžaduje to trochu času a zamyšlení se nad svými pocity.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Připravte se na psaní

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zbavte se obav. Můžete napsat jen to, co chcete, takže nemusíte mít strach. Nemusíte se řídit žádnými pravidly ani šablonami a nemusíte psát ani sentimentální poezii. To nejlepší, co můžete udělat, je psát tak, jak to skutečně cítíte. [1]
 2. 2
  Dostaňte se do správné nálady. Jděte na nějaké klidné místo a zavřete za sebou dveře. Zbavte se všech zdrojů rozptýlení, jako jsou různé hluky, elektronické přístroje a lidé, kteří by vás mohli rušit. Vytvořte si klidné prostředí. Můžete si zapálit svíčky, nebo si pustit nějakou klidnou romantickou hudbu.
  • Pokud máte písničku, která vám připomíná vaši milovanou osobu, pusťte si ji.
  • Můžete si s sebou vzít také fotku své milované osoby a při psaní se na ni dívat.
 3. 3
  Zamyslete se nad svými pocity. Všichni máme čas od času chvíle, kdy cítíme silné city k lidem, které milujeme. Zkuste u sebe tyto pocity vyvolat a soustřeďte se pouze na toho druhého. Dostaňte se do nálady, kdy budete plně ponořeni do své lásky. Snažte se prožívat fyzické a emocionální aspekty této chvíle co nejsilněji. Zapište si všechny své pocity a myšlenky, které vás v tento moment napadnou.
 4. 4
  Myslete na osobu, kterou milujete. Jistě jste se do ní zamilovali z nějakého důvodu. Pravděpodobně vás na ní něco přitahovalo a něco vám umožnilo se do ní zamilovat. Možná má speciální vlastnosti, například vzhled, osobnost, charakter, temperament, smysl pro humor, nebo silné stránky, které byste chtěli ocenit. Napište jí o tom, co na ní milujete a jak si vážíte toho, co pro vás dělá.
  • Zamyslete se nad tím, co pro vás vaše milovaná osoba znamená. Je vaším nejlepším přítelem? Vaší spřízněnou duší? Napište si seznam všeho, čeho si na svém partnerovi vážíte.
  • Nyní začněte s pomocí svého seznamu tvořit věty. „Miluji, jak jemné ruce máš,“ nebo „Miluji, jak se na mě díváš a v tvých očích vidím, že všechno bude v pořádku,“ nebo například „Tvůj úsměv a smích mi vždy zlepší celý den.“
  • Nesoustřeďte se pouze na fyzické aspekty svého milovaného člověka. Mohli byste kvůli tomu působit trochu povrchně. Neměli byste se jim ovšem také úplně vyhnout, aby váš dopis nevyzníval příliš platonicky. Milostné dopisy by měly být vkusně smyslné a uctivé – nemusejí být nutně erotické.
 5. 5
  Nechejte se vést vzpomínkami. Pravděpodobně máte spoustu společných vzpomínek se svým partnerem. Máte společné historky a vzpomínky, které sdílíte jen spolu. Tyto vzpomínky a zážitky obohacují váš vztah.
  • Zamyslete se nad něčím, co jste spolu prožili, například nad vaším prvním setkáním. Jistě si také vzpomenete na chvíli, kdy jste si řekli, že byste s danou osobou chtěli být. Napište si tento příběh a uveďte všechny detaily, na které si vzpomenete – od toho, co jste měli ten den na sobě až po pocity nervozity, které jste cítili, když jste svého partnera šli oslovit.
 6. 6
  Zamyslete se nad budoucností. Váš vztah má svoji minulost, ale jistě má také budoucnost, což byste měli ve svém dopise zdůraznit. Pokud jste daleko od sebe, popisujte partnerovi vše, co spolu budete dělat, až se zase uvidíte. Pokud jste spolu ve vážném vztahu, napište partnerovi všechny své fantazie, které máte o vašem společném životě.
 7. 7
  Zamyslete se nad tím, jak byste psali, kdybyste před sebou měli poslední den svého života. Mnoho milostných dopisů psali vojáci svým láskám z fronty. Když se nad tím zamyslíte takto, může vám to poskytnout novou perspektivu a může vám to pomoci napsat věci tak, jak byste je chtěli napsat, kdybyste už nedostali další možnost je vyjádřit. Nestyďte se a pište každé slovo tak, jak ho cítíte.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Napište první verzi dopisu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Napište si hrubou první verzi dopisu. Ze začátku si nedělejte starosti s gramatikou a pravopisem. Jde o to napsat do dopisu to, co v něm chcete mít. Až budete mít tuto první verzi hotovou, budete se moci zabývat opravou chyb. Dopis by měl být vyznáním toho, co cítíte, takže byste měli psát naprosto upřímně a otevřeně.
  • Dejte si na čas a nepospíchejte. Pokud je to první milostný dopis, který píšete, nezapomínejte na to. I psaní milostných dopisů je dovednost, kterou se musíte naučit, takže se smiřte s tím, že pravděpodobně budete dělat chyby.
  • Vyjadřujte své pocity svými vlastními slovy. Nenapodobujte styl nikoho jiného. Měli byste se vyjadřovat jedinečně a měli byste k partnerovi promluvit tak, jak to dokážete jedině vy. Musíte psát upřímně a dát do dopisu kus svého já.
  • Při psaní dopisu myslete stále na svého partnera a na váš vztah. Vyznávat lásku někoho, koho ještě pořádně ani neznáte, je něco jiného, než psát milostný dopis své ženě po dvaceti letech manželství.
  • Uvědomte si, že byste v dopise měli uvést to, že svého partnera skutečně milujete. Stačí napsat jen „Miluji tě.“
 2. 2
  Začněte od začátku. Napište svému partnerovi, proč mu píšete tento dopis. V milostném dopise byste měli psát od začátku jasně. Zamyslete se nad tím, co vás přivedlo k psaní tohoto dopisu. Můžete napsat například: „Poslední dobou často myslím na to, jak tě miluji a chtěl jsem ti to dát najevo.“ [2]
  • Nikdy partnera v dopise neurážejte, ani neponižujte sebe ani své pocity. Buďte sebejistí ohledně toho, co cítíte a vyjadřujte se tak, aby nedošlo k omylu. [3]
 3. 3
  Napište text dopisu. Do této části byste měli uvést své myšlenky, vzpomínky a příběhy, na které jste mysleli při přípravě dopisu. Napište svému partnerovi vše, co na něm milujete, proč ho milujete, jaké pocity ve vás jeho přítomnost vyvolává a připomeňte mu nějakou věc, kterou jste spolu zažili. Napište, že se díky němu váš život změnil k lepšímu a že kdybyste ho neměli, cítili byste se neúplní.
  • Cílem milostného dopisu je vyjádřit hluboké city, které většina lidí nedokáže vyjadřovat osobně. Využijte této příležitosti k tomu, abyste partnerovi řekli více, než co mu říkáte pravidelně do očí. Využijte nápady, které jste si zapsali při přípravě dopisu.
  • Pokud nepíšete poezii, můžete do dopisu zahrnout báseň nějakého vašeho oblíbeného básníka, nebo citát, který vám pomůže vyjádřit to, co se snažíte říct. Vždy ovšem uveďte jméno autora, aby to nevypadalo, že se snažíte cizí práci vydávat za vlastní.
  • Pokud chcete být sentimentální, klidně to udělejte. Důležité je, abyste byli autentičtí. Pokud vás partner miluje, váš dopis se mu bude líbit.
 4. 4
  Pište pozitivně. Vše, co napíšete, si váš partner pravděpodobně schová. Nepište tedy nic negativního – nekritizujte partnera a nepište také nic nerozhodného. Máte zde šanci partnerovi projevit svoji lásku tím nejčistším způsobem a dát mu najevo, jak skvělý je díky němu váš život. Neměli byste psát o svých chybách, ani vzpomínat na nepříjemné věci, které jste spolu zažili. [4]
  • Je dobré psát o tom, jak se cítíte právě teď. Měli byste samozřejmě psát o výjimečných věcech, které jste spolu prožili, ale zároveň byste měli mít jistotu, že váš partner bude vědět, že k němu cítíte velmi silné pocity.
  • Zkuste například: „I nyní, o deset let později, se mi stále podlamují kolena, když se na mě usměješ,“ nebo „Miluji tě víc, než kdy dříve.“
 5. 5
  Napište partnerovi, že mu budete navždy oddaní. Pište o tom, že doufáte ve společnou budoucnost. Připomeňte svému partnerovi, jak důležitý je pro vás váš vztah a že si přejete, aby vydržel co nejdéle. Napište, že budete partnerovi vždy oddaní a že vaší lásce nebude stát nic v cestě. Popište to, co pro vás znamená věčnost strávená s ním a jak se těšíte na vše, co spolu ještě prožijete.
 6. 6
  Ukončete svůj dopis. Měli byste dopis zakončit pozitivně. Můžete napsat například něco, čím popíšete své aktuální pocity, například: „Doufám, že se mi o tobě dnes bude zdát,“ nebo „Nemůžu se dočkat, až se tebou strávím zbytek svého života.“
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Dokončete svůj dopis

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si hezký dopisní papír. Dopřejte partnerovi něco, čeho se bude moci dotknout a s trochou štěstí si to také schovat pod polštář. Nejlepší je psát na nějaký jednoduchý dopisní papír (například bílý), nebo na romantický papír určený přímo pro psaní milostných dopisů (například růžový). Když si vyberete kvalitní papír, dodáte svému dopisu nádech luxusu a dáte partnerovi najevo, že jste si jeho psaní dobře promysleli.
  • Pokud nemáte dopisní papír, bude vám stačit obyčejný papír z tiskárny. To, co na něj napíšete, je v každém případě důležitější, než samotný papír.
  • Můžete také obyčejný papír upravit tak, aby vypadal jako pergamen, nebo si vyrobit vlastní papír.
  • Použijte černou nebo hnědou tuš nebo pero, aby dopis působil elegantně. Nepoužívejte modrou, zelenou, ani červenou propisku, aby dopis nevypadal jako oznámkovaný domácí úkol.
 2. 2
  Oslovujte partnera intimně. Můžete ho oslovovat „můj nejdražší,“ „můj milovaný,“ „krásko,“ „lásko moje,“ nebo pokud máte nějaké důvěrné přezdívky, můžete je použít. Pokud již jste v důvěrném vztahu, můžete partnera oslovovat i jménem (například „můj Honzo“), ale nedělejte to, pokud chcete v dopise vyznat své city – mohlo by to působit příliš teritoriálně. Použijte raději nějaké uvolněnější oslovení.
 3. 3
  Napište do dopisu datum. Uveďte rok, měsíc a den napsání dopisu. Váš partner si milostný dopis jistě schová a bude ho mít dlouhá léta, takže je důležité napsat datum, aby partner nezapomněl, kdy dopis dostal. Pravděpodobně si ho bude číst stále dokola, takže se připravte na to, že vám z něho bude citovat ještě mnoho let po tom, co mu ho pošlete.
 4. 4
  Přepište dopis. Vezměte si první verzi dopisu a přepište ho na dopisní papír. Dejte si pozor, abyste neudělali kaňky inkoustem a abyste psali čitelně a úhledně. Je důležité psát úhledně, takže nikam nespěchejte a snažte se napsat každé slovo tak, aby bylo dobře čitelné a vypadalo hezky. Měli byste dosáhnout toho, aby si vaše láska dopis četla stále dokola a ráda se na něho dívala.
 5. 5
  Podepište se. Tím se se svým partnerem rozloučíte. Můžete napsat „navždy tvůj“ nebo „s lásko“ nebo třeba „líbá“. Pokud používáte důvěrná oslovení, napište ho i do rozloučení. Můžete přidat také nějaký vtip, kterému rozumíte jen vy dva, nebo například odpovědět na nějakou nezodpovězenou otázku, aby byl konec dopisu osobnější.
  • Pokud chcete být romantičtější, zkuste jednoduché, ale vášnivé rozloučení, například: „S nehynoucí láskou,“ nebo „Navždy tvůj.“
 6. 6
  Dodejte dopisu osobní pocit. Můžete napsat něco speciálního, nebo k dopisu přiložit nějakou drobnost, například květ nějaké květiny, sáček s oblíbeným čajem vašeho partnera, nebo můžete papír postříkat svým parfémem nebo kolínskou. Dívky mohou na papír otisknout svoji rtěnku.
 7. 7
  Dejte dopis do obálky. Přeložte ho tak, aby byl text schovaný uvnitř a vložte ho do adresované obálky. Můžete si vybrat obálku, která se hodí k vašemu dopisnímu papíru, aby dopis působil ještě elegantnějším dojmem. Pokud chcete, můžete si obálku také vyrobit sami, nebo ji složit přímo z dopisu. [5]
  • Můžete dopis také srolovat do svitku a svázat ho nějakou hezkou stužkou.
  • Můžete přidat i nějakou romantickou pečeť, která obálce dodá elegantnější vzhled. Pokud chcete, dejte pečeť vzhůru nohama, což znamená „miluji tě.“
 8. 8
  Překvapte svoji lásku dopisem. Pošlete dopis své lásce doporučeně, abyste si získali její pozornost. Překvapení dopisu dodá na zajímavosti a zajistí, že pro vašeho partnera bude celý tento zážitek ještě emocionálnější a nezapomenutelnější. Můžete mu dopis také schovat pod polštář, nebo mu ho dát ráno vedle talíře se snídaní. [6]
  • Možná bude lepší před odesláním dopisu chvíli počkat. Po napsání dopisu si ho odložte a za několik dní ho zkontrolujte. Zkuste se podívat, zda v něm nemáte chyby a ujistěte se, že jste nenapsali nic, čeho byste mohli později litovat. Potom dopis odešlete a připravte se na vášnivou odpověď od vašeho partnera.
 9. 9
  Pište více milostných dopisů. Neměli byste to brát jako ojedinělou událost. Zvykněte si psát svému partnerovi dopisy na narozeniny, na vaše výročí, když budete muset trávit delší dobu od sebe, nebo jen tak bez zjevného důvodu. Čím častěji to budete dělat, tím jednodušší to pro vás bude a tím větší význam to pro vašeho partnera bude mít.
  Reklama

Tipy

 • Milostné dopisy dokážou skvěle „ozvláštnit“ vztah, takže se hodí pro speciální příležitosti, jako je například výročí.
 • Můžete dopis napsat kaligrafií. Nejen že budete muset více myslet na to, co chcete napsat, ale dopis díky tomu bude vypadat mnohem lépe.
 • Nejdůležitější je to, že byste měli psát od srdce. Neměli byste kopírovat romantické myšlenky někoho jiného, ani si hledat citáty na internetu. Také si nenechávejte při psaní od nikoho pomáhat. Měli byste psát sami a od srdce.
 • Pokud chcete dopisní papír postříkat parfémem, dejte si pozor, abyste ho nenamočili.
 • Vše, co do milostného dopisu napíšete, musíte myslet vážně.
 • Neměli byste chodit kolem horké kaše. Přejděte rovnou k věci – pokud píšete o své nehynoucí lásce k partnerovi, držte se toho. Nepište nic jako „Líbí se mi tvůj kabát, hodí se ti k očím.“
Reklama

Varování

 • Uvědomte si, že pro některé lidi milostný dopis nepředstavuje romantické gesto tak jako pro vás. Pokud partner na váš dopis nebude reagovat pozitivně, nemusíte si to brát osobně. Jde o vyjádření vaší lásky a měla by vám stačit radost, kterou vám přineslo jeho psaní a odesílání. Neměli byste záviset na odpovědi.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 119 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 60 621 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 60 621 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama