Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud se rozhodnete nastavit dva monitory, získáte tím více místa na obrazovce. To může pomoct zvýšit produktivitu. Dva monitory se mohou využít buď k zobrazení stejného obrazu, nebo umožnit zvětšenou plochu. Následujte tyto kroky níže a zjistěte, jak napoprvé správně nastavit oba monitory.

Metoda 1 ze 2:
Windows

 1. 1
  Zkontrolujte přípojky. Budete potřebovat dva výstupy k video připojení, které jsou na zadní straně vašeho počítače, každý výstup pro jeden monitor. Jsou čtyři typy připojení, seřazeny od nejstaršího po nejnovější: DVI, HDMI a Display Port. V nejlepším případě použijte dva stejné konektory pro nastavení dvou monitorů.
  • Monitory jsou často připojeny buď k základní desce, nebo ke grafické kartě. Většina grafických karet podporuje připojení ke dvěma nebo více monitorům, přičemž většina základních desek podporuje pouze jedno a někdy dvě připojení.
  • Pokud máte monitor s kabelem VGA a disponujete s přípojkou DVI, můžete si koupit adaptér, který se přidá k vašemu konektoru VGA a umožní vám jej zapojit k přípojce DVI.
  • Schopnost nastavit dva monitory záleží na tom, jak dobrá je vaše grafická karta a CPU. Když máte zapojený druhý monitor, přidá to mnohem větší zátěž na systém. Výkonnější grafická karta znamená, že má displej vice pixlů, což umožní zapojení dvou monitorů.
 2. 2
  Přidejte druhý monitor k volné přípojce na vašem počítači. Windows většinou automaticky rozpozná nový monitor. V opačném případě, restartujte váš počítač.
  • Pokud chcete zapojit druhý monitor, ale máte pouze jednu přípojku na vaší základní desce nebo grafické kartě, budete muset pro připojení druhého monitoru nainstalovat novou grafickou kartu.
  • Monitory nemusí být od stejného výrobce nebo stejné velikosti. Pro jednoduší prohlížení, užívejte dva monitory stejné velikosti, tak aby vaše plocha zůstala jednotná.
 3. 3
  Následujte nabídku nastavení monitoru. Nabídka se většinou automaticky zobrazí, když zapojíte nový monitor. Dostanete nabídku možností- buď zobrazit ten stejný obsah, nebo zvětšit vaši plochu.
  • Zobrazení stejného obsahu duplikuje to, co je zobrazené na vašem hlavním monitoru. Tato varianta se hodí k provádění prezentací, kde můžete mít připojený laptop k projektoru nebo k televizi.
  • Zvětšení plochy umožňuje využití druhého monitoru jako druhé obrazovky pro zobrazení plochy. Díky této možnosti, můžete přetáhnout okna a ikony na druhý monitor, tím pádem máte více prostoru k multitaskingu.
  • Také můžete nastavit váš druhý monitor jako hlavní monitor pro plochu. Tato možnost se hodí k přidání monitoru k laptopu a můžete jej použít jako hlavní monitor místo displeje laptopu.
 4. 4
  Nastavte monitor ručně. Pokud se nabídka nastavení monitoru nezobrazí automaticky nebo chcete změnit nastavení sami, můžete zvolit nástroj Nastavení Displeje.
  • Klikněte na plochu pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti nebo Osobní nastavení. Zvolte Nastavení displeje ze seznamu vlastností.
  • Měli byste vidět ikony s čísly, reprezentující vaše přidané monitory. Pokud je jeden z nich neaktivní, bude označen šedě.
  • Vyberte druhý monitor a zvolte buď zvětšit vaši plochu, nebo zobrazit stejný obsah vaší plochy.
  • Vaše možnosti mohou záviset na grafické kartě, kterou jste nainstalovali. V případě potřeby můžete provést tyto změny z nVidia nebo ATI kontrolních panelů. Pokud jste je nainstalovali, můžete je najít v nabídce Start.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Mac OS X

 1. 1
  Připojte druhý monitor. Pro přidání druhého monitoru, musí mít váš Mac k dispozici video konektory. Každý displej potřebuje jeden video kabel. Konektorů existuje několik typů, záleží na tom, jak je váš Mac starý:
  • VGA – tohle je starší analogový standard a skoro všechny monitory umožňují propojení přes VGA kabely.
  • DVI – Taková lepší varianta VGA, co se týče kvality, nyní nahrazena HDMI a DisplayPort. Několik málo MacBooků používá Mini-DVI, který požaduje adaptér pro připojení k standardnímu DVI kabelu.
  • DisplayPort/Thunderbolt – Jedná se o častější typ konektorů na nejnovějších zařízení Mac. Thunderbolt je novější verze DisplayPort a umožňuje přenos audio signálu stejně jako video signálu. Pokud váš monitor pouze podporuje HDMI, budete potřebovat Thunderbolt-to-HDMI adaptér.
  • HDMI – Standard pro všechna zařízení s digitálním displejem. Skoro každý nový displej, který byl vyroben v posledních letech, podporuje HDMI připojení. HDMI umí přenášet audio, stejně jako video signál.
 2. 2
  Vyberte si možnost zobrazení stejného obsahu nebo zvětšení plochy. Většina displejů bude automaticky rozpoznána a budete vyzváni vybrat si preferované nastavení. Pokud se rozhodnete pro zobrazení stejného obsahu, stejný obraz bude zobrazen na obou monitorech. Pokud se rozhodnete pro zvětšení, vaše plocha bude roztažena přes oba monitory.
  • Pokud není displej rozpoznán, otevřete Vlastnosti displeje a klikněte na Zjistěte displeje.
 3. 3
  Zvolte nastavení manuálně. Pokud byste chtěli změnit nastavení sami, můžete to provést přes nabídku Vlastnosti displeje. Pro tento úkon, klikněte na nabídku Apple a zvolte Preference systému. Otevřete nástroje Displeje.
  • Pro zvětšení plochy, klikněte na Uspořádání a potom následujte instrukce na obrazovce.
  • Pro zobrazení stejného obrazu, nastavte oba displeje ve stejném rozlišení. Následně klikněte na Uspořádání a pak na Zobrazení stejného obsahu displejů.
  Reklama

Tipy

 • Můžete v případě potřeby připojit více než dva monitory a to tak, že budete opakovat předchozí kroky s dalším monitorem, pokud má váš počítač video výstupy pro podporu dalších monitorů.
 • Pokud je jeden monitor vyšší kvality než druhý, pokud je potřeba, budete muset změnit rozlišení na výkonnějším monitoru z toho důvodu, aby se srovnal s úrovní méně výkonného monitoru.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Počítač
 • 2 monitory
 • 2 video kabely
 • Kompatibilní grafická karta

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hackovatJak hackovat
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak změnit výchozí jazyk v Google ChromeJak změnit výchozí jazyk v Google Chrome
Reklama

O tomto wikiHow

Chiara Corsaro
Spoluautor od:
Generální manažer pro macVolks, Inc.
Tento článek spoluautor od Chiara Corsaro. Chiara Corsaro je generálním manažerem a certifikovaným technikem Apple, Mac & iOS pro macVolks, Inc., autorizovaného poskytovatele služeb Apple se sídlem v San Francisco Bay Area. Společnost macVolks, Inc. byla založena v roce 1990, je akreditována společností Better Business Bureau (BBB) s ratingem A + a je součástí sítě Apple Consultants Network (ACN). Tento článek byl zobrazen 27 035 krát
Stránka byla zobrazena 27 035 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama