Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud nemáte rovné vlasy od přírody, neznamená to, že je nemůžete mít vůbec! Ačkoliv se rovné vlasy většinou snaží získat ženy, ani muži se nemusí stydět to vyzkoušet. Aby vaše vlasy byly hladké a nezkroucené, zkuste kombinaci salónových a domácích způsobů ošetření k jejich narovnání.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Salónové ošetření vlasů

 1. 1
  Vlasy vyfoukejte. Může to znít divně, ale pomocí fénu můžete vlasy narovnat. Po sprše (při které jste si vlasy umyli šamponem a použili kondicionér) vlasy osušte ručníkem a pročešte hřebenem. Pak nastavte fén na nejvyšší teplotu a rychlost a začněte si vysoušet vlasy. Při sušení vlasy natáhněte pomocí hřebenu směrem nahoru od hlavy. Pohybujte vzduchem z fénu nahoru dolů po natažených pramenech; tímto způsobem uschnou rovně.
  • Při fénování použijte speciální foukací kartáč. Natažené vlasy pak nebudou všude poletovat.
  • Vždy fénem trochu ‘třepejte’, abyste předešli popálení pokožky hlavy nebo poničení vlasů. Teplo díky pohybu nebude příliš dlouho proudit na stejné místo.
  • Pokud si nevíte rady, poproste svého kadeřníka (nebo přítelkyni, kamaráda, sestru), aby vám ukázali, jak na to. Ze začátku to může být těžké, ale s postupem času se zlepšíte.
 2. 2
  Použijte žehličku. Ano, všemocné žehličky nejsou jen pro dívky. Žehličky mají dvě zahřívací keramické destičky, kterými vlasy přejíždíte a které je také výborně rovnají. Žehličky mají rozdílné teploty a velikosti. Pokud máte krátké vlasy, tak si vyberte žehličku širokou 2.5 cm nebo méně a s teplotou nastavitelnou na více než 175 stupňů Celsia. Před použitím ji zapněte a nechte 2 až 3 minuty rozehřát. Pak přejíždějte přes centimetr široké sekce vlasů, směrem pryč od hlavy.[1]
  • Nedržte žehličku na jednom místě po dobu delší než 3-5 sekund; pokud se teplo neposune, tak se vlasy spálí.
  • Pokud chcete, aby vlasy zůstaly rovné, vyfoukejte je po žehlení fénem nastaveným na ‘nejnižší’ teplotu, aby vlasy vychladly.
  • Máte-li dlouhé vlasy, připevněte horní část sponkou nebo gumičkou a začněte odspodu. Budete-li postupovat po částech, nevynecháte žádné vlasy, a pomůže vám to postupovat rychleji.[2]
  • Při používání žehličky blízko kořínků vlasů buďte opatrní, abyste si nespálili pokožku hlavy.
 3. 3
  Podstupte brazilskou keratinovou kúru. Pokud jste ochotni utratit trochu více, můžete podstoupit brazilskou keratinovou kůrou, jejímž výsledkem budou velmi hladké a rovné vlasy. Tato speciální kúra se aplikuje v salónech a vydrží 6-8 týdnů. Funguje na principu uzavření tekutého keratinu (protein, z kterého vlasy sestávají) do všech pramenů vlasů. Nakonec je použita chemická látka, která keratin ve vlasech udržuje, aby výsledek déle vydržel.[3]
  • Zatím se neprojevily žádné vedlejší efekty brazilské keratinové kúry, ale v Kanadě a EU je zakázaná kvůli některým chemikáliím, které obsahuje.[4]
 4. 4
  Nechte si vlasy permanentně narovnat. Máte-li kudrnaté nebo kadeřavé vlasy, můžete zvážit permanentní narovnání vlasů. Jedná se o chemickou verzi brazilské keratinové kúry, která vlasy rovná na principu trvalé úpravy pramenů (jako trvalá ondulace pro vytvoření kudrn). Permanentní narovnání může vlasy hodně poničit, ale rozhodně je narovná. Nezapomeňte, že ač je narovnání trvalé, musíte ho jednou za pár týdnů nebo měsíců opakovat, abyste narovnali odrosty.
  • Pokud budete chtít zpět své přírodní vlasy, budete muset narovnanou část odstřihnout a vlasy nechat dorůst.
 5. 5
  Vyzkoušejte nový střih. Na kratších vlasech vlny obvykle nejsou vidět. Takže, máte-li dlouhé vlasy, které nezvládáte narovnat, můžete zvážit jejich zkrácení. Na druhou stranu, čím jsou vlasy delší, tím jsou těžší a tím vypadají rovněji. Dejte si za cíl mít vlasy 2,5 až 5 cm dlouhé, nebo asi po ramena. Tyto dva střihy poskytují iluzi rovných pramenů.
  • Vyhněte se sestřihům ve vrstvách, protože vlasům přidávají na tvaru a vlnách.[5]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Domácí ošetření vlasů

 1. 1
  Použijte kokosové mléko. O kokosu se říká, že má zázračné vlastnosti, díky kterým dokáže vlasy přirozeně narovnat. Když nic jiného, kokos funguje jako přírodní kondicionér a vlasy uhladí a usnadní jejich rozčesávání. Vezměte čerstvý kokos a dejte jeho dužinu spolu s vodou/mlékem do mixéru. Mixujte, než budou složky dobře smíchané, pak směs naneste na vlhké vlasy. Nechte na vlasech hodinu a pak teplou vodou smyjte.
  • Chcete-li, můžete tento proces několikrát týdně opakovat.
 2. 2
  Vyzkoušejte směs mléka s medem. Je prokázané, že kraví mléko pomáhá rovnat vlasy a med dobře hydratuje a působí jako kondicionér. Smíchejte hrnek mléka (je jedno, jaké množství tuku obsahuje) s 1-2 polévkovými lžícemi medu a dobře promíchejte. Pak pokryjte celé vlasy směsí; můžete ji na vlasy opatrně nalít, nebo nastříkat lahví s rozprašovačem. Nechte ve vlasech hodinu až dvě a pak smyjte teplou vodou.
 3. 3
  Použijte směs olivového oleje s vejcem. Vytvořte si kúru na vlasy z olivového oleje a čerstvého vajíčka; olej i vajíčko pomáhají vlasy zjemnit a zmírnit kudrny, takže se vlasy budou zdát rovnější. Smíchejte půl hrnku olivového oleje s 2 čerstvými vejci (pokud chcete, tak použijte pouze bílek). Šlehejte, dokud nebudou obě složky dobře promíchané, pak směs naneste na vlhké vlasy. Nechte působit asi hodinu, pak vymyjte teplou vodou.[6]
 4. 4
  Vytvořte pastu z rýžové mouky a kosmetického jílu. Kosmetický jíl je jílovitý prášek, který se pro své zdravotní účinky používá v mnoha přípravcích na pleť a vlasy. Smíchejte jeden hrnek jílu s jedním bílkem a 2 polévkovými lžícemi rýžové mouky, abyste vytvořili pastu. Tu pak naneste na celé vlasy a nechte ji tam asi hodinu. Poté smyjte teplou vodou.
 5. 5
  Zkuste vlasy opláchnout šťávou z celeru. Celer možná není vaše oblíbená zelenina, ale říká se o něm, že pomáhá narovnat vlasy, když se nanese přímo na ně. Rozmačkejte 2 až 3 celery včetně listů na pyré. To pak protlačte mušelínem/fáčovinou, aby vám zbyla jen šťáva. Šťávu nalijte nebo nastříkejte na vlasy a pomocí hřebenu rozprostřete. Nechte působit asi hodinu, pak vymyjte teplou vodou.[7]
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte husté, kudrnaté vlasy, rozčesávejte si je hned po sprchování a následně si na stále vlhké vlasy asi na půl hodiny nasaďte čepici. To udrží vlasy uhlazené a předejde kudrnám.
Reklama

Varování

 • Budete-li si rovnat vlasy když jsou vlhké, mohli byste je spálit.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 148 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 9 148 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama