iTunes je médiový přehrávač a program pro organizaci, vyrobený Applem. Kromě toho, že přehrává a organizuje vaši hudbu a filmy, používá se také na spojování obsahu vašeho iPhonu, iPadu nebo iPodu. iTunes je ke stažení zdarma a abyste jej využili co nejvíc, budete potřebovat Apple ID. Nastavení je jednoduchý proces, ale existuje mnoho možností, které vám mohou umožnit ještě lepší nastavení.

Část 1 ze 6:
Instalování iTunes

 1. 1
  Stáhněte software iTunes z webové stránky Apple. iTunes můžete stáhnout zApple.com/itunes/download. Stránka pro stahování vám automaticky nabídne správný instalační program pro váš operační systém.
 2. 2
  Odinstalujte staré verze. Pokud máte starší verzi iTunes již nainstalovanou na vašem počítači, doporučuje se, že odinstalujete starý program před tím, než nainstalujete nový. Klikněte zde pro instrukce ohledně odstraňování starých verzí iTunes.
 3. 3
  Najděte program pro nastavení stahování. Obvykle jej můžete najít dole v okně vašeho prohlížeče nebo ve složce pro stahování.
 4. 4
  Zahajte nastavovací program. Následujte výzvy pro instalování iTunes na vašem počítači.
  • Během nastaveni, si budete moci vybrat, zda chcete aby iTunes byl výchozím přehrávačem vašich hudebních souborů.
 5. 5
  Restartujte váš počítač po instalaci. Není to nezbytně nutné, ale může vám to pomoct zmírnit drobné problémy, které mohou nastat po instalaci nových programů.
 6. 6
  Zapněte iTunes. Když načítáte iTunes poprvé, budete přivítáni s nějakou přivítací zprávou. Zavřete a začněte používat iTunes.[1]
  Reklama

Část 2 ze 6:
Přihlášení s Apple ID

 1. 1
  Klikněte na malou profilovou ikonu vedle tlačítka "Prohledejte obchod". Tímto otevřete okno pro přihlášení s Apple ID.
 2. 2
  Zadejte informace o vašem Apple ID, nebo klikněte n a.Create Apple ID. Budete se muset přihlásit s Apple ID, abyste mohli stáhnout položky z obchodu. Vytvoření Apple ID je zdarma, ale požaduje zadání informací o vaší kreditní kartě. Klikněte zde a získejte instrukce ohledně vytváření Apple ID bez kreditní karty.[2]
 3. 3
  Zakažte autorizaci starého počítače (pokud nezbytné). Můžete mít pět počítačů spojených s vaším obchodem Apple ID najednou. Pokud nastavujete iTunes na šestém počítači, nebudete moci autorizovat stahování vašeho zakoupeného obsahu. Budete muset zrušit autorizaci na jednom z vašich starších počítačů, nebo zakázat autorizaci všech počítače najednou, pokud k nim již nemáte přístup.
  • Klikněte zde pro detailní instrukce o autorizováni nebo zakázání autorizace.
  Reklama

Část 3 ze 6:
Nastavení vašich preferencí

 1. 1
  Klikněte na nabídku "Upravit" (Windows) nebo na nabídku "iTunes" (Mac). Existuje spousta možných nastavení, která si můžete upravit pro iTunes, aby se vám nejvíc hodila. Upravte tato nastavení před tím, než budete importovat jakékoliv soubory, aby jste benefitovali co nejvíc.
 2. 2
  Vyberte "Preference". Tímto otevřete okno Preference.
 3. 3
  Nastavte vaše "Obecné" preference. Toto jsou základní nastavení pro iTunes.
  • Jméno knihovny – jméno vaší iTunes knihovny. Užitečné pokud organizujete více knihoven ve vašem počítači.
  • Zobrazení – Můžete nastavit různé možnosti rozhraní použitím zaškrtávajících oken a rozbalovacích nabídek.
  • Když vložíte CD – použijte rozbalovací nabídku pro výběr toho co se stane, když vložíte audio CD do vašeho počítače.
  • Importujte nastavení - tímto otevřete novou nabídku, která vám povolí vybrat do čeho jsou soubory konvertovány, když jsou přidány do knihovny. Tyto soubory jsou mírně pokročilé nastavení a většina uživatelů si s tím nemusí dělat starosti. Je to však nejdůležitější, když importujete soubory, které nejsou podporovány iTunes.
  • Jazyk – Nastavte jazyk používaný pro iTunes.
 4. 4
  Nastavte vaše preference pro "Zpětné přehrávání". Toto jsou nastavení pro přehrávání hudby a videí na iTunes.
  • Prolínání písní – Nastavte množství splývání mezi písněmi.
  • Zlepšovač zvuku – Přidává efekty jako například ozvěna a hloubka/výška zesílení.[3]
  • Kontrola zvuku - iTunes se pokusí srovnat hlasitost pro každou písničku, která hraje.
  • Preferovaná video verze – Tímto vyberete kvalitu videa, které hraje, když přehráváte koupené video. Vyberte nižší kvalitu, pokud má váš počítač problém s přehráváním 1080P videa.
  • Styl titulků – Umožňuje konfigurovat jak se titulky zobrazují na videu.
  • Přehrajte audio s použitím – Umožňuje vybrat zařízení, které přehraje audio znovu.
  • Bitrate a Bity za příklad – Rozšířené nastavení kvality, které většina uživatelů může nechat jako výchozí.
 5. 5
  Nastavte vaše preference "Sdílení". Tato nastavení mají vliv na to, jak je sdílena vaše knihovna s jinými počítači ve vaší síti.
  • Sdílejte moji knihovnu na místní síti –Povolením tohoto umožníte jiným počítačům ve stejné síti dostat přístup do vaší iTunes knihovny.. Můžete kontrolovat které přehrávací seznamy mají přístup a pokud je požadováno heslo.
  • Klikněte zde pro více detailních informací ohledně nastavení Sdílení doma na iTunes.
 6. 6
  Nastavte vaše preference "Obchodu". Tato nastavení vám umožní si vybrat jak iTunes zvládá nákupy, které děláte.
  • Automatické stahování – Nastavte které nákupy chcete automaticky stahovat do vašeho počítače. Toto má vliv na nákupy, které provádíte na jiných zařízeních se stejným Apple ID.
  • Když stahujete videa s vysokým rozlišením, preferujete – Využít rozbalovací nabídku pro vybrání preferované kvality. 720P je výchozí, což je pořád HD, ale menší než 1080P.
  • Možnosti nákupu a zpětného přehrání – Tyto různé možnosti mají vliv na to, jak iTunes shromažďuje informace a umělecká alba pro vaši hudbu, stejně jako spojuje informace o zpětném přehrání přes všechna zařízení.
 7. 7
  Nastavte "Párové" preference. Toto umožní kontrolovat to, kdo může získat přístup do čeho ve vašem iTunes. Je to především užitečné pokud instalujete iTunes pro dítě.
  • Zakažte – Můžete si vybrat, že zakážete přístup do určitých typů médií, stejně jako do samotného obchodu.
  • Hodnocení pro a restrikce – Tato nastavení vám umožňují si vybrat typ systému hodnocení, který chcete použít a potom provést restrikci jiných typů médií na základě typu hodnocení.
  • Klikněte na Zamknout pro prevenci změň. Abyste ji mohli odemknout, uživatel bude potřebovat administrátorské heslo.
 8. 8
  Nastavte preference "Zařízení". Tato nastavení mají vliv na to, jak vaše zařízení Apple provádí zálohování automatického spojování.
  • Zamezte iPodům, iPhonům a Padům, aby se nespojovali automaticky – Výchozím vaše zařízení Apple se automaticky spojí jakmile je připojeno. Pokud tomuto chcete zamezit, zaškrtněte políčko.
 9. 9
  Nastavte vaše "Pokročilé" preference. Toto jsou nastavení pro váš adresář složky iTunes Media, stejně jako mnoho dalších programových nastavení.
  • iTunes Media lokalita složky – Tímto můžete změnit lokalitu všech vašich iTunes Media složek, včetně zálohování zařízení která jsou uložena. Tato změna je užitečná, pokud chcete mít vaše media uložena na jiném úložišti.
  • Dobře organizujte soubory iTunes Media – Tímto zorganizujete soubory ve vaší složce iTunes Media na základě informací, které jsou vložené, jako například umělec, album, číslo písničky. Pokud toto povolíte, vaše složky a soubory se budou přejmenovávat a přesunovat.
  • Zkopírujte soubory do složky iTunes Media, když přidáváte do knihovny - Zaškrtnutím tohoto tlačítka uděláte kopii jakéhokoliv media, které přidáte do knihovny a umístíte jej do souboru iTunes Media. Je to užitečné pro organizaci nesourodé sbírky, ale vytvoří se dvakrát pro každý soubor, který přidáte.
  • Možnosti programu – Povolte každou možnost programu, která je na seznamu v závislosti na tom, jaké máte osobní preference.
  Reklama

Část 4 ze 6:
Přidání média do vaší knihovny

 1. 1
  Přidejte hudební soubory do vaší iTunes knihovny. Můžete přidat jakékoliv existující soubory do vaší knihovny iTunes, takže je můžete poslouchat v iTunes a spojit je se zařízeními Apple.
  • Klikněte na "Soubor" (Windows) nebo na nabídku "iTunes" (Mac). Pokud nevidíte záložku s nabídkou, stiskněte Alt
  • Vyberte"Přidat soubor do knihovny" (Windows) nebo "Přidat do knihovny" (Mac).
  • Vyberte soubor obsahující hudbu, který chcete přidat. Pokud jsou soubory ochráněny soubory WMA, klikněte zde.
 2. 2
  Přidejte soubor s filmem do vaší knihovny iTunes. Můžete přidat soubory s videem do vaší knihovny iTunes, ale nejdříve budou muset být konvertovány, aby je mohlo iTunes rozpoznat. Klikněte zde pro detailní informace o tom, jak konvertovat soubory.
  • Můžete přidat konvertované video soubory stejným způsobem jako jste to provedli u hudebních souborů. Budete je moci najít v sekci "domácí filmy" ve vaší knihovně.
 3. 3
  Dostaňte vaše CD do vaší knihovny. Můžete použít iTunes pro digitální archivaci vaší sbírky CD a poslouchat vaše písničky kdekoliv ve vašem zařízení Apple. Výchozím, iTunes začne proces získání CD, když vložíte CD, když je ve stejnou chvíli zapnuté iTunes.
  • Klikněte zde pro více detailů o tom, jak převést CD do iTunes.
 4. 4
  Zakupte obsah a přidejte jej do knihovny. Pokud jste přihlášeni s Apple ID, můžete použít obchod iTunes pro zakoupení hudby, filmů, TV show, podcastůa více pro přidání do vaší knihovny iTunes. Tyto nákupy mohou být spojeny s vaším účtem, takže budete moci získat přístup k nim z nových počítačů a zařízení automaticky.
  • Výchozím, nově zakoupený obsah bude stáhnut přímo do vašeho počítače.
  • Klikněte sem pro více instrukci o tom, jak kupovat věci ve vašem obchodě iTunes.
  Reklama

Část 5 ze 6:
Spojování vašeho zařízení Apple

 1. 1
  Připojte vaše zařízení Apple k vašemu počítači. Pokud je to poprvé, co připojujete, budete vyzváni abyste připojení jak na počítači, tak na zařízení.
 2. 2
  Vyberte vaše zařízení v iTunes. Po nějaké chvíli se vaše zařízení zobrazí ve skupině tlačítek nahoře v iTunes. Vyberte jej a vyberte spojení možností.
 3. 3
  Nastavte vaše možnosti zálohování. Když vyberete vaše zařízení, dostanete se na stránku Shrnutí. Můžete použít tuto stránku pro zobrazení informací o zálohování vašeho zařízení Apple v iTunes.
 4. 4
  Vyberte co chcete spojit. V levém rámečku uvidíte vaše zařízení spolu s různými kategoriemi, které vytváři vaši iTunes knihovnu (Hudba, filmy, aplikace, atd.). Vyberte jednu z kategorií pro otevření možností spojení.
  • Nejdříve budete muset povolit spojení pro tento typ média. Zaškrtněte tlačítko nahoře v okně pro povolení spojení.
  • Vyberte co chcete spojit. Jak budete zaškrtávat tlačítka pro přidání obsahu, uvidíte množství volného místa v zařízení dole v okně.
  • Sledujte kategorie a vyberte které chcete spojit pro každý typ média.
 5. 5
  Začněte s procesem spojování. Jakmile jste spokojení s vašimi výběry, klikněte Sync nebo na Apply a začněte spojování obsahu do vašeho zařízení. Progres spojování můžete monitorovat nahoře v okně.
  • Když provádíte spojování zařízení, cokoliv, co je uloženo ve vašem zařízení a není zaškrtnuto v iTunes bude smazáno z vašeho zařízení.
  Reklama

Část 6 ze 6:
Nastavení domácího sdílení

 1. 1
  Povolte Domácí sdílení na každém zařízení. Domácí sdílení vám umožní sdílet vaši iTunes knihovnu s až pěti jinými autorizovanými počítači. Každý počítač bude muset být přihlášený se stejným Apple ID a bude muset být připojený ke stejné síti.
  • Klikněte na "Soubor" → "Domácí sdílení" → "Zapněte domácí sdílení".
  • Zadejte vaše Apple ID a heslo. Klikněte na Turn On Home Sharing
  • Zopakujte pro každý počítač, který chcete připojit.
 2. 2
  Zobrazte různé knihovny. Po spojení alespoň dvou počítačů s domácím sdílením, můžete přepojit knihovny tak, že kliknete na tlačítko Domů v pravém horním rohu okna iTunes.
 3. 3
  Přehrajte sdílenou hudbu a video. Můžete ihned začít přehrávat jakýkoliv obsah se sdílených knihoven ve vaśem počítači tím, že na něj dvakrát kliknete.
 4. 4
  Transferujte váš zakoupený obsah. Klikněte na tlačítko Settings... potom, co jste vybrali sdílená knihovna a vyberte který obsah chcete transferovat do vašeho počítače. S touto metodou můžete pouze transferovat zakoupený obsah. [4]
  Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 255 krát
Stránka byla zobrazena 1 255 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama