Jak nastavit Facetime

V tomto článku:Nastavení na iPad/iPhoneNastavení na Macu

FaceTime je služba zdarma poskytovaná Applem, která umožňuje uskutečňovat a přijímat video hovory s ostatními uživateli FaceTime. Díky této službě zůstanete v kontaktu jak s vaší rodinou po celé republice, tak i s kamarády z vaší ulice. Můžete si jednoduše nastavit FaceTime na vašem iPhone 4 (nebo na pozdějším modelu) či na iPad 2 (nebo na pozdějším modelu). Jak nastavit FaceTime zjistíte pomocí následujícího postupu.

1
Nastavení na iPad/iPhone

 1. 1
  Otevřete Nastavení. Otevřete aplikaci Nastavení klepnutím na ikonku Nastavení na domovské stránce vašeho zařízení.
 2. 2
  Klepněte na FaceTime. Pravděpodobně budete muset projet nabídku Nastavení, abyste jej našli.
 3. 3
  Klepněte na tlačítko “Použijte pro FaceTime své Apple ID”. Také můžete zapnout funkci Použít mobilní data, pokud chcete uskutečňovat hovory mimo Wi-Fi síť.
 4. 4
  Vložte vaše Apple ID a heslo. Pokud nemáte Apple ID, klepněte na “Vytvořit nové Apple ID”. Následně klepněte na “Přihlásit se”.
 5. 5
  Vyberte emaily, které chcete mít připojené k FaceTime. Pokud FaceTime nastavujete na iPhone, zobrazí se vám vaše číslo. Jinak se vám tam zobrazí pouze emailová adresa, která je připojená k vašemu Apple ID. Můžete si vybrat nebo odebrat jakoukoliv z dostupných adres. Klepněte na Další, abyste mohli pokračovat.
 6. 6
  Přidejte další emailové adresy. Pokud máte jedno Apple ID, ale chcete, aby více lidí mohlo použít FaceTime na svých zařízeních, klepněte na “Přidat další e-mail...” a zvolte vybranou emailovou adresu. Tato emailová adresa bude připojená k vašemu Apple ID a může být použita k přijímání hovorů FaceTime.
  • Toto řešení je vhodné pro rodiny, které chtějí sdílet jedno Apple ID, ale zároveň se chtějí připojit k FaceTime na více zařízeních.
 7. 7
  Zapněte FaceTime. Pokud přepínač není zapnutý, tak FaceTime aktivujte jeho přetáhnutím. Může to nějakou chvilku trvat, než se zapne.
 8. 8
  Začněte používat FaceTime. FaceTime máte teď zapnutý a můžete být na něm kontaktováni přes kteroukoliv vybranou emailovou adresu.

2
Nastavení na Macu

 1. 1
  Zjištěte si, kterou verzi Macu máte. Zjistíte to kliknutím na jablíčko v levém horním rohu obrazovky. Pokud máte 10.7, tak FaceTime už je nainstalovaný.
 2. 2
  Pokud FaceTime nemáte nainstalovaný, tak otevřete App Store. Momentálně FaceTime stojí 0,99 €.
 3. 3
  V každém případě byste teď měli mít FaceTime. Otevřete jej.
 4. 4
  Vložte své Apple ID a heslo.
 5. 5
  Začněte používat FaceTime!

Tipy

 • V sekci Caller ID (identifikace volajícího) v Nastavení FaceTime si můžete zvolit, zda chcete, aby se vaše hovory zobrazovaly jako telefonní číslo nebo emailová adresa.
 • Pokud nemůžete zjistit, jestli máte na vašem Macu 10.7 Lion, klikněte na symbol lupy v pravém horním rohu, otevře se vám hledání ve Spotlightu. Přes tuto funkci můžete prohledat váš Mac a zjistit, jestli máte FaceTime nebo ne.

Varování

 • Za používání FaceTime přes mobilní sítě vám váš operátor může účtovat poplatky za datové služby.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Elektronika

V jiných jazycích:

Español: configurar FaceTime, Português: Configurar o FaceTime, Italiano: Configurare FaceTime, Deutsch: Facetime einstellen, Français: paramétrer FaceTime, Русский: установить FaceTime, 中文: 设置Facetime视频聊天, Nederlands: Facetime instellen, हिन्दी: फेसटाइम सेट करें, ไทย: ติดตั้งเฟสไทม์ (FaceTime), العربية: تثبيت فيس تايم, Tiếng Việt: Thiết lập Ứng dụng Facetime

Stránka byla zobrazena 1 409 krát.
Byl tento článek přesný?