Stáhnout PDF Stáhnout PDF

FaceTime je služba zdarma poskytovaná Applem, která umožňuje uskutečňovat a přijímat video hovory s ostatními uživateli FaceTime. Díky této službě zůstanete v kontaktu jak s vaší rodinou po celé republice, tak i s kamarády z vaší ulice. Můžete si jednoduše nastavit FaceTime na vašem iPhone 4 (nebo na pozdějším modelu) či na iPad 2 (nebo na pozdějším modelu). Jak nastavit FaceTime zjistíte pomocí následujícího postupu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Nastavení na iPad/iPhone

 1. 1
  Otevřete Nastavení. Otevřete aplikaci Nastavení klepnutím na ikonku Nastavení na domovské stránce vašeho zařízení.
 2. 2
  Klepněte na FaceTime. Pravděpodobně budete muset projet nabídku Nastavení, abyste jej našli.
 3. 3
  Klepněte na tlačítko “Použijte pro FaceTime své Apple ID”. Také můžete zapnout funkci Použít mobilní data, pokud chcete uskutečňovat hovory mimo Wi-Fi síť.
 4. 4
  Vložte vaše Apple ID a heslo. Pokud nemáte Apple ID, klepněte na “Vytvořit nové Apple ID”. Následně klepněte na “Přihlásit se”.
 5. 5
  Vyberte emaily, které chcete mít připojené k FaceTime. Pokud FaceTime nastavujete na iPhone, zobrazí se vám vaše číslo. Jinak se vám tam zobrazí pouze emailová adresa, která je připojená k vašemu Apple ID. Můžete si vybrat nebo odebrat jakoukoliv z dostupných adres. Klepněte na Další, abyste mohli pokračovat.
 6. 6
  Přidejte další emailové adresy. Pokud máte jedno Apple ID, ale chcete, aby více lidí mohlo použít FaceTime na svých zařízeních, klepněte na “Přidat další e-mail...” a zvolte vybranou emailovou adresu. Tato emailová adresa bude připojená k vašemu Apple ID a může být použita k přijímání hovorů FaceTime.
  • Toto řešení je vhodné pro rodiny, které chtějí sdílet jedno Apple ID, ale zároveň se chtějí připojit k FaceTime na více zařízeních.
 7. 7
  Zapněte FaceTime. Pokud přepínač není zapnutý, tak FaceTime aktivujte jeho přetáhnutím. Může to nějakou chvilku trvat, než se zapne.
 8. 8
  Začněte používat FaceTime. FaceTime máte teď zapnutý a můžete být na něm kontaktováni přes kteroukoliv vybranou emailovou adresu.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Nastavení na Macu

 1. 1
  Zjištěte si, kterou verzi Macu máte. Zjistíte to kliknutím na jablíčko v levém horním rohu obrazovky. Pokud máte 10.7, tak FaceTime už je nainstalovaný.
 2. 2
  Pokud FaceTime nemáte nainstalovaný, tak otevřete App Store. Momentálně FaceTime stojí 0,99 €.
 3. 3
  V každém případě byste teď měli mít FaceTime. Otevřete jej.
 4. 4
  Vložte své Apple ID a heslo.
 5. 5
  Začněte používat FaceTime!
  Reklama

Tipy

 • V sekci Caller ID (identifikace volajícího) v Nastavení FaceTime si můžete zvolit, zda chcete, aby se vaše hovory zobrazovaly jako telefonní číslo nebo emailová adresa.
 • Pokud nemůžete zjistit, jestli máte na vašem Macu 10.7 Lion, klikněte na symbol lupy v pravém horním rohu, otevře se vám hledání ve Spotlightu. Přes tuto funkci můžete prohledat váš Mac a zjistit, jestli máte FaceTime nebo ne.
Reklama

Varování

 • Za používání FaceTime přes mobilní sítě vám váš operátor může účtovat poplatky za datové služby.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 2 047 krát
Kategorie: Elektronika
Stránka byla zobrazena 2 047 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama