Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Rovné vlasy můžete získat rychle a jednoduše z pohodlí domova použitím žehličky na vlasy. Keramické žehličky na vlasy se obecně považují za ty, které je nejméně poškozují. Profesionální keramické žehličky vytvářejí záporné iony a infračervené tepelné záření, což pomáhá udržet ve vlasech po narovnávání vlhkost.[1] Když použijete tu pravou techniku pro narovnání vlasů a zároveň je před a po narovnání ošetříte vhodnými přípravky, budou rovné celý den a nepoškodí se teplem. Abyste se naučili celý postup, jak si pomocí žehličky dobře narovnat vlasy, řiďte se následujícími kroky.

Část 1
Část 1 ze 3:
Příprava vlasů na teplo

 1. 1
  Použijte šampon a kondicionér, které jsou speciálně určené k získání rovných nebo hladkých vlasů. Nemusíte si kupovat drahé přípravky, fungovat by mělo cokoliv, co seženete v lokální lékárně nebo drogerii. Podívejte se po produktech, které tvrdí, že jsou určeny pro narovnání a/nebo hydratování vlasů.
 2. 2
  Po sprše si opatrně osušte vlasy ručníkem. Abyste se zbavili vody, použijte ručník tak, že budete jemně mačkat části vlasů, spíše než abyste je ručníkem třeli. Pokud si osušíte vlasy tímto způsobem, zamezíte tak zbytečnému zamotání vlasů po sprchování.
 3. 3
  Během toho, co budou vlasy vlhké, naneste sérum na ochranu před teplem. Měli byste ho nanést, když jsou vlasy vlhké, protože vám to pomůže sérum snadněji rozprostřít bez toho, abyste ho na nějakých místech měli příliš mnoho. Po nanesení rozčešte vlasy hřebenem s velkými zuby.
  • O přípravcích s argonovým, marockým nebo kokosovým olejem se říká, že pomáhají udržet vlasy rovné po celý den. [2]
  • Přípravky se silikony také pomáhají udržet vlasy rovné.
 4. 4
  Vysušte vlasy fénem. Při narovnávání budete potřebovat co nejsušší vlasy. Nejen, že pak bude žehlička účinněji pracovat, také to zamezí lámání vlasů v důsledku šoku z tepla.
  • Proud vzduchu z fénu během vysoušení nasměrujte dolů. Pohyb dolů směrem od kořínků podporuje to, aby vlasy uschly rovně.
  • Fén nastavte na nejnižší teplotu. Pokud máte hodně kudrnaté vlasy, vysoušení na nejnižší teplotu po delší dobu zamezí tomu, aby se během vysoušení zvedly od hlavy.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Naučte se techniky

 1. 1
  Žehličku zastrčte do zásuvky a "zapněte." U "vypínače" bude také číselné nastavení teploty, které můžete přizpůsobit vaším požadavkům. Čím hustější a kudrnatější vlasy máte, tím vyšší teplotu byste měli zvolit. Pokud máte velmi jemné nebo křehké vlasy, měli byste žehličku nastavit na nejnižší teplotu, abyste předešli poškození.
 2. 2
  Vlasy rozdělte do několika částí. Množství částí bude záležet na hustotě vlasů. Důležité je oddělit části široké asi 2 až 5 centimetrů, aby se do žehličky dobře vešly.
  • Při rovnání jednotlivých částí připevněte zbytek vlasů, které právě nerovnáte pomocí pinetek nebo sponek.
  • Jednoduchým způsobem, jak připevnit části, které zrovna nerovnáte, je připevnit je na vrcholu hlavy nebo za rameny. Při rovnání pak umístěte jednotlivé části před ramena.
 3. 3
  Umístěte žehličku tak blízko ke kořínkům jak můžete, bez toho, abyste se spálili. To obvykle znamená asi 2 centimetry od pokožky hlavy.
 4. 4
  Zavřete žehličku tak, aby se rozehřáté strany dotýkaly a vaše vlasy byly mezi nimi. Nezavírejte ji příliš pevně, protože by to vytvořilo nepěkný ohyb na vršku vlasů, které zrovna rovnáte. Také nedržte žehličku příliš dlouho na stejném místě, protože by se ve vlasech vytvořil hrbol.
 5. 5
  Přejeďte žehličkou dolů po vlasech, které rovnáte. Mělo by se jednat o plynulý a nepřerušovaný pohyb od kořínků ke konečkům. Nejdůležitější je, abyste žehličku nedrželi příliš dlouho na jednom místě. To by mohlo vlasy poničit a vytvořit nechtěné záhyby.
 6. 6
  Po každé části přejeďte žehličkou několikrát, než bude úplně rovná. Podle hustoty vlasů to budete muset udělat buď jednou, nebo několikrát.
  • Kolikrát budete muset přejet po jedné části vlasů, záleží také na tom, jak výkonnou žehličku máte.
  • Čím menší teplotu nastavíte, tím častěji budete muset žehličkou přejet po každé části vlasů.
  • Nelekněte se, bude-li od žehličky stoupat pára. Vznikající pára je výsledkem dotyku keramiky s přebývající vlhkostí vlasů. Pokud ale ucítíte pálící se vlasy, okamžitě snižte nastavenou teplotu.
 7. 7
  Narovnanou část dejte stranou a rozpusťte další část vlasů. Obvykle je snadnější postupovat z jedné strany hlavy na druhou, než postupovat náhodně. Tímto způsobem budete mít oddělené již narovnané a ještě nenarovnané vlasy. Možná budete nějakou část před rovnáním muset pročísnout, pokud se během toho, co byla připevněná, zamotala.
  • Pokud se vaše vlasy zacuchávají, měli byste okamžitě po narovnání použít lak nebo sérum na vlasy.
  • Dejte si pozor, aby se žádný přípravek nedostal na vlasy, které jste ještě nenarovnali. Přípravky mohou rovnání vlasů negativně ovlivnit a poškodit vlasy nebo žehličku.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Udržení rovných vlasů

 1. 1
  Nastavte fén na nejnižší intenzitu. Opatrně vlasy ještě minutu fénujte, aby zůstaly rovné. Pokud vám to bude více vyhovovat, můžete vlasy pomocí foukacího kartáče udržovat narovnané.
 2. 2
  Naneste lak na vlasy, přípravek pro péči po použití žehličky nebo sprej pro udržení rovných vlasů, aby vlasy zůstaly celý den rovné. Pro udržení rovných vlasů po žehlení jsou velice efektivní séra pro uhlazení vlasů, která obsahují silikon.[3]
 3. 3
  Noste s sebou deštník. Pokud žijete v klimatických podmínkách s náhlými dešti, mějte s sebou deštník pro případ, že by začalo pršet nebo se objevila silná mlha. Vlasy by se kvůli vnější vlhkosti opět zvlnily.
  Reklama

Tipy

 • Použijte hřeben. Pří rovnání pročesávejte vlasy dva centimetry pod žehličkou hřebenem s jemnými zoubky.
 • Před použitím žehličky se ujistěte, že jsou vaše vlasy čisté, suché a rozčesané.
 • Pokuste se se vlasů příliš nedotýkat; vaše prsty mastí.
 • Před tím, než začnete, zkontrolujte nastavení teploty – nastavení se občas během toho, co je žehlička odložená může změnit.
 • Před vysoušením a žehlením použijte bezoplachový kondicionér, abyste neměli zacuchané vlasy.
 • Pomalu a pořádně si vlasy pročešte a ujistěte se, že jste nezanechali žádná zacuchaná místa.
 • Vlasy si nežehlete denně, protože je to může poškodit.
 • Až budete s žehličkou hotovi, vypněte ji a položte ji na koupelnový pult, ne do skříňky. Nechte ji vychladnout. Tím zamezíte nebezpečí požáru.
 • Nepřibližujte žehličku k pokožce, abyste se nepopálili.
 • Nastavte žehličku na správnou teplotu pro své vlasy. Nenastavujte příliš vysokou teplotu, protože to by vaše vlasy mohlo spálit nebo poškodit. Také ale nepoužívejte příliš nízkou teplotu na kudrnatější vlasy, protože by se pak nemusely narovnat.
 • Rozdělte vlasy do dvou culíků a snažte se je vyčesat, jak vysoko jen můžete. Pak pokračujte s žehlením vlasů, ale nepřejíždějte přes vlasy příliš mnohokrát, protože by se mohly spálit.
Reklama

Varování

 • Nedržte žehličku ve vlasech na jednom místě. Neustále s ní pohybujte směrem dolů od kořínků ke konečkům, abyste předešli poničení.
 • Buďte opatrní, až budete žehličku používat blízko krku a uší, protože byste se snadno mohli popálit.
 • Žehličku vždy po použití pro jistotu vypněte. Zapnuté žehličky se mohou buďto rozbít, nebo zapříčinit požár.
 • Česání vlhkých vlasů může zapříčit roztřepení konečků nebo poničení vlasů.
 • Žehličky jsou velmi horké. Ujistěte se, že jsou mimo dosah dětí a domácích mazlíčků.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 58 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 026 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 2 026 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama