Jak napsat svému idolu a zahájit rozhovor

V tomto článku:Jak začít rozhovorDalší způsoby, jak začít rozhovorZákladní pravidlaReference

SMS zprávy jsou skvělým a snadným způsobem, jak zahájit rozhovor s někým, kdo se vám líbí. Telefonní hovor může na někoho působit příliš horlivě a pronásledování vašeho idola na ulici by mohlo být klasifikováno i jako trestný čin! SMS zprávy jsou tedy ideálním způsobem, jak oslovit někoho, o koho máte zájem. Zhluboka se nadechněte, seberte odvahu a dejte se do psaní!

1
Jak začít rozhovor

 1. 1
  Získejte telefonní číslo svého idola. Nejlepší je o číslo požádat, když si spolu budete povídat a oba se budete dobře bavit. Uvolněně požádejte o telefonní číslo a snažte se z toho nedělat žádnou vědu.
  • Řekněte například: „Nechceš si vyměnit telefonní čísla? Mimochodem jsem si právě koupil nový iPhone. Jaký telefon máš ty?“
  • Výměna telefonních čísel je někdy trochu rozpačitou záležitostí. Dejte si pozor, aby vám nic neuniklo. Během výměny čísel si s tím druhým stále povídejte, aby to působilo přirozeně.
 2. 2
  Pošlete svému idolu první zprávu. Stačí jednoduché „Co děláš?“ nebo „Co máš dnes v plánu?“
  • Pokud ten druhý odpoví, že se dívá na televizi, poslouchá hudbu, nebo hraje počítačovou hru, zeptejte se ho, co sleduje, poslouchá, nebo hraje. Připravte si doplňující otázky na všechny různé odpovědi, abyste měli jistotu, že rozhovor nebude váznout.
  • Když vám ten druhý odpoví, že si dělá domácí úkoly, můžete mu odpovědět, že vám ve škole dávají spoustu práce a že vám trvá dlouho všechny úkoly udělat. Pokud se svým idolem nechodíte do školy, napište například: „Chudáčku, máš těch úkolů moc?“
  • Napište svému idolu, co máte v plánu vy. Když vám váš idol napíše, co dělá, odpovězte mu třeba: „To je super, já jen tak sedím u počítače a dívám se na Facebook.“
 3. 3
  Všímejte si toho, jak se váš idol chová. Všímejte si narážek, díky kterým poznáte, zda si s vámi ten druhý píše rád, zda už ho nebaví si s vámi psát, nebo zda je připraven na další krok a měli byste ho pozvat na rande.
  • Pokud ten druhý na vaše zprávy odpovídá krátce a stroze, měli byste mu pravděpodobně odepsat „Musím už jít, měj se hezky,“ nebo něco podobného. Nemyslete si nic špatného – možná má ten druhý jen spoustu práce, nebo má špatnou náladu. Dejte si pozor, abyste nepůsobili zoufale a příliš horlivě.
  • Když vám ten druhý odepíše otázkou, například: „Co děláš ty?“ budete mít jistotu, že si s vámi chce psát dál. Pokračujte v rozhovoru naprosto přirozeně, ale počkejte, až si ten druhý přestane chtít psát. Pište mile a snažte se v rozhovoru pokračovat.
  • Hledejte si příležitosti, které vám umožní posunout váš rozhovor na další úroveň. Pokud se začnete bavit o osobních věcech, nebo se vám váš idol začne svěřovat se svými problémy, můžete mu napsat: „Nechceš mi zavolat, abychom si mohli promluvit v klidu? Možná se můžeme i sejít.“
  • Buďte odvážní a nebojte se! Pokud máte pocit, že přišla ta pravá chvíle, pozvěte svého idola na rande. Pokud vás odmítne, nic si z toho nedělejte – v moři je spousta ryb!

2
Další způsoby, jak začít rozhovor

 1. 1
  Napište svému idolu toto: „Jak se ti dnes líbilo ve škole?“ Pokud odpoví „OK“ nebo „bylo to v pohodě,“ můžete se zeptat, jaké domácí úkoly dostal, který předmět ho bavil nejvíce, nebo si najít něco jiného, na co se můžete zeptat.
 2. 2
  Využijte prázdniny a svátky.
  • Pokud si píšete se svým idolem těsně před Vánoci, nebo před jeho narozeninami, zeptejte se ho, jaké má plány a jak bude slavit.
  • Pokud si píšete po nějakém svátku nebo prázdninách, napište svému idolu například: „Jaké jsi měl/a narozeniny? Dostal/a jsi něco zajímavého?“
  • Zjistěte si něco i o svátcích, které neslavíte. Pokud například váš idol slaví Chanuku a vy slavíte Vánoce, můžete se ho ptát na různé věci ohledně tohoto svátku, abyste se toho dozvěděli co nejvíce.
  • Napište svému idolu na Nový rok a zeptejte se ho, zda si stanovil nějaká předsevzetí. Napište mu také svá předsevzetí.
 3. 3
  Ptejte se svého idola na jeho rodinu. Můžete ho nechat, aby si u vás postěžoval na svého sourozence, nebo aby vám vyprávěl o tom, co s rodinou podnikají. Pokud sami máte sourozence, napište například: „Naprosto chápu tvoje problémy, mám mladší sestru, která mě taky přivádí k šílenství.“ Můžete se ptát také na rodiče, nebo na domácí zvířata.
 4. 4
  Pište si se svým idolem o jeho zájmech a koníčcích.
  • Pokud váš idol hraje nějaký sport, zeptejte se ho, jak dopadl jeho poslední zápas.
  • Pokud váš idol například hraje v kapele, píše do školního časopisu, nebo se věnuje jiným zájmovým činnostem, můžete se ho na tyto aktivity zeptat.
  • Vyhrál váš idol v poslední době nějakou soutěž? Pokud byl například členem vítězného týmu v bowlingu, nebo měl hlavní roli ve školní hře, pošlete mu SMS zprávu s gratulací.
 5. 5
  Napište tomu druhému něco soucitného. Pokud váš idol dostal špatnou známku, prohrál nějaký sportovní zápas, nebo se mu stalo něco nepříjemného, jako je smrt v rodině, napište mu například: „Je mi moc líto, co se stalo. Jak to zvládáš?“

3
Základní pravidla

 1. 1
  Nespěchejte. U textových zpráv máte pouze 160 znaků, abyste napsali to, co chcete. Není nutné odpovídat vašemu idolu okamžitě. Nejprve si vždy dobře rozmyslete, co napíšete.
 2. 2
  Dejte si pozor, abyste neměli příliš vysoký účet za telefon. Pokud si chcete s někým dlouho psát, musíte se ujistit, že máte neomezený tarif na zprávy. Jistě nechcete řešit nepříjemné překvapení v podobě extrémně vysokého účtu za telefon. [1]
 3. 3
  Nepište zkratkami. Když to budete přehánět ze zkratkami, bude to vypadat, že jste povrchní a nehodláte tomu druhému věnovat dostatek času. Zkratky si nechejte pro psaní se svým nejlepším kamarádem a lidem, o které máte zájem, pište vždy celými slovy.
 4. 4
  Nepřehánějte to ani se smajlíky. Smajlíci jsou v pořádku, ale než někomu pošlete flirtujícího smajlíka, měli byste si být jistí tím, že se mu také líbíte. Než pošlete někomu zamilovaného smajlíka, měli byste si být stoprocentně jistí, že to ocení.
 5. 5
  Nezačínejte rozhovor vždy jen vy. Neměli byste svému idolu psát příliš často. Stačí, když si napíšete jednou nebo dvakrát týdně – jistě nechcete působit zoufale.

Tipy

 • Pokud vám váš idol nikdy nepíše sám od sebe, možná je to proto, že na něj působíte příliš horlivě. Zklidněte se a zamyslete se nad svými zprávami z jiného pohledu.
 • Než svému idolu odepíšete na zprávu, počkejte zhruba tak dlouho, jak dlouho jste čekali na jeho odpověď.
 • Netlačte na pilu a nepřehánějte to s flirtováním.
 • Pokud chcete svého idola pozvat na rande, měli byste to udělat osobně. Bude to sice trochu stresující, ale uděláte rozhodně lepší dojem.
 • Promluvte si se svým idolem osobně a nedělejte z toho žádnou vědu.
 • Když vám neodpoví hned, chvíli počkejte a potom mu znovu napište.
 • Pokud chcete, aby vám váš idol odepsal, měli byste mu položit nějakou otázku, nebo napsat něco, na co lze reagovat.
 • Pokud máte smysl pro humor, nebojte se ho použít. Všichni mají rádi lidi, kteří je dokážou rozesmát.
 • Pište si pouze uvolněně a nezávazně. Nikdy nepište lidem v SMS zprávách důležitá sdělení, jako například „Miluji tě.“
 • Můžete používat červenajícího se smajlíka.

Varování

 • Pokud chcete mít se svým idolem sex po telefonu, dobře si to rozmyslete. Když to ze začátku přeženete, mohli byste ho tím odradit. Neměli byste mu ovšem ani dovolit, aby vás nutil k posílání erotických fotek, nebo k sexu po telefonu. Nedělejte nic, do čeho se vám nebude chtít.
 • Nepište si se svým idolem pod vlivem drog nebo alkoholu. Mohli byste napsat něco, čeho byste později litovali.

Věci, které budete potřebovat

 • Mobilní telefon
 • Neomezený tarif na SMS zprávy
 • Nabitá baterie

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 56 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Sociální události pro mládež

V jiných jazycích:

English: Text Your Crush and Start a Conversation, Italiano: Scrivere un Messaggio alla Persona che Ti Piace, Español: empezar una conversación por mensaje con la persona que te gusta, Deutsch: Kontakt mit dem Schwarm aufnehmen, Português: Enviar um SMS para sua Paquera e Começar uma Conversa, Français: envoyer un sms et démarrer une conversation, Русский: написать смс тому, кто вам нравится, и начать разговор, 中文: 用短信与你喜欢的人展开交流, Bahasa Indonesia: Mengirim Pesan kepada Orang yang Anda Sukai dan Memulai Pembicaraan, Nederlands: Je vlam sms'en en een gesprek beginnen, Tiếng Việt: Bắt đầu nhắn tin với người bạn thích, العربية: مراسلة المفتون بها وفتح محادثة معها, ไทย: ส่งข้อความหาคนที่คุณแอบชอบและเริ่มบทสนทนา, 한국어: 좋아하는 사람과 문자로 대화를 시작하는 방법, 日本語: 片思いの相手にメールやLINEを送って会話をする

Stránka byla zobrazena 4 144 krát.
Byl tento článek přesný?