Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Většina počítačů v těchto dnech vám umožní spojit několik zařízení. Což znamená, že můžete nastavit druhý monitor jako další místo na ploše navíc, nebo můžete přepnout mezi vaším monitorem a televizí když chcete sledovat film nebo si zahrát hru. Moderní verze Windows a OS X nastaví druhý monitor velmi jednoduše a s televizí Apple a MAC dokonce nepotřebujete spojit obrazovky.

Metoda 1 ze 3:
Windows

 1. 1
  Zjistěte jaké připojení momentálně máte. Podívejte se na zadní část vašeho počítače, kde je váš monitor momentálně zapojený. Pokud zapojení monitoru je spojeno vertikálně směrem k horní části počítače a je obklopeno mnoha jinými připojovacími porty, jako například USD, Ethernet, zvukový systém a jiné, je spojeno k mateřské desce. Pokud je spojeno horizontálně pod přípojkami mateřské desky, je připojeno ke grafické kartě.
  • Oba monitory musí být spojeny ke stejné grafické kartě. Pokud je váš monitor momentálně připojený k mateřské desce, budete jej muset odpojit a připojit jej ke grafické kartě. Pokud nemáte grafickou kartu, budete muset grafickou kartu nainstalovat před tím, než nastavit dvojí monitory.
 2. 2
  Zkontrolujte dostupné porty. Podívejte se na dostupné porty dostupné na vaší grafické kartě. Tímto zjistíte způsoby, jak můžete spojit vaše monitory a a dozvíte se, zda budete potřebovat jakékoliv adaptéry.
  • HDMI – Tohle je nové standardní připojení k displeji a můžete jej najít virtuálně na všech počítačích vyrobených za posledních pět let. Vypadá jako prodloužený post USB. HDMI může poslat obrázek stejně jako zvuk a výsledky jsou v nejlepší kvalitě.
  • DVI-I/DVI-D - DVI (Digital Video Interface) je standardní způsob jak připojit plochý panelový monitor k počítači. DVI-I má "+" konektor na pravé straně, přičemž DVI-D má "-" konektor. Obojí mohou být použity pro připojení k DVI monitoru k počítači ale pouze DVI-I může přijat VGA-k-DVI adaptér. Pokud má karta dva porty DVI, obecně pouze jeden z nich bude DVI-I.[1]
  • VGA - VGA má analogový výstup, a bývá nejčastější v éře CRT počítačových displejů. Je široce vyřazený z jakéhokoliv momentálního hardwaru, ale můžete jej potkat u starších počítačů nebo CRT monitorů.
  • DisplayPort – Jedná se o digitální spojení, podobné HDMI. DisplayPort je nutný k displejům 4K a není tak častý jako HDMI.
 3. 3
  Vypněte váš počítač. Vaše počítače budou nejjednodušší na konfiguraci pokud vypnete nejdříve váš monitor. Není to nutné u HDMI nebo připojení DisplayPort.
 4. 4
  Připojte druhý monitor. Připojte druhý monitor ke grafické kartě. Ujistěte se, že váš hlavní monitor je připojený k nejlepšímu video výstupu. Například pokud máte monitor HDMI a monitor VGA, pravděpodobně budete chtít, aby váš primární monitor byl připojený přes HDMI.
  • Pokud používáte VGA nebo DVI, ujistěte se, že je zabezpečený kabel se zabudovanými šroubky.
 5. 5
  Nastavte monitor ve Windows. Zapněte váš počítač a nastartujte Windows. Windows automaticky zjistí virtuálně jakýkoliv monitor. Klikněte pravým tlačítkem myší na plochu a vyberte Rozlišení obrazovky. Pokud používáte Windows XP, klikněte pravým tlačítkem myší na plochu, vyberte Vlastnosti a potom klikněte na záložku Settings (Nastavení).
  • Použijte "Vícero obrazovek" rozbalovací nabídku a určete, zda chcete rozšířit vaši plochu, provést duplikát vaší obrazovky nebo ponechat plochu jako jedno zobrazení.
  • Rozšíření vaší plochy vám povolí přesunout ikony oken a jiné objekty mezi vašimi obrazovkami.
 6. 6
  Rychle přepněte mezi obrazovkovými typy. Můžete si rychle projít mezi dostupnými typy displejů tak, že otevřete nabídku Projekt. Toto je pouze dostupné u Windows 7 a 8.
  • Stisknutím tlačítka Windows + P se otevře nabídka a umožní vám rychle vybrat "Pouze hlavní ", "Duplikát", "Rozšířit" a "Pouze druhý".
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Mac OS X

 1. 1
  Zkontrolujte dostupné porty. Abyste mohli přidat další monitor, váš Mac nebo MacBook musí mít port, ke kterému je připojen. Můžete si koupit adaptéry, které vám umožní připojit modernější displeje ke starším počítačům a obráceně.
  • HDMI – Jedná se o nový standard v připojení displeje a můžete jej najít virtuálně na všech počítačích vyrobených v posledních pěti letech. Vypadá to jako podlouhlý USB port. HDMI může převést obrázek stejně jako zvuk a výsledky v nejlepší kvalitě obrázků.
  • DVI/Mini-DVI - DVI (Digital Video Interface) je standardní způsob jak připojit plochý panelový monitor k počítači. Mini-DVI je specifické spojení Applu, které se chová jako DVI, ale v menší formě.
  • VGA - VGA má analogový výstup, a bývá nejčastější v éře CRT počítačových displejů. Je široce vyřazený z jakéhokoliv momentálního hardwaru, ale můžete jej potkat u starších počítačů nebo CRT monitorů.
  • DisplayPort/Thunderbolt – Počítače Mac používají technologii DisplayPort mnohem déle než většina počítačů a potom nový konektor Thunderbolt je tohoto evoluce. DisplayPort monitory se mohou připojit jak do výstupů DisplayPort, tak i Thunderbolt, přičemž monitor Thunderbolt může fungovat pouze u výstupu Thunderbolt.[2]
  • Adaptéry – Existuje několik adaptérů, které jsou k dispozici pro uživatele, kteří potřebují připojit monitor k různým portům na počítači mac. Některé z více užitečnějších adaptérů tvoří:: Thunderbolt-k-HDMI, VGA-k-DVI, Mini-DVI-k-DVI a DVI-k-HDMI.
 2. 2
  Připojte monitor. Vypněte nejdřív váš Mac, pokud připojujete VGA k DVI monitoru. Jinak jej můžete pouze zapojit. Pokud používáte VGA nebo DVI, ujistěte se, že jste zabezpečili kabel se zabudovanými šroubky.
 3. 3
  Konfigurujte nový monitor. Klikněte na Apple nabídku a vyberte Vlastnosti systému. Vyberte "Displeje". Klikněte na záložku "Uspořádání". Upravte umístění obrazovky, takže kurzor vaší myši běhá přirozeně mezi monitory.
  • Výchozím, OS X rozšíří plochu ke druhému displeji. Můžete zkontrolovat políčko "Zrcadlové displeje" a provést duplikát vašeho displeje.
 4. 4
  Vyberte rozlišení. OS X se pokusí zjistit jaké rozlišení funguje na obou displejích. Můžete nastavit rozlišení sami, ale obrázek vypadá roztažený nebo zamlžený, pokud nevyberete doporučené nastavení.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Mac OS X a Apple TV

 1. 1
  Konfigurujte AirPlay na vaší televizi Apple TV. Toto vám umožní použít HDTV jako druhý displej, aniž byste jej museli připojit k vašemu počítači. Použití Apple Tv jako druhého displeje vyžaduje Mountain Lion nebo pozdější a váš počítač musí být připojený ke stejné síti jako Apple TV.
  • Pokud máte Mountain Lion, můžete pouze provést zrcadlení vašeho displeje.Pokud máte Mavericks, můžete použít druhý displej jako přídavné rozšíření k vaší ploše.
  • Pro informace jak používat televizi Apple, se můžete podívat na průvodce, které lze volně vyhledat na internetu, kde zjistíte, jak nastavit Apple TV.
 2. 2
  Klikněte na AirPlay nabídku. Když jste spojeni ke stejným sítím jako správně konfigurovaná televize Apple TV, AirPlay nabídka se zobrazí ve vaí záložce nabídky Mac. Klikněte na ni a vyberte vaši televizi Apple z nabídky zařízení.
 3. 3
  Znovu nastavte vaše displeje. Klikněte na nabídku Apple a vyberte Vlastnosti systému. Vyberte "Displeje". Klikněte na záložku "Uspořádání". Upravte umístění obrazovky, takže kurzory vaší myší se mohou volně pohybovat mezi monitory.
  • Pokud používáte Mavericks, můžete zakliknout tlačítko "Zrcadlení displejů" a provést duplikát vašeho displeje.
 4. 4
  Použijte mezerníky a zorganizujte vaše okna na každé obrazovce. Návod na použití mezerníků u MAC OS X lze volně najít na internetu a pomůže vám ponechat různá okna organizovaná přičemž provádíte multitasking. Každé otevřené okno je zapsáno k mezerníků. Toto vám povolí ponechat vaše okna organizovaná pro specifické úkoly.
  • Windows neprovede obloukové připojení jako výchozí. Tuto možnost budete muset zakázat v sekci Kontrola misí v okně systémových vlastností. Odklikněte políčko pro "Displeje mají oddělené prostory".
  • Můžete zapsat aplikace ke specifickým mezerníkům tak, že kliknete pravým tlačítkem myší na ikonu ve vašem doku. Vyberte Možnosti a potom vyberte displej, který chcete zapsat.
  Reklama

Tipy

 • Většina počítačů v základním nastavení nemá grafické karty schopné duálních monitorů, ale mají integrované karty namísto toho. S největší pravděpodobností budete potřebovat dedikovanou grafickou kartu pro tuto vlastnost.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hackovatJak hackovat
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 4 624 krát
Stránka byla zobrazena 4 624 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama