Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V dřívější době byl Gmail na iPhone nakonfigurován spíše pro POP než IMAP. Nastavení účtu na IMAP bylo tedy komplikovanější. Později došlo ke změně, kdy Google umožnil přirozenější používání Gmailu na iPhone. Nyní můžete použít jednu z následujících jednoduchých metod, pro nastavení a konfiguraci vašeho emailu na iPhone.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Pomocí aplikace Gmail

 1. 1
  Stáhněte a nainstalujte aplikaci Gmail, která je zcela zdarma. V App store vyhledejte "Gmail". Následně aplikaci nainstalujte. Aplikaci můžete také stáhnout do vašeho počítače, ten synchronizovat s vaším iPhone a tak nainstalovat aplikaci.
 2. 2
  Otevřete aplikaci na vašem iPhone a přihlaste se do svého stávajícího účtu Gmail. Získáte tím okamžitý přístup k vašemu Gmail účtu, tedy k veškeré poslané, přijaté a uložené poště. Aplikace umožňuje přístup k poště z jakéhokoliv zařízení. Dokonce můžete zprávu začít psát v telefonu a dokončit ji v počítači. Gmail však neumožňuje přístup k seznamu kontaktů z aplikace, nicméně je možné zadat jméno kontaktu a zaslat mu tak mail.
 3. 3
  Přihlaste se do dalších poštovních aplikací. Klepněte na tři vodorovné čáry v levém horním rohu vaší schránky. Zobrazí se vám seznam vašich e-mailových složek. V levém horním rohu klepněte na e-mailovou adresu pro zobrazení všech účtů, ke kterým jste právě přihlášeni. Klepněte na "Přidat účet". Zadejte e-mail a heslo vašeho účtu a následně klepněte na položku "Přihlásit", čímž dokončíte přihlášení.
 4. 4
  Nakonfigurujte upozornění v Nastavení iPhone. Aktivujte push oznámení tím, že půjdete do NastaveníCentrum upozornění (Upozornění v iOS8). V seznamu aplikací klepněte na položku Gmail a povolte odznaky, zvuky, bannery a/nebo výstrahy v závislosti na tom, jak chcete být upozorňováni na příchozí poštu.
 5. 5
  Použijte aplikaci Gmail pro veškeré vaše poštovní potřeby. Pro větší pole působnosti použijte aplikaci Gmail, namísto výchozí Mail. Například při odesílání obrázků můžete jednoduše přejít k vašim obrázkům ve složce Obrázky, klepnutím na tlačítko snímek sdílet a kliknout na Mail. Pro poslání obrázku pomocí aplikace Gmail budete muset otevřít aplikaci, klepnout na Napsat novou zprávu a připojit obrázek samostatně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Pomocí účtu Gmail v aplikaci Pošta

 1. 1
  Otevřete aplikaci Nastavení. V nabídce Nastavení vyberte Pošta, kontakty, kalendáře. V části "Účty" klepněte na "Přidat účet", poté klepněte na ikonu Google.
 2. 2
  Vyplňte požadované údaje. Vyplňte vaše jméno, e-mailovou adresu a heslo. Toto by se vám mělo automaticky vyplnit jako "Gmail", avšak pokud chcete, můžete to změnit. Po dokončení klepněte na "Další". Otevřou se vám informace o účtu. Pokračujte na další obrazovku.
 3. 3
  Vyberte, které funkce aplikace Gmail chcete mít k dispozici na vašem telefonu. Můžete si vybrat synchronizovat poštu, kontakty, kalendáře a poznámky z vašeho účtu Gmail do telefonu.
  • Pokud se rozhodnete pro synchronizaci kalendáře nebo kontaktů, budete dotázáni, co chcete učinit s dosavadními kalendáři či kontakty. Pokud chcete odstranit tuto informaci, vyberte možnost zachovat na telefonu.
 4. 4
  V pravém horním rohu klepněte na "Uložit". Po přidání účtu se vám zobrazí hlášení "Účet přidán", poté se navrátíte do Nastavení. Pro zavření aplikace Nastavení stiskněte domovské tlačítko.
 5. 5
  Na domovské stránce klepněte na ikonu Pošty pro přechod do vaší schránky Gmail. Vaše pošta se objeví ve vaší poštovní schránce. Klepnutím na šipku zpět v levém horním rohu vaší e-mailové schránky můžete prohlížet své složky nebo jiné poštovní schránky. V aplikace Pošta byste měli být schopni číst, psát a odesílat e-maily stejně jako obvykle.
 6. 6
  Nakonfigurujte nastavení účtu. Jděte do Nastavení → Pošta, kontakty, kalendáře. Pod Účty klepněte na Gmail a klepněte na účet, který jste právě nastavili. Klepněte na Upřesnit pro přístup k pokročilému nastavení. Zde můžete nakonfigurovat chování poštovních schránek pro nastavenou schránku přesně tak, jak si přejete.
  • Klepněte na položku Koncepty pro nastavení, kam se mají koncepty ukládat. Jako úložiště můžete zvolit váš iPhone nebo Koncepty na serveru.
  • Klepněte na Smazané zprávy pro výběr, kam se mají ukládat smazané e-maily a Archivované zprávy pro výběr úložiště archivovaných zpráv. Opět si můžete zvolit mezi vaším iPhone a serverem.
  • Rozhodněte se, zda chcete smazané zprávy mazat nebo archivovat a nakonfigurujte zde i tuto možnost.
 7. 7
  Nakonfigurujte nastavení Push. V nabídce Pošta, kontakty a kalendáře klepněte na Načíst nová data pro nastavení, jak často bude Pošta kontrolovat nová data. Zapnutím Push se toto bude provádět automaticky. Pokud je Push vypnuté, zvolte, jak často bude toto telefon kontrolovat výběrem nastavení. Vyberte, zda chcete načíst méně často, nebo jen manuálně, pro delší výběr baterie.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Řešení chyb připojení

 1. 1
  Povolte vašemu iPhone přístup k účtu Gmail ve dvou krocích. Google nabízí systém ověřování ve dvou krocích, které vyžadují zadat druhé, náhodně generované heslo pro přístup k účtu na neznámém zařízení. Jedná se o další stupeň zabezpečení, avšak toto zabezpečení vám může způsobit problémy. Chcete-li povolit službu Gmail, je třeba vytvořit jedinečný kód.[1]
  • Otevřete stránku s nastavením zabezpečení Google. Na stránce se lze rychle dostat zadáním "www.google.com/settings/security". Budete vyzvání k přihlášení pomocí údajů, týkajících se vašeho účtu.
  • Klikněte na odkaz "Nastavení" vedle "Hesla aplikace".
  • Z rozbalovací nabídky na levé straně vyberte "Mail". Z nabídky na pravé straně pak vyberte "iPhone", nebo zadejte vlastní název.
  • Klikněte na tlačítko "Vytvořit". Otevře se nové okno s heslem vaší aplikace.
  • Otevřete nastavení na vašem iPhone a klepněte na položku Pošta, kontakty a kalendáře. Zde vyberte váš účet Gmail.
  • Nahraďte heslo tím, které jste právě vytvořili. Nezahrnuje mezery. Váš účet by se měl nyní připojit. Heslo si není třeba opisovat, nebo se o něj bát. Nebudete jej totiž již nikdy potřebovat.
 2. 2
  Ve službě Gmail zkontrolujte nastavení IMAP. Pokud není Gmail správně nakonfigurován pro e-mailový protokol IMAP, můžou se objevit chyby připojení při pokusu o načtení zprávy na váš iPhone. Chcete-li zkontrolovat nastavení IPAM, otevřete Gmail v prohlížeči vašeho počítače a přihlaste se tam.
  • Klikněte na nabídku ozubeného kola a vyberte Nastavení.
  • Klikněte na záložku "Přeposílání a protokol POP/IMAP".
  • Zkontrolujte "Stav" v části "Přístup IMAP". Je nutné, abyste tam měli "IMAP je aktivní". Pokud ne, klikněte na možnost "Povolit IMAP".
  • Pokud jste provedli nějaké úpravy, klikněte na Uložit změny.
  Reklama

Tipy

 • Po mapování složky do Koncepty, Odeslané či Koš, se již nebudou tyto složky zobrazovat v seznamu všech složek. Místo toho vyberte složku, kterou chcete sledovat. Může to být obzvláště matoucí, hledat poštu ve složce "Koš" pro zobrazení veškeré pošty.
Reklama

Varování

 • Otestujte si své nastavení, abyste ověřili, že pracuje správně. Ujistěte se, zda zprávy, které odstraníte na iPhone, stále existují ve webovém rozhraní Gmail.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 875 krát
Stránka byla zobrazena 7 875 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama