Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud si vlasy často narovnáváte žehličkou nebo zkoušíte chemické narovnávání, můžete si vlasy časem poškodit. Pokud už vlasy takhle radši nechcete narovnávat, můžete vyzkoušet i jiné způsoby. Bez žehličky a chemie sice narovnání bude vyžadovat více času a úsilí, ale výsledkem budou zdravější vlasy.

Metoda 1 ze 4:
Pomocí velkých natáček

 1. 1
  Pořiďte si velké pěnové natáčky. Vlasy můžete narovnat natočením na velké pěnové natáčky. Tímto způsobem tedy nedosáhnete úplně rovných vlasů, ale díky velkým natáčkám se zbavíte drobných kudrlinek a vytvoříte si jemnější vlny.
  • Sežeňte co největší natáčky. V ideálním případě si pořiďte natáčky, které jsou velké asi jako plechovky od nápojů.[1]
  • Pokud vám nevadí vlasy upravovat teplem, můžete proces urychlit použitím velkých horkých natáček. V opačném případě si vlasy natočte na pěnové natáčky a myslete na to, že vlasy budete muset nechat natočené delší dobu.
 2. 2
  Vlasy si umyjte. Je potřeba začít s vlhkými vlasy, a tak si před natáčením umyjte vlasy šamponem a naneste kondicionér. Pokud nemáte čas si vlasy mýt, postačí, když je lehce navlhčíte.
  • Ujistěte se, že máte vlhké všechny vlasy, ne jenom některé prameny.
  • Vlasy by měly být vlhké, ale ne úplně mokré. Pokud jste si vlasy před natáčením umyli, vysušte je potom ručníkem a nechte je chvíli schnout na vzduchu, než je natočíte na natáčky.
 3. 3
  Vlasy rozdělte na části. Rozčešte si vlasy a pomocí sponek je rozdělte na dvě stejné části. Jedna část by měla obsahovat vlasy z vršku hlavy a druhá část vlasy ze zadní části a ze stran hlavy. Pomocí sponek nebo skřipců připněte horní část vlasů k vršku hlavy.
  • Když rozdělíte vlasy na části, budete moct natočit nejprve spodní část vlasů a poté pracovat s vrchními vlasy.
  • Pokud máte velmi husté vlasy, možná budete muset vlasy rozdělit do tří nebo čtyř částí.
 4. 4
  Jednotlivé části vlasů natočte na natáčky. Začněte u konečků vlasů a pomalu vlasy natáčejte směrem k hlavě, kde natáčku upevněte. Po natočení jedné části pokračujte s další, dokud nenatočíte všechny vlasy.[2] [3] [4]
 5. 5
  Po několika hodinách natáčky sundejte. Natáčky musíte nechat ve vlasech, dokud vlasy neuschnou, což může u dlouhých a hustých vlasů trvat i několik hodin. Pokud si vlasy natočíte večer, můžete v natáčkách klidně spát. Jinak počítejte, že je budete muset mít ve vlasech několik hodin.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Pomocí gumiček

 1. 1
  Vlasy si navlhčete. Pokud chcete vlasy narovnat pomocí gumiček, musíte mít vlasy vlhké. Vlasy můžete navlhčit například postříkáním trochou vody a pročesáním. Nebo pokud máte více času, můžete si vlasy umýt a vysušit ručníkem.
  • Vlasy by měly být jen vlhké, ne úplně mokré.
 2. 2
  Sežeňte si nějaké malé gumičky. Chcete-li narovnat vlasy gumičkami, budete potřebovat několik malých gumiček. Záleží na délce vašich vlasů, ale budete pravděpodobně potřebovat 10 až 30 gumiček.
  • Můžete použít gumičky, které se prodávají v plastovém sáčku ve většině drogerií.
  • Pokud se bojíte, že si gumičkami vlasy vytrháte, můžete místo nich použít látkové gumičky.
 3. 3
  Rozdělte si vlasy do dvou culíků. Pomocí kartáče nebo hřebene si rozčešte vlasy, abyste neměli žádné prameny zacuchané. Potom vlasy rozdělte do dvou nízkých culíků na stranách hlavy. Vlasy gumičkami svažte do volných culíků pod ušima.
  • Culíky by neměly být učesané vysoko, ale měly by být volné a nízké.
 4. 4
  Přibližně každé tři centimetry vlasy svažte gumičkou. Gumičkami obtáčejte vlasy v culíku, aby gumičky byly přibližně tři centimetry od sebe.[5] Pokud máte velmi kudrnaté vlasy, možná bude třeba gumičky umístit blíž k sobě, asi tak jeden centimetr od sebe.
  • Nesvazujte vlasy příliš těsně, aby gumičky nezanechaly ve vlasech obtisk. Vlasy by měly držet na místě, ale neměly by být moc pevně stažené.
 5. 5
  Gumičky nechte ve vlasech několik hodin. Bude chvíli trvat, než se vlasy vysuší a gumičky je narovnají. Můžete si vlasy takto nechat svázané přes noc nebo na pár hodin přes den. Když jsou vlasy suché, můžete si gumičky sundat.
  • Gumičky začněte sundávat u konců vlasů a postupujte směrem nahoru.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Pomocí chladného vzduchu z fénu

 1. 1
  Začněte s vlhkými vlasy. Můžete si vlasy umýt, nanést kondicionér a vysušit ručníkem. Nebo pokud spěcháte, můžete si vlasy pouze navlhčit a rozčesat hřebenem.
  • Vlasy by měly být jen vlhké, ne úplně mokré.
 2. 2
  Do vlasů naneste sérum proti krepatění. Po umytí vlasů a nanesení kondicionéru, naneste trochu séra proti krepatění nebo uhlazovacího krému. Díky tomu vlasy zůstanou během fénování hladké.
  • Až si budete vybírat produkt na uhlazení vlasů, zkuste si pořídit nějaký, který lze používat bez tepla. Vyhněte se produktům, které jsou určeny k použití spolu s žehličkou nebo fénem nastaveným na horký vzduch.
  • Pokud nemáte sérum proti krepatění, můžete na konce vlasů použít trochu obyčejného kondicionéru.
 3. 3
  Fén nastavte na chladný vzduch. Pokud se chcete vyhnout poškození vlasů teplem, můžete si vlasy vyfoukat studeným vzduchem.[6] Pomocí horkého vzduchu si vlasy samozřejmě narovnáte rychleji a mohou vydržet déle rovné, ale s chladným vzduchem to jde taky.
  • Většinu fénů lze nastavit na sušení chladným vzduchem. Na tlačítku může být napsáno „cool“ nebo na něm může být obrázek sněhové vločky.[7]
 4. 4
  Vlasy si foukejte po částech. Během sušení vlasů studeným vzduchem pokaždé kartáčem naberte malou část vlasů. Fén držte nad hlavou a namiřte jej směrem dolů, aby vlasové šupinky zůstaly rovně. Pomocí kartáče při foukání vlasy pročesávejte a narovnávejte.
  • Když dojdete ke konečkům, držte je v kartáči chvíli napnuté.
  • Pokračujte, dokud vlasy nejsou suché a rovné.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Narovnání vlasů česáním

 1. 1
  Pořiďte si středně hustý nebo hustý hřeben. V závislosti na hustotě vašich vlasů budete k česání vlasů do rovna potřebovat hřeben se středně hustými nebo velmi hustými zuby. Tento způsob je vhodný, pokud máte dostatek času vlasy pročesávat, než uschnou.
  • Pokud třeba nějakou dobu pojedete autem nebo autobusem, můžete si zkusit vlasy do rovna učesat.
  • Můžete taky zkusit použít kartáč, ale výsledkem budou vlnitější vlasy.[8]
 2. 2
  Umyjte si vlasy šamponem a naneste kondicionér. S česáním je třeba začít, když jsou vlasy vlhké, takže si nejprve vlasy můžete umýt. Pokud nemáte čas na mytí vlasů, jen je trochu navlhčete a pročešte.
  • Vlasy by měly být jen vlhké, ne úplně mokré.
 3. 3
  Naneste sérum proti krepatění. Sérum nemusíte nanášet, ale vlasy díky němu budou rovnější a nebudou se tolik krepatět. Taky můžete použít bezoplachový kondicionér nebo na konečky nanést trochu obyčejného kondicionéru.
 4. 4
  Vlasy pročesávejte. Pomocí hřebenu naneste do vlasů sérum proti krepatění a rozčesejte jakékoliv zacuchané prameny. Vlasy nechte sušit na vzduchu a každých pár minut je pročešte.
  • Vlasy začněte česat u kořínků a postupujte směrem ke konečkům.Když se hřebenem dostanete ke konečkům, držte je v hřebeni chvíli napnuté.[9]
  • Tento postup můžete urychlit, když se posadíte před větrák, ale museli byste si vlasy česat bez přestávky, dokud neuschnou.[10]
  • Pokračujte v česání, dokud vlasy nejsou úplně suché. Může se vám sice udělat pár vln, ale vlasy by všeobecně měly být rovnější než obvykle.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 39 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 200 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 5 200 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama