Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pomocí webkamery můžete chatovat s přáteli pomocí videa na internetu. Moderní webkamery nevyžadují skoro žádná nastavení. Většina by se měla nainstalovat automaticky po připojení k počítači. Pokud se vaše kamera automaticky nepřipojí, je třeba nainstalovat ovladače ze stránek výrobce.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Instalace webkamery

 1. 1
  Připojte kameru do USB portu na vašem počítači. Pokud je kamera přímo integrovaná, přeskočte ke kroku 4.
  • Připojte kameru přímo do počítače. Nikoliv do USB hubu.
 2. 2
  Vyčkejte na automatickou instalaci webkamery. Většina operačních systémů automaticky rozpozná a nainstaluje potřebný software. Pokud se nic neděje, pokračujte ve čtení.
  • Počítač vás může vyzvat k vyhledání ovladačů pro webkameru. Většina operačních systémů ovladače vyhledá online automaticky.
 3. 3
  Nainstalujte software dodaný s webkamerou. Dodávaný disk by měl obsahovat i ovladače, včetně doplňkových programů. Pokud vaše webkamera neobsahovala žádný disk, pokračujte ve čtení.
 4. 4
  Navštivte stránky výrobce. Pokud se ovladače nenainstalují automaticky nebo nemáte přídavný disk, můžete ovládače stáhnout ze stránek výrobce.
  • Nejpopulárnějším výrobcem je Logitech. Mezi další patří například Microsoft, Creative, Belkin, a DropCam.
  • Pokud je webkamera integrovaná ve vašem monitoru nebo laptopu, ovladače je možné získat na stránkách výrobce.
 5. 5
  Vyhledejte stránku s podporou modelu vaší webkamery. Pokud model nemůžete najít, většinou se dá vyhledat podle obrázku.
 6. 6
  Nainstalujte ovladače. Možná bude potřeba po instalaci restartovat počítač.
 7. 7
  Otevřete program, ve kterém chcete kameru používat (Skype, YouCam, FaceTime, Hangouts, etc.). Ověříte tak, jestli kamera funguje.
 8. 8
  Otevřete nastavení videa. Záleží na tom, jaký typ programu používáte. V případě Skype klikněte na “Nástroje” a vyberte “Možnosti”. Klikněte na “Nastavení videa”. V okně se objeví obraz přenášený kamerou.
  • Existuje mnoho stránek na testování funkčnosti kamery. Možná bude potřeba nejprve povolit Flash.
 9. 9
  Otestujte i mikrofon. Většina webkamer má vestavěný mikrofon, který se aktivuje společně s kamerou. Porgramy jako je Skype ukazují míru hluku a můžete tak vidět jestli mikrofon funguje.
 10. 10
  Nastavte kameru tak, aby snímala váš obličej. Některé kamery mají speciální úchop na vrchní stranu monitoru.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Řešení problémů

 1. 1
  Na laptopu najděte tlačítko pro vypnutí a zapnutí kamery. Některé notebooky mají speciální klávesu pro webkameru. Většina se aktivuje přidržením klávesy FN.
 2. 2
  Ujistěte se, že kamera je správně připojena do USB portu na počítači. Pokud problémy přetrvávají, zkuste kameru přepojit do jiného portu. Nepoužívejte USB hub.
  • Zkontrolujte kabel a příadná jeho poškození.
 3. 3
  Přeinstalujte ovladače. Během jejich instalace mohlo dojít k nějaké chybě. Zkontrolujte, zda je získaný ovladač správný pro daný model kamery a znovu nainstalujte.
  Reklama

Varování

 • Nesahejte na čočku kamery.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 18 451 krát
Stránka byla zobrazena 18 451 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama