Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Yahoo! patří dlouhodobě k nejspolehlivějším poskytovatelům emailových služeb na internetu, takže nikoho nepřekvapí, že je zdarma a vše lze nastavit snadno a rychle. Pokud už účet na Yahoo máte, není třeba kvůli Yahoo Mail vytvářet další. Stejné uživatelské jméno můžete využít pro všechny Yahoo služby. Pokud ale žádný účet nemáte a chcete si zřídit Yahoo Mail, můžete si vytvořit Yahoo účet buď na webové stránce Yahoo Mail nebo pomocí mobilní aplikace Yahoo Mail. Poté si můžete svůj účet nastavit a při odesílání pošty využívat všech vymožeností, stylů i zabezpečení, které Yahoo! Mail nabízí.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Vytvoření účtu na webu

  1. 1
    Přejděte na Yahoo.com. Klikněte na stránku Sign Up (Registrovat). Najeďte myší nad nápis “Sign In (Přihlásit)” v pravém horním rohu webové stránky a v menu, které se objeví, poté klikněte na odkaz “Sign Up (Registrovat)”. Dostanete se na stránku, kde se můžete do služby Yahoo! zaregistrovat.
  2. 2
    Zadejte základní informace. V příslušných políčkách vyplňte jméno, zvolte si Yahoo ID (uživatelské jméno), heslo, telefonní číslo, datum narození a pohlaví. Pokud chcete, můžete zadat i záložní telefonní číslo.
    • Vaše uživatelské jméno na Yahoo! bude hlavní identifikační údaj napříč všemi službami Yahoo. Vymyslete tedy takové, které bude zapamatovatelné a které budete moci dlouhodobě pohodlně používat, protože se jím budete identifikovat všem příjemcům, kterým budete odesílat emaily. Můžete použít číslice, písmena a tečky. Pokud už uživatelské jméno někdo používá, zobrazí se pod políčkem zpráva, že zvolené uživatelské jméno je již obsazené.
    • Heslo musí mít alespoň 6 znaků a nezapomeňte, že musíte rozlišovat velká a malá písmena.
  3. 3
    Uvědomte si, že při registraci do služeb Yahoo! musíte souhlasit se smluvními podmínkami a pravidly na ochranu soukromí. Než se zaregistrujete, doporučujeme si smluvní podmínky i pravidla na ochranu soukromí přečíst. Dostanete se na ně tak, že ve spodní části stránky kliknete na odkaz nad tlačítkem “Create account (Vytvořit účet)”. Otevřou se v novém okně nebo v nové kartě prohlížeče, abyste si je mohli v klidu přečíst. Po přečtení se vraťte na stránku s registrací.
  4. 4
    Klikněte na tlačítko “Create Account (Vytvořit účet)”.
  5. 5
    Dokončete registraci. Než Yahoo váš účet vytvoří, potřebuje si ověřit, že nejste robot. To znamená, že vám buď pošle ověřovací kód na mobilní telefon, nebo budete muset zadat Captcha kód. V obou případech postupujte podle pokynů na obrazovce:
    • Možná budete muset kliknout na "Send SMS (Poslat SMS)", aby vám ověřovací kód přišel ve formě SMS na mobilní telefon. Pokud nemáte službu SMS aktivovanou, můžete zvolit možnost, aby vám z Yahoo zavolali. Stačí kliknout na tlačítko "Or Yahoo can call you with the code (Nebo vám Yahoo předá kód telefonicky)". Až ověřovací kód dostanete, zadejte ho do příslušného pole a klikněte na "Submit Code (Odeslat kód)".
    • Možná budete přesměrováni na ověřovací stránku, kde bude zobrazen řetězec znaků. Zadejte kód do příslušného pole a klikněte na tlačítko “Submit code (Odeslat kód)”.
  6. 6
    Začněte používat svůj účet. Jakmile Yahoo váš účet vytvoří, budete automaticky přihlášeni do služeb Yahoo a přesměrováni na úvodní stránku. Nyní můžete používat Yahoo Mail, Flickr a další služby.
    Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vytvoření účtu pomocí mobilní aplikace Yahoo Mail

  1. 1
    Spusťte aplikaci Yahoo Mail. Vyhledejte aplikaci na svém mobilním zařízení. Klepnutím na její ikonu ji spustíte.
    • Pokud aplikaci na svém mobilním zařízení nemáte nainstalovanou, můžete ji stáhnout z Obchodu Play.
  2. 2
    Zaregistrujte se. Při prvním spuštění vás Yahoo Mail vyzve k přihlášení. Jelikož žádný účet ještě nemáte, klepněte na tlačítko “Create Account (Vytvořit účet)”. Tím se dostanete do okna s registrací.
  3. 3
    Zadejte osobní údaje. Vyplňte formulář s osobními údaji. Do příslušných polí zadejte jméno, datum narození, číslo mobilního telefonu a pohlaví.
  4. 4
    Zadejte uživatelské jméno. Před textem “@yahoo” uvidíte políčko, do kterého napíšete vámi zvolené uživatelské jméno. To bude váš hlavní identifikační údaj pro přihlášení do služby Yahoo Mail. Uživatelské jméno by mělo být originální a jedinečné. Pokud si zvolíte uživatelské jméno, které už používá někdo jiný, políčko se červeně zbarví.
  5. 5
    Zadejte heslo. Jakmile si zvolíte uživatelské jméno, musíte zadat i heslo. Bude to vaše jediné heslo pro přístup do účtu Yahoo.
  6. 6
    Přečtěte si smluvní podmínky Yahoo a pravidla o ochraně soukromí. Než se zaregistrujete, doporučujeme si smluvní podmínky i pravidla na ochranu soukromí přečíst. Dostanete se na ně tak, že ve spodní části stránky kliknete na odkaz nad tlačítkem “Create account (Vytvořit účet)”. Otevřou se v novém okně, abyste si je mohli v klidu přečíst. Po přečtení se vraťte na stránku s registrací.
  7. 7
    Dokončete registraci. Jakmile registrační formulář vyplníte, ve spodní části okna klepněte na tlačítko “Create account (Vytvořit účet)”. Než Yahoo váš účet vytvoří, potřebuje si ověřit, že jste skutečná osoba s platným telefonním číslem, proto si ověřte, že jste zadali správné telefonní číslo. Klepněte na tlačítko “Send SMS (Poslat SMS)” a na mobilní telefon vám bude odeslán ověřovací kód.
    • Počkejte na ověřovací kód. Až vám přijde, zadejte ho do příslušného pole v ověřovacím okně. Bude to čtyřčíselný kód. Klepněte na tlačítko “Submit code (Odeslat kód)” v dolní části obrazovky.
    • Jakmile Yahoo váš účet vytvoří, mobilní aplikace vás automaticky do služby Yahoo Mail přihlásí. Nyní máte účet Yahoo Mail vytvořený. Stejný účet můžete používat napříč všemi službami Yahoo, například Flickr nebo Messenger.
    Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Nastavení účtu

  1. 1
    Přihlašte se do účtu Yahoo Mail. Jakmile Yahoo váš účet vytvoří, budete automaticky přihlášeni do služby Yahoo Mail a ocitnete se ve své doručené poště.
  2. 2
    Přejděte do sekce Settings (Nastavení). Klikněte na ikonku ozubeného kolečka v pravém horním rohu stránky Yahoo Mail. Zobrazí se nabídka. V ní kliknete na položku Settings (Nastavení). Otevře se stránka, kde budete moci nastavit různé položky a možnosti. Všechny je najdete v levém navigačním panelu.
  3. 3
    Nastavte možnosti prohlížení emailů. V levém panelu klikněte na “Viewing email (Prohlížení emailů)”. Nastavení se zobrazí v panelu napravo.
    • Zaškrtněte políčka “Enable conversations (Povolit konverzace)” a “Show snippets (Zobrazit náhledy)”. Možnost “Enable conversations (Povolit konverzace)” znamená, že se v těle emailu pod sebou zobrazí související konverzace. Možnost “Show snippets (Zobrazit náhledy)” zobrazí krátké náhledy zpráv.
    • Zvolením Tabs (Karty) nebo Recent (Naposledy otevřené) si vyberete předvolby multitaskingu. Co to znamená? Tabs (Karty) zobrazí všechny otevřené zprávy v samostatných kartách, zatímco volba Recent (Naposledy otevřené) zobrazí pouze zprávu, kterou jste měli naposledy otevřenou.
    • Nastavte Preview Pane (Podokno náhledu). Z rozbalovacího menu vyberte možnost None (žádné), Bottom (dole), nebo Right (vpravo). Tímto krokem si nastavíte, zda bude zobrazeno podokno náhledu a pokud ano, zda bude umístěno dole nebo napravo.
    • Nastavte Message List Density (Hustota seznamu zpráv). Z rozbalovacího menu vyberte možnosti Slim (těsné), Regular (standardní), nebo Relaxed (volné). Zde nastavíte pravidlo, jak budou zprávy ve složkách zobrazeny. Při volbě Slim budou natěsnané na sobě, zatímco u možnosti Relaxed mezi nimi bude volný prostor (pro přehlednost).
    • Nastavte si Read Flags (označení přečtení). Z rozbalovacího menu vybíráte z možností Immediately (ihned), After 2 seconds (po 2 sekundách), After 5 seconds (po 5 sekundách), nebo Never (nikdy). Zde nastavujete časovou prodlevu, za jak dlouho Yahoo Mail označí vámi vybranou zprávu jako přečtenou.
    • Nastavte Message Handling (zpracování zpráv). Z rozbalovacího menu vybíráte možnosti Show previous (zobrazit předchozí), Show next (zobrazit následující), nebo Go back to original folder (návrat do původní složky). Tímto krokem nastavujete chování Yahoo Mail poté, co nějakou zprávu přesunete.
    • Nastavte Mail Version (verzi emailu). Vybírejte mezi možnostmi Full featured (Plná verze) nebo Basic (Základní). Plná verze Yahoo Mail vám umožní používat nejnovější funkce, které nabízí, zatímco u verze Basic máte k dispozici naprosté minimum.
  4. 4
    Nastavte Writing Email options (možnosti psaní emailu). V levém panelu klikněte na možnost “Writing email (Psaní emailu)”. Nastavení se zobrazí v panelu napravo.
    • Pokud chcete, aby se noví příjemci automaticky přidávali do adresáře, zaškrtněte zatržítko “Automatically add new recipients to Contacts (Automaticky pridávat nové příjemce do kontaktů)”. Pokud chcete, aby se po najetí myší nad konkrétní odkaz nějaké zprávy zobrazoval její obsah, zaškrtněte zatržítko “Automatically generate a preview of links (Automaticky generovat náhledy odkazů)”.
    • Z rozbalovacího menu vyberte písmo a velikost písma, které chcete při psaní zpráv používat. V dialogovém okénku se zobrazí náhled zvoleného písma i jeho velikosti, abyste lépe viděli, jak zvolený typ vypadá.
    • Můžete také nastavit výchozí podpis, který se objeví v každé odesílané zprávě. Podpis si můžete vytvořit v textovém poli ve spodní části.
  5. 5
    Uložte nastavení. Kliknutím na tlačítko “Save (Uložit)” v levém dolním rohu uložíte veškeré změny a opustíte Nastavení. Ocitnete se zpět v sekci Doručená pošta. Nyní můžete začít používat službu Yahoo Mail.
    Reklama

Tipy

  • Zvolte si uživatelské jméno, podle kterého vás příjemci lehce poznají a nebudou vaše zprávy považovat za spam. Členové služby Yahoo si často volí jako uživatelská jména různé podoby svého křestního jména.
  • Můžete si vytvořit tolik účtů, kolik budete chtít, a používat je, jak je popsáno v úvodu. Někteří poskytovatelé emailových služeb, například Google nebo Apple's Mail nabízejí možnost mít všechny emailové účty na jednom místě (je to přehlednější).
Reklama

Varování

  • S poskytováním osobních informací na webu buďte velmi opatrní. Yahoo je sice zabezpečený server, ale pokud s někým chatujete online, nemůže Yahoo ochranu vašeho soukromí zaručit.
  • Při psaní odpovědi na bezpečnostní otázku dávejte pozor na pravopis. Pokud ji během nastavování napíšete špatně, může vám být později přístup k emailovému účtu zablokován (právě z důvodu špatně zadávané odpovědi na bezpečnostní otázku).
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 244 krát
Stránka byla zobrazena 4 244 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama